Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:52:03 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μοναστηρακι την Κυριακη  (Αναγνώστηκε 9512 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nicolazx
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 23, 2012, 07:26:51 μμ »

Αγαπητοί συμφορουμιτες γεια σας και πάλι,
Σήμερα κατέβηκα για άλλη μια φορά μοναστηρακι με σκοπό να αγοράσω κανένα νόμισμα να μου φύγει η κ@βλ@... με την καλή έννοια... παρόλα αυτά δεν μου πήγαινε το χέρι να αγοράσω κάτι, γιατί είχα μια αίσθηση οτι όλοι θέλουν να με κοροϊδέψουν...(άσε που δεν είμαι και πολύ σίγουρος τι θέλω... ποιο πολύ αυτό!)
τελικά πήρα ένα 3ευρο 2012 της Σλοβενίας για να κλείσω την σειρά με τα τριευρα...
Anyway, η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν υπάρχει κάποιος εδώ στο φόρουμ που να κάνει αυτή την δουλειά?
οχι απαραίτητα στο Μοναστηράκι. απλά θέλω να έχω μια ιδέα για το ποιος είναι ο άλλος.
Άσε που μου πούλαγαν ουγκιά πάντα 2011 40€... είναι καλή τιμή? το καλοκαίρι μου την έδιναν 28€,
αυτά... τα είπα κι έφυγα... το τραγούδι δεν το ποσταρω γιατί είναι Πλούταρχος κι εγώ είμαι Ροκ!
Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Κι αν είμαι ροκ


Ευχαριστώ,
                      Nicolas.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 23, 2012, 08:09:29 μμ »

Και εγω μοναστηρακι ημουν το πρωι ;)Λογω του καλου καιρου γινοταν χαμος στους παγκους.Ηθελα και εγω να αγορασω ουγκιες ασημενιες αλλα δεν βρηκα τιποτα που να μου αρεσει και ετσι πηγα στην Λεσχη. Εκει βρηκα το φιλο μου Βασιλη (rakosyllektis).Εκανα οφθαλμολουτρο Έκπληξη Έκπληξη και αγορασα μερικες σοβερειν στα 320(!!!) στην καλυτερη τιμη της αγορας αυτην την περιοδο!!!!Οι λιρες ηταν εντελως ακυκλοφορητες. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 23, 2012, 09:11:40 μμ »

Άσε που μου πούλαγαν ουγκιά πάντα 2011 40€... είναι καλή τιμή? το καλοκαίρι μου την έδιναν 28€,
επρεπε να αγορασει μαλλον το καλοκαιρι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 10:30:56 πμ »

ο αναργυρος εχει δικιο.μερικες φορες η παροιμια,στερνη μου γνωση,να σε εινα πρωτα ισχυει!θυμαμε πριν το 2004,με παρακαλουσε φιλος να αγορασω 20 λιρες με 80 ευρω το κομματι!και εγω του εκανα πλακα!λιρες θα αγοραζω?τωρα μαλλον εχασα!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 02:55:36 μμ »

Αγαπητοί συμφορουμιτες γεια σας και πάλι,
Σήμερα κατέβηκα για άλλη μια φορά μοναστηρακι με σκοπό να αγοράσω κανένα νόμισμα να μου φύγει η κ@βλ@... με την καλή έννοια... παρόλα αυτά δεν μου πήγαινε το χέρι να αγοράσω κάτι, γιατί είχα μια αίσθηση οτι όλοι θέλουν να με κοροϊδέψουν...(άσε που δεν είμαι και πολύ σίγουρος τι θέλω... ποιο πολύ αυτό!)
τελικά πήρα ένα 3ευρο 2012 της Σλοβενίας για να κλείσω την σειρά με τα τριευρα...
Anyway, η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν υπάρχει κάποιος εδώ στο φόρουμ που να κάνει αυτή την δουλειά?
οχι απαραίτητα στο Μοναστηράκι. απλά θέλω να έχω μια ιδέα για το ποιος είναι ο άλλος.
Άσε που μου πούλαγαν ουγκιά πάντα 2011 40€... είναι καλή τιμή? το καλοκαίρι μου την έδιναν 28€,
αυτά... τα είπα κι έφυγα... το τραγούδι δεν το ποσταρω γιατί είναι Πλούταρχος κι εγώ είμαι Ροκ!
Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Κι αν είμαι ροκ

Ευχαριστώ,
                      Nicolas.



Φίλτατε υπάρχουν μέλη στο στέκι,που έχουν και πάγκο στο Μοναστηράκι.Εγώ προσωπικά ξέρω έναν,και
μάλιστα τον θεωρώ,και καλό φίλο!!!!
Φιλικά Μιχάλης
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 07:31:45 πμ »

ισος να ειναι λιγοτεροι οι απαταιωνες απο τους σωστους, ομως αυτοι οι λιγοι εχουν κανει ενα κακο ονομα για ολους στο μοναστηρακι. Εγω οταν ξεκινησα εκει πηρα τα πρωτα μου νομισματα. σε 2 παγκους που πηγα λοιπον, ηθελαν να μου πουλησουν νομισματα που τα περνεις με το κιλο, λες και ηταν σπανιοτητες. το επαιζαν και φιλλοι...μου εκαναν χαρη λεγανε! τελος παντων, καλα εκαναν κι ολας, εμποροι ειναι, οχι καλογεροι Χαμόγελο

οπως ειπε και ο φιλλος πιο πανω, αν καποιος απο εδω εχει ''παγκο''-μαγαζι στην αθηνα, ας μας το πουν να τους γνωρισουμε και απο κοντα. οχι για να παρουμε καλυτερες τιμες, απλα να ειμαι πιο σιγουρος οτι δεν με κοροιδευουν. καμια φορα θες απλα να δεις νομισματα και αν σου αρεσει κατι το περνεις, δεν ξερεις παντα τι θες Χαμόγελο


υ.γ. σαν νεος βεβαια, πρεπει να πληρωσω και τα διδακτρα μου Χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 09:13:47 πμ »

επειδη πανω κατω,γνωριζω σχεδον ολους τους υπαιθριους πωλητες,στα τοσα χρονια που συχναζω στους παγκους νομισματων,το πραγμα ισως εχει παραγινει!σιγουρα υπαρχουν σωστοι εμποροι,και ειδικα αυτοι,πριν την πτωση της τηλεκαρτας!σημερα ομως βλεπω οτι οι 10-15 παλιοι,εχουν γινει 50!σιγουρα δικαιωμα του καθενος,να πουλα,νομιμα νομισματα η αλλα συλλεκτικα ειδη!αλλα σχεδον,οι τριαντα,δεν ξερουν ουτε τα στοιχειωδη γυρω απο το νομισμα!υπαρχουν ομως και τρεις τεσσερεις,εμπειρωτατοι και με πολυ λογικες τιμες,απο τους ανιδεους αλεξιπτωτιστες!που προσπαθουν να βγαλουν το μεροκαματο,ξεγελωντας με διαφορα παραμυθια,νεους η απειρους συλλεκτες.η περαστικους περιπατητες που χαζευουν τα συλλεκτικα ειδη!επειτα ειναι δικαιωμα του καθενος στην ελευθερη αγορα,να πουλα οσο θελει.αρκει να μην πουλα κοπιες για γνησια!βουλομενα και αλλα τετοια περιεργα νομισματα για αυθεντικα.δεν φταιει κανεις,οταν μερικοι νομιζουν?οτι θα αγορασουν,φθηνα νομισματα στο μοναστηρακι,κατι που ισως γινοταν πριν 20-30 χρονια!ισως και πιο παλια,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Kostas06
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 307


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 03:58:34 μμ »

Εγω πήγα στο Μοναστηράκι και δεν βρήκα πάγκους με νομίσματα
Μήπως μπορείτε να μου πείτε σε ποια πλατιά ειναι
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 04:20:03 μμ »

Οι πάγκοι είναι χαμηλά στον πεζόδρομα κοντα στο Θησείο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2012, 05:09:25 μμ από pepos » Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 04:59:24 μμ »

Να θυμάσαι οτι στήνουν την Κυριακή.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 05:12:29 μμ »

υπαρχει μαλιστα και συλλογος με μελη.πληρωνοντας και μια μικρη συνδρομη,εχουν δικαιωμα να στηνουν παγκους νομιμα.και οχι απαραιτητα μονο κυριακες.το εμπορευμα βεβαια ειναι μονο νομισματα,τηλεκαρτες,και αλλα μικροαντικειμενα,συλλεκτικα ειδη ομως,και οχι αλλα εμπορευματα!παντως και καθημερινες,υπαρχουν καμμια δεκαρια μονιμοι παγκοι,οπως και παλαιωτερα!πιο κοντα ειναι,οπως λεει και ο φιλος ηλιας,στον σταθμο του θησειου,απο την γωνια του σταθμου στην ανδριανου,μεχρι και τον αγιο φιλλιπο!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Kostas06
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 307


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 10:59:52 μμ »

Σας ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 11:04:57 μμ »

γιατι να παει καποιος να αγορασει στο μοναστηρακι οταν μπορει απο εδω να βρει καλυτερα και φθηνοτερα?

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2012, 11:17:16 μμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

methodios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 11:07:18 μμ »

γιατι να παει καποιος να αγορασει στο μοναστηρακι οταν μπορει απο εδω να βτει καλυτερα και φθηνοτερα?


Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη γινονται τετοια πράγματα εδώ μέσα   Ντροπή Ντροπή Ντροπή
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 06:55:51 πμ »

στο στεκι δεν πωλουν σουβλακια! ουτε εχει τουριστριες να περιφεροντε... οπως καταλαβαινεις το στεκι εχει τα ελατωματα του!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences