Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 12:48:02 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Κλείσιμο Ουγγιάς Χρυσού στο τέλος 2017
900-1000€ - 20 (16.8%)
1000-1100€ - 12 (10.1%)
1100-1200€ - 28 (23.5%)
1200-1300€ - 32 (26.9%)
1300+ - 27 (22.7%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 116

Σελίδες: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2017  (Αναγνώστηκε 130918 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #330 στις: Ιούλιος 09, 2017, 08:08:25 μμ »

Εξομολόγηση φίλου : 'Πριν 3 χρόνια είχα περίσσευμα 330 ευρώ και πήρα μια λίρα, μετά από 4-5 μήνες πήρα ακόμη μια με 325 ευρώ. Αν δεν τις είχα πάρει, τα 655 ευρώ μέχρι σήμερα θα τα είχα εξαφανίσει. Θα τα είχα ξοδέψει σε καφέδες, ποτά, βόλτες και δεν ξέρω γω τι. Θα μου πεις ότι προς το παρόν χάνω 80 ευρώ ή ότι μπορεί και να χάσω και 100 ή 200 ή να κερδίσω 100. Δεν έχει σημασία η τιμή τους, σημασία έχει ότι έχω 2 λίρες αντί για... αέρα.'
Εξομολόγηση ενός άλλου φίλου: Εβαλα στην άκρη 600 όταν θα πάει η λίρα 150 τότε θα αγοράσω 4 εγώ δεν βιάζομαι θα περιμένω έχω υπομονή κάποτε θα πάει εκεί, και θα τα χρησιμοποιώ τα ευρώ να κάνω αέρα τις δύσκολες καλοκαιρινές μέρες.Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #331 στις: Ιούλιος 09, 2017, 08:20:16 μμ »

Σαν να ακούω τον εαυτό μου Κώστα.Με το ίδιο ακριβως σκεπτικό αγόρασα κι εγώ τις δυο μου πρωτες λιριτσες με 325 ευρώ προκειμενου να μην τα φάω σε άχρηστα πραγματα.Εντάξει τις πήρα ακριβά αλλά έχουν για μένα και κάποια συναισθηματική αξία.Έχω κι εγώ ενα ωραίο ζωντανο παράδειγμα κάποιου που αγόρασε 40 λίρες με 325 ευρώ την ίδια περίοδο γύρω στο 2012 και σε αναγκη που του έτυχε τις σκότωσε σε χρυσοχόο 220 ευρω τη μια.Άντε τώρα σε αυτον να πεις οτι ο χρυσός είναι ασφαλές καταφύγιο.Στην καλύτερη θα σε βρισει. Θα βλέπει λίρα και θα τρέχει.Ηταν τοτε το 2012 που για ενδεχόμενη χρεωκοπία έτρεχαν όλοι στην ουρά να φτιάξουν λίρες με 330 ευρώ και μάλιστα χιλιογρατσουνισμενες και ελλιποβαρεις.
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #332 στις: Ιούλιος 09, 2017, 08:48:49 μμ »

Οποίος αγόρασε λίγες λίρες με 330 ευρώ και πιστεύει σε αυτή την επένδυση , μπορεί να αγοράσει σήμερα τρία κομμάτια απο τον chard και θα του έρθει 268 η μία .
Να ρίξει τον μέσο όρο αγοράς .

Ειναι λαθος όλα τα λεφτά που έχει κάποιος στην άκρη ( σαν τον φίλο ισως ,που πήρε 40 λίρες το 2012 ) να τα επενδύει σε ενα πράγμα και μάλιστα όχι σταδιακά .
Τα μοιράζεις τα αυγά σε διαφορά καλάθια .

Σε τέτοια περίπου  (σημερινά ) επίπεδα ήταν η λίρα περσυ το Μάιο και τον Δεκέμβριο , όχι και τόσο μακριά .
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #333 στις: Ιούλιος 09, 2017, 09:18:42 μμ »

Εξομολόγηση φίλου : 'Πριν 3 χρόνια είχα περίσσευμα 330 ευρώ και πήρα μια λίρα, μετά από 4-5 μήνες πήρα ακόμη μια με 325 ευρώ. Αν δεν τις είχα πάρει, τα 655 ευρώ μέχρι σήμερα θα τα είχα εξαφανίσει. Θα τα είχα ξοδέψει σε καφέδες, ποτά, βόλτες και δεν ξέρω γω τι. Θα μου πεις ότι προς το παρόν χάνω 80 ευρώ ή ότι μπορεί και να χάσω και 100 ή 200 ή να κερδίσω 100. Δεν έχει σημασία η τιμή τους, σημασία έχει ότι έχω 2 λίρες αντί για... αέρα.'
Εξομολόγηση ενός άλλου φίλου: Εβαλα στην άκρη 600 όταν θα πάει η λίρα 150 τότε θα αγοράσω 4 εγώ δεν βιάζομαι θα περιμένω έχω υπομονή κάποτε θα πάει εκεί, και θα τα χρησιμοποιώ τα ευρώ να κάνω αέρα τις δύσκολες καλοκαιρινές μέρες.Μεγάλο χαμόγελο

Εξομοληγηση ΜΕΛΟΝΤΙΚΗ ενος φιλου  Σαρκασμός :

Εβαλα στην ακρη 600 ευρω , τα εκανε σκατα η κυβερνηση και βγηκαμε απο την ΕΟΚ και εχουμε νεο νομισμα.
Πηγα στην τραπεζα να σηκωσω τα 600 ευρω και με το νεο νομισμα εχω σε ισοτιμια με τις αλλες χωρες εντος ΕΟΚ 300 !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kon/nos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #334 στις: Ιούλιος 09, 2017, 09:22:01 μμ »

Κατα την γνωμη μου ο χρυσος ειναι επένδυση για αυτούς που θέλουν μπορούν και εχουν την ορεξη να ασχοληθούν με τιμες,διαγράμματα και προβλέψεις.Για αλλους ειναι ενα καταφύγιο ασφάλειας με οποία ζημια η κέρδος δημιουργηθεί κατα την ρευστοποίηση του.
Αν ειχαμε τοπικό νόμισμα το δολάριο τα πραγματα ίσως να ηταν αλλιως.
Με το ευρω δεν υπαρχει καμμια σταθερότητα και δεν θεωρώ οτι θα γινει ποτε ισχυρό νόμισμα.
Ειμαι κατα της μαζικής αγοράς χρυσού.. Δεν θα αγόραζα ποτε 40 κομμάτια μαζι...
Επομένως μια τακτική ειναι να αγοράζεις σταθερά όποτε μπορεις, όπως ειπε και ένας φιλος πιο πανω.
Σημασια δεν εχει αν αγόρασες ακριβά γιατι δεν ξερει κανεις μας πιο ειναι το ακριβό.
Σημασια εχει να εχεις κατι το οποίο εχει πραγματική αξία και να ειναι παγκόσμια αποδεκτό.
Βάζει κανεις στο μυαλο του τι θα γινει αν τα ξημερώματα ανακοινωθεί οτι αποσύρεται το 50ευρο;

Προσωπικά εχω ενα ψυχολογικό ανώτατο όριο τιμής και απο εκει κι περα αγοράζω όποτε μου περισσεύουν.
Όπως μου εχει πει και ένας φιλος απο εδω μεσα. Ποτε δεν θα αγοράσεις φτηνά γιατι δεν θα βρισκεις. Σημασια εχει ο μέσος όρος σου..

Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #335 στις: Ιούλιος 09, 2017, 09:24:26 μμ »

Ο Γέρων Ξερόλας που είναι να μας δώσει καμμιά προφητεία ;  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #336 στις: Ιούλιος 09, 2017, 10:16:16 μμ »

Εξομολόγηση φίλου : 'Πριν 3 χρόνια είχα περίσσευμα 330 ευρώ και πήρα μια λίρα, μετά από 4-5 μήνες πήρα ακόμη μια με 325 ευρώ. Αν δεν τις είχα πάρει, τα 655 ευρώ μέχρι σήμερα θα τα είχα εξαφανίσει. Θα τα είχα ξοδέψει σε καφέδες, ποτά, βόλτες και δεν ξέρω γω τι. Θα μου πεις ότι προς το παρόν χάνω 80 ευρώ ή ότι μπορεί και να χάσω και 100 ή 200 ή να κερδίσω 100. Δεν έχει σημασία η τιμή τους, σημασία έχει ότι έχω 2 λίρες αντί για... αέρα.'
Εξομολόγηση ενός άλλου φίλου: Εβαλα στην άκρη 600 όταν θα πάει η λίρα 150 τότε θα αγοράσω 4 εγώ δεν βιάζομαι θα περιμένω έχω υπομονή κάποτε θα πάει εκεί, και θα τα χρησιμοποιώ τα ευρώ να κάνω αέρα τις δύσκολες καλοκαιρινές μέρες.Μεγάλο χαμόγελο

Εξομοληγηση ΜΕΛΟΝΤΙΚΗ ενος φιλου  Σαρκασμός :

Εβαλα στην ακρη 600 ευρω , τα εκανε σκατα η κυβερνηση και βγηκαμε απο την ΕΟΚ και εχουμε νεο νομισμα.
Πηγα στην τραπεζα να σηκωσω τα 600 ευρω και με το νεο νομισμα εχω σε ισοτιμια με τις αλλες χωρες εντος ΕΟΚ 300 !!
Εξομολόγηση ενός τρίτου φίλου: Εβαλα στην άκρη 600 ευρώ και στην πορεία κατάλαβα ότι απέκτησα 3 μισθούς, την γκαντεμιά μου δεν μπορεί να γίνει χρεωκοπία για να αυγατίσουν τουλάχιστον λογιστικά. Μεγάλο χαμόγελο
Αλλά κάτι μου λέει πώς πρώτα θα γίνει πυρηνικός πόλεμος και μετά θα δώ άλλο νόμισμα,αφήνουν οι Ευρωπαίοι την ΑΓΕΛΑΔΑ να ψοφίσει. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #337 στις: Ιούλιος 10, 2017, 12:57:25 πμ »

και βγηκαμε απο την ΕΟΚ και εχουμε νεο νομισμα.
Πηγα στην τραπεζα να σηκωσω τα 600 ευρω και με το νεο νομισμα εχω σε ισοτιμια με τις αλλες χωρες εντος ΕΟΚ 300 !!

Αισιόδοξο σε βρίσκω.
Ντρέπεσαι να πεις 30?
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #338 στις: Ιούλιος 10, 2017, 08:14:13 πμ »

Εξομολόγηση ενός φίλου:
Διάβαζα στο στέκι, το επεισόδιο 3.486 (αλήθεια Βίρνα? Γλώσσα) για την πορεία του χρυσού....
Είχα μαζέψει μερικά μετρητά και μερικές λίρες στην άκρη γιατί φοβόμουν με όλα αυτά...
Πήρα την απόφαση να τα χαλάσω όλα και να τα επενδύσω σωστά.
Έτσι και έκανα.... τα έσπασα και τα επένδυσα σε αλκοόλ και στις Jessica και Mariane!  Κλείσιμο ματιού

Καλημέρα κύριοι
Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #339 στις: Ιούλιος 10, 2017, 03:37:07 μμ »

Πήρα την απόφαση να τα χαλάσω όλα και να τα επενδύσω σωστά.
Έτσι και έκανα.... τα έσπασα και τα επένδυσα σε αλκοόλ και στις Jessica και Mariane!  Κλείσιμο ματιού

Ρευστοποίησε δηλαδή χαχαχαχ
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #340 στις: Ιούλιος 10, 2017, 03:47:20 μμ »

Είναι πραγματικά απορίας άξιο, τι δουλειά έχει όοοοοολη αυτή η συζήτηση για τον χρυσό σε ένα συλλεκτικό φόρουμ...

ΥΓ. Γιάγκο, πάντως, βρήκαμε. Από την Κόνιασπορ. :-)
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #341 στις: Ιούλιος 10, 2017, 04:10:37 μμ »

Γιατί εκεί που υπάρχει το ρημάδι το κιτρινάκι στην μέση πάντα η συζήτηση γύρω από αυτό θα γυρίζει.....
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #342 στις: Ιούλιος 10, 2017, 04:17:45 μμ »

Κοίταξε, φίλε μου, και οι γκόμενες έχουν αυτό το χαρακτηριστικό (να είναι συνέχεια στο μυαλό μας), αλλά δεν βλέπω τον ίδιο χαμό...
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #343 στις: Ιούλιος 10, 2017, 04:21:51 μμ »

Είπαμε είναι συλλετικό φόρουμ !!!
(Έχει και γκόμενες στην coininvest ?)  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #344 στις: Ιούλιος 10, 2017, 04:26:07 μμ »

Ακριβώς αυτό.
Τι παραπάνω σχέση έχει ο χρυσός ως επένδυση (κλπ) με τα συλλεκτικά, από ό,τι έχουν οι γκόμενες;;; Ή το ψάρεμα;;;



Για γκόμενες:
https://www.coininvest.com/en/accessories/real-rose-white-gold-plated-30cm/

Για γκόλφερς:
https://www.coininvest.com/en/accessories/golf-ball-and-tee-gold-embellished/
https://www.coininvest.com/en/accessories/1-2-oz-golf-tees-silver/
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences