Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 01:31:35 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αυτό ξέρει κανείς τι είναι;;;;  (Αναγνώστηκε 4298 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 10, 2019, 11:08:59 πμ »

 αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει;;;
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 11:18:40 πμ »

Κάνεις;;;;; Απορία
Που να ψάξω να βρω πληροφορίες;;  Κλάμα
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 11:42:10 πμ »

κοιτα φιλε ,μπορει καποιος να σου απαντησει σε 1ωρα ,μπορει σε 3 ωρες ,μπορει 1 η 2 μερες η μπορει και καθολου..
απο οτι φενεται ειναι οθωμανικο κερμα ..αρα ειναι δυσκολακι..μεχρι καποιος να στο αναγνωρισει ριξε μια ματια στο numista στα οθωμανικα ..
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 11:46:41 πμ »

πολυ οθωμανικη σαβουρα εχει πεσει τελευταια..δεν το λεω με ειρωνια,μην με παρεξηγησεις..τιποτα δεν αξιζει παρα μονο την τιμη του μεταλλου σαν χαλκος
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 11:50:55 πμ »

πολυ οθωμανικη σαβουρα εχει πεσει τελευταια..δεν το λεω με ειρωνια,μην με παρεξηγησεις..τιποτα δεν αξιζει παρα μονο την τιμη του μεταλλου σαν χαλκος

Μια παροιμια λεει :
Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας!!
Λετε οτι ειναι σαβουρα ετσι;; Μπορειτε να μου το τεκμηριωσετε με καποιον συνδεσμο ;;;
Εισαστε διαβασμενος πανω στα Τουρκικα νομισματα;;
Περιμενω να μου πειτε που βρηκατε τις πληροφοριες κυριε Καραμανικο . . . 
Ευχαριστω .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 12:02:46 μμ »

Πρώτον καλημέρα σε όλους!!
Δεύτερον είμαι γυναίκα μανούλα κ όπως έχω πει επανειλημμένα είμαι άσχετη!! Για αυτό κ τόσες ερωτήσεις... Κ τρίτον εγώ σαβουρα αποκαλώ μόνο την χωματερή.....θα το αποκαλούσα σαβουρα αν πραγματικά ήξερα ακριβώς τι είναι κ όχι γενικά ένα οθωμανικο κέρμα....άλλωστε για μένα είναι σημαντικό γιατί ήταν του παππού μου....αν κάποιος γνωρίζει πάντως θα χαρώ να μου πει.. σας ευχαριστώ όλους με εκτιμήση Σεβη
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 12:14:27 μμ »

γιωργο δεν εχεις αδικο..αλλα δεν παυει να ειναι ενα ευτελες νομισμα τελειωμενο με συρματακι που καθαριζουν τις κατσαρολες μην κοροιδευομαστε..συγνωμη αν προκαλεσα ενταση..τωρα το οτι ειναι του παπου σου κ εχει σημασια η οχι δεν μπορω να το κρινω εγω ουτε με ενδιαφερει..κ εγω πατερουλης ειμαι κ ειπα την αποψη μου..μην περιμενεις να πιασει τιμη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2019, 12:15:26 μμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 12:42:53 μμ »

Και ειπα : Που το στηριζεις αυτο;;
Το ειδες;;
Το κοιταξες στον Κραους;;
Που διαβασες οτι ειναι κοινο;;

Με λιγα σταρατα λογια σου λλεω πως οπου δεν γνωριζουμε δεν απανταμε.

Εγω δεν γνωριζω απο Τουρκικα. Θελω λοιπον την τεκμηριωμενη θεση σου οτι ειναι κοινο!!!
Εαν δεν τηνν εχεις παψε να μιλας παντου σαν ειδημον ενω δεν ξερεις τιποτα !!!

Φιλικα φιλικα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 12:49:11 μμ »

γιωργο δεν εχω ορεξη να χαλασω την ζαχαρενια μου με τα σου ειπα κ μου ειπες με κανεναν..το νομισμα ειναι αχρηστο,κατεστραμενο κ απο αυτα που κανουν 2 ευρω το κιλο με 150% πανω απο την τιμη του χαλκου..κ γενικα τα πιο πολλα αυτου του ειδους νομισματα ειναι διχως αξια εκτος αν εσυ μου βρεις απο καταλογο ενα τετοιο οπως αυτο που να εχει αξια να πω οτι εχω αδικο..βρες ενα με αξια να γελασουμε,σαν αυτο της φωτο..ειμαι ειδημων Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 01:12:59 μμ »

Αν είχατε κ τρόπους εδώ μέσα θα ήταν τέλειο το site  όσο για το αν είναι καθαρισμένο με συρματάκι πιάτων καλά είναι να το χρησιμοποιήσετε κάποιοι να καθαρίσετε το ήθος κ το μυαλό σας...εγώ ρώτησα αν ξέρει κάποιος να μου πείτε τι είναι;;ούτε λεφτά ήθελα να βγάλω ούτε κότερο να πάρω... Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 01:17:19 μμ »

Κύριε Ηράκλειωτη σας ευχαριστώ πάρα πολύ είστε κύριος με Κ κεφαλαίο!!! Κ όπως είδατε μόνο ότι είναι σαβουρα μάθαμε..   τι ακριβώς είναι θα μας απαντήσει η ΝΑSA χαχαχαχαχαχαχ  σας ευχαριστώ κ πάλι από καρδιάς
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 01:25:44 μμ »

 κυρια μου Sevigt μηπως το παρατραβατε με ολα αυτα με το ηθος μου που λετε?δεν μιλησα ετσι για εσας ωστε να λετε ολα αυτα..το ηθος το δικο σας δεν βλεπω με αυτην την επιθεση..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2019, 01:26:42 μμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 01:32:03 μμ »

Αν νομίζετε ότι σας προσβαλλα κ το παρατραβηξα σας ζητώ συγγνώμη..αλλά εσείς ήσασταν αυτός που το ξεκίνησε...είναι σαβουρα είναι ευτελές...είναι καθαρισμένο με σύρμα πιάτων μέχρι κ ότι θέλω να πιάσω τιμή κτλ ...εγώ το είπα από την αρχή αν διαβάσετε ρώτησα η άσχετη τι είναι;;; Κ απάντηση δεν πήρα.....δεν ρώτησα ούτε αξία ούτε τίποτα άλλο....κ έχω πει επανειλημμένα ότι είμαι άσχετη κ ότι απλά ήθελα να μάθω τι είναι...ούτε προσβαλλα κανέναν ούτε ειρωνεύτηκα κάποιον...με εκτιμήση Σεβη
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 01:41:11 μμ »

και εμενα να με συγχωρεις που δεν ειπα σωστα αυτο που ηθελα..ειπα οτι δεν εχει αξια αλλα με λανθασμενο τροπο..εχεις δικιο για το σαβουρα δεν επρεπε να το πω,νομιζα οτι επειδη ειπα να μην θεωρηθει σαν ειρωνια αυτη η λεξη οτι ημουν καλυμενος..το νομισμα σου δεν εχει αξια κ ευχομαι να κανω λαθος για αυτο στο λεω αληθεια..να με συχγωρεις κ παλι κ να καμαρωνεις την οικογενια σου..ευχαριστω,μανος
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 01:51:23 μμ »

Τελικά βρήκα τι είναι......είναι οθωμανικής αυτοκρατορίας 40 παρά 1255 (1839)
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences