Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 05:55:32 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τελικα δεν βγηκαν ποτε;;;  (Αναγνώστηκε 4275 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 20, 2012, 07:47:05 μμ »

βλεποντας τηλεοραση ειδα τα παιδια στα σχολεια που δεν εχουν χρηματα να αγορασουν φαγητο να φανε οταν ειναι στο σχολειο... και κανονισαν οι αλλοι γονεις και καθηγητες και ετσι παιρνουν κατι να φανε χωρις πληρωμη απο το κυλικειο...

πραγματικα στεναχωρηθηκα.. αλλα... με εκανε να απορρησω... δεν λεγανε για κατι κουπονια που θα εβγαιναν για τον λογο αυτο;; τελικα δεν τα εβγαλαν;;; το θυμαμαι απο περσι.. μιας κια εψαχνα να βρω ενα για την συλλογη μου... τελικα τι εγινε με αυτα;;
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 09:11:48 μμ »

Νίκο μου μόνο ΘΑ ΘΑ ΘΑ ακούς από τα ζώα. Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 10:10:04 μμ »

Θα ... θα αποκλείεται να ακούς από τα ζώα. Μμμμ μμμου μπορεί. χα! χα! χα!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 10:15:03 μμ »

κάτι χειρότερο είναι απλά δε μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα στο στέκι Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 12:12:53 πμ »

Νίκο μήπως θέλεις να σου στείλω κανένα μπουκάλι πετρέλαιο από σχολείο. Φέτος θα είναι συλλεκτικό ?
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 12:31:11 πμ »

Νίκο μήπως θέλεις να σου στείλω κανένα μπουκάλι πετρέλαιο από σχολείο. Φέτος θα είναι συλλεκτικό ?
Να σαι καλά Χρήστο! Με έκανες και γέλασα βραδυάτικα! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Στείλε και κανένα μπουκάλι κατά κάργα Βόρεια Δυτική Μακεδονία. Να μαζέψουμε ρεφενέ, να γεμίσουμε τη δεξαμενή του σχολείου, επειδή τα παιδάκια μας τα βλέπω φέτος να μην μπορούν να σταθούν από το κρύο μέσα στην τάξη.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 01:44:04 πμ »

χαχαχαχαχα... τι να το κανω το πετρελαιο;;; πριν μια εβδομαδα... μπανια καναμε ακομα... και τωρα.. ακομα με κοντομανικα ειμαστε... εδω κατω... ελαχιστο το κρυο... περισσοτερο υγρασια το λες!

το κουπονι το ηθελα γιατι μαζευω κουπονια! ειναι ειδος πληρωμης... κατι σαν τοκεν ιδιωτικα!
σκεψου... με αυτο... κατα καποιο τροπο πληρωνεις μερος απο το κοστος του προιοντος... ή παιρνεις και ολο το προιον! οι δωροεπιταγες στα σουπερμερκετ ειναι το ιδιο! εσωτερικο- εντος του καταστηματος χρημα!

τα παραβολα ειναι ειδος χρηματος για πληρωμη προς το κρατος! αλλα ποιος πραγματικα εχει ασχοληθει με ολα αυτα;

σε καποια μερη στο εξωτερικο... κουπονι εγινε τοπικο χρημα!

αυτο το κουπονι θα ηταν και κρατικο...αρα πολυ ποιο επισημο! 
και τα παραβολα ειδος χρηματος ειναι! απλα δεν ειναι καθολου διαδεδομενα γενικα... εμενα με μυησε ξενος μεγαλος συλλεκτης.... που μαζευει! ειναι πολυ εξηζητημενη συλλογη... οποτε... πιθανον να ειμαι ο μονος στην ελλαδα που μαζευει τετοια... αλλα...
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 01:54:01 πμ »

Νίκο μήπως θέλεις να σου στείλω κανένα μπουκάλι πετρέλαιο από σχολείο. Φέτος θα είναι συλλεκτικό ?
Να σαι καλά Χρήστο! Με έκανες και γέλασα βραδυάτικα! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Στείλε και κανένα μπουκάλι κατά κάργα Βόρεια Δυτική Μακεδονία. Να μαζέψουμε ρεφενέ, να γεμίσουμε τη δεξαμενή του σχολείου, επειδή τα παιδάκια μας τα βλέπω φέτος να μην μπορούν να σταθούν από το κρύο μέσα στην τάξη.

καλα.. ουτε πετρελαιο δεν εβαλαν για τα παιδια;;; ωχ.... σαν τα δικα μου χρονια... με μπουφαν θα ειναι μεσα στην ταξη... σε εμας ηταν παλιο το κτηριο... πρωην καπνοβιομηχανια... και ουτε θερμανση ειχε... ασε και κανενα σπασμενο παραθυρο.... χμμμ...

αυτο μου θυμιζει ενα ανεκδοτο....

ηταν ενας υπουργος και εκανε περιοδεια και επισκεψεις σε μια περιοχη... παει στο σχολειο της πολης και του λενε τα παιδια, οι γονεις και οι καθηγητες... χρειαζομαστε θερμανση, πετρελαιο, θα αλλαχθουν τα παραθυρα και τα σπασμενα τζαμια, νεους πινακες, υλικα για το χημειο... κτλ... κουνουσε το κεφαλι ο υπουργος και σημειωνε ο γραμματεας του...

μετα το σχολειο... πανε και την φυλακη της περιοχης... εκει του ελεγαν οι φυλακισμενοι.... θελουμε καλυτερο φαγητο, δινατοτητα να παραγγελνουμε με ντηλιβερι, θελουμε πισινα θερμενομενη, σαουνα, γυμναστηριο κλειστο, home cinema, κτλ.... κουνουσε το κεφαλι ο υπουργος... κι εγραφε ο γραμματεας...

οταν πια εφυγαν... μεσα στο αμαξι λεει ο υπουργος στον γραμματεα...
... παρε τηλεφωνο το συνεργειο να αλλαξουν μονο τα σπασμενα τζαμια στο σχολειο... και ετα να πανε αμεσως στην φυλακη και να φτιαξουν οτι ζητησαν οι κρατουμενοι!

σαστισμενος ο γραμματεας ρωταει.... μα.. μονο τα τζαμια να αλλαξουμε στο σχολειο που εχει τοσες ελλειψεις.. και να κανουμε τοσα πραγματα στη φυλακη;;; ειναι σωστο;;

οποτε.. γυρναει ολο μαγκια ο υπουργος και απανταει.... ακου φιλε.. σχολειο πηγαμε.. και δεν θα ξαναπαμε... φυλακη δεν πηγαμε.. αλλα μαλλον εκει θα καταληξουμε... ε.. ας κανουμε απο τωρα πραγματα εκει για να τα χαρουμε μετα....
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 10:04:03 πμ »

Πολύ καλό Νίκο. Μ' έκανες και γέλασα. Και αυτές τις μαύρες μέρες το χρειαζόμαστε πολύ το γέλιο. Αλήθεια το ανέκδοτο είναι ελληνικό; γιατί μόνο ένας υπουργός είναι (Κλείσιμο ματιού φυλακή.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ATHAN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49


ΚΑΠΕΤΑΝ ΖΩΗΣ


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 01:04:53 μμ »

Ήθελα και εγώ να προσφέρω λίγο γέλιο, Να ανταποδώσω το γέλιο που μου έδωσε  ο φίλος NMS ( ωραίος   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ).
Ήταν ένας γραβατομένος  και περπατούσε στο Κολωνάκι. Εκεί που περπατούσε ξαφνικά πετάγεται ένας κλέφτης πίσω από κάτι αμάξια με ένα πιστόλι.
Λέει ο κλέφτης στον γραβατομένο : Τα λεφτά ΣΟΥ και γρήγορα
Γραβατομένος : Ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε, ήμουν υπουργός για 7 χρόνια, βουλευτής 10 χρόνια . Το λοιπόν άντε από εδώ μην βρεις τον μπελά σου.
Απαντάει ο κλέφτης : Τότε τα λεφτά ΜΟΥ και γρήγορα!!!!

Υ.γ. και οι μεγαλύτεροι κλέφτες έχουν πέσει θύματα κλεψιάς από αυτούς που μας κυβερνούσαν.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 01:57:28 μμ »

χαχαχαχα

φιλε Atha.. δεν ξερω αν ειναι ελληνικο ή οχι.... αλλα... εχει ομοιοτητες με την ελληνικη πραγματικοτητα....
ειναι μονο ενας μεσα...... ο φοβος τους μπορει να υπαρχει.... για σκεψου... αρχισαν να κανουν πισινα στον κορυδαλο.... αν εχεις χρημα.. παραγγελνεις σολωμους και αστακους.... συμφωνα παντα με δηλωσεις που βλεπουμε στην τηλεοραση.... οποτε... κατι φερνει απο το ανεκδοτο
Καταγράφηκε
Equilibrium
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 07:38:46 μμ »

Τουλαχιστον σημερα ειδα για πρωτη φορα,εγω τουλαχιστον,καποια καλα νεα.Στη Θεσ/νικη δικαστηριο δικαιωσε εργαζομενους δτο μετρο Θεσ/νικης αν δε κανω λαθος που πληρωνοντουσαν με 500 ευρω το μηνα και απεργουν ηδη 3 εβδομαδες.Εκρινε το μισθο αντισυνταγματικο και παρανομο.Ενα φως ελπιδας.
Ενα προσωπικο μου παραδειγμα.Τον Νοεμβριο του 2008 δουλευα στα κεντρικα της Χιουνται με μισθο και μπονους μαζι περιπου στα 1800 ευρω,στις τελευταιες 10 δουλειες που εχω δοκιμασει να παω ολοι μα ολοι λενε το εξης.Αδυνατω να σου πληρωσω τη προυπηρεσια σου αλλα και το επιδομα των 2 παιδιων που εχεις και ετσι θα σου δωσω για 8 ωρες εργασιας 475 ευρω!!!! Ολοι οι εργοδοτες τα ιδια λενε! Οι πολιτικοι θελουν αναμφισβητητα κρεμασμα,οι εργοδοτες που εκμεταλλευονται στο μεγιστο αυτο που υπαρχει τι θελουνε??
Καταγράφηκε

i will take what is mine(GoT)
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 07:45:30 μμ »

Νίκο, Θανάση με λένε.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 09:32:25 μμ »

Μεγάλο χαμόγελο το σκεφτομουν... και αναρωτιωμουν... να ειναι απο το Αθανασιος; αλλα πολλες φορες... αλλαζει ή χρησιμοποιουν επιθετο κτλ οποτε...

Χαρηκα φιλε μου! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 11:00:21 μμ »

Να 'σαι καλά Νίκο. Εγώ χαίρομαι πιο πολύ διαβάζοντας τις αναλύσεις σου στα διάφορα θέματα και δεν το κρύβω ότι εντυπωσιάζομαι με τις γνώσεις σου. Εύγε!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences