Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 01:26:48 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: PayPal-Revolut card  (Αναγνώστηκε 12031 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
MORGUL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 101


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 10, 2020, 03:20:20 μμ »

Πλήρωσα λοιπόν με Revolut απο τον λογαριασμό της στο λογαρισμό του πωλητή ευρώ.

χωρις να χει revolut o πωλητης ετσι ?
πολυ ωραιο
απλα πρεπει να δεχεται και αυτος το νομισμα που θες

επισης, εχετε δοκιμασει το λινκ με το οποιο πληρωνεις revolut σε revolut ?
φαινεται πολυ πρακτικο
μου αρεσε που σου δειχνει κατευθειαν ποιοι απο τις επαφες σου εχουν revolut και δειχνει και σενα προφανως στους αλλους, απλα δεν ξερω ποσο συμφωνο με τα GPDR και τετοια...
ισως θα πρεπε να σε αφηνει να διαλεγεις ανα περιπτωση

π.χ. βλεπω εσενα GSHH, αλλα βλεπω και κατι παλιους συνεργατες ή γνωστους που ισως να μην ηθελα να εμφανιζονται/τους εμφανιζομαι.


Σκέψου ότι είναι κανονικός τραπεζικός λογαριασμός, έχεις ΙΒΑΝ κτλ. Μπορείς να μεταφέρεις σε οποιαδήποτε τραπεζικό λογαριασμό και δεν σε χρεώνει. Έχω κάνει μεταφορές λόγω δουλειάς και σε χώρες εκτός ΕΕ (Κίνα, ΗΑΕ και άλλες) και δεν είχα έξτρα χρέωση και τα λεφτά μπαίνουν πολύ πιο γρήγορα.
Όσον αφορά τις μεταφορές σε άλλους που έχουν revolut απλά θέλει μια προσοχή μην τα στείλεις σε κάποιον άλλο  Σαρκασμός
Κατά τα άλλα κανονική μεταφορά είναι, αποδεικτικά υπάρχουν αλλά και σε τράπεζα εδώ Ελλάδα αν μου κάνεις κατά λάθος μεταφορά δεν είμαι υποχρεωμένος να στα δώσω πίσω, τα λάθη πληρώνονται Μεγάλο χαμόγελο
 δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με προσωπικά δεδομένα και όπως και να έχει έχεις αποδεχτεί τους όρους όταν έκανες την εγγραφή.
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 10, 2020, 03:30:47 μμ »

... αλλά και σε τράπεζα εδώ Ελλάδα αν μου κάνεις κατά λάθος μεταφορά δεν είμαι υποχρεωμένος να στα δώσω πίσω, τα λάθη πληρώνονται Μεγάλο χαμόγελο
...

ασε, σκεφτομουν να αλλαξω το ονομα μου για τετοιες περιπτωσεις αλλα δεν ξερω τι να το κανω
οι επιχειρηματιες ειναι ολοι φτωχοι γτ τα λεφτα πανε στις εταιρειες, οι πολιτικοι επισης γτ πανε στις offshore, κανεναν lionel messi δεν εχουμε στην ελλαδα οποτε ουτε απο κει θα παρω (αν και οι καλοι ποδοσφαιριστες παλι εταιρεια θα το χουν κανει). δε ξερω... δυσκολη αποφαση

ΥΓ: εκτος αν με πω : LGBTQ+ με επωνυμο Europe (δε μου κανει καρδια ουτε ως υποτιθεμενος απατεωνας να κλεψω απο καποιο συλλογο που προστατευει παιδια ή προσφερει υπηρεσιες ιατρικης)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2020, 03:34:23 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 10, 2020, 03:40:15 μμ »

Ευχαριστώ για την απάντηση,το σκέφθηκα αυτό αλλα με τις συνεχείς αναβαθμίσεις το paypal εχει αλλάξει και δεν το βρίσκω αυτό.
Πριν απο 2-3 χρόνια το ειχα ορίσει ετσι και δεν ειχα τότε πρόβλημα.



Δες αν μπορεί να σε βοηθήσει αυτό.

https://www.roman-reviews.com/how-disable-paypal-currency-conversion-save-money-fees/
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 11, 2020, 10:34:17 πμ »

Ευχαριστώ για την απάντηση,το σκέφθηκα αυτό αλλα με τις συνεχείς αναβαθμίσεις το paypal εχει αλλάξει και δεν το βρίσκω αυτό.
Πριν απο 2-3 χρόνια το ειχα ορίσει ετσι και δεν ειχα τότε πρόβλημα.



Δες αν μπορεί να σε βοηθήσει αυτό.

https://www.roman-reviews.com/how-disable-paypal-currency-conversion-save-money-fees/

Εδω είναι η λυση αλλα το step 3 εχει αλλάξει δεν υπάρχει το manage automatic payments
Καταλαβαίνω τώρα οτι επειδή εληξε η προηγούμενη κάρτα και συνέδεσα νέα κάτι άλλαξε στις ρυθμίσεις
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1205


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 20, 2020, 10:46:37 μμ »

Προσπάθησα να μεταφέρω δολάρια από paypal στο λογαριασμό μου της Revolut τον οποίο έχω συνδέσει στο pay pal. Στο λογαριασμό της Revolut έχω επιλέξει δύο νομίσματα, Ευρώ και δολάριο. Δεν μου μεταφέρει όμως η paypal δολάρια, όπως ζητάω, αλλά ευρώ, κάνοντας τη μετατροπή σε ευρώ με την ισοτιμία που έχει. Πως γίνεται να μεταφέρονται δολάρια χωρίς η paypal να τα μετατρέπει σε ευρώ?
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 12:02:27 πμ »

Προσπάθησα να μεταφέρω δολάρια από paypal στο λογαριασμό μου της Revolut τον οποίο έχω συνδέσει στο pay pal. Στο λογαριασμό της Revolut έχω επιλέξει δύο νομίσματα, Ευρώ και δολάριο. Δεν μου μεταφέρει όμως η paypal δολάρια, όπως ζητάω, αλλά ευρώ, κάνοντας τη μετατροπή σε ευρώ με την ισοτιμία που έχει. Πως γίνεται να μεταφέρονται δολάρια χωρίς η paypal να τα μετατρέπει σε ευρώ?
Από ότι γνωρίζω δυστυχώς δεν γίνεται είναι πάγια τακτική του paypal για να κερδίζει από τις μετατροπές.
Καταγράφηκε
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1205


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 03:05:04 μμ »

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα απ' την αρχή. Το paypal μας "γδέρνει" στις ισοτιμίες και έχει μπλοκάρει κάθε δυνατότητα επιλογής. Αυτά από εταιρίες (και κράτη) που είναι υπέρμαχοι της ελεύθερης αγοράς και του ανταγωνισμού.
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 06:25:50 μμ »

Προσπάθησα να μεταφέρω δολάρια από paypal στο λογαριασμό μου της Revolut τον οποίο έχω συνδέσει στο pay pal. Στο λογαριασμό της Revolut έχω επιλέξει δύο νομίσματα, Ευρώ και δολάριο. Δεν μου μεταφέρει όμως η paypal δολάρια, όπως ζητάω, αλλά ευρώ, κάνοντας τη μετατροπή σε ευρώ με την ισοτιμία που έχει. Πως γίνεται να μεταφέρονται δολάρια χωρίς η paypal να τα μετατρέπει σε ευρώ?
Από ότι γνωρίζω δυστυχώς δεν γίνεται είναι πάγια τακτική του paypal για να κερδίζει από τις μετατροπές.

Ακριβώς αυτό.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 07:28:19 μμ »

Αναβιωσα ένα θέμα 3 ετών από βαρεμάρα τον Αύγουστο, για να καταλήξουμε 3 μήνες και 4 σελιδες μετά στο ίδιο συμπέρασμα; 😂😂😂
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 09:43:05 μμ »

ειμαστε σταθεροι
φανταζεσαι να ειχαμε καταληξει αλλου ?
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences