Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:36:05 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σετ 1954  (Αναγνώστηκε 13728 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 27, 2017, 11:17:51 μμ »

Και πενηνταρακι.....





Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 27, 2017, 11:21:20 μμ »

Τελος θα αφησω τα hc ...αλλα σε λιγο.... Άνεση θελω τσιγαρο κ μπυριτσα γιατι μπαφιασα Μεγάλο χαμόγελο πολυ δυσκολος στην φωτο ο βασιλευς Παυλος....δεν τα εχω βγαλει οπως ειναι...
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 27, 2017, 11:36:26 μμ »

Και αυτη ειναι καλη !! Δυστηχως εχει την καταρα των στιγματων που τις χαλαν την ομορφια αλλα δεν της στερουν βαθμους!!

Εχω κ αλλες ποιο ομορφες τι στεναχωριεσε?...... Σαρκασμός

Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 27, 2017, 11:56:06 μμ »

Hc 50 λεπτα 1954.... Άνεση





Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 28, 2017, 12:03:36 πμ »

Hc 1 ΔΡΑΧΜΗ 1954 ....... Άνεση







Τελος το Hc  2Δραχμο 1954 θα το εμφανισω οταν επιστρεψει απο την pcgs..... Άνεση να σας κρατησω κ σε μια αγωνια....σχολια εκτιμησεις δεκτα κ συλλεκτικη κουβεντουλα να γινετε....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2017, 12:06:51 πμ από ΡΟΔΑΚΑΣ » Καταγράφηκε
PANAGIOTIS THESS.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 785


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 08:43:53 μμ »

Όμορφα νομίσματα. Θα τολμούσα να πω γύρω στο MS63. Το πενηντάλεπτο HC μάλλον από άλλη γωνία θα φαίνεται καλύτερα.
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 08:52:45 μμ »

Πολύ ωραία όλα τα κομμάτια που έχεις παρουσιάσει ως τώρα.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 11:30:25 πμ »

Ευχαριστω πολυ και τους 2 για τα καλα σας λογια...Εχω σκεφτει να στειλω χρονολογικα και σιγα σιγα ολα τα κομματια της συλλογης μου απο Παυλο 54-57-59 και ευχομαι κ ελπιζω να δειξουν καλους βαθμους..εαν απο αυτες τις φωτο (που δεν τα εχω βγαλει και οπως ειναι στο χερι  Σαρκασμός ) μου λετε απο 62-63 τοτε θελω να πιστευω πως ειμαι σε καλο δρομο...ερωτηση δικια μου: - θα τα στελνατε για πιστοποιηση εσεις?  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 01:31:34 μμ »

Καλημέρα, εχω την εντυπωση από τις φωτο που βλεπω ότι το 50ρακι δεν είναι χολλοου. Ως προς τους βαθμ,ους επιασης εχω ενδοιασμους. Από τις φωτο διακρινω χαμηλότερες καταστασςεις φιλε Νικο.
Καταγράφηκε
PANAGIOTIS THESS.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 785


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 05:32:31 μμ »

Ευχαριστω πολυ και τους 2 για τα καλα σας λογια...Εχω σκεφτει να στειλω χρονολογικα και σιγα σιγα ολα τα κομματια της συλλογης μου απο Παυλο 54-57-59 και ευχομαι κ ελπιζω να δειξουν καλους βαθμους..εαν απο αυτες τις φωτο (που δεν τα εχω βγαλει και οπως ειναι στο χερι  Σαρκασμός ) μου λετε απο 62-63 τοτε θελω να πιστευω πως ειμαι σε καλο δρομο...ερωτηση δικια μου: - θα τα στελνατε για πιστοποιηση εσεις?  Στριφογύρισμα ματιών

Δεν θα τα έστελνα για πιστοποίηση, γιατί δεν θα αποκτήσουν υπεραξία, απλώς για τα ίδια νομίσματα θα αναγκαζόσουν να ξοδέψεις και άλλα χρήματα. Ο Παύλος αποκτά υπεραξία σε υψηλές καταστάσεις (ms65 και άνω). Προσωπικά την συλλογή του Παύλου (κλεισμένη εδώ και χρόνια) την έχω σε ακυκλοφόρητα, αλλά στα χαρτάκια τους σε ένα ωραίο άλμπουμ και να ακολουθεί η σειρά του Κωνσταντίνου (είναι και ωραία για να τα δείχνεις στους φίλους σου). Μόνο τα HC έχω σε σλαμπαρισμένα.
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 06:57:28 μμ »

Hc 50 λεπτα 1954.... Άνεση







αυτό είναι σίγουρα το ίδιο με αυτό που ανέβασες στην πρώτη πρωτη φωτογραφία??  Απορία
Καταγράφηκε
geoval
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 07:47:29 μμ »

Ούτε εγώ θα τα έστελνα. Αν υπολογίσεις ότι ο Παύλος έχει περίπου 30 νομίσματα θα πρέπει να δώσεις 30 x 15 = 450 ευρώ. Η πιστοποίηση θεωρώ ότι έχει νόημα για τους παρακάτω λόγους:
α) Υπεραξία από έναν υψηλό βαθμό.
β) Απόδειξη γνησιότητας σε κάποιο σπάνιο κομμάτι.
γ) Ομοιομορφία συλλογής.
Αν τα νομίσματα της συλλογής σου είναι πάνω κάτω όπως της φωτογραφίας, αν και είναι όμορφα, δεν νομίζω η πιστοποίηση να τους προσδώσει κάποια υπεραξία. Ούτε τίθεται θέμα γνησιότητας ή ομοιομορφίας αφού τα έχεις όλα απιστοποίητα. Οπότε εγώ θα κράταγα τα 450 ευρώ για να μπορέσω να αγοράσω κάποια κομμάτια που μου λείπουν. Επίσης συμφωνώ ότι το τελευταίο 50αράκι δεν είναι HC, τουλάχιστον από την φωτογραφία.......
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 10:50:38 μμ »

Ούτε εγώ θα τα έστελνα. Αν υπολογίσεις ότι ο Παύλος έχει περίπου 30 νομίσματα θα πρέπει να δώσεις 30 x 15 = 450 ευρώ. Η πιστοποίηση θεωρώ ότι έχει νόημα για τους παρακάτω λόγους:
α) Υπεραξία από έναν υψηλό βαθμό.
β) Απόδειξη γνησιότητας σε κάποιο σπάνιο κομμάτι.
γ) Ομοιομορφία συλλογής.
Αν τα νομίσματα της συλλογής σου είναι πάνω κάτω όπως της φωτογραφίας, αν και είναι όμορφα, δεν νομίζω η πιστοποίηση να τους προσδώσει κάποια υπεραξία. Ούτε τίθεται θέμα γνησιότητας ή ομοιομορφίας αφού τα έχεις όλα απιστοποίητα. Οπότε εγώ θα κράταγα τα 450 ευρώ για να μπορέσω να αγοράσω κάποια κομμάτια που μου λείπουν. Επίσης συμφωνώ ότι το τελευταίο 50αράκι δεν είναι HC, τουλάχιστον από την φωτογραφία.......

+1 για όλα....... 30 x 15 = 450 ευρώ + ταχυδρομικά να πάνε και άλλα ταχυδρομικά να γυρίσουν.  Κλείσιμο ματιού Αν τα στείλεις όλα μαζί μια φορά..., αν τα στείλεις σταδιακά ακόμα περισσότερα ταχυδρομικά.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 12:41:29 πμ »

Ούτε εγώ θα τα έστελνα. Αν υπολογίσεις ότι ο Παύλος έχει περίπου 30 νομίσματα θα πρέπει να δώσεις 30 x 15 = 450 ευρώ. Η πιστοποίηση θεωρώ ότι έχει νόημα για τους παρακάτω λόγους:
α) Υπεραξία από έναν υψηλό βαθμό.
β) Απόδειξη γνησιότητας σε κάποιο σπάνιο κομμάτι.
γ) Ομοιομορφία συλλογής.
Αν τα νομίσματα της συλλογής σου είναι πάνω κάτω όπως της φωτογραφίας, αν και είναι όμορφα, δεν νομίζω η πιστοποίηση να τους προσδώσει κάποια υπεραξία. Ούτε τίθεται θέμα γνησιότητας ή ομοιομορφίας αφού τα έχεις όλα απιστοποίητα. Οπότε εγώ θα κράταγα τα 450 ευρώ για να μπορέσω να αγοράσω κάποια κομμάτια που μου λείπουν. Επίσης συμφωνώ ότι το τελευταίο 50αράκι δεν είναι HC, τουλάχιστον από την φωτογραφία.......
ευχαριστω πολυ ολους για τις γνωμες σας .Θα δω τι θα κανω...Μαλλον θα διαλεξω τα ποιο ωραια κομματια και θα πιστοποιησω μια σειρα 54 hc μονο για αρχη-και βλεπουμε στο μελλον για τα υπολοιπα.Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση πως μονο πιστοποιημενα φευγουν κ φευγουν κ  σε υψηλες τιμες.αρα διακρινω πως κοιτανε μονο υψηλα νομισματα?....και οντως στο 50ρακι εχω σηκωσει λαθος φωτο.. Σαρκασμός













Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 08, 2017, 02:30:18 μμ »

Αυτό είναι οντως 50λεπτο hc.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences