Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:49:23 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αξίζουν να τα αγορασει κάνεις;;;  (Αναγνώστηκε 2962 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 04, 2019, 11:01:29 μμ »

Τα είδα σε ένα σάιτ κ αναρωτιέμαι για τις τιμές τους ....τι λέτε;;
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 04, 2019, 11:04:12 μμ »

Αυτά τα έχουν χωρίς τιμή....πάνω κάτω πόσο λέτε να κοστίζουν;;;
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 04, 2019, 11:08:37 μμ »

Οτι εχει τιμη ουτε για αστειο.
Για οτι δεν εχει ρωτα
Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 04, 2019, 11:14:30 μμ »

Ούτε γι αστείο
Καταγράφηκε

Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 04, 2019, 11:16:06 μμ »

Σέβη μακριά από τις δυο πρώτες αγγελίες. ''Πεντόλιρο'' 18Κ του 1893 και να δείχνει τον Εδουάρδο και με 250 ευρώ??? Τι να πρωτογράψω. Κατ'αρχήν το γνήσιο πεντόλιρο κάνει...μερικές χιλιάδες ευρώ. Τώρα είτε αγγλική λίρα θες να αγοράσεις, είτε δύλιρο, είτε πεντόλιρο όλα πρέπει να έχουν περιεκτικότητα σε χρυσό 22Κ και όχι 18Κ που γράφει η αγγελία. Τέλος, το 1893 στα χρυσά νομίσματα της Αγγλίας απεικονίζεται η Βικτώρια. Ο Εδουάρδος από το 1902 έως το 1910.

Tώρα για τα 500άρικα, το κουτί αυτό απ'οσω ξέρω δεν είναι επίσημη συσκευασία και η τιμή είναι αστρονομική. Ακυκλοφόρητο το κάθε ένα υπολόγισέ το γύρώ στα 2-2.5 ευρώ, μην είναι και πολλά.  
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 05, 2019, 10:45:03 μμ »

τα 500άρικα δεν είναι ακυκλοφόρητα, 3-4 ευρώ όλα μαζί και η κασετίνα 'ξεκάρφωτη'.
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 06, 2019, 04:06:19 μμ »

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!
Ακούστε ....για τα κλειστά νομίσματα ( εκείνα χωρίς τιμή) μου ζήτησαν 200€!!!
Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 06, 2019, 07:26:37 μμ »

xaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXaxaxaXAXaXAxaXaxAXAxaXAXaXAXa..
Άκου €200.. Oύτε €20
Καταγράφηκε

Medvet
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 137


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 07, 2019, 01:31:59 πμ »

Που τα πουλάνε για να παραγγείλω?
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 09, 2019, 10:36:09 μμ »

Που τα πουλάνε για να παραγγείλω?

Μπείτε στην εφαρμογή Lalafo  εκεί πουλάει ο καθένας ότι του κατέβει..... Θα δείτε τρελά πράγματα.....ο άλλος ζητάει 150€ ένα καταστατικό με την μορφή του μεγάλου Αλεξάνδρου......μάλλον εγώ που έχω έναν κουβα είμαι πλούσια κ δεν το ξέρω ακόμα !!! Χαχαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 09, 2019, 11:58:45 μμ »

ο άλλος ζητάει 150€ ένα καταστατικό με την μορφή του μεγάλου Αλεξάνδρου......μάλλον εγώ που έχω έναν κουβα είμαι πλούσια κ δεν το ξέρω ακόμα !!! Χαχαχαχαχαχα

Ετσι ακριβως!!!
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences