Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:49:23 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΦΟΙΝΙΚΑΣ...ΑΞΙΖΕΙ?  (Αναγνώστηκε 4113 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Ιούλιος 15, 2012, 11:28:45 πμ »

Καλησπερα σε ολους. Εχει πεσει στην αντιληψη μου ενας φοινικας VF. Χωρις χτυπηματα, καθαρος, απλα ειναι μετριας καταστασης. Μου τον δινουν 850 (ο πωλητης ειναι αριστος γνωστης, τιμιοτατος και πολυετες μελος της λεχης), ειναι δηλαδη γνησιοτατος. Μου αρεσει πολυ σαν νομισμα, ειναι νομισμα που κουβαλα πολυ μεγαλη ιστορια. Ειναι ομως καλη η τιμη? Λογω των καιρων, μηπως φτασει 5 κατοσταρικα?
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 15, 2012, 02:22:54 μμ »

Σωκράτη Φοίνικας είναι.
Ασημένιο νόμισμα με 12.000 τεμάχια τιράζ.
Αν είναι γνήσιος ας πάει και 300.
Εγώ θα τον έπαιρνα, καλή είναι η τιμή που στον δίνουν κατ' εμέ.
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 16, 2012, 06:58:08 μμ »

Καλησπερα φιλε Σωκρατη, χθες μας ρωταγες αν ειναι καλη η τιμη στα στα 850 και σημερα το πουλας 980 και κανεις δωρο και τα μεταφορικα  Απορία Απορία Απορία . . .

Παντα Φιλικα Σταυρος.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 16, 2012, 07:02:32 μμ »

Εκανα την ερευνα μου και κατεληξα σε αυτο. Το νομισμα πριν το παρω το κοιτουσα για μεταπωληση. Δεν πιστευω οτι εχει σημασια εαν τον πηρα 850 η 800 η 750 η πιο κατω. Τωρα τον προσφερω στην τιμη που ειπατε, εαν τον θελει καποιος καλως εαν οχι παλι καλως.. Με φιλικο τονο παντα, αλιμονο αλλωστε δεν μου ειπατε τιποτα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 16, 2012, 07:06:36 μμ »

Καλησπερα σε ολους. Εχει πεσει στην αντιληψη μου ενας φοινικας VF. Χωρις χτυπηματα, καθαρος, απλα ειναι μετριας καταστασης. Μου τον δινουν 850 (ο πωλητης ειναι αριστος γνωστης, τιμιοτατος και πολυετες μελος της λεχης), ειναι δηλαδη γνησιοτατος. Μου αρεσει πολυ σαν νομισμα, ειναι νομισμα που κουβαλα πολυ μεγαλη ιστορια. Ειναι ομως καλη η τιμη? Λογω των καιρων, μηπως φτασει 5 κατοσταρικα?

Με τα παραπανω λεγομενα σου δεν φενεται πουθενα οτι το θελεις για μεταποληση για αυτο το ανεφερα και ενοητε παντα με φιλικο τονο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 16, 2012, 07:13:53 μμ »

Ρωτησα εαν ειναι καλη η τιμη, τωρα το τι ειχα αποφασισει η το τι θα αποφασιζα να κανω ειναι προσωπικο. Αλλωστε, οι τιμες αγορας πωλησης ειναι γνωστες ειδικα στον τομεα μας  Χαμόγελο Θα μου πειτε υπαρχει εμπορος που αγοραζει φοινικα με 600 και τον πουλαει 1200... μπραβο του! αφου μπορει. Ειπα λιγο οριακες τιμες, δεν ειπα 400-1300 (διοτι υπαρχουν τετοιοι και δυστυχως ειναι οι περισσοτεροι). Οταν π.χ. παει ενας συλεκτης στον - - - - και αγοραζει την λιρα 310 δεν ξερει οτι μπορει να ειναι αγορασμενη την ιδια μερα 2 ωρες πριν 295??
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 16, 2012, 07:18:08 μμ »

Επισης θα μου πειτε και θα εχετε απολυτο δικιο: Εσυ εισαι εμπορος?? Οχι, αλλα στην συλλεκτικη μου πορεια εχω φαει γερες μπουνιες και δεν δινω πια νομισμα χωρις κερδος. Γιατι? Γιατι ειμαι ατομο που μου αρεσει να περνουν κοματια γρηγορα απο τα χερια μου και να θελω μετα αλλο, με αποτελεσμα να πουλαω χαμηλοτερα το πρωτο για να παρω το αλλο...
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 16, 2012, 07:18:27 μμ »

Οκ  . . . Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 16, 2012, 07:25:29 μμ »

Συγνωμη και για την εντυπωση που δινω στα γραφωμενα οτι λεω λεω και δεν σταματω, ειναι το στυλ μου  Σαρκασμός Παιρνω φορα ειμαι και πολυλογας αλλα ... αγαπα τον φιλο/συγγενη/συν...χομπιστα! με τα ελατωματα του Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 28, 2012, 08:26:52 μμ »

Σώκρατες,deagostini hellas
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences