Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 10:17:58 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΙΣΚΟΙ ΒΙΝΥΛΙΟΥ  (Αναγνώστηκε 4121 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
caudillo
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 07, 2018, 09:49:39 μμ »

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!
Καινούργιος στο στέκι καθώς βρέθηκα με μια συλλογή δίσκων βινυλίου στα χέρια. Ήταν καταχωνιασμένοι για πολλά χρόνια στο σπίτι της μητέρας μου. Τους βρήκα πριν λίγες μέρες και καθότι παντελώς άσχετος με το άθλημα απευθύνομαι σε εσάς για μια εκτίμηση της αξίας τους. Δεν υπάρχει η προοπτική να χρησιμοποιηθούν από εμάς και ίσως αποτελέσουν ένα μέσο ανακούφισης κάποιων οικονομικών προβλημάτων.
Από όσο μπορώ να κρίνω βρίσκονται όλοι σε πολύ καλή κατάσταση. Οι θήκες τους είναι αρκετά ταλαιπωρημένες, ενώ κάποιοι (λίγοι) δίσκοι δεν έχουν θήκη. Επισυνάπτω αρχείο Excel με τα στοιχεία τους (όσα τουλάχιστον νόμιζα πως θα βοηθήσουν στην εκτίμηση).
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν ανεκτίμητη.

Υ.Γ.: Συγχωρήστε με αν δεν έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα καθότι νέος στην συντροφιά. Παρακαλώ τον διαχειριστή               να μετακινήσει το θέμα αν είναι απαραίτητο.
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 10:21:51 μμ »

Μια χαρα θεμα ανοιξες φιλε μου. Ωραια συλλογη. Για να δουμε τα παιδια που ξερουν να μας πουν!!
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
caudillo
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 30, 2018, 07:30:14 μμ »

Την καλησπέρα μου και πάλι. Περιμένοντας μια απάντηση από κάποιον γνώστη, σχετικά με την εκτίμηση της αξίας κάποιων δίσκων, να ενημερώσω για το εξής: μιλώντας με κάποιον φίλο για τους δίσκους, μου είπε πως δεν είναι δίσκοι βινυλίου αλλά δίσκοι shellac.
Δεν ξέρω ούτε τι υλικό είναι αυτό, ούτε αν προσθέτει ή αφαιρεί από την αξία τους.
Γι' αυτό και περιμένω κάποια απάντηση από έναν σχετικό με το αντικείμενο.
Να σημειώσω πως δεν περιμένω να γίνουμε πλούσιοι από αυτούς τους δίσκους, αλλά από την άλλη θα μου κακοφαινόταν αν τελικά τους πουλούσα σε κλάσμα της αξίας τους.
Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences