Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:34:36 μμ
Σελίδες: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: The Queen's Beasts From Royal Mint 2016-2021  (Αναγνώστηκε 138138 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #285 στις: Δεκέμβριος 05, 2017, 12:41:00 πμ »

http://www.royalmint.com/shop/u/uk18qdsp
Καταγράφηκε
sksnpl
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351

Θάνος


Προφίλ
« Απάντηση #286 στις: Δεκέμβριος 06, 2017, 11:44:52 μμ »

Μια ερώτηση, γιατί τα proof έχουν καθαρότητα σε ασημί .999 ενώ τα BU .9999 ;;
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #287 στις: Δεκέμβριος 07, 2017, 12:42:46 πμ »

Ιδια καθαροτητα εχουν Θανο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
sksnpl
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351

Θάνος


Προφίλ
« Απάντηση #288 στις: Δεκέμβριος 07, 2017, 11:50:54 μμ »

Εγω μπερδευτεί παιδια.. Όχι οτι έχει μεγάλη σημασία αλλά κουβέντα να γίνεται.. Στο proof νόμισμα μέσα στο βιβλιαράκι και στο site λέει .999..
Ενώ στο BU στο site και στο νόμισμα .9999..
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #289 στις: Δεκέμβριος 10, 2017, 05:16:46 μμ »

Το μονόουγκο το proof εξαντλήθηκε όπως ήταν αναμενόμενο μετά απο 2 μέρες νομίζω, ελπίζω όσοι το θέλατε να το προλάβατε
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2017, 05:18:58 μμ από Valeroi » Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
Poseidon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54



Προφίλ
« Απάντηση #290 στις: Ιανουάριος 13, 2018, 09:10:40 μμ »

Εξαντλήθκε και το 1οζ proof απο το The Red Dragon of Wales. Δεν υπάρχει στο site του Roayl Mint.
Καταγράφηκε
Poseidon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54



Προφίλ
« Απάντηση #291 στις: Ιανουάριος 26, 2018, 03:29:58 μμ »

Αρχές Μαρτίου βγαίνει και το 5ο κατα σειρα 2ουγκο - The Black Bull of Clarence -.
Hδη κάποια site εχουν ξεκινησει το pre-order.
Δεν εχει βγεί πάντως ακόμα το σχέδιο.
Καταγράφηκε
SimouK
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 125

The less you give a f4kk, the happier you'll be.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #292 στις: Ιανουάριος 31, 2018, 10:29:19 πμ »

Θα προετοιμάσουμε τα λεφτά για παραγγελία ?Χαμόγελο
Καταγράφηκε

It's all lies. Don't worry.
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουάριος 13, 2018, 06:47:01 μμ »

Εξαντλήθκε και το 1οζ proof απο το The Red Dragon of Wales. Δεν υπάρχει στο site του Roayl Mint.

Είχα, που λέτε, παραγγείλει 2 proof στις 6 Δεκ. στην γιορτή μου. Στην διεύθυνση που έχω παραγγείλει πολλές φορές. Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Στο tracking έβλεπα ότι είναι Ελλάδα αλλά περνούσαν οι μέρες και δεν παραδόθηκαν.. Στέλνω mail στο RM, όσο ήταν ακόμα Ελλάδα, αλλά δεν μου απάντησαν έγκαιρα και πήραν τον δρόμο για επιστροφή στον αποστολέα. Τους ξανέστειλα mail, μου είπαν θα το κοιτάξουν, τελικά μου απάντησαν ότι θα μου τα ξαναστείλουν μόλις τους επιστραφούν. Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Ξαναστέλνω mail, τους λεω παιδιά έχουν περάσει 3 μήνες από την παραγγελία, τι γίνεται; Και μου λένε ότι χάθηκαν στην μεταφορά και τώρα δεν έχουν άλλα να μου στείλουν και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα..
Τελικά μου φαίνεται καλύτερα να παραγγέλνεις από ebay και από άλλους εμπόρους παρά απο RM..
Δεν φτάνουν όλα τα άλλα, τώρα θα πρέπει να πληρωσω και υπεραξία για κάτι που παράγγειλα όταν έπρεπε.
Ξέρω, σιγά το πρόβλημα, απλά λέω τον πόνο μου, τα περίμενα πως και πως..
Καταγράφηκε

CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #294 στις: Φεβρουάριος 13, 2018, 06:59:30 μμ »

Εξαντλήθκε και το 1οζ proof απο το The Red Dragon of Wales. Δεν υπάρχει στο site του Roayl Mint.

Είχα, που λέτε, παραγγείλει 2 proof στις 6 Δεκ. στην γιορτή μου. Στην διεύθυνση που έχω παραγγείλει πολλές φορές. Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Στο tracking έβλεπα ότι είναι Ελλάδα αλλά περνούσαν οι μέρες και δεν παραδόθηκαν.. Στέλνω mail στο RM, όσο ήταν ακόμα Ελλάδα, αλλά δεν μου απάντησαν έγκαιρα και πήραν τον δρόμο για επιστροφή στον αποστολέα. Τους ξανέστειλα mail, μου είπαν θα το κοιτάξουν, τελικά μου απάντησαν ότι θα μου τα ξαναστείλουν μόλις τους επιστραφούν. Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Ξαναστέλνω mail, τους λεω παιδιά έχουν περάσει 3 μήνες από την παραγγελία, τι γίνεται; Και μου λένε ότι χάθηκαν στην μεταφορά και τώρα δεν έχουν άλλα να μου στείλουν και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα..




Τελικά μου φαίνεται καλύτερα να παραγγέλνεις από ebay και από άλλους εμπόρους παρά απο RM..
Δεν φτάνουν όλα τα άλλα, τώρα θα πρέπει να πληρωσω και υπεραξία για κάτι που παράγγειλα όταν έπρεπε.
Ξέρω, σιγά το πρόβλημα, απλά λέω τον πόνο μου, τα περίμενα πως και πως..


Έχει ξανασυμβεί και σε άλλους με το συγκεκριμένο νομισματοπείο (RM) ή ήταν ένα μεμονωμένο τυχαίο γεγονός.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 13, 2018, 07:00:05 μμ από CHRIS1964 » Καταγράφηκε
billath
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 82


Προφίλ
« Απάντηση #295 στις: Φεβρουάριος 13, 2018, 08:40:11 μμ »

Εξαντλήθκε και το 1οζ proof απο το The Red Dragon of Wales. Δεν υπάρχει στο site του Roayl Mint.

Είχα, που λέτε, παραγγείλει 2 proof στις 6 Δεκ. στην γιορτή μου. Στην διεύθυνση που έχω παραγγείλει πολλές φορές. Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Στο tracking έβλεπα ότι είναι Ελλάδα αλλά περνούσαν οι μέρες και δεν παραδόθηκαν.. Στέλνω mail στο RM, όσο ήταν ακόμα Ελλάδα, αλλά δεν μου απάντησαν έγκαιρα και πήραν τον δρόμο για επιστροφή στον αποστολέα. Τους ξανέστειλα mail, μου είπαν θα το κοιτάξουν, τελικά μου απάντησαν ότι θα μου τα ξαναστείλουν μόλις τους επιστραφούν. Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Ξαναστέλνω mail, τους λεω παιδιά έχουν περάσει 3 μήνες από την παραγγελία, τι γίνεται; Και μου λένε ότι χάθηκαν στην μεταφορά και τώρα δεν έχουν άλλα να μου στείλουν και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα..




Τελικά μου φαίνεται καλύτερα να παραγγέλνεις από ebay και από άλλους εμπόρους παρά απο RM..
Δεν φτάνουν όλα τα άλλα, τώρα θα πρέπει να πληρωσω και υπεραξία για κάτι που παράγγειλα όταν έπρεπε.
Ξέρω, σιγά το πρόβλημα, απλά λέω τον πόνο μου, τα περίμενα πως και πως..


Έχει ξανασυμβεί και σε άλλους με το συγκεκριμένο νομισματοπείο (RM) ή ήταν ένα μεμονωμένο τυχαίο γεγονός.

Εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Το μόνο πρόβλημα με το RM είναι η συσκευασίες τους οι οποίες είναι άθλιες..... Και σε proof λίρες και σε ΟΛΑ τα proof θηρία τα χάρτινα κουτάκια είναι στραπατσαρισμένα απο τη μεταφορά μέσα στο φάκελο.
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #296 στις: Φεβρουάριος 13, 2018, 08:58:42 μμ »

Φίλε Νίκο (noobcollector) σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ είχα μια τέτοια εμπειρία από ebay όταν ένα συλλεκτικό βιβλίο το οποίο κέρδισα σε δημοπρασία δεν μου παραδόθηκε πότε. Έγινε βέβαια το απαραίτητο refund από τον πωλητή αλλά τι να το κάνεις? Εγώ ήθελα το αντικείμενο το οποίο πλήρωσα. Οπότε μπορείς να την πατήσεις από οπουδήποτε όταν έχεις να κάνεις με αποστολή πακέτου. Και όσαν αφορά το ebay αποφεύγεις κατά τη γνώμη μου αγορές από Ιταλία. Έχουν συμβεί πολλά ευτράπελα με το ταχυδρομείο τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 13, 2018, 09:00:36 μμ από Lary » Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #297 στις: Φεβρουάριος 13, 2018, 09:07:55 μμ »

To θέμα είναι ότι όσο ήταν Ελλάδα μπορούσα να μιλήσω με κούριερ/ΕΛΤΑ (δεν ξέρω ποιος τα είχε) αλλά δεν μου έδιναν στοιχεία από RM και στο tracking δεν έλεγε ποιος carrier είναι. Θα μπορούσα να τα έχω πάρει αν υπήρχε κάποιος τρόπος επικοινωνίας. Και εκεί που μου την έδωσε τελείως είναι που μου λένε ότι χάθηκαν στην μεταφορά. Δεν το πιστεύω αυτό γιατί στο tracking έδειχνε ότι τους τα γύρισαν πίσω στο RM. Οπότε δεν χάθηκαν.. Κάποιος τα καβάτζωσε για να τα δώσει αλλού.
Καταγράφηκε

Poseidon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54



Προφίλ
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουάριος 13, 2018, 11:37:23 μμ »

Φίλε πολύ λυπηρό αυτό που συνέβη, και εγώ αν εξαιρέσουμε ότι οι συσκευασίες τους είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα.
Το τελευταίο proof πάντως από έμπορο το παρηγγειλα.

Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουάριος 14, 2018, 07:49:37 μμ »

Δεν μου έχει τύχει αλλά είναι γενικά γνωστό οτι σε επικοινωνία και σε συσκευασίες αποστολής είναι απαράδεκτοι.
Πάντως με την υπηρεσία του royal mint για τις αποστολές, όταν έρχονται ελλάδα τις κάνει η acs
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
Σελίδες: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences