Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:26:26 πμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποια νομιζετε οτι ειναι η καλυτερη επενδυση  (Αναγνώστηκε 10603 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 02, 2019, 03:43:04 μμ »

Σημερα για καποιον που κρατα 5000 ευρω;με λιγα λογια αν βαστουσατε σημερα 5000 που θα τα επενδυατε για βραχυπροθεσμη η μακροπροθεσμη επενδυση.οποιεσδηποτε αποψεις να στηριζονται σε επιχειρηματα.οι προτασεις σας ειναι ευπροσδεκτες κ σας ευχαριστω εκ των προτερων

Τα χρηματα θα πρεπει να επενδυθουν ολα σε νομισματα.ειναι χρηματα που μενουν στην ακρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 02, 2019, 11:01:19 μμ από dsp » Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 02, 2019, 04:02:26 μμ »

παραπανω πληροφοριες παρακαλω
ποσο χρονων ειμαι, τα βασικα εξοδα διαβιωσης ειναι πληρωμενα, ποσα χρωσταω, αυτα τα λεφτα ειναι τα μοναδικα λεφτα που εχω στην ακρη και θα εχω στην ακρη για τα επομενα ποσα χρονια ή θα βαζω στην ακρη Χ ευρω καθε πόσο, κτλ κτλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 02, 2019, 04:02:46 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 02, 2019, 04:12:18 μμ »

Σημερα για καποιον που κρατα 5000 ευρω;με λιγα λογια αν βαστουσατε σημερα 5000 που θα τα επενδυατε για βραχυπροθεσμη η μακροπροθεσμη επενδυση.οποιεσδηποτε αποψεις να στηριζονται σε επιχειρηματα.οι προτασεις σας ειναι ευπροσδεκτες κ σας ευχαριστω εκ των προτερων

Προσωπικα θα κρατουσα τα μισα στην ακρη για κατι εκτακτο και τα υπολοιπα σε βαθος χρονου θα τα επενδυα στην προσωπικη βελτιωση, σωματικη και πνευματικη. Ειμαι απο τους ανθρωπους που περασε απο δουλεια γραφειου σε χειρωνακτικη δουλεια και με βοηθησε αρκετα το γεγονος οτι ειχα μια πολυ καλη φυσικη κατασταση. Επισης με ενδιαφερει αρκετα ο τομεας της τεχνολογιας οποτε ασχολουμε οποτε μπορω με διαφορα projects. Εν κατακλειδι θα προσπαθουσα να ασχοληθω με κατι το οποιο θα με βοηθουσε να αποκτησω μια καινουργια δεξιοτητα(πχ να μαθω μια ξενη γλωσσα) και ταυτοχρονα θα βελτιωνα με καποιο αθλημα την φυσικη μου κατασταση.
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 02, 2019, 05:20:22 μμ »

Τα χρηματα θα πρεπει να επενδυθουν ολα σε νομισματα.ειναι χρηματα που μενουν στην ακρη.
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 02, 2019, 07:19:53 μμ »

Αφού αγαπητέ απορρίπτετε, ασυζητητί, την άκρως ενδιαφέρουσα πρόταση του φίλου «dtsartsanis», τότε 18 τεμάχια λίρας χρυσάς, αποκλειστικώς και έτερον ουδέν. Ελισάβετ κατά προτίμηση..
Καταγράφηκε
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 02, 2019, 09:29:32 μμ »

Εγω ως επενδυτης απο τα γεννοφασκια μου και με νονο παλαιο παραγοντα της παλαι ποτε κραταιας Σοφοκλους , θα σε ρωταγα ποιος ειναι ο στοχος σου. Και δευτερον , αν σκοπευεις να συνεχιζεις να προσθετεις στο αρχικο κεφαλαιο. Επισης αν πληρωνεις τοκους κοινος χρωστας παντα προτιμοτερο ειναι να ξεπληρωνεις. Για μενα επενδυση ειναι οτι φερνει εσοδα περαν απο κεφαλαιακο κερδος. Κοινος μετο ες και ακινητα σωστα. Ακομα και αγροτεμμαχια. Παντα σε συναρτηση με την τιμη αγορας και την τρεχουσα αποδοση. Αλλα κορωνιδα ειναι το χρηματιστηριο.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 02, 2019, 09:43:12 μμ »

Σημερα για καποιον που κρατα 5000 ευρω;με λιγα λογια αν βαστουσατε σημερα 5000 που θα τα επενδυατε για βραχυπροθεσμη η μακροπροθεσμη επενδυση.οποιεσδηποτε αποψεις να στηριζονται σε επιχειρηματα.οι προτασεις σας ειναι ευπροσδεκτες κ σας ευχαριστω εκ των προτερων

Τα χρηματα θα πρεπει να επενδυθουν ολα σε νομισματα.ειναι χρηματα που μενουν στην ακρη.



Aκολουθησε την συμβουλη του Dtsartsanis ιδικα οσο αφορα την πνευματικη αναταση.
Σαν εναλλακτικη (ιδικα αν δεν εχεις καβαντζα πολλαπλα)τοτε διακοπες για ξελαμπικαρισμα.
Διοτι επενδυση δεν βλεπω...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 02, 2019, 09:46:04 μμ από coll » Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 02, 2019, 11:02:07 μμ »

Τα χρηματα θα πρεπει να επενδυθουν ολα σε νομισματα.ειναι χρηματα που μενουν στην ακρη.
νταξ, το ξεκαθαρισε ο ανθρωπος
ποια νομισματα θα αγοραζαμε ως επενδυση με 5χιλιαρικα
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 03, 2019, 01:46:47 πμ »

Για τετοια ποσα μονο λιρες θα ελεγα
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 03, 2019, 02:41:48 πμ »

Ναι απλά όταν επενδύεις κάπου έχεις κι ένα πλάνο, πχ θέλεις γρήγορο κέρδος, θες σταθερή απόδοση, θες να διατηρήσεις απλά το κεφάλαιο, κλπ
Νομίζω ότι ένα σχετικά σπάνιο νόμισμα γύρω σε αυτή την τιμή από την μία σου εξασφαλίζει κάποια σταθερότητα χωρίς να σε νοιάζει η τιμή μετάλλου κι από την άλλη μπορεί να τσιμπήσεις και μια υπεραξία με το πέρασμα των χρόνων. Και -το κυριότερο- το κρύβεις οπουδήποτε Χαμόγελο
Καταγράφηκε

y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 03, 2019, 08:14:22 πμ »

Ακομη μια πληροφορια.θελω σε διαστημα 3-4 χρονων να διπλασιασω το κεφαλαιο μου.αρα αποδοση περιπου 25%-30% το χρονο.
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 03, 2019, 09:37:54 πμ »

Ακομη μια πληροφορια.θελω σε διαστημα 3-4 χρονων να διπλασιασω το κεφαλαιο μου.αρα αποδοση περιπου 25%-30% το χρονο.

Δεν υπάρχουν τέτοιες αποδόσεις,χωρίς-μεγάλο-ρίσκο.
Αν έκανες αυτή την ερώτηση το 1993,θα σου έλεγα:"Ομόλογα ΕΤΒΑ"ή "Ο.Ε.Δ",με μηδενικό ρίσκο.Υπήρχε μόνο το "country risk",το οποίο όμως έσκασε το 2008(λέμε τώρα).
Εν έτει 2019 με 5000€,δε νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι.Ισως ένα εισιτήριο χωρίς επιστροφή,να είναι η καλύτερη επένδυση.
Πάντως,με ανυπομονησία θα περιμένω κι εγώ την εξέλιξη του θέματος.Μπορεί εγώ να είμαι "εκ φύσεως" απαισιόδοξος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2019, 09:38:49 πμ από sabby » Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 03, 2019, 10:30:35 πμ »

Ακομη μια πληροφορια.θελω σε διαστημα 3-4 χρονων να διπλασιασω το κεφαλαιο μου.αρα αποδοση περιπου 25%-30% το χρονο.

Δεν υπάρχουν τέτοιες αποδόσεις,χωρίς-μεγάλο-ρίσκο.
Αν έκανες αυτή την ερώτηση το 1993,θα σου έλεγα:"Ομόλογα ΕΤΒΑ"ή "Ο.Ε.Δ",με μηδενικό ρίσκο.Υπήρχε μόνο το "country risk",το οποίο όμως έσκασε το 2008(λέμε τώρα).
Εν έτει 2019 με 5000€,δε νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι.Ισως ένα εισιτήριο χωρίς επιστροφή,να είναι η καλύτερη επένδυση.
Πάντως,με ανυπομονησία θα περιμένω κι εγώ την εξέλιξη του θέματος.Μπορεί εγώ να είμαι "εκ φύσεως" απαισιόδοξος.

Θα συμφωνησω με τον φιλο, παραπανω. Με τα καινουργια δεδομενα που εθεσες αγορασε 1 μισο bitcoin και περιμενε.Αν σου κατσει σου εκατσε που λεει και η διαφημιση
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 03, 2019, 10:43:22 πμ »

Νομίζω ότι ένα σχετικά σπάνιο νόμισμα γύρω σε αυτή την τιμή από την μία σου εξασφαλίζει κάποια σταθερότητα χωρίς να σε νοιάζει η τιμή μετάλλου κι από την άλλη μπορεί να τσιμπήσεις και μια υπεραξία με το πέρασμα των χρόνων. Και -το κυριότερο- το κρύβεις οπουδήποτε Χαμόγελο

+1
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 03, 2019, 10:43:58 πμ »

Παιδια νομισματα θελω να παρω.ουτε μπιτκοιν,ουτε μετοχες,ουτε ομολογα.δεν θα τα παιξω στο λαχειο.να υπαρχει καποιο ρισκο ομως το αρχικο κεφαλαιο δεν θελω να τα χασω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences