Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:17:47 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: οταν τα ρεστα σου φτιαχνουν την διαθεση....  (Αναγνώστηκε 2350 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 12, 2017, 12:14:31 πμ »

σημερα πηγα με τον πατερα μου για ψωνια! ολα καλα... φτανουμε στο ταμειο... πληρωνουμε.. και ριχνω μια ματια στα ρεστα μας!!! κι απο το τιποτα... τσουπ ενα χαμογελο 4 τεταρτων.. απο αυτα που φαινονταν ακομα και τα χαλασμενα δοντια (ευτυχως δεν εχω... χαχαχα), εσκασε στο προσωπο μου που ελαμψε απο χαρα!!!

ο λογος;;;; στα ρεστα ειχα μεσα 2 ευρω απο Ανδορα, το απλο.. του 2015!! ειναι το πρωτο που βλεπω απο εκει... μιας και δεν πιστευα ποτε οτι θα εβρισκα σε κυκλοφορια!!  για δες!!!  και η πλακα ειναι οτι ειναι το πρωτο κερμα που εχω απο ανδορα.. ασχετως αξιας, χρονολογιας ή αν ειναι σε ευρω, διναρια κτλ!

αναρωτιεμαι αν εχει ρει κι αλλος απο ανδορα.. και ποσο δυσκολο ειναι γιατι δεν το εχω ξαναδει!! στα χερια απο κυκλοφορια μου εχει πεσει και 50λεπτο του βατικανου...  απο μονακο, αγιο μαρινο... ακομα τιποτα.. αλλα ποτε δεν ξερεις... μετα το σημερινο...
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 12, 2017, 12:45:32 πμ »

καλοριζικο!!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 12, 2017, 12:51:48 πμ »

Ενδιαφέρον εύρημα. Αν και δεν είναι επιβεβαιωμένο το τιράζ του 2€ 2015 είναι 280.000.
Κυκλοφόρησε αναμεμειγμένο σε μασούρια με Γαλλικά 2€, οπότε πολλά έφτασαν στην κυκλοφορία.
Πάντως το τιράζ του είναι αρκετά μικρό, οπότε είναι ένα καλό εύρημα. Ακυκλοφόρητο πωλείται 6-9€.
Εγώ έχω πετύχει στην Ιταλία σε ρέστα 50λ και 1€ Σαν Μαρίνο και στην εδώ πόλη μου 1€ 2001 του Μονακό.
Βατικανό, Ανδόρα δεν έχω πετύχει ακόμα.
Η Ανδόρα χρησιμοποιούσε τα νομίσματα της Ισπανίας και της Γαλλίας πριν μπουν στο Ευρώ. Το δινάριο Ανδόρας δεν ήταν επίσημο νόμισμα, υπήρχαν μόνο συλλεκτικά προϊόντα. Από το 2014 και μετά της επιτράπηκε να τυπώνει Ευρώ όπως και οι άλλες μικρές χώρες. Οπότε δεν είναι περίεργο πως είναι το πρώτο νόμισμα που βλέπεις από αυτό το κράτος.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 12, 2017, 01:56:11 πμ »

να στε καλα παιδια! Χαμόγελο

ωωω!!! αγιος μαρινος και μονακο!!! εκει θα εκανα τουμπες! χαχαχαχαχα

δεν περιμενα παντως Δεκεμβρη μηνα να το βρω εδω! συνηθως βρισκουμε καποια περιεργα ξενα και αναμνηστικα 2 ευρα το καλοκαιρι με τους τουριστες...

φυσικα εδω... τα περισσοτερα κερματα ειναι ξενα απο οτι ελληνικα...
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 12, 2017, 06:08:01 πμ »

... φυσικα εδω... τα περισσοτερα κερματα ειναι ξενα απο οτι ελληνικα...
Εντελώς φυσικό, Νίκο μου. Τουριστική περιοχή από τις καλύτερες της χώρας. Καλορίζικο και πάντα τέτοια, πάντα με υγεία.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 18, 2017, 12:19:44 μμ »

σε καλη κατασταση?
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 18, 2017, 02:59:58 μμ »

φωτογραφια?  Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 18, 2017, 03:23:53 μμ »

μακαρι να μπορουσα να βγαλω φωτο και να την ανεβασω.. αλλα δεν μπορω επι του παροντος ουτε να βγαλω φωτο. το νομισμα ειναι σε πολυ καλη κατασταση! μονο ενα μικρο χτυπημα στα χειλη απο πεσιμο... αν δεν ειχε το χτυπηματακι αυτο... θα ηταν απιστευτο κουκλι!  αλλα και παλι δεν με πειραζει....
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences