Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 09:24:26 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 λεπτό 1901  (Αναγνώστηκε 13219 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 11, 2017, 04:55:14 μμ »

Για πέστε καμιά γνώμη για το μικρούλι:




« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2017, 04:56:13 μμ από Sp1 » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 05:00:19 μμ »

ακυκλοφορητο και ωραιο!πολυ ωραιο για την ακριβεια!σε περιπτωση βαθμου υπολογιζω γυρω στο ms62-br..ομορφο κομματι!να το χαιρεσαι!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 05:06:47 μμ »

ακυκλοφορητο και ωραιο!πολυ ωραιο για την ακριβεια!σε περιπτωση βαθμου υπολογιζω γυρω στο ms62-br..ομορφο κομματι!να το χαιρεσαι!
Σε ευχαριστώ.Αξίζει να το στείλω για πισοποίηση;
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 05:24:14 μμ »

Σε ενδεχόμενη πιστοποίηση τί θα έγραφε;
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 05:58:35 μμ »

Για μένα MS63-64 τώρα για πιστοποίηση δεν νομίζω τα RD και RB πάνε και έρχονται οπότε τα BN έρχονται σε δεύτερη μοίρα αλλά ο καθένας επιλέγει ότι θέλει αν είναι για πιστοποίηση. Καλορίζικο!
Καταγράφηκε

kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 06:29:21 μμ »

εξαρταται πως βλεπεις το θεμα των πιστοποιησεων..αν εισαι τυπος που σλαμπαρει η που μαζευει κουτια,τοτε οκ..εγω δεν ειμαι τετοιος,οποτε θα το κραταγα raw..σαν κερμα αξιζει να το πιστοποιησεις..στο θεμα βαθμου,σου εχω ηδη πει στην πρωτη μου απαντηση..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 06:35:45 μμ »

εξαρταται πως βλεπεις το θεμα των πιστοποιησεων..αν εισαι τυπος που σλαμπαρει η που μαζευει κουτια,τοτε οκ..εγω δεν ειμαι τετοιος,οποτε θα το κραταγα raw..σαν κερμα αξιζει να το πιστοποιησεις..στο θεμα βαθμου,σου εχω ηδη πει στην πρωτη μου απαντηση..
Εχω κι εγώ raw συλλογή.Δεν σλαμπάρω αλλα επειδή έτυχε αυτό και το απόκτησα έλεγα μήπως.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2017, 06:40:06 μμ από Sp1 » Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 09:19:22 μμ »

Το ότι ο καθένας επιλέγει ότι θέλει αν είναι για πιστοποίηση, το λέω για τον κάτοχο του νομίσματος. Δεν ξέρει ποια ήταν η τιμή απόκτησης του αλλά για μένα δεν αξίζει πιστοποίηση, θεωρώ προσωπικά.
Καταγράφηκε

Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 10:16:27 μμ »

Eγω προσωπικά είμαι υπέρ της πιστοποίησης ειδικά αν το νόμισμα είναι άψογο.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
PANAGIOTIS THESS.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 785


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 10:21:24 μμ »

Το νόμισμα θα γράψει γύρω στο MS63. Είναι Brown και υπάρχουν δεκάδες 64αρια Red πιστοποιημένα και πολύ περισσότερα απιστοποίητα. Κρατήστε το row στη συλλογή σας.
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 10:48:57 μμ »

Το νόμισμα θα γράψει γύρω στο MS63. Είναι Brown και υπάρχουν δεκάδες 64αρια Red πιστοποιημένα και πολύ περισσότερα απιστοποίητα. Κρατήστε το row στη συλλογή σας.
+1
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 11:20:46 μμ »

Το νόμισμα θα γράψει γύρω στο MS63. Είναι Brown και υπάρχουν δεκάδες 64αρια Red πιστοποιημένα και πολύ περισσότερα απιστοποίητα. Κρατήστε το row στη συλλογή σας.

γενικοτερα δεν ειμαι υπερ των σλαμπ παρα μονο υπο περιπτωσεις..εδω ομως θα κανω τον 'δικηγορο του διαβολου' και θα ρωτησω το εξης..οταν εχεις ενα καλο κερμα δεν αξιζει να το πιστοποιησεις μονο και μονο επειδη υπαρχουν καλυτερα απο το δικο σου?με το σκεπτικο αυτο,πλεον θα επρεπε να πιστοποιουν μονο οσοι εχουν σπανιοτητες η μονο οσοι ειναι σιγουροι οτι θα γραψει μεγαλυτερο βαθμο απο τα ηδη πιστοποιημενα..εχει λογικη αυτο?

δεν μιλαμε για ενα κερμα το οποιο θα εγραφε αου55 πχ..αλλα για ενα που εχει πολλες πιθανοτητες να βγει 63αρι..αρα μιλαμε για εναν ικανοποιητικο βαθμο γενικοτερα..και θα συνεχισει να ειναι επιθυμητο για καποιον που δεν θελει να πληρωσει υπεραξιες σε 64αρια κοκκινα..βεβαια,ειναι αποψη σου και πρεπει να την σεβαστω,αλλα μου δημιουργει τις παραπανω αποριες...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 11:33:27 μμ »

Το νόμισμα θα γράψει γύρω στο MS63. Είναι Brown και υπάρχουν δεκάδες 64αρια Red πιστοποιημένα και πολύ περισσότερα απιστοποίητα. Κρατήστε το row στη συλλογή σας.

γενικοτερα δεν ειμαι υπερ των σλαμπ παρα μονο υπο περιπτωσεις..εδω ομως θα κανω τον 'δικηγορο του διαβολου' και θα ρωτησω το εξης..οταν εχεις ενα καλο κερμα δεν αξιζει να το πιστοποιησεις μονο και μονο επειδη υπαρχουν καλυτερα απο το δικο σου?με το σκεπτικο αυτο,πλεον θα επρεπε να πιστοποιουν μονο οσοι εχουν σπανιοτητες η μονο οσοι ειναι σιγουροι οτι θα γραψει μεγαλυτερο βαθμο απο τα ηδη πιστοποιημενα..εχει λογικη αυτο?

δεν μιλαμε για ενα κερμα το οποιο θα εγραφε αου55 πχ..αλλα για ενα που εχει πολλες πιθανοτητες να βγει 63αρι..αρα μιλαμε για εναν ικανοποιητικο βαθμο γενικοτερα..και θα συνεχισει να ειναι επιθυμητο για καποιον που δεν θελει να πληρωσει υπεραξιες σε 64αρια κοκκινα..βεβαια,ειναι αποψη σου και πρεπει να την σεβαστω,αλλα μου δημιουργει τις παραπανω αποριες...


Συμφωνώ απόλυτα με το σκεπτικό του Κώστα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2017, 11:34:11 μμ από Lary » Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 12, 2017, 08:35:55 πμ »

Το νόμισμα θα γράψει γύρω στο MS63. Είναι Brown και υπάρχουν δεκάδες 64αρια Red πιστοποιημένα και πολύ περισσότερα απιστοποίητα. Κρατήστε το row στη συλλογή σας.

γενικοτερα δεν ειμαι υπερ των σλαμπ παρα μονο υπο περιπτωσεις..εδω ομως θα κανω τον 'δικηγορο του διαβολου' και θα ρωτησω το εξης..οταν εχεις ενα καλο κερμα δεν αξιζει να το πιστοποιησεις μονο και μονο επειδη υπαρχουν καλυτερα απο το δικο σου?με το σκεπτικο αυτο,πλεον θα επρεπε να πιστοποιουν μονο οσοι εχουν σπανιοτητες η μονο οσοι ειναι σιγουροι οτι θα γραψει μεγαλυτερο βαθμο απο τα ηδη πιστοποιημενα..εχει λογικη αυτο?

δεν μιλαμε για ενα κερμα το οποιο θα εγραφε αου55 πχ..αλλα για ενα που εχει πολλες πιθανοτητες να βγει 63αρι..αρα μιλαμε για εναν ικανοποιητικο βαθμο γενικοτερα..και θα συνεχισει να ειναι επιθυμητο για καποιον που δεν θελει να πληρωσει υπεραξιες σε 64αρια κοκκινα..βεβαια,ειναι αποψη σου και πρεπει να την σεβαστω,αλλα μου δημιουργει τις παραπανω αποριες...

+1000.Απ ότι καταλαβες Κώστα ζούμε στην εποχή που όποιος δεν εχει MS65 και πανω δεν ειναι καλος συλλεκτης.Μην απορείτε με αυτο που λεω.Το διαπιστωνω καθημερινα αυτο που λεω.Πολλοι εχουν κλεισει συλλογες σε MS και επειδή ειναι 63 και 64αρια στενοχωριόνται επειδή δεν εχουν 66.Ε αυτο για μενα δεν ειναι συλλεκτισμος αλλα βαθμοθηρία και αρρώστια.Αυτά απο μένα και καλημέρα σας.Ελεος πια.Λες και έβαλα κανα χρεπάκι με χώματα.Το νόμισμα στραβώνει απο λούστρο εγω που το έχω στο χέρι.Δυστυχώς δεν μπορώ να το δειξω καλύτερα.Θα το κρατήσω raw αλλα έχω αρχίσει και συχαίνομαι τον εαυτό μου με κάποια πράγματα σχετικά με τους βαθμούς και τις υπεραξίες.Αυτή η λογική πριν λίγα χρονάκια θα ήταν το λιγότερο αστεία.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 12, 2017, 09:05:16 πμ »

 Καλημερα παιδιά, μην κολλάμε με τους βαθμούς, είναι κάποιοι που κυνηγάνε τα τοπ, μπράβο τους και συγχαρητήρια, αφού μπορούν!! Απο εκεί και πέρα, κάνουμε το κέφι μας, και συλλέγουμε ότι μπορούμε, και δεν είναι και απαραίτητο να συμφωνούμε και μεταξύ μας ε Κλείσιμο ματιού.
 Για το μονόλεπτο τώρα Σπυρο, κοίτα πως πάει(κατά την γνώμη μου), πόσο το πήρες + 30 ευρω η πιστοποίηση= μας κάνει τόσο, αν τώρα νομίζεις ότι θα πάρει ας πούμε... MS63, και στην αγορά τα βρίσκεις στα ίδια λεφτά η λίγο πάρα πάνω (τα MS63), και σε ενδιαφέρει να το σλαμπαρης, τότε κακός το αγόρασες row. Ας το αγοραζες κατευθείαν σλαμπαρισμενο να μην έχεις και απορία πόσο θα έγραφε αν έγραφε.
 Αυτό που εχω να πω μόνο παιδιά, είναι οτι πολλά απο τα νομίσματα που έχουμε, και νομίζουμε ότι είναι ακυκλοφόρητα, και συμφωνούν και οι φίλοι μας ότι είναι, όταν τα στείλεις για σλαμπαρισμα, ε σου βγαίνουν και μερικά ντιτειλ η αου Στριφογύρισμα ματιών. Αυτό εκ πείρας το λέω Άνεση...
 Το μονόλεπτο είναι υπέροχο, και μακάρι να κλείσεις την Κρητική πολιτεία τόσο όμορφα..
 
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences