Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:26:46 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 euro cent 2002 LETZEBURG σφάλμα;  (Αναγνώστηκε 1793 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 06, 2019, 02:46:29 μμ »

Καλησπέρα, χρόνια πολλά για σήμερα. Ένα 20λεπτο Λουξεμβούργου 2002 έχει ανάγλυφο μέταλλο πάνω στο 2 και απέναντί του το διατρέχει ανάγλυφη γραμμή μετάλλου. Στην άλλη όψη ανάγλυφη γραμμή ξεκινάει από το κεφάλι και καταλήγει ανάμεσα στο U και στο Ε . Μπορεί να χαρακτηριστεί σφάλμα;
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 06, 2019, 02:52:49 μμ »

Θα μπορούσα να πω πως και το Ο στο πάνω μέρος έχει πρόβλημα γιατί η καμπύλη του δεν είναι στρογγυλεμένη, σαν να λείπει μέταλλο.
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 06, 2019, 03:00:45 μμ »

Επίσης άλλη μια γραμμή ενώνει τη στεφάνη με μία από τις γραμμές που είναι με τα αστέρια.
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 06, 2019, 07:31:27 μμ »

Ας στείλω άλλες 2 φ. Δυστυχώς δεν έχω καλύτερη ανάλυση. Μπορείτε να δείτε πως κλείνει το μηδέν στο επάνω μέρος.
Καταγράφηκε
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 07, 2019, 01:08:34 μμ »

Λοιπόν φίλοι μου βλέπω ότι είστε διστακτικοί να εκφράσετε άποψη για το συγκεκριμένο νόμισμα. Αρπάζω την ευκαιρία και σας λέω τη γνώμη μου, όχι προφανώς να ευλογήσω τα γένια μου, αλλά να πω ότι πια στην πληθώρα των νομισμάτων, αμέτρητα, εκείνα πια που έχουν ταυτότητα, άρα συλλεκτικό ενδιαφέρον, είναι εκείνα που έχουν πραγματικό σφάλμα. Τα παλιά νομίσματα σαφώς έχουν την γοητεία τους και το συλλεκτικό τους ενδιαφέρον, αφού τα καλής κατάστασης είναι λιγοστά, ενώ τα νέα όλοι μπορούν να τα έχουν στα χέρια τους.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 07, 2019, 03:52:03 μμ »

Μοιάζει για ''σπάσιμο μήτρας'' αλλά δεν είμαι σίγουρος. Σφάλμα μπορούμε να το πούμε, αλλά εντάξει......
αν τα λέγαμε όλα σφάλματα, δεν θα τα προλαβαίναμε. Καταλαβαίνεις. Τέτοια υπάρχουν πολλά.
Αν θυμηθούμε αυτό που είχαμε συζητήσει και παλιά. Ότι δλδ αλλάζουν μήτρα περίπου κάθε 1.000.000 κτυπήματα
Τέτοια συμβαίνουν και αφήνουν τις μήτρες ως τα τελευταία τους!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Φίλτατε πες σε κάποιον διαχειριστή να το μεταφέρει στα ευρώ.
Εδώ δεν το βλέπουν κάποιοι που ασχολούνται με τα ευρώ.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 07:43:28 πμ »

Μοιάζει για ''σπάσιμο μήτρας'' αλλά δεν είμαι σίγουρος. Σφάλμα μπορούμε να το πούμε, αλλά εντάξει......
αν τα λέγαμε όλα σφάλματα, δεν θα τα προλαβαίναμε. Καταλαβαίνεις. Τέτοια υπάρχουν πολλά.
[/quot


+1 Χαμόγελο..
 
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences