Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:50:47 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 ΔΡΑΧΜΕΣ 1901  (Αναγνώστηκε 24142 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 17, 2017, 08:59:20 πμ »

Σύνηθες τακτική των λαμογιων που λυμαινουν το χώρο μας.
Αυτός ειναι και ο λόγος όπου εκοψα το υμπεη και καθε είδους δημοπρασία.
Οι μισοι κοιτανε να το φανε κοψοχρονιας απο όσους δεν γνωριζουν .
Και αυριο να το σλαμπαρουν και να το πουλησουν 2000 ευρω πανω εαν πάρει τον βαθμό. 
Αυτο αφορούσε αγοραστές.
Και οι άλλοι μισοι κοιτανε να βαλουν πέντε κοληταρια να χτυπιουνται μεταξύ τους μέχρι να το φτάσουν εκει που θέλουν! !
Αυτο αφορά τους πωλητες που γνωριζουν οτι αυτο που εχουν κανει τόσο.
Γενικά στην Ελλάδα όλα πάνε με σπρωξιμο! !!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ts1k
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 398


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 17, 2017, 11:44:30 πμ »

Προφανώς το κατέβασε διότι θα έπεφταν βροχή οι προσφορές με μηνύματα..
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 17, 2017, 04:00:59 μμ »

απιστευτο δεν υπαρχουν τετοια πραγματα ακομα και αν ειναι καθαρισμενο! τους κανοννες τους ξερετε δεν υπαρχουν οποτε οποιος εχει τσαγανο ας αρχισει τις προσφορες και ποιος ξερει!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 17, 2017, 08:09:42 μμ »

Προφανώς το κατέβασε διότι θα έπεφταν βροχή οι προσφορές με μηνύματα..

Και ειναι καλυτερα τωρα που το κατεβασε;;;
Αμα πεσανε πανω του μεσα σε μια ωρα 5 ατομα οχι παραπανω και να του κανουν προσφορες αμεσως τον πονηρευουν και σου λεει:
Εδω παιζει κατι πολυ καλο!!
Μηπως να το ακυρωσω και να στραφω σε κανεναν οικο δημοπρασιων να τα κονομησω χοντρα;;;

Ε;;
Βλακας ειναι να μην σκεφτει ετσι;;

Εαν ομως ολοι οσοι το ειδαν το βουλωναν και επεζαν σε μια ντομπρα δημοπρασια θα το επερνε ο καλυτερος!!
Αλλα ειπαμε η λαμογια πανω πανω!!
Να του κανουμε προσφορα να κλεισει σε εμας!! Και εαν δεν κατσει;;;
Το χανουν ολοι !!!
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι οι υπογειες προσφορες σε ξενες δημοπρασιες!!
Καταλαβετε το!!
Δεν ειναι οι Ελληνες οι μονοι εξυπνοι στον κοσμο!!
Ειναι και οι πωλητες!!
Και αμα τους ξυπνησεις ζητω που καηκαμε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 17, 2017, 08:39:31 μμ »

Για να καταλαβαινουμε και μεις οι ασχετοι, το συγκεκριμενο στο περιπου ποσο θα το εκτιμουσατε χρηματικα συνφορουμιστες?

Edit: Με ενα δευτερο διαβασμα επεσε το ματι μου σε ποστ που τα περασα φευγαλεα πριν, σορρυ για το επαναληπτικο ερωτημα. Αν θελει κι αλλος να πει κι αλλες εκτιμησεις ευπροσδεκτες διχως να απορριπτω την πρωτη, καθαρα για λογους εκμαθησης.
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 17, 2017, 11:28:40 μμ »

εγω τιμωντας την παραδοση Σαρκασμός επικοινωνησα με τον πωλητη και του εκανα μια αρκετα υψηλη εκιμηση! τι με νοιαζει αλλωστε εγω θα πληρωσω? ε? ετσι δεν ειναι συνφορουμητες? ας κανω και εγω λιγο αυτο που ειχα γραψει παλιοτερα, μονο πανω στο δικο μου κορμι να πεφτουν τα ραπισματα?  Μεγάλο χαμόγελο  

και επανερχομαι, ο πωλητης αφου με ευχαριστησε για την ενημερωση με εξεπληξε λεγοντας μου οτι εχει δεχτει προσφορες κοντα στο ποσο που του ειπα!

μην το κουραζουμε πολυ παλικαρια σε αυτες τις περιπτωσεις αν καποιος ενδιαφερεται πραγματικα απλα κανει την προσφορα του και οτι κατσει! απλα πραγματα! τωρα οσον αφορα αυτους που θελουν να παρουν τσαμπα, σε ολου μας αρεσει το τσαμπα αλλα ας περιμενουν την επομενη φορα και εχει ο θεος!  Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2017, 11:59:52 μμ από Μολοσσος » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 17, 2017, 11:36:37 μμ »

Δεν καταλαβα λεξη απο οσα εγραψες
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 18, 2017, 12:02:39 πμ »

Δεν καταλαβα λεξη απο οσα εγραψες

στην πρωτη παραγραφο μιλαω λιγο με γριφους αλλα οσοι παρακολουθουν τα τεκτενομενα στα ελληνικα νομισματικα δρωμενα τα τελευταια χρονια καταλαβαινουν καλα τι λεω! τωρα οσον αφορα τις αλλες 2 παραγραφους αδυνατω να καταλαβω τι δεν καταλαβες?  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 18, 2017, 12:28:56 πμ »

Ok τωρα μετα την διαφωτιστικη σου παρεμβαση τα καταλαβα ολα
Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 18, 2017, 01:57:49 πμ »

To νόμισμα το κατέβασε ο Γεωργιανός (και όχι Έλληνας) πωλητής, όταν κάποιος (Έλληνας) του έκανε προσφορά κάτω απ το τραπέζι και συμφωνήσανε.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 18, 2017, 08:40:10 πμ »

Ποσο ηταν αυτες οι τιμες βρε παιδια;;;
Δεν γινετε να μαθουμε και εμεις οι απέξω απο τον χορο;;
Εγω δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα απο την αγωνια μου!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 18, 2017, 01:12:22 μμ »

Από ότι κατάλαβα, γύρω στο 1500άρι έκλεισε.
Καταγράφηκε

Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 18, 2017, 08:29:50 μμ »

απο οτι μου ειπε εμενα το συζηταει ακομα και οι προσφορες ειναι πολλαπλασιες απο το 1500ρι που λετε! ακριβως ποσο δε μου ειπε!
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 18, 2017, 09:48:49 μμ »


        Παιδια σας λειπει περιπου ενα..μηδενικο! ..εκει κοντευει να το φτασει ο Γεωργιανος..
Ο τυπος το παιζει πολυ εξυπνα ,εχει ανοιχτα ολα τα μετωπα και τις προσφορες που του εχουν γινει ,και απο το
       1000άρικο που ηταν η πρωτη προσφορα ( αφηνω εκτος τα 500 που ηταν το φανερο bidαρισμα στην Δημοπρασια
,εχει ξεπερασει τωρα τα 8-10 χιλιαρικα ( απότι μου ειπε τουλαχιστον )...διότι δεν "εκλεισε" με κανεναν μεχρι στιγμης, κατεβασε και τη δημοπρασια του ...κύριος! ,κι αυτο ειχε σαν συνεπεια να ανεβαζει συνεχως το κασέ του..ενημερωνοντας για τις αντιπροσφορες ολους τους ενδιαφερομενους,οι οποιοι εδιναν μετα ολο και καλυτερη προσφορα κτλ..
       Ψαχτηκε εντωμεταξυ με graders της Ngc ,εστειλε φωτος με mail και του το φτασανε ως και ms63 οι NGCήδες ! το οποιο παιζει μετα οσο ψηλα θελει κανεις ... πχ. το 20χιλιαρο δεν ειναι απαγορευτικο ποσό για τετοιο βαθμο..
       Παρεμπιπτοντως ,το νομισμα ειναι απειρως καλυτερο απο αυτο που φαινεται στις flat φωτος της δημοπρασιας! Μου το εστειλε σε φως ημερας και ειναι κορυφαιο κομματι...Εχει ομως μια βαθια γρατζουνια στο λαιμο του Πριγκηπα ,που μεχρι και  Details Scratches  μπορει να παρει απο εναν τυπικούρα και αυστηρο grader...και θα κλαιει τα λεφτα του οποιος το πληρωσει για ms!

      Εχω να θιξω δυο σημεια για την συγκεκριμενη περιπτωση...
 Καταρχην  ΔΕΝ  ειναι νομισμα που θα το αγορασεις χωρις προσφορα και επικοινωνια με τον πωλητη όσο κι αν δεν "καθεται καλα" αυτο σε καποιους...Γιατι? γιατι τα λεφτα ειναι παρα πολλα ,η σπανιοτητα του κομματιου απιστευτη ακομα και για πολυ προχωρημενο συλλεκτη και το ρισκο  τ ε ρ α σ τ ι ο !!! :
     Διότι μιλαμε για εναν πρωτοεμφανιζομενο ebayer ,γραφτηκε πριν λιγες μερες, με ενα κραυγαλεο μηδενικο στο feedback του ,χωρις αλλα κομματια και συναλλαγες ουτε καν για το ξεκαρφωμα !! Οχι μονο θα επικοινωνησει μαζι του ενας λογικος ενδιαφερομενος για το κομματι ,αλλά θα μιλησει και μαζι του στο τηλ ,και θα του ζητησει ακομα και φωτο με το κομματι και την φατσα του ,και αλλα στοιχεια ταυτοποιησης...Δεν ειναι παιδια ενα κομματι του 100αρικου στο ebay απο εναν γνωστο χρηστη με 5000 θετικα feedback..
      Το δευτερο σημειο που εχω να θιξω ,ειναι οτι δεν θα απεκλεια καθολου το σεναριο μιας πολυ καλοστημενης κομπινας...Επισης θα εφιστουσα την προσοχη σε οποιον τολμηρο επαιρνε την αποφαση να παει να το δει απο κοντα μονος του..στην Γεωργία!..Γιατι κατι τετοια μου ελεγε ο τυπος ,πως του εχουν πει οτι θα πανε απο κει να το δουν...χαρα στο θαρρος τους ,τι να πω..
     Πιτσιρικας εντωμεταξυ 21 ετων ,και του το εστειλε η θεια του λεει απο Ελλαδα ,ετσι δωρακι ..ολως τυχαιως ,αντι να του εστελνε κανα 30αρι με του βασιλεις , ετυχε και του στειλε το 20χιλιαρο το ms63  Σαρκασμός
..ξερω γω ρε παιδια, ΟΚ να το χρυσοπληρωσει κανείς ,αλλά ....θα το παρει ποτε στα χερια του αραγες?!?!  Σαρκασμός
 ειμαι καλοπροαιρετος παντα ,αλλά εδω ειναι πολλα τα καμπανακια που μου χτυπανε...



Καταγράφηκε
vengaga
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 18, 2017, 10:58:28 μμ »


        Παιδια σας λειπει περιπου ενα..μηδενικο! ..εκει κοντευει να το φτασει ο Γεωργιανος..
Ο τυπος το παιζει πολυ εξυπνα ,εχει ανοιχτα ολα τα μετωπα και τις προσφορες που του εχουν γινει ,και απο το
       1000άρικο που ηταν η πρωτη προσφορα ( αφηνω εκτος τα 500 που ηταν το φανερο bidαρισμα στην Δημοπρασια
,εχει ξεπερασει τωρα τα 8-10 χιλιαρικα ( απότι μου ειπε τουλαχιστον )...διότι δεν "εκλεισε" με κανεναν μεχρι στιγμης, κατεβασε και τη δημοπρασια του ...κύριος! ,κι αυτο ειχε σαν συνεπεια να ανεβαζει συνεχως το κασέ του..ενημερωνοντας για τις αντιπροσφορες ολους τους ενδιαφερομενους,οι οποιοι εδιναν μετα ολο και καλυτερη προσφορα κτλ..
       Ψαχτηκε εντωμεταξυ με graders της Ngc ,εστειλε φωτος με mail και του το φτασανε ως και ms63 οι NGCήδες ! το οποιο παιζει μετα οσο ψηλα θελει κανεις ... πχ. το 20χιλιαρο δεν ειναι απαγορευτικο ποσό για τετοιο βαθμο..
       Παρεμπιπτοντως ,το νομισμα ειναι απειρως καλυτερο απο αυτο που φαινεται στις flat φωτος της δημοπρασιας! Μου το εστειλε σε φως ημερας και ειναι κορυφαιο κομματι...Εχει ομως μια βαθια γρατζουνια στο λαιμο του Πριγκηπα ,που μεχρι και  Details Scratches  μπορει να παρει απο εναν τυπικούρα και αυστηρο grader...και θα κλαιει τα λεφτα του οποιος το πληρωσει για ms!

      Εχω να θιξω δυο σημεια για την συγκεκριμενη περιπτωση...
 Καταρχην  ΔΕΝ  ειναι νομισμα που θα το αγορασεις χωρις προσφορα και επικοινωνια με τον πωλητη όσο κι αν δεν "καθεται καλα" αυτο σε καποιους...Γιατι? γιατι τα λεφτα ειναι παρα πολλα ,η σπανιοτητα του κομματιου απιστευτη ακομα και για πολυ προχωρημενο συλλεκτη και το ρισκο  τ ε ρ α σ τ ι ο !!! :
     Διότι μιλαμε για εναν πρωτοεμφανιζομενο ebayer ,γραφτηκε πριν λιγες μερες, με ενα κραυγαλεο μηδενικο στο feedback του ,χωρις αλλα κομματια και συναλλαγες ουτε καν για το ξεκαρφωμα !! Οχι μονο θα επικοινωνησει μαζι του ενας λογικος ενδιαφερομενος για το κομματι ,αλλά θα μιλησει και μαζι του στο τηλ ,και θα του ζητησει ακομα και φωτο με το κομματι και την φατσα του ,και αλλα στοιχεια ταυτοποιησης...Δεν ειναι παιδια ενα κομματι του 100αρικου στο ebay απο εναν γνωστο χρηστη με 5000 θετικα feedback..
      Το δευτερο σημειο που εχω να θιξω ,ειναι οτι δεν θα απεκλεια καθολου το σεναριο μιας πολυ καλοστημενης κομπινας...Επισης θα εφιστουσα την προσοχη σε οποιον τολμηρο επαιρνε την αποφαση να παει να το δει απο κοντα μονος του..στην Γεωργία!..Γιατι κατι τετοια μου ελεγε ο τυπος ,πως του εχουν πει οτι θα πανε απο κει να το δουν...χαρα στο θαρρος τους ,τι να πω..
     Πιτσιρικας εντωμεταξυ 21 ετων ,και του το εστειλε η θεια του λεει απο Ελλαδα ,ετσι δωρακι ..ολως τυχαιως ,αντι να του εστελνε κανα 30αρι με του βασιλεις , ετυχε και του στειλε το 20χιλιαρο το ms63  Σαρκασμός
..ξερω γω ρε παιδια, ΟΚ να το χρυσοπληρωσει κανείς ,αλλά ....θα το παρει ποτε στα χερια του αραγες?!?!  Σαρκασμός
 ειμαι καλοπροαιρετος παντα ,αλλά εδω ειναι πολλα τα καμπανακια που μου χτυπανε...




......"του τό εστειλε η θεία του απο Ελλάδα"....!!!!!!!!
Μήπως το κλαίει κάποιος?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences