Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 10:11:08 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Την Βοήθειά σας παρακαλώ  (Αναγνώστηκε 4172 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 28, 2016, 06:46:52 μμ »

Προσφάτως αγόρασα τις παρακάτω 6 ελισαβέτες, την γνώμη σας παρακαλώ ως προς την γνησιότητά τους. Ελπίζω να μην με στενοχωρήσετε Στριφογύρισμα ματιών.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη εαν δεν φαίνονται καλα.
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 28, 2016, 06:48:17 μμ »

και οι άλλες δύο
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 28, 2016, 07:22:50 μμ »

Τις έχεις ζυγίσει?
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 362


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 28, 2016, 07:29:03 μμ »

Εντάξει φαίνονται,ειδικά οι μεταγενέστερες του '74.Μου άρεσε πολύ αυτή του 1978 Χαμόγελο(πρόσθια όψη άψογη)
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 28, 2016, 07:44:18 μμ »

Για να είμαι ειλικρινής μόνο μια του είπα να μου ζυγίσει στην τύχη και η ζυγαριά έδειξε 8,00.
Ζητώ την βοήθειά σας ούτως ώστε να συνεχίσω να αγοράζω απο τον ίδιο. Βέβαια στο πρόγραμμα είναι και η αγορά ζυγαριάς.
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 28, 2016, 08:02:33 μμ »

Φίλε Νικόλα,αν θέλεις να συνεχίσεις τις αγορές λιρών,σίγουρα θα χρειαστείς άμεσα ζυγαριά,πρίν ξαναψωνίσεις.Πολύ φιλικά θα σου πώ επίσης,το οτι θα αγοράζεις απο τον ίδιο πωλητή,δεν θα πρέπει να σε κάνει να  μην εξετάζεις σχολαστικά την κάθε μία ξεχωριστά.Είτε απο αμέλεια,είτε απο άγνοια,είτε απο δόλο,μπορεί να την πάθεις.Αν δε,μπορείς να τις αγοράζεις με δικαίωμα επιστροφής,ακόμα καλύτερα.
Και τέλος,διάβασμα,διάβασμα,διάβασμα....
Δηλώνω αρχάριος στις πλαστές λίρες,όποτε τύχει να πάρω όμως,θα περάσουν εκτός απο το τέστ  fisch και το τέστ..."online εκτίμηση" Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 28, 2016, 08:07:34 μμ »

Για να είμαι ειλικρινής μόνο μια του είπα να μου ζυγίσει στην τύχη και η ζυγαριά έδειξε 8,00.
Ζητώ την βοήθειά σας ούτως ώστε να συνεχίσω να αγοράζω απο τον ίδιο. Βέβαια στο πρόγραμμα είναι και η αγορά ζυγαριάς.

Είναι μεγάλο λάθος να αγοράζεις λίρες χωρίς να την ζυγίζεις. Υπάρχει κίνδυνος να αγοράσεις 'λίρα' που δεν είναι ούτε χρυσή. Ζυγαριά και φιλερ είναι απαραίτητα ώστε στην χειρότερη περίπτωση να έχεις έναν χρυσό δίσκο 22Κ και 7.99 γραμμαρίων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2016, 08:30:42 μμ από incredible » Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:20:57 μμ »

Φίλοι μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας.Σίγουρα φιλέρ κ ζυγαριά είναι και αύτα ένα βοήθημα..Απλά επείδη είμαι στραβάδι θέλω την βοήθειά σας εαν είναι εφικτό όταν ανεβάζω φώτο. Θα παρακαλούσα και τα υπολοιπα παλιά μέλη να εκφέρουν την εκτίμησή τους ως προς την γνησιότητα...μιας που το ματι είναι αλάνθαστος κριτής (έστω και απο φώτο).
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:28:55 μμ »

Δεν περνούν όλες οι λίρες φιλερ παιδιά δε είναι αξιόλογο πάντα ...

και νομίζω ότι ολες είναι μια χαρά και σε καλή κατάσταση! καλορίζικες!  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:30:22 μμ »

Αν δεν ζυγίζονται οι λίρες δουλειά δεν γίνεται ...
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:34:50 μμ »

Σε ευχαριστώ πολυ να είσαι καλα!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:42:15 μμ »

Νικολα μου εδω μεσα υπαρχουν παιδια που κοβει το ματι τους και σιγα σιγα με την βοηθεια τους θα καταφερεις και συ καποια στιγμη νασαι σε θεση να αναγνωρισεις την κοπια.Καλο ειναι να βγαινουν πλαστα κομματια εδω προς μελετη αλλα να μιλησω γενικοτερα και να πω οτι σε ενα συλλεκτικο σαιτ θα περιμενα να εβγαιναν κομματια συλλεκτικα προς μελετη και τερψη των ματιων μας.Αντι αυτου σχεδον το συνολο των ποσταρισματων αφορουν κομματια κοινα χωρις κανενα συλλεκτικο ενδιαφερον που μαλλον πληξη προκαλουν παρα ενδιαφερον.Ειναι κατι που εδω και καιρο με απασχολει αυτη δηλαδη η απουσια κομματιων συλλεκτικου ενδιαφεροντος.Σημεια των καιρων η κατι αλλο;
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 28, 2016, 10:10:46 μμ »

Σωστά το είπες,σημεία των καιρών.
Σε παλαιότερα post που διαβάζω,βλέπω τιμές νομισμάτων που σήμερα μοιάζουν εξωπραγματικές.
Οπότε,όποιος αγοράζει μάλλον προσβλέπει πρώτα σε εξασφάλιση των χρημάτων που έδωσε και μετά στην τέρψη των οφθαλμών του.Απόδειξη,τα ποιοτικά νομίσματα που βγαίνουν προς πώληση-πιστοποιημένα και μή-,που πολλές φορές αποσύρονται μετά απο πολλά up στην αγγελία και down στην τιμή.
Ελλειψη χρημάτων,στάση εμπορίου.
Καταγράφηκε
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 28, 2016, 10:11:52 μμ »

καλησπερα φιλαρακι μου  Χαμόγελο ... ειναι απλο μιχαλη ... γιατι να τα βγαλει ? οποτε καποιος πηγε να μοιραστει μαζι μας καποια πολυ καλα-εξαιρετικα κομματια ( αν οχι ολες τις φορες ) τις περισσοτερες κατι γινεται !!! δεν μπορουν να αντεξουν ολοι -μιλαω γενικα ( και ειναι λυπηρο αυτο ) το οτι καποιος εχει στα χερια του καποια εξαιρετικα κομματια και μια πολυ ομορφη συλλογη ... κατι θα βρουν .. .κατι θα πουν  ...κατι θα υπονοησουν ... και θα χαλασουν το κεφι του καθε συλλεκτη που χαραμισε τον χρονο του για να μοιραστει κομματια απο την συλλογη του ...αυτο στον δικο μου κοσμο λεγεται μιζερια ... αυτο γινετε χρονια τωρα και οι καλοι δυνατοι συλλεκτες εχουν κουραστει και δεν γουσταρουν πλεον να μπαινουν σε αυτη την διαδικασια ...δες ενα τελευταιο παραδειγμα με τον παναγιωτη ... αν ησουν εσυ στην θεση του παναγιωτη θα ξανα ανεβαζες κομματια σου να τα χαρουν οι υπολοιποι ? εγω παντως δεν θα το εκανα ... εδω περιγραφω καταστασεις πολλων χρονων και δεν απευθυνομαι προσωπικα σε κανενα φιλο εδω μεσα ... κριμα μεν ... αλλα ετσι ειναι τα πραγματα ... φιλικα μιμης
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 29, 2016, 12:15:55 πμ »

Καλησπέρα νικολα..καλοριζικο τα λιρακια..ζυγαριά κ φιλλερακι απαραίτητα για λίρες σαν αυτές που πήρες ελλισαβετ δηλαδή.. Καλές φαίνονται αυτές του 74 θέλουν προσοχή αλλά αν είναι ~8 γραμμάρια κ περνάνε έληξε το θέμα..τουλάχιστον μακριά από 1932 κ πίσω γιατί θα φας αρκετές ιταλικές είναι δεδομένο κ χωρίς ζυγαριά ελλιποβαρεις 100%..στην τράπεζα ελλαδος όταν πας τις ελλισαβετ απλά τις ζυγίζουν κ αν δεν είναι εξοφθαλμα γρατζουνισμενες κ σωστό βάρος τις πληρώνουν στην ανώτερη τιμή φίλε ενώ τις πιο παλιές όλες τις  πληρώνεται σαν ελλατωματικες στην όψη γιαυτό κ γενικά οι ελλισαβετ είναι πιο ακριβές..οι κόπιες τους λίγες αλλά δύσκολα τις βλέπεις αν δεν κόβει το μάτι..ο μιλου είχε ανεβάσει ένα θέμα για πλαστές ελλισαβετ θα σου πει εκείνος θα ξέρει να σου πει αν έχει διάθεση..
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences