Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 07:54:58 μμ
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πωληση απο ΤΤΕ αναμνηστικων  (Αναγνώστηκε 77814 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #165 στις: Οκτώβριος 12, 2012, 07:24:47 μμ »

Μιχάλη δεν είναι ακριβώς έτσι...( ότι το διάβασες στο internet ή ότι στο είπε κάποιος φίλος φίλου κλπ) Όταν το προηγούμενο μήνα πήγα να πάρω το blister η κοπέλα που μου το έδωσε είπε ότι θα βγουν τη συγκεκριμένη ημερομηνία 15/10. Το τόνισε αυτή είναι η ημερομηνία. Έχω την εντύπωση χωρις να είμαι 100% βέβαιος ότι το έγραφε και στο πίνακα. Λίγο πριν βγεις από τη ΤΤΕ υπήρχε ένας πίνακας με τις φωτογραφίες των νομισμάτων και κάτω ήταν οι ημερομηνίες. Γι΄αυτό που γράφω είμαι σχεδόν βέβαιος. Οπότε η ημερομηνία 15/10 δεν είναι ράδιο αρβύλα. Έχει δει κανένας αυτόν τον πίνακα με τα νομίσματα και τις ημερομηνίες;
Νικο ειναι ακριβως ετσι οπως το λες διπλα ακριβως απο την πορτα υπηρχαν δυο πινακες μαλιστα με τις αφισσες και τις ημερομηνιες κατω απο τις φωτογραφιες
[/quote

Άρα αφού οι περισσότεροι από εμάς έχουν δει τις φωτογραφίες και τις ημρομηνίες τι συμπέρασμα βγάζουμε;
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #166 στις: Οκτώβριος 12, 2012, 10:15:34 μμ »

ελα ντε εχω ξενερωσει αφανταστα με τα καμοματα τους

στην τελικη να πανε να τα βαλουν εκει που ξερουν ?



Λεωνίδα, ξέρεις τη μου απάντησαν σε τηλ. που τους έκανα.........;;;;;;
Κυριέ μου, αφού δεν έχει βγεί επίσημη ανακοίνωση από εμάς,πώς ξέρετε ότι τα χρυσά θα βγούν 15/10/12....
τι να της πώ;;;;;;;; μου είπαν....διάβασα στο διαδίκτυο....έχω ένα φίλο που έχει έναν άλλο φίλο....και του
είπε.....κλπ.,κλπ.Ντράπηκα,και της ζήτησα, και συγνώμη!!! Ντροπή Ντροπή
Από μία άποψη έχουν δίκιο. Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη


ρε να πανε να γα ...... οι ξεφτυλες οι ασχετοι
 θα επρεπε να ντρεπονται
οταν πηγα και πηρα τα τρυπτιχα ειχαν διπλα στην πορτα της εξοδου ενα πινακακι που ελεγε τι θα βγει και ποτε
Καταγράφηκε

ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Οκτώβριος 12, 2012, 10:44:56 μμ »

Τελικά δεν το είδα μόνο εγώ όλος ο κόσμος το είδε. Γιατί δεν τα βγάζουνε... μυστηριο. Δουλεύουνε πολύ σκληρά... Γλώσσα  Γλώσσα  Γλώσσα  Γλώσσα
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 12, 2012, 11:25:24 μμ »

εμενα η πληροφορια μου ειναι οτι μετα της 10 το πρωι θα ειναι διαθεσημα.... και μην εχετε πια ανχος εχει για ολους ρε παιδια προς θεου δηλαδη....
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 06:56:26 πμ »

Χωρίς επίσημη ανακοίνωση πως ξέρεις και την ώρα; Πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν θα γίνουν ανάρπαστα; Στο
ebay τα πουλάνε 950 $
http://www.ebay.com/itm/GREECE-100-EURO-2012-GOLD-PROOF-100-YEARS-LIBERATION-OF-THESSALONIKI-1912-2012-/390476415501?pt=US_World_Coins&hash=item5aea35420d
Καταγράφηκε
antvou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 96


Προφίλ
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 10:03:21 πμ »

Τα πουλάνε αλλά δεν τα αγοράζουνε. Μεγάλη διαφορά.
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 01:00:09 μμ »

απ οτι μου ειπαν απο το υπουργειο οι ημερομηνιες που ολοι ξερουμε ηταν ο αρχικος προγραμματισμος της τραπεζας και οχι επισημες,για να βγει ενα νομισμα προς διαθεση πρεπει πρωτα να υπαρχει υπογεγραμενη υπουργικη αποφαση και ανακοινωση και αυτο μεχρι τωρα δεν εχει γινει,το γιατι δεν το ξερω,οσο για το φιλο νικο το σκεπτικο ειναι το εξης:περσι που βγηκαν 1000 κοματια και υπηρχε τεραστια σπεκουλα γυρω απο το χρυσο,υπηρχαν χρυσα στην τραπεζα για περιπου 10 μερες μετα την εκδοση,φετος βγαινουν 500 κομματια περισσοτερα που ειναι τεραστια διαφορα για χρυσο συλλεκτικο+την κριση πιστευεις οτι τα νομισατα θα εξαντληθουν σε μια μερα??εγω σου λεω ενα μηνα και βαλε,οσο για τις τιες στο εβαυ και φθηνες ειναι και παλι δεν πουλιεται τιποτα,περσι τετοια περιοδο οι προσφορες ξεκινουσαν στα 1500$,παντως μαλλον ο καθενας θα μπορει να παρει πανω απο 1 χρυσο
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 01:33:26 μμ »

απ οτι μου ειπαν απο το υπουργειο οι ημερομηνιες που ολοι ξερουμε ηταν ο αρχικος προγραμματισμος της τραπεζας και οχι επισημες,για να βγει ενα νομισμα προς διαθεση πρεπει πρωτα να υπαρχει υπογεγραμενη υπουργικη αποφαση και ανακοινωση και αυτο μεχρι τωρα δεν εχει γινει,το γιατι δεν το ξερω,οσο για το φιλο νικο το σκεπτικο ειναι το εξης:περσι που βγηκαν 1000 κοματια και υπηρχε τεραστια σπεκουλα γυρω απο το χρυσο,υπηρχαν χρυσα στην τραπεζα για περιπου 10 μερες μετα την εκδοση,φετος βγαινουν 500 κομματια περισσοτερα που ειναι τεραστια διαφορα για χρυσο συλλεκτικο+την κριση πιστευεις οτι τα νομισατα θα εξαντληθουν σε μια μερα??εγω σου λεω ενα μηνα και βαλε,οσο για τις τιες στο εβαυ και φθηνες ειναι και παλι δεν πουλιεται τιποτα,περσι τετοια περιοδο οι προσφορες ξεκινουσαν στα 1500$,παντως μαλλον ο καθενας θα μπορει να παρει πανω απο 1 χρυσο

Φίλε Γιάννη και μένα η αρχική μου εκτίμηση ήταν ότι τα χρυσά δεν θα έφευγαν γρήγορα, όμως ρωτώντας από εδώ και από εκεί άλλαξα γνώμη. Το σκεπτικό σου το βρήσκω πολύ σωστό. Πέρυσι τα λίγα κομμάτια άργησαν να φύγουν πως φέτος με πιο πολλά και πιο δύσκολη εποχή θα φύγουν. Όσους μα όσους έχω ρωτήσει μιλάνε για τα χρυσά , ακούω για παραγγελίες από το εξωτερικό πολλά κομμάτια. Ακόμα και άτομα που δεν έχουν αγοράσει χρυσά σκέφτονται τώρα να πάρουν.Όι περισσότεροι λένε ότι την πρώτη μέρα θα φύγουν όλα. Δεν ξέρω αν έτσι γίνει, μακάρι για να μπορέσουμε να πάρουμε και μεις. Όσο για τις ημερομηνίες μεγάλη προχειρότητα, ανακοίνωσαν τη συγκεκριμένη μέρα χωρίς υπογεγραμμενη υπουργική απόφαση. Απαράδεκτο. Γνωρίζεις πότε;
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:11:43 μμ »

φιλε Νικο καθε φορα πριν απο καποια καλη εκδοση γινεται ο ιδιος πανικος,επρεπε να δεις περσι τι γινοτανε και τι λεγανε,στην τραπεζα εβλεπες απο πιτσιρικια μεχρι γιαγιαδες επειδη ο καθενας δικαιουνταν μονο ενα καποιοι φερανε ολο το σοι μαζι τους,ο κοσμος απειρος,εγω θυμαμαι εφυγα απο την τραπεζα 4:30 η ωρα,και τελικα τι?νομισματα μεινανε για αλλες 10 μερες,μην ακουτε οτι σας λενε1500 κομματια ειναι παρα πολλα,ποσοι νοιζεις εχουνε να δωσουν 1000€ για να τα παρουν και τα 2,οσο για το ενδιαφερον απο εξωτερικο απο οσο μαθαινω δεν ειναι και τοσο μεγαλο οσο περσι
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:26:25 μμ »

Έχεις δίκιο μεγάλος πανικός για το τίποτα, δεν ήξερα ότι και πέρυσι είχε γίνει έτσι. Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση φιλικά Νίκος
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:36:39 μμ »

Περυσι στα χρυσα, τα 880 εφυγαν αμεσως, τα υπολοιπα 120 πηρε μηνα, εχω φιλο που γραφτηκε τρεις μερες πριν τα δωσουν, και πηρε, παρ'ολο οτι ηταν τον προλυμπιακων, δηλαδη ενα διεθνες θεμα, τωρα με των βαλκανικων και την απελευθερωση της Θεσσαλονικης, που ειναι Ελληνικου ενδιαφεροντος, συν 500 τεμαχια παραπανω, και φετος ειναΙ 2 τα χρυσα, και πανω απο 450 ευρω το καθενα, συν την οικονομικη κριση,ισως να παρει περισσοτερο χρονο, βεβαια σε ολα αυτα μεγαλο ρολο παιζει η θεματολογια, αν οι ξενοι αγοραστες δεν το δουν σαν τοπικο θεμα, αλλα σαν νομισματα της απαρχης του Α'παγκοσμιου πολεμου(βλεπε αργυρο,χρυσο του ΟΧΙ)τοτε η ζητηση αλλαζει αρδην!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:44:20 μμ »

παιδια δεν αναβλήθηκαν τα χρυσά?ΑπορίαΑπορία
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 03:26:27 μμ »

Έλαβα email από την ΠΝΕ που αναφέρει την αναβολή της διάθεσης την Δευτέρα.
Καταγράφηκε
antsteri21
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 04:49:57 μμ »

Καλησπερα φιλοι συλλεκτες,ειναι ντροπη τους και αν ειχαν λιγο τσιπα επανω τους θα επρεπε οι υπευθυνοι της ΤΤΕ να λογοδοτησουν και επειτα να παραιτηθουν,κοροιδευουν τον κοσμο και δεν τρεχει τιποτα,εγω εχω κανονισει τις δουλειες μου και τις υποχρεωσεις μου για να βρισκομαι στις ημερομηνιες που εβαλαν στην τραπεζα και χωρις λογο και κυριως χωρις ενημερωση δεν υλοποιουν τις υποχρεωσεις τους, τελος εχω και καποια παραπονα απο καποιους φιλους οι οποιοι οπως διαβαζω ειναι μελη της ΠΝΕ και γενικοτερα οργανωμενοι για την σταση και την απαθεια που δειχνουν νομιζω οτι εχουμε καποια δικαιωματα σαν αιμοδοτες του ελληνικου συλλεκτισμου και οι κυριοι της ΤΤΕ καποιες υποχρεωσεις,καποιος πρεπει να αντιδρασει,συγνωμη αν σας κουρασα.  Με εκτιμηση Αντωνης.
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 06:46:20 μμ »

Αντώνη σωστά λες και γω κανόνισα τις δουλειές μου για να βρεθώ στη ΤΤΕ τη δευτέρα. Είναι απαράδεκτοι και καλά κάνουμε και  φωνάζουμε μήπως και ιδρώσει κανένα αυτί. Ελπίζω τα παράπονά μας να τα ακούσουν. Ντροπή πάντως κοροιδεύουν το κόσμο. Ευτυχώς που ο pepos μας ενημέρωσε ότι σίγουρα δεν θα έχει, μην πάει κάποιος από μας τσάμπα.Ξεφτίλα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences