Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 06:32:56 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση - Δεσμίδα χαρτονομισμάτων  (Αναγνώστηκε 25848 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sportbillis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 10, 2017, 10:33:37 μμ »

Φίλε coll πιστεύεις ότι ο ξένος που θα έρθει να πάρει το αντικείμενο θα κάτσει να ασχοληθεί με αυτόν εδώ τον διάλογο; Ή θα τον νιάξει αν έχω άλλες 46 στην αποθήκη μου;

Τέλος πάντων.. δε θέλω να συνεχίσω παραπάνω, ούτε σχετικός είμαι ούτε το χρόνο έχω.

Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 10, 2017, 10:36:44 μμ »

Φίλε coll πιστεύεις ότι ο ξένος που θα έρθει να πάρει το αντικείμενο θα κάτσει να ασχοληθεί με αυτόν εδώ τον διάλογο; Ή θα τον νιάξει αν έχω άλλες 46 στην αποθήκη μου;

Τέλος πάντων.. δε θέλω να συνεχίσω παραπάνω, ούτε σχετικός είμαι ούτε το χρόνο έχω.



Φυσικα και οχι, ξενοι δεν μας διαβαζουν
 Δεν ξερω τι ξερει ο ξαδερφος και οι φιλοι του,αλλα απο την τιμη που ειπες για ασχετους τους κοβω.
Σε καθε περιπτωση αν εχεις προσφορα δωστα στα γρηγορα γιατι στην εδω αγορα τα εκαψες .
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 10, 2017, 11:28:36 μμ »

Για παραπάνω από 3 δεκαετίες, τα 47 αυτά πακέτα λειτούργησαν μάλλον εξαιρετικά, ως μονωτικό υλικό της οικίας στο Παλαιό Ψυχικό. Πολύ πιθανόν λοιπόν να υπάρξουν και σοβαρές προσφορές από αντίστοιχες εταιρείες.
Όπως και αν έχει, εύχομαι στους υπερτυχερούς που θα καταφέρουν να τα αποκτήσουν.."Καλές μονώσεις"!

"Ο νοών νοείτω και ουαί τω ανοήτω"
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #63 στις: Απρίλιος 10, 2017, 11:50:26 μμ »

οπως εχω πει και ξαναπει, δεν τα παω πολυ καλα με αυτα τα χαρτια, απλα ξερω ποσα απο αυτα που κυκλοφορουν με το "20" και το "50" πανω να δινω για να πληρωσω τη ΔΕΗ

ετοιμασα μια φορμα παντως για να καλυψω το 50% των εκτιμησεων στο φορουμ, ειδικα εκτιμησεις που ζητανε νεοι χρηστες

- ποσο κανει αυτο ?
- Χ ευρω
- τι λες ρε ? δεν εχεις ιδεα ! κανας αλλος ?
- Χ ευρω - Χ ευρω - Ψ ευρω
- καλα αφου δεν εχετε ιδεα, μονο αυτος με τα Ψ ευρω κατι νοιωθει, μου χουν προσφερει ηδη Ω ευρω
- πουλα τα -δωστα του -dsp: ποιος τα παιρνει τοσο να του φορτωσω και γω μερικα ?
- (διαλλειμα 10 ημερων)
- το θεμα αυτο μεταφερθηκε στα ...
- κλειδωμα

παρακαλα πολυ admins , δεν κανει τιποτα. το κανα μονο και μονο για να μην κουραζεται ο cat
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 11, 2017, 12:02:37 πμ »

47 οι δεσμίδες Χ 16.000€ που δίνουν οι γνώστες και ειδήμονες συνάδελφοι του ξαδέρφου τραπεζίτη= 752.000€  Φίλε είσαι ο Σώρρας των χαρτονομισμάτων, μόνο δώστα στους Γερμανούς να κάνουμε σκόντο με τα μέτρα..
Καταγράφηκε

Sportbillis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 11, 2017, 07:00:15 πμ »

Καλημέρα
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 11, 2017, 08:24:11 πμ »

Υπαρχει περιπτωση να πιστεψε κανεις εδω μεσα οτι τα χαρτονομισματα κανουν 16,000;;;;;;

Μην μας τρελενεις τωρα βρε Γιωργο!!!

ΟΚ, Ολυμπιακός πάσο.

Για παραπάνω από 3 δεκαετίες, τα 47 αυτά πακέτα λειτούργησαν μάλλον εξαιρετικά, ως μονωτικό υλικό της οικίας στο Παλαιό Ψυχικό. Πολύ πιθανόν λοιπόν να υπάρξουν και σοβαρές προσφορές από αντίστοιχες εταιρείες.
Όπως και αν έχει, εύχομαι στους υπερτυχερούς που θα καταφέρουν να τα αποκτήσουν.."Καλές μονώσεις"!

Καλό!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 11, 2017, 03:32:29 μμ »

Πήξαμε στους ειδικούς περί το χαρτονόμισμα (sic)...

Γιώργη (Ηρακλειώτη), καλό είναι να μην αφήνεις να "αβαντάρονται" φύκια ως μεταξωτές κορδέλες.


Γιώργη για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις εγώ σε αυτό ήθελα να εστιάσω την προσοχή σου.Τώρα προσωπικό θέμα του καθενός αν θέλει να κάνει προσφορά, όποια και είναι αυτή...  Κλείσιμο ματιού Αλλά μου κάνει εντύπωση!!! βρε ακόμα γράφεται;
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 11, 2017, 04:17:42 μμ »

Η τιμη δεσμιδας που διαβαζω τουλαχιστον για Ελληνικα δεδομενα δεν αγγιζει ουτε στο ελαχιστο την πραγνατικοτητα
Οσο αφορα  τις 47!!!! δεσμιδες...φιλε μου.....μεγα λαθος
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 11, 2017, 04:30:13 μμ »

Εγω παρολα αυτα,θα ηθελα να ζητησω απο τον κατοχο να μας ανεβασει φωτο και απο τις 47 δεσμιδες να παρουμε ματι μιας κ δεν νομιζω να τα ξαναδουμε αυτα..επιαης θα ηθελα να μας πει τι αξιες περιλαμβανουν.ειναι μονο 10ρικα κ 20αρικα??η υπαρχου νκ αλλες αξιες?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 11, 2017, 05:52:49 μμ »

και εγώ θα ήθελα να μάθω.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 11, 2017, 06:42:47 μμ »

Η τιμη δεσμιδας που διαβαζω τουλαχιστον για Ελληνικα δεδομενα δεν αγγιζει ουτε στο ελαχιστο την πραγνατικοτητα
Οσο αφορα  τις 47!!!! δεσμιδες...φιλε μου.....μεγα λαθος

Τωρα ειναι αργα
Πηρες το μνμ μου ή τυχαια περνουσες και διαβασες που σε μελεταγα με κεινη την βαλιτσα;; Σαρκασμός
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 11, 2017, 07:00:29 μμ »

Η τιμη δεσμιδας που διαβαζω τουλαχιστον για Ελληνικα δεδομενα δεν αγγιζει ουτε στο ελαχιστο την πραγνατικοτητα
Οσο αφορα  τις 47!!!! δεσμιδες...φιλε μου.....μεγα λαθος

Τωρα ειναι αργα
Πηρες το μνμ μου ή τυχαια περνουσες και διαβασες που σε μελεταγα με κεινη την βαλιτσα;; Σαρκασμός

Περαστικος ..φιλε μου Σωτηρη
Υ.Γ..προσεχε τις συντομογραφιες σου  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 11, 2017, 10:30:18 μμ »

Εγω παρολα αυτα,θα ηθελα να ζητησω απο τον κατοχο να μας ανεβασει φωτο και απο τις 47 δεσμιδες να παρουμε ματι μιας κ δεν νομιζω να τα ξαναδουμε αυτα..επιαης θα ηθελα να μας πει τι αξιες περιλαμβανουν.ειναι μονο 10ρικα κ 20αρικα??η υπαρχου νκ αλλες αξιες?

Αυτο το εγω ρωτησει και εγω Κωστη και επειδη ο φιλος δεν μου απαντησε επι του συγκεκριμενου ( πιστευω ) οτι εχουμε να κανουμε ολα με Δημητρες και Ποσειδωνες!! Ελεγα μπας και υπαρχουν και τα 5 δρχ πχ αλλα απαντηση δεν ειχα οποτε. . . . .  ΚΑΗΚΕ ο Ποσειδωνας με την Δημητρα!! Δεν θα ξανασηκωθουν ποτε στην ζωη τους!!
Ο Sportbillis τους εφτιαξε ενα ωραιοτατο μνημα !!

Ο Χανιωτης ηταν μαθητουδι μπροστα του  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ Αλλα τουλαχιστον απο οσο θυμαμε με τον Χανιωτης γελασαμε και λιγο εκεινη την εποχη !! Ηταν παιδι που ναι μεν αρχικα νευριασε με τις εκτιμησεις (Μεχρι και για χαρτοπετσετα να σκουπιζι τα κακακια του σκυλου απο το πεζοδρομιο του ειχαν πει οτι κανουν) αλλα αυτος παρεμεινε και εγινε μετα καλος συλλεκτης!!
Αυτος εδω ομως (Sportbillis) μας πεταει τις ρουκετες και εξαφανιζετε!!
Μακαρι το παιδι να του πανε ολα καλα και εμεις εδω καλα θα ειμαστε!!
Γνωρισαμε αλλη μια πτυχη του τι εστι Παλιο πληθωρικο χαρτονομισμα την οποιαν δεν ειχαμε φαναστη οτι υπηρχε!! Τουβλακια των χιλιων!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 11, 2017, 11:33:16 μμ »

ΚΑΗΚΕ ο Ποσειδωνας με την Δημητρα!! Δεν θα ξανασηκωθουν ποτε στην ζωη τους!!

Εγώ νομίζω ότι δεν άλλαξε τίποτα "θεαματικά". Τα συγκεκριμένα χαρτονομίσματα μόνο σε ακυκλοφόρητα έχουν αξία. Τα ελαττωματικά... δεν έχουν αξία..

Όσες χιλιάδες ελαττωματικά και να εμφανιστούν, μηδέν από μηδεν = μηδέν.

Για αυτό σου έγραψα "μη αβαντάρεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες". Το πολύ-πολύ, κάποιος που εντυπωσιάστηκε από το τούβλο, να δώσει 200 ευρώ να πάρει ένα...

(Δηλαδή, έτσι και δεις δεσμίδα με Isole Ionie θα μας μείνεις στα χέρια;;; )
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences