Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 03:11:18 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η Ελλαδα πενθει !!!  (Αναγνώστηκε 18740 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 24, 2018, 11:55:00 πμ »

Σημερα η Ελλαδα πενθει !!
Πενθει μεγαλους ανθρωπους , πενθει ανθρωπους μεσης ηλικιας που ειχαν να δωσουν πολλα ακομη , πενθει παιδια που δεν χαρηκαν την ζωη !!!!

https://www.newsit.gr/ellada/kokkino-limanaki-eixan-na-dialeksoun-tin-fotia-i-ton-gkremo-ta-26-thymata/2585868/#.W1bxHLxzwYI.facebook

Ποιος φταιει για αυτο ;;
Η παγια τακτικη της ανευθυνοτητας απο την ηγεσια ειναι να λενε : Οργανωμενο σχεδιο εμπρησμων !!!

ΤΡΙΧΕΣ !!!

Για αυτο μπορει να φταει ο καθενας που ανευθηνα πεταξε ενα τσιγαρο εξω απο το παραθυρο.
Μπορει να φταει ο καθενας που πεταξε ενα γυαλινο μπουκαλι το οποιο εγινε μεγενθυντικος φακος σε μια στοιβα ξεροχορτα !!!
Και και και πολλα μπορουν να ειπωθουν.

Αλλα πανω απο ολα φταει η κυβερνηση !!!
Μια κυβερνηση η οποια δεν εχει μεσα της ΑΝΤΡΕΣ με πυγμη !!!
Μια κυβερνηση η οποια αντι να δινει εκατομυρια των εκατομυριων σε  αντε να μην πω την λεξη δεν επιασε να παρει 1000 ατομα εκτακτο προσωπικο πυροσβεσης να περιπολουν γυρω γυρω απο την Αττικη !!!
Μια κυβερνηση που εχει μειωσει την Στρατιωτικη δυναμη της χωρας στο 1/3 με την ενιαμηνη και δωδεκαμηνη θητεια (παλια ηταν 24 μηνες) με αποτελεσμα να μην υπαρχουν ΑΝΤΡΕΣ πια στο στρατο!!!
Εναν στρατο που θα μπορουσαν να διαταξουν αυτες τις μερες να παρουν τα τζιπ και να κανουν μερα νυχτα περιπολιες με ασυρματους ανα χειρας !!!
Οσο παει  ο χρονος προς το τερμα οι ανθρωποι που εκλεγετε για πρωτοστατες ειναι εκφυλισμενοι και ξεφτιλισμενοι σαν ΑΝΤΡΕΣ !!!
Ευχη και καταρα σας δινω οταν ριχνετε την ψηφο σας απο εδω και στο εξεις να αναρωτιεστε : Βρε;; Ειναι αντρας με απαυτα αυτος να βγαλει την χωρα απο μια δυσκολη στιγμη;; Ειναι αντρας αυτος να σηκωσει πρωτος το οπλο στο χερι και να πει ενα ΟΧΙ οπως ο Μεταξας ;;
Ειναι αντρας αυτος να συντονισει μια εκτακτη αναγκη στην χωρα μου;;

Κοιτατε που δινετε την ψηφο σας, διοτι η χωρα καταστρεφετε απο εσας τους ιδιους οταν ψηφιζετε ανδρεικελα.
Και αυριο μπορει να ειστε εσεις στην θεση αυτων που σημερα δεν ζουν απο μια φωτια.

Πριν πολλα χρονια θυμαμαι που βρηκαν μια μανα καμμενη μεσα στο δασος με τα δυο της παιδια αγκαλια.
Δεν το χωρουσε τοτε ο νους μου πως καηκε αυτη η γυναικα!!!
Αναρωτιωμουν καιρο γιατι να μην μπορουσε να σωθει.
Σημερα λενε για 30 και βαλε Νεκρους !!!
30 θυματα των επιλογων ΟΛΩΝ οσων ψηφισατε (προσωπικα δεν ψηφιζω απο το 1990) οι οποιοι ειναι καλα βολεμενοι στις καρεκλες τους και ο μηνας εχει εννια !!!
Εαν ειχαμε Βασιλια ειμαι σιγουρος οτι θα ηταν πρωτη Γραμμη να συντονιζει την κατασταση μερα νυχτα.
Εαν ειχαμε Παπαδοπουλο και χουντα το ιδιο πιστευω !!! Δεν θα αφηνε Στρατιωτη για στρατιωτη να μην τον ριξει στην μαχη.
Η κυριοι του σημερα περιμενουν απο την πυρασβεστικη να τους πει τι γινετε και ποιο ειναι το πλανο τους και η εκτιμηση τους για να βγουν στα καναλια να μας την πουν!!
Μεχρι εκει φτανει το μυαλο τους!!!

Προσωπικες σκεψεις για την Ελλαδα που πεθαινει εκ των εσω . . . . .

herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 24, 2018, 12:26:34 μμ »

Όσο οι βολεμένοι είναι περισσότεροι από τους εργαζόμενους, θα έχουμε τέτοιες κυβερνήσεις.

Σήμερα οι περισσότεροι είναι οι βολεμένοι, με τα ζώα να δουλεύουν και να φορολογούνται για πάρτυ τους.

... κι όποιος κατάλαβε.
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 24, 2018, 01:26:58 μμ »

Ηλεία 2007 - Εθνική Τραγωδία - δεκάδες νεκροί - τεράστια οικονομική ζημιά.
Επόμενη ημέρα - θα κάνουμε αυτό θα κάνουμε το άλλο θα μας γίνει παράδειγμα για το μέλλον κλπ κλπ.

Μετά 11 χρόνια

Αττική 2018 - Εθνική Τραγωδία - δεκάδες νεκροί - τεράστια οικονομική ζημιά.
Επόμενη ημέρα - στο ίδιο έργο θεατές.

Άραγε στην επόμενη Εθνική Τραγωδία που θα μας βρει θα είμαστε έτοιμοι;

Η απάντηση δεν χρειάζεται πολύ σκέψη.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 24, 2018, 03:32:05 μμ »

Κωλοκρατος
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 24, 2018, 03:33:00 μμ »

Κ να θυμάστε ότι οι νεκροί δυστυχώς θα είναι πολύ πάνω από 100
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
giorgos04
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 24, 2018, 03:42:25 μμ »

Κ να θυμάστε ότι οι νεκροί δυστυχώς θα είναι πολύ πάνω από 100

Ακουγα εναν γιατρο να λεει χθες βραδυ, ότι οι θανατοι που θα επελθουν τις επομενες βδομαδες ή και μηνες απο τα αναπνευστικα προβληματα των ασθενων,δεν θα καταγραφουν στο συνολο αυτων των ημερων..Μιλάμε  πιθανως, για εκατοντάδες.. Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 24, 2018, 04:01:25 μμ »

Το πόρισμα βγήκε:

Οι όποιες πιθανές εθνικές τραγωδίες-καταστροφές, θα μπορούσαν να αντιμετωπιστούν αποτελεσματικά και να αποσοβηθούν, από χούντες, δικτάτορες, στρατά και.. γαλαζοαίματους εστεμμένους.

Δυστυχώς, με ανάλογες αναχρονιστικές αντιλήψεις να επιβιώνουν την σήμερον, το μέλλον προβλέπεται ζοφερότερον του παρόντος..

Περαστικά μας και κουράγιο στους πληγέντες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2018, 04:03:02 μμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 24, 2018, 04:40:17 μμ »

Αγαπητε φιλε σου αρεσει δεν σου αρεσει εγω μελεταω την ιστορια και ΚΡΙΝΩ !!!
Δεν καθομε να τρωω αμασητο οτι σε χαλουχησαν εσενα οι δικοι σου.
Θες δεν θες πχ στον Ελληνοβουλγαρικο πολεμο Βασιλιάς Κωνσταντίνος Α΄ ανέλαβε τη διοίκηση των Ελληνικών δυνάμεων, !!! ΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ !!!
Δεν ειδα κανεναν πολιτικαντη να πολεμαει γραμμενο στα βιβλια !!! Ετσι;;
Θες δεν θες διαβαζωντας την ιστορια των Βασιλεων τα παιδια τους περνουσαν τουλαχιστον απο δυο στρατιωτικες σχολες!!! Καποια δε απο τεσσερις !!!
ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΑΛΑΣΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΦΟΥΦΛΗΔΕΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟΙ !!! Ετσι;;
Εδω οι ιδιοι πολλες φορες ακουστηκε οτι υπουργοι , βουλευταδες κτλ κτλ με Γιωτα5  την εβγαλαν!!!
Και θες δεν θες οταν ξεκινω απο το Ηρακλειο για να παω στα Χανια τον δρομο αυτο μου τον εφτιαξε η ΧΟΥΝΤΑ με την ΜΟΜΜΑ της !!! Αλλιως θα εκανα ακομη 3 ωρες απο τον παλιο δρομο οπου υπαρχει !!!
Το ιδιο ξερω και για πολλα μερη της Ελλαδος να ακουγετε !!!
Σημερα για να φτιαξουν κατι στην Ελλαδα οι πολιτικαντηδες που ψηφιζετε το πρωτο κοντυλι που βγαζουν ειναι ΠΟΣΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΙΖΕΣ ΤΟΥΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΓΓΕΝΩΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ !!!! 

Ενταξει ;; Αυτο ειναι το πιστευω μου !!!
Οτι οι ΑΝΤΡΕΣ επαψαν να υπαρχουν !!!
Κατσε εσυ λοιπον να πιστευεις στους φουφληδες και ακου τους ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΠΟΣΟ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ !!!!

ΘΥΜΑΤΑ της δικης τους αμελιας και ανικανοτητας !!!
Διοτι αυτο θα μπορουσε κατα 70/80% να αποφευχει εαν ηταν ετοιμοι απο τον Μαιο η πολιτικη προστασια σε συνεργασια με στρατο !!!

Ευγε για την υποστηριξη σου στα μουτρα τους τεκνο μου!!!! Ευγε.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 24, 2018, 04:41:34 μμ »

74 έφτασαν οι νεκροί. 164 οι ενήλικες τραυματίες και 23 τα παιδιά. Όλα τα άλλα δεν έχουν νόημα τώρα πια.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 24, 2018, 04:52:49 μμ »

Ολα εχουν νοημα Σπυρο. Ολα !!!
Αντι να δινουν εκατομυρια σε μεταναστες αυτα τα λεφτα θα μπορουσαν να γινουν οχηματα μικρα τζιποειδη με μισο τονο αφρο πχ και να γυριζουν στις ευαισθητες περιοχες πχ.
Αντι να τα δινουν στα κομματα και στις τραπεζες θα μπορουσαν να γινουν ανθρωπινο δυναμικο που να πιανει δουλεια τον Μαιο και να τελιωνει τον Σεπτεμβριο , εξοπλισμενους και καταρτησμενους σε αυτο το πραγμα.
Να προλαμβανουν το κακο με το που βλεπουν τον πρωτο καπνο.
Απο πολλα θα μπορουσαν να κοπουν χρηματα και να εχουμε μια πολυ καλη πυρασφαλεια σε ολα τα δαση.
Οταν ειχα παει διακοπες στην Σκιαθο παρατηρησα οτι καθε πεντε λεπτα περνουσε ενα τζιπακι πυροσβετικο απο μπροστα μου. Ρωτωντας τον ξενοδοχο μου ειπε οτι ειχε γινει προσφατα τοτε αντικατασταση του αργηγου του νησιου και ο νεος ειχε δωσει αυτη την εντολη. Ενα τζιπ να γυριζει συνεχεια το νησι βολτες. Μερα νυχτα απασχολουσε δυο ατομα για τον ελεγχο των δασων !!! Η σκιαθος ηταν πνιγμενη στο πευκο.
Ο ανθρωπος αυτος ειχε μυαλο.
Τετοια μυαλα θελουμε να κυβερνανε πλεον τον τοπο!! Ενεργα και δραστηρια σε ολους τους τομεις!!!
Να σκεφτωνται το κακο πριν αυτο γινει και να ειναι ετοιμοι !!!
Οχι σαν αυτους τους κοιμησμενους που εχουν κατακλυσει την Ελλαδα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 24, 2018, 04:59:59 μμ »

Έχεις απόλυτο δίκιο Γιώργο. Όλοι έχουν μάτια και βλέπουν ποιος φταίει και γιατί θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα καλύτερα. Όλα τα παραπάνω που είπες είναι μεγάλες αλήθειες και συμφωνώ σε όλα. Το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε από δω και πέρα. Βγήκε πριν λίγο ο  Πολακης και είπε ότι τα θύματα της πυρκαγιάς τα δημιούργησαν τα βοθροκαναλα. Τι άλλο να πεις... Μόνοι τους ξεφτιλιζονται. Και σαν να μην έφτανε αυτό συμπλήρωσε κιόλας :Εμάς όσο και να μας πολεμανε θα συνεχίζουμε. Από κει και πέρα φαντάσου τι μυαλά μας κυβερνουν.
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 24, 2018, 05:05:50 μμ »

Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά άθρωποι ( ; ) του συριζα κατηγόρησαν έμεσα αλλά με σαφή τρόπο ότι τις φωτιές τις έβαλε ο σταθμός sky.
Κι αυτό επειδή την ώρα που ο sky  έλεγε για τις φωτιές, επί δυό ώρες οι άχρηστοι της ΕΡΤ δείχνανε τη... βράβευση του τσίπρα.

"ΦΕΥΓΑΤΕ"
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 24, 2018, 05:13:04 μμ »

Έχεις απόλυτο δίκιο Γιώργο. Όλοι έχουν μάτια και βλέπουν ποιος φταίει και γιατί θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα καλύτερα. Όλα τα παραπάνω που είπες είναι μεγάλες αλήθειες και συμφωνώ σε όλα. Το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε από δω και πέρα. Βγήκε πριν λίγο ο  Πολακης και είπε ότι τα θύματα της πυρκαγιάς τα δημιούργησαν τα βοθροκαναλα. Τι άλλο να πεις... Μόνοι τους ξεφτιλιζονται. Και σαν να μην έφτανε αυτό συμπλήρωσε κιόλας :Εμάς όσο και να μας πολεμανε θα συνεχίζουμε. Από κει και πέρα φαντάσου τι μυαλά μας κυβερνουν.

Γιαυτο και σας ειπα οτι ευχη και καταρα σας δινω οταν ριχνετε την ψηφο σας για τον καθε (-----) να αναρωτιεστε;;;
Ειναι βρε ΑΝΤΡΑΣ ;;; Αμα συμβει κατι θα βαλει το στηθος του μπροστα να ριχτει πρωτος στην μαχη;;;
Αμα δεν βλεπετε πανω του πυγμη αστα στο διαολο!! Καλυτερα μην ψηφιζεις να εχεις και την συνειδηση σου καθαρη οτι ΕΣΥ δεν βοηθησες ενα μαι##### να βγει εκλεγμενος!!!!
Εγω πχ θα εριχνα ψηφο σε εναν Καποδιστρια , σε εναν Πλαστηρα σε εναν Μεταξα και ας τον λενε δικτακτορα.
Αυτος ο Δικτατορας ειπε ενα ΟΧΙ !!! Τα μαι#####α της δημοκρατιας ποιος ειπε ποτε ενα ΟΧΙ καπου ;;; Μου λετε;;
Αντρες ζηταμε , ΑΝΤΡΕΣ με πυγμη. Αλλιως η Ελλαδα πεθανε.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
BP
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 24, 2018, 05:17:04 μμ »

Θέλω να εκφράσω τη λύπη μου στα θύματα της πυρκαγιάς.

"Κάποιοι από τους νεκρούς, ανάμεσα στους οποίους υπήρχαν και οικογένειες με μικρά παιδιά, βρέθηκαν αγκαλιασμένοι. Προφανώς, κάποια στιγμή, αντιλαμβανόμενοι ότι δεν υπάρχει σωτηρία, αγκαλιάστηκαν."

Έυχομαι να αγκαλιαστούμε πριν καταστραφούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2018, 05:19:13 μμ από BP » Καταγράφηκε
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 24, 2018, 05:23:12 μμ »

( 30 θυματα των επιλογων ΟΛΩΝ οσων ψηφισατε (προσωπικα δεν ψηφιζω απο το 1990) οι οποιοι ειναι καλα βολεμενοι στις καρεκλες τους και ο μηνας εχει εννια !!!)

Όσο καιρό εσύ, εγώ, και δεν ξέρω και πόσοι άλλοι το κάνουν αυτό τότε δεν θα μπορούμε να δούμε και να προτείνουμε τους άξιους που λες παρακάτω.

Ολα εχουν νοημα Σπυρο. Ολα !!!
Αντι να δινουν εκατομυρια σε μεταναστες αυτα τα λεφτα θα μπορουσαν να γινουν οχηματα μικρα τζιποειδη με μισο τονο αφρο πχ και να γυριζουν στις ευαισθητες περιοχες πχ.
Αντι να τα δινουν στα κομματα και στις τραπεζες θα μπορουσαν να γινουν ανθρωπινο δυναμικο που να πιανει δουλεια τον Μαιο και να τελιωνει τον Σεπτεμβριο , εξοπλισμενους και καταρτησμενους σε αυτο το πραγμα.
Να προλαμβανουν το κακο με το που βλεπουν τον πρωτο καπνο.
Απο πολλα θα μπορουσαν να κοπουν χρηματα και να εχουμε μια πολυ καλη πυρασφαλεια σε ολα τα δαση.
Οταν ειχα παει διακοπες στην Σκιαθο παρατηρησα οτι καθε πεντε λεπτα περνουσε ενα τζιπακι πυροσβετικο απο μπροστα μου. Ρωτωντας τον ξενοδοχο μου ειπε οτι ειχε γινει προσφατα τοτε αντικατασταση του αργηγου του νησιου και ο νεος ειχε δωσει αυτη την εντολη. Ενα τζιπ να γυριζει συνεχεια το νησι βολτες. Μερα νυχτα απασχολουσε δυο ατομα για τον ελεγχο των δασων !!! Η σκιαθος ηταν πνιγμενη στο πευκο.
Ο ανθρωπος αυτος ειχε μυαλο.
Τετοια μυαλα θελουμε να κυβερνανε πλεον τον τοπο!! Ενεργα και δραστηρια σε ολους τους τομεις!!!
Να σκεφτωνται το κακο πριν αυτο γινει και να ειναι ετοιμοι !!!
Οχι σαν αυτους τους κοιμησμενους που εχουν κατακλυσει την Ελλαδα.


Έως τότε φρόνιμο θα ήταν να μην κρίνουμε εκ του ασφαλούς τους εκάστοτε που μας κυβερνούν αλλά να προτείνουμε τους άξιους.

Δύναμη και κουράγιο σε όσους δοκιμάζονται από την τραγωδία αυτή.
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences