Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 05:45:16 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΑΙ Η ΟΧΙ ;  (Αναγνώστηκε 15917 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:40:28 μμ »

Εχω αποφασησει να επενδυσω και στα 2 ........ το μελλον θα δειξει ..... Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:41:25 μμ »

Σε βλεπω για το κορυδαλο.....ειναι και κοντα σου
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:47:23 μμ »

Γιατί ρε Αντωνάκη κορυδαλλό; Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:48:50 μμ »

Αντωνακηηηηηηηη να μου φερνεις τσιγαρακια !!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2016, 10:01:51 μμ από nikosalf » Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 07:24:00 μμ »

Πραγματικα εχω μπερδευτει. Αυτοι οι "σαραφηδες" που μου φερνουν στο μυαλο μονο τους σεριφηδες ειναι ολα αυτα τα "we buy gold" μαγαζια που εχουν ξεπεταχτει σε καθε τετραγωνο? Και αυτοι αγοραζουν το ασημι με 300 ευρω το κιλο? Αν ναι ποσο το πουλανε δηλαδη? Υπερβολικο μου φαινεται.

Συνηθως εδω οι αγγελιες ειναι ολες πανω απο την τιμη μεταλλου, και οσο τις παρακολουθω τοσο τις βλεπω να "κλεινουν" επιτυχημενα, και μαλιστα σε αστεια μικρα χρονικα διαστηματα. Δηλαδη ας πουμε μπορει να δουμε και αγγελια 500 και 600 ευρω να κλεινει σε 2-5 μερες.

Γιατι λοιπον να προτιμησει καποιος αυτα τα καταστηματα και οχι το φορουμ που οπως φαινεται ο κοσμος εχει και τις τιμες πιο κοντα στην τιμη χρηματιστηριου και δεν κανουν και πολυ να πουληθουν?
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 08:17:54 μμ »

Πραγματικα εχω μπερδευτει. Αυτοι οι "σαραφηδες" που μου φερνουν στο μυαλο μονο τους σεριφηδες ειναι ολα αυτα τα "we buy gold" μαγαζια που εχουν ξεπεταχτει σε καθε τετραγωνο? Και αυτοι αγοραζουν το ασημι με 300 ευρω το κιλο? Αν ναι ποσο το πουλανε δηλαδη? Υπερβολικο μου φαινεται.

Συνηθως εδω οι αγγελιες ειναι ολες πανω απο την τιμη μεταλλου, και οσο τις παρακολουθω τοσο τις βλεπω να "κλεινουν" επιτυχημενα, και μαλιστα σε αστεια μικρα χρονικα διαστηματα. Δηλαδη ας πουμε μπορει να δουμε και αγγελια 500 και 600 ευρω να κλεινει σε 2-5 μερες.

Γιατι λοιπον να προτιμησει καποιος αυτα τα καταστηματα και οχι το φορουμ που οπως φαινεται ο κοσμος εχει και τις τιμες πιο κοντα στην τιμη χρηματιστηριου και δεν κανουν και πολυ να πουληθουν?
ο πολυς κοσμος δεν ξερει οτι υπαρχουν φορα συλλεκτων που μπορει να πουλησει τα νομισματα του σε καπως ανθρωπινες τιμες, εξαλλου κοσμηματα και ασημικα κλπ, αναγκαστικα στους σαραφηδες θα τα παει.
Σε ενα φορουμ δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι μπορεις να πουλησεις αμεσα ασημενια νομισματα σε μεγαλη ποσοτητα, θα πρεπει να ριξεις πολυ την τιμη η να εχεις υπομονη.
Εξαλλου υπαρχει και μια διαδικασια, να γραφτεις, να σε εμπῖστευτουν κλπ κλπ, ενω στους σαραφηδες παει κατευθειαν στον παρακατω δρομο και φευγει με μετρητα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 11, 2016, 08:23:53 μμ »

Ναι ειναι οντως πολυ λογικο αυτο το αντεπιχειρημα.

Αυτο που μπορω να απαντησω μονο, ειναι πως κι εγω δεν ηξερα, εψαξα στο google και βρηκα σχεδον με τη μια τα 2 forums, και εχω αν και νεο σχετικα μελος κανει και λιγες και καλες αγοραπωλησιες.

Και οτι και μεγαλες ποσοτητες νομισματων μπορουν να φυγουν, αρκει να σπασουν σε κομματια για να πανε σε πιο πολλα ατομα. Δεν ειναι παντα ο,τι πιο πρακτικο, αλλα ειναι ρεαλιστικο.
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences