Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:14:48 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: απορια για coinvest  (Αναγνώστηκε 14611 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Manos1234
Επισκέπτης
« στις: Αύγουστος 08, 2016, 12:30:58 μμ »

σε μερικα νομισματα εχει δυο επιλογες..η μια ειναι το νομισμα σε καλη σχετικα κατασταση κ η αλλη ειναι δευτερης επιλογης..γιατι στο δευτερης επιλογης τα νομισματα ειναι ακριβοτερα ενω θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο???
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2016, 12:31:41 μμ »

https://www.coininvest.com/en/gold-coins/ducat/
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 08, 2016, 12:32:28 μμ »

https://www.coininvest.com/en/gold-coins/french-franc/
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 08, 2016, 12:40:37 μμ »

Συμβαινει καμια φορα, εχουν βαλει μια παρτιδα με συγκεκριμενο premium, μετα την αλλη με λιγο μικροτερο για να φυγει γρηγορα χωρις να διορθωσουν την αλλη κλπ, το εχω δει σε μερικες περιπτωσεις.
Τα δευτερης διαλογης ειναι συνηθως λιωμα, δεν αξιζει για πολυ λιγα ευρω να παρει κανεις νομισμα που σιχαινεται να το κοιταζει.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 08, 2016, 12:45:49 μμ »

Αν ανοίξεις το link για την 1ης επιλογής θα δεις ότι για να πάρεις αυτήν την τιμή θα πρέπει να αγοράσεις πολλά νομίσματα από 101+ ενώ από 1-5 έχει άλλη τιμή, στα 2ης επιλογής η τιμή είναι αυτή που αναφέρει, δες το αναλυτικά και θα το καταλάβεις.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 08, 2016, 12:48:56 μμ »

κυριε χαρε κ χριστο σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας κ τους δυο..να ειστε καλα τα καταλαβα οτι μου ειπατε χωρις δυσκολια Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
loutsos71
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 11, 2016, 10:41:16 μμ »

παιδιά πιστωτικές έχουν ανοίξει για παραγγελίες από εξωτερικό σωστά? δεν χρειάζεται εμβάσματα και τέτοια.
Καταγράφηκε
SilverSurfer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 85


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 11, 2016, 10:44:57 μμ »

Κανονικά μπορείς να πάρεις απο coininvest δεν υπάρχει κανένα θέμα!Αν θέλεις όμως μπορείς να βάλεις και μια αγγελία ζήτησης εδώ στο στέκι! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 11, 2016, 10:52:59 μμ »

παιδιά πιστωτικές έχουν ανοίξει για παραγγελίες από εξωτερικό σωστά? δεν χρειάζεται εμβάσματα και τέτοια.

Μπορείς να αγοράσεις με ελληνική πιστωτικη , εχε υπόψην σου οτι θα σε χρεώσει 2% παραπάνω .
Καταγράφηκε
loutsos71
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 10:36:39 μμ »

παιδιά από εμπειρία ποιός είναι ο καλύτερος και ασφαλέστερος τρόπος για να στείλεις έμβασμα; εννοώ όχι ο πιο γρήγορος.

το ρωτάω αυτό γιατί πριν καιρό έστειλα με e-banking ένα μικροποσό στη Σλοβενία και ο παραλήπτης ισχυριζότανε απλά ότι δεν τα έλαβε τα χρήματα, ότι απόδειξη και να του έστειλα δεν τη δεχότανε και από την τράπεζα μου είπανε ότι θέλανε άλλα τόσα λεφτά για να το ψάξουνε.
Καταγράφηκε
Foumantsou
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 247


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 11:27:27 μμ »

παιδιά από εμπειρία ποιός είναι ο καλύτερος και ασφαλέστερος τρόπος για να στείλεις έμβασμα; εννοώ όχι ο πιο γρήγορος.

το ρωτάω αυτό γιατί πριν καιρό έστειλα με e-banking ένα μικροποσό στη Σλοβενία και ο παραλήπτης ισχυριζότανε απλά ότι δεν τα έλαβε τα χρήματα, ότι απόδειξη και να του έστειλα δεν τη δεχότανε και από την τράπεζα μου είπανε ότι θέλανε άλλα τόσα λεφτά για να το ψάξουνε.

Μήπως αυτός απο Σλοβενία ειναι απο eBay και εχει όνομα rafaldublin ?
Καταγράφηκε

What goes up must come down!
sugipap
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 139



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 14, 2016, 10:15:18 πμ »

να ρωτήσω και εγώ κάτι για το coininvest? όταν πας να κάνεις αγορά στα στοιχεία πληρωμής που συμπληρώνουμε στο winbank της Πειραιώς βγάζει επιλογή να χρεωθώ μόνο με τα έξοδα της τράπεζας μου. Μήπως όμως τους χρεώσουν και αυτούς στη Γερμανία για το ποσό π[ου παραλαμβάνουν με αποτέλεσμα να φτάσει στα χερια τους ποσό μικρότερο από αυτό που πρέπει και δεν τιμολογήσουν τελικά σε μένα?

και κάτι ακόμα.τον κωδικό  payment reference της παραγγελίας τον συμπληρώνουμε στο πεδίο πληροφορίες για το δικαιούχο ή στο πεδίο κωδικός αναφοράς εντολέα-στοιχεία SEPA?

Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 14, 2016, 10:22:22 πμ »

να ρωτήσω και εγώ κάτι για το coininvest? όταν πας να κάνεις αγορά στα στοιχεία πληρωμής που συμπληρώνουμε στο winbank της Πειραιώς βγάζει επιλογή να χρεωθώ μόνο με τα έξοδα της τράπεζας μου. Μήπως όμως τους χρεώσουν και αυτούς στη Γερμανία για το ποσό

H 1η απορία σου είναι σωστή αλλά από εμπειρία σου λέω να βάλεις share δλδ επιλογή να χρεωθώ μόνο με τα έξοδα της τράπεζας μου
Στην 2η στο πεδίο πληροφορίες για το δικαιούχο
Καταγράφηκε
sugipap
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 139



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 14, 2016, 11:00:01 πμ »

και στο άλλο να βάλω κάτι?
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 14, 2016, 11:17:58 πμ »

Οχι
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences