Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 06:07:55 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσές λίρες Γνησιότητα  (Αναγνώστηκε 14194 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimak
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 119


Life is beautiful


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 02, 2018, 10:13:12 μμ »

Εγω νομίζω οτι τον απογοήτευσαν τον φιλο μας ολοι εδω πέρα! Καλό είναι να εκτιμούμε αφου πιάνουμε στο χέρι και οχι απο φώτο που πέρα απο κάτι κραυγαλέες καταστάσεις οτιδήποτε άλλο είναι υποθέσεις! Να σας θυμίσω οτι πολλές φορές εδω μέσα λίρες που φαινόντουσαν να είναι αντίγραφα ήταν τελικά γνήσιες! Τα βάρη και οι διαστάσεις ακούγονται σωστές στις περισσότερες και είναι λίγο σπάνιο να περνάει λίρα αυτά τα δυο και να είναι αντίγραφο! Οχι ακατόρθωτο αλλα σπάνιο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2018, 10:15:34 μμ από dimak » Καταγράφηκε

Στο χέρι με χέρι βλέπεις τι παίρνεις!!!
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 03, 2018, 12:17:59 πμ »

παιδια τα πολλα καλα τα λετε αλλα εχουν ειπωθει κ αρκετα παλαβα ,πραγματικα..οι πολλες ιταλικες περνανε ολους τους ελεγχους κ στο σχεδιο τις βλεπεις απο χιλιομετρα..επισης ενας φιλος λεει για ελλισαβετ που στα 8 γραμμαρια ειναι σπανιο..γιατι σπανιο βρε παιδια?οι 3 στις 10 ειναι 8 γραμμαρια κ πολλες απο αυτες εχουν φθορα διοτι ηταν σε κυκλοφορια την δεκαετια του 50 κ 60..εχω του 2017 εμε βαρος 7,96 απο tybe,ε και?σε 10 χρονια θα ειναι υποπτη?κ η φθορα που παει με απωλεια βαρους εχει να κανει με το ειδο φθορας..αλλο το τριψιμο απο χιλιαδες χερια κ αλλο τα χτυπηματα..οι λιρες που δειχνουν φθορα αλλα βαρος 8 γραμ,συνηθως ειναι ιταλικες αλλα η φθορα ειναι σαν να ειναι γυαλισμνενες κ λειασμενες κ αφηνουν μια αισθηση οταν τις πιανεις σαν να ειναι λαδωμενες λογω τις λειας επιφανειας τους..τωρα αν περνανε τα τεστ δεν ειναι η ζημια μεγαλη διοτι ειναι τουλαχιστον σωστες στο μεταλλο..ασ που οι πιο πολλοι σαραφηδες τις περνουν για κανονικες Κλείσιμο ματιού..αυτα απο μενα χωρις παρεξηγηση με κανεναν..καλη χρονια
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Driver
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 05, 2018, 10:21:21 πμ »

Θελω να αναφερθω ξανα σ αυτην την εκτιμηση που εκανα κ να πω κατι που μου εκανε εντυπωση!
Η λιρα του 1887 που εβγαλε ο intefix νομιζω οτι δεν ειναι πλαστη λογο του οτι η κορυφη του ιωβιλαιου μπαινει μεσα στο ριμ αλλα ειναι χαρακτηριστικο εκεινης της χρονιας μονο της κοπης λονδινου!!!
Ειναι μια ιδιαιτεροτητα που δεν την γνωριζα
Ας με διορθωσουν οι παιλαιοτεροι κ ποιο εμπειροι αν κανω λαθος?
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 05, 2018, 09:49:28 μμ »

δεν εχεις αδικο φιλε μου σε αυτο που λες..ειναι σωστη παρατηρηση..αλλα ενα κομματι δεν το κανει σωστο μια σωστη λεπτομερια..η λιρα που λες ειναι μια παρα πολυ καλη κοπια..η ουρα ειναι πλαστη,η υπολοιπη δεν ξερω Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Driver
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 06, 2018, 09:52:01 πμ »

Τη να πω μετα απο αυτο που ειδα εγω προσωπικα αν δεν την δω στο χερι τη συγκεκριμενη δε μπορω να πω τιποτα με σιγουρια!
Ολοκληρο νομισματοκοπείο αγγλιας το οποιο βγαζει νομισματα πολυτελειας χρυσα να αφησει σε κυκλοφορια ενα νομισμα με μια τετοια ατελεια  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
Intefix
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 95


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 06, 2018, 10:33:34 πμ »

Για την κουβέντα, ανεβάζω την λίρα του 1887 London σε καλύτερη ανάλυση.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences