Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:43:05 μμ
Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 46
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2019 ΤτΕ  (Αναγνώστηκε 147962 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #375 στις: Ιούνιος 13, 2019, 12:55:00 μμ »

Μεγαλεία σήμερα στην ΤτΕ στην Θεσσαλονίκη με ενημερωτικά φυλλάδια και  κάρτες για τον έλεγχο γνησιότητας των νέων χαρτονομισμάτων σε αρκετή ποσότητα θα έλεγα. Μεγάλο χαμόγελο
Δεν παίζονται! Οταν λείπει ο Μπάμπης, όλο εκπλήξεις υπάρχουν. θαρρείς και ελέγχουν την ... απουσία του!  Σαρκασμός
Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #376 στις: Ιούνιος 14, 2019, 08:13:33 πμ »

Μεγαλεία σήμερα στην ΤτΕ στην Θεσσαλονίκη με ενημερωτικά φυλλάδια και  κάρτες για τον έλεγχο γνησιότητας των νέων χαρτονομισμάτων σε αρκετή ποσότητα θα έλεγα. Μεγάλο χαμόγελο
Δεν παίζονται! Οταν λείπει ο Μπάμπης, όλο εκπλήξεις υπάρχουν. θαρρείς και ελέγχουν την ... απουσία του!  Σαρκασμός

Για αυτό είναι οι φίλοι, όταν λείπει ο Μπάμπης γιατί είναι εν υπηρεσία, να παίρνουν ότι κυκλοφορεί τα φιλαράκια του!  Σαρκασμός Περιμένω ειδοποίηση για το πότε θα παραλάβω τα σχετικά!...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #377 στις: Ιούνιος 14, 2019, 09:59:21 πμ »

Με νέα ενημέρωση πριν μια ώρα από ΤΤΕ Πάτρας,σήμερα αναμένεται να εξαντληθεί....
Καταγράφηκε
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #378 στις: Ιούνιος 14, 2019, 10:53:10 πμ »

Μεγαλεία σήμερα στην ΤτΕ στην Θεσσαλονίκη με ενημερωτικά φυλλάδια και  κάρτες για τον έλεγχο γνησιότητας των νέων χαρτονομισμάτων σε αρκετή ποσότητα θα έλεγα. Μεγάλο χαμόγελο
Δεν παίζονται! Οταν λείπει ο Μπάμπης, όλο εκπλήξεις υπάρχουν. θαρρείς και ελέγχουν την ... απουσία του!  Σαρκασμός

Για αυτό είναι οι φίλοι, όταν λείπει ο Μπάμπης γιατί είναι εν υπηρεσία, να παίρνουν ότι κυκλοφορεί τα φιλαράκια του!  Σαρκασμός Περιμένω ειδοποίηση για το πότε θα παραλάβω τα σχετικά

Και τώρα να πας Μπάμπη στην ΤτΕ μπροστά στα ταμεία έχει. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #379 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:00:41 μμ »

Πηγα σημερα και πηρα το blister. Με το ζορι να μου πουλησουν και το 10ευρω... Βαλτε το στον ... σας επρεπε να τους πω. Υπάρχουν πολλα ακομα.

Πιστεύω ότι θα εξαντληθει καποια στιγμη, ομως εχει χαθεί το ενδιαφέρον για τα 10ευρα.
1200 τεμ, με αλλες συνθηκες θα ειχε εξαντληθει τη πρωτη μερα. Πρεπει να τους προβληματισει το γεγονός οτι υπαρχει ακομα.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #380 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:01:34 μμ »

Αληθεια, σε αλλες χωρες συμβαινει αυτο με το τιραζ;
Δηλαδη σε μια συγκεκριμένη σειρα νομισματων να αλλαζει καθε χρονο το τιραζ; Δεν θα επρεπε να ειναι ιδιο και οταν ολοκληρώνεται η σειρα να βγαινει και μια ωραια θηκη να τα βαζεις μεσα; ή ακομα καλυτερα δεν θα επρεπε να ειχε βγει ηδη η θηκη και ενα ενα να τα βαζεις εκει;
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #381 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:06:09 μμ »

άρα για τι υπάρχει ενδιαφέρον τελικά; τα 10ευρα ήταν το τελευταίο οχυρό που "έπεσε";
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #382 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:20:36 μμ »

Αληθεια, σε αλλες χωρες συμβαινει αυτο με το τιραζ;
Δηλαδη σε μια συγκεκριμένη σειρα νομισματων να αλλαζει καθε χρονο το τιραζ; Δεν θα επρεπε να ειναι ιδιο και οταν ολοκληρώνεται η σειρα να βγαινει και μια ωραια θηκη να τα βαζεις μεσα; ή ακομα καλυτερα δεν θα επρεπε να ειχε βγει ηδη η θηκη και ενα ενα να τα βαζεις εκει;

Το τιράζ συμβαίνει να αλλάζει λίγο ανάλογα με τη ζήτηση. Συνήθως όμως οι περισσότερες χώρες έχουν συγκεκριμένο τιράζ από την αρχή και συγκεκριμένο αριθμό νομισμάτων που θα βγει. Έτσι μπορούν να έχουν και θήκες και να κάνουν την ανάλογη διαφήμιση κτλ.
Εμάς είμαι σίγουρος πως δεν έχουν ιδέα καν, ως πότε και πόσα νομίσματα θα βγουν με το συγκεκριμένο θέμα. Οπότε τι να συζητήσουμε...
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #383 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:26:13 μμ »

Παιδιά το ενδιαφέρον υπάρχει. Συλλέκτες ευρώ υπάρχουν. Πριν τρεις μέρες γνώρισα καινούργιο συλλέκτη
μάλιστα μικρό στην ηλικία, που πριν δύο μήνες ξεκίνησε να μαζεύει. Έτσι είναι αυτό το άθλημα.
Κάποιοι φεύγουν κάποιοι καινούργιοι μπαίνουν. Κάποιοι σταματούν κάποια(εγώ) κάποιοι αρχίζουν
κάποια άλλα. Έτσι συμβαίνει στα ευρώ αλλά και στα άλλα νομίσματα που συλλέγουμε.

Εγώ προσωπικά νομίζω ότι είναι πολλά κάθε χρόνο αυτά που βγάζουν. Πολλά!!
Ίσως αν ήταν λιγότερα θα μπορούσαμε και εμείς άνετα να τα παίρνουμε. Και νομίζω ότι αυτό συμβαίνει
και με όλες τις υπόλοιπες χώρες. Πλέον είναι πάρα πολλά τα νομίσματα που βγαίνουν.
Τόσα χρυσά κάθε χρόνο!!!  Μα τόσα χρυσά!! Να θέλεις 750 ευρώ το χρόνο, μόνο για τα Ελληνικά χρυσά!!

Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #384 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:50:29 μμ »

Και μια που μιλάμε για χρυσά Μιχάλη (συμφωνώ με τα λεγόμενα σου) βγαίνει και το Χρυσό 100€ με τη Δήμητρα.

Και καθώς το έγραφα... ήρθαν και τα ενημερωτικά για τα αναμνηστικά 2€.
Και τα δύο είναι διαθέσιμα όπως είχε πει και ο Θανάσης στις 11/7.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2019, 01:54:57 μμ από Vangeliz » Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #385 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:56:11 μμ »

Παιδιά το ενδιαφέρον υπάρχει. Συλλέκτες ευρώ υπάρχουν. Πριν τρεις μέρες γνώρισα καινούργιο συλλέκτη
μάλιστα μικρό στην ηλικία, που πριν δύο μήνες ξεκίνησε να μαζεύει. Έτσι είναι αυτό το άθλημα.
Κάποιοι φεύγουν κάποιοι καινούργιοι μπαίνουν. Κάποιοι σταματούν κάποια(εγώ) κάποιοι αρχίζουν
κάποια άλλα. Έτσι συμβαίνει στα ευρώ αλλά και στα άλλα νομίσματα που συλλέγουμε.
Πες του οτι θελει πανω απο 2000 ευρω για να παρει τα 10ευρα που εχουν βγει και θα σταματησει. Συνηθως ενας συλλεκτης 10ευρων θελει και τα 2ευρα. Πες του ποσα εχουν βγει και ποσα χρηματα πρεπει να εχει για να παρει ολα ...

Η συλλογη ευρω εχει γινει πολυ ακριβό χόμπυ για  λιγους.
Για εμενα τουλαχιστον που η συλλογη πρέπει να εχει και την έννοια της αναζήτησης, τα ευρωνομισματα εκτος απο πολυ ακριβό χόμπυ για λιγους, ειναι και ανούσιο.
Αν ειχα τα χρηματα θα τα έπαιρνα, ομως θα εκανα και αλλη συλλογη για να γεμίζω το κενο που θα μου αφηναν
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #386 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:57:23 μμ »

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ  Νο  8/2019 και Νο  9/2019
Τα δύο αναμνηστικά του έτους (Κάλβος και Ανδρόνικος) διατίθενται στις 11/07/2019
Για ποσότητα έως 100 τεμάχια: απευθείας από την Τράπεζα της Ελλάδος καταβάλλοντας  την ονομαστική αξία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2019, 02:01:05 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #387 στις: Ιούνιος 14, 2019, 01:59:39 μμ »

Διονύση, μην απογοητεύεις τους νέους. Είναι μακρύ και όμορφο ταξίδι.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #388 στις: Ιούνιος 14, 2019, 03:50:54 μμ »

Παιδιά το ενδιαφέρον υπάρχει. Συλλέκτες ευρώ υπάρχουν. Πριν τρεις μέρες γνώρισα καινούργιο συλλέκτη
μάλιστα μικρό στην ηλικία, που πριν δύο μήνες ξεκίνησε να μαζεύει. Έτσι είναι αυτό το άθλημα.
Κάποιοι φεύγουν κάποιοι καινούργιοι μπαίνουν. Κάποιοι σταματούν κάποια(εγώ) κάποιοι αρχίζουν
κάποια άλλα. Έτσι συμβαίνει στα ευρώ αλλά και στα άλλα νομίσματα που συλλέγουμε.
Πες του οτι θελει πανω απο 2000 ευρω για να παρει τα 10ευρα που εχουν βγει και θα σταματησει. Συνηθως ενας συλλεκτης 10ευρων θελει και τα 2ευρα. Πες του ποσα εχουν βγει και ποσα χρηματα πρεπει να εχει για να παρει ολα ...

Η συλλογη ευρω εχει γινει πολυ ακριβό χόμπυ για  λιγους.
Για εμενα τουλαχιστον που η συλλογη πρέπει να εχει και την έννοια της αναζήτησης, τα ευρωνομισματα εκτος απο πολυ ακριβό χόμπυ για λιγους, ειναι και ανούσιο.
Αν ειχα τα χρηματα θα τα έπαιρνα, ομως θα εκανα και αλλη συλλογη για να γεμίζω το κενο που θα μου αφηναν


Τα γνωρίζει Νιόνιο. Και μάλιστα τα γνωρίζει απο ευρεση. Όχι απο φόρουμ. Δεν ασχολείται καθόλου
με τα φόρουμ(πιστέψτε με) Είναι πολλοί αυτοί που δεν ασχολούνται με νομισματικά φόρουμ και
όμως συλλέγουν. Με φανταστικά κομμάτια στην συλλογή τους.
Ανούσιο επίσης δεν είναι να συλλέγεις ευρώ. Διότι αν έπρεπε να σκεφτώ έτσι, ίσως τώρα να μην
είχες ακυκλοφόρητα νομίσματα 100,200ων κλπ κλπ χρόνων για να συλλέξεις σήμερα εσύ και εγώ.
Αν κάθε νόμισμα που βγαίνει στην κυκλοφορία δεν υπήρχαν κάποιοι να τα συλλέξουν,δεν θα υπήρχαν
συλλέκτες σε κάποια χρόνια. Καταλαβαίνεις που το πάω. Κλείσιμο ματιού
Το ότι έχει γίνει ΕΜΠΟΡΙΟ, ναί!!  Και μάλιστα σκληρό εμπόριο με μεγάλο ανταγωνισμό 
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #389 στις: Ιούνιος 14, 2019, 04:09:37 μμ »

Κ πάλι καλά να λέμε....αν ζούσαμε στη Γαλλία και συλλέγαμε κυρίως τα εκεί εκδιδόμενα αναμνηστικά νομίσματα θα είχαμε μπει φυλακή προ πολλού.....οι άνθρωποι το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο...είναι πλέον σχεδόν γελοίο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 46
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences