Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 01:52:48 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Turkey Hayriye Altin KM# 638  (Αναγνώστηκε 7792 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikos064
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 15


Deus vult.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 17, 2016, 10:15:38 πμ »

μεγαλες ζημιες ρε παιδια με τις τρυπες τι σκατα τα χαλουσανε δεν ειχαν μυαλο??
Πιστεύω ότι ήταν θέμα μόδας. Τα κρέμαγαν σε ζώνες, φερετζέδες, στα ρούχα, στο λαιμό, ακόμα και στα μαχαίρια. Σε τέτοιο σημείο μάλιστα που έβγαζαν κόπιες μόνο γι' αυτή τη δουλειά. Τα λεγόμενα zirnik με φανταστικές ημερομηνίες και παραλλαγμένα γραφικά. Δες εδώ: http://www.zeno.ru/showphoto.php?photo=3603
Καταγράφηκε

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Explicit hoc totum. Da mihi potum!
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 17, 2016, 02:22:48 μμ »

Στην Κρητη ηταν θεμα παραδοσης και μονο το τρυπημα το εχω ξαναγραψει,τα πλαστα ειναι τα πενεζ καποια στιγμη θα βγαλω και πενεζ και αυτα που λεει ο Νικος με φανταστικες ημερομηνιες.Στα μερη μου τα εβαζαν σε γαμους -βαπτισεις κ.ο.κ στο τσεμπερι εβαζαν τα ψευτικα και στον μπετι τα γνησια της λεγομενες κολα΄ι΄νες η αμπραχαμια (αυτη η μαρτυρια ειναι απο την προγιαγια μου και την γιαγια μου).Εχω γραψει ποιο παλια για αυτα αν κανεται ενα σερτς θα τα βρειτε οπως και ο μεγιστος ΝΜΣ εχει αναφερθει ποιο παλια απο τα δικα μου πολυ ευστοχα και εγκυρα.
Υ.Γ Νικο αυτο που εβγαλες στο ιμπει τι εννοεις;; εκει θα το εχει καμμια 10αρια χρονια για πουλημα ,μονο αν περασει κανενα θυμα απεξω και το τσιμπησει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
nikos064
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 15


Deus vult.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 17, 2016, 06:04:38 μμ »

Στην Κρητη ηταν θεμα παραδοσης και μονο το τρυπημα το εχω ξαναγραψει,τα πλαστα ειναι τα πενεζ καποια στιγμη θα βγαλω και πενεζ και αυτα που λεει ο Νικος με φανταστικες ημερομηνιες.Στα μερη μου τα εβαζαν σε γαμους -βαπτισεις κ.ο.κ στο τσεμπερι εβαζαν τα ψευτικα και στον μπετι τα γνησια της λεγομενες κολα΄ι΄νες η αμπραχαμια (αυτη η μαρτυρια ειναι απο την προγιαγια μου και την γιαγια μου).Εχω γραψει ποιο παλια για αυτα αν κανεται ενα σερτς θα τα βρειτε οπως και ο μεγιστος ΝΜΣ εχει αναφερθει ποιο παλια απο τα δικα μου πολυ ευστοχα και εγκυρα.
Υ.Γ Νικο αυτο που εβγαλες στο ιμπει τι εννοεις;; εκει θα το εχει καμμια 10αρια χρονια για πουλημα ,μονο αν περασει κανενα θυμα απεξω και το τσιμπησει Κλείσιμο ματιού
Απλά είπα ότι έχει μεγαλύτερη αξία από μέταλλο, έστω και με τρύπα, ιδίως στο Αμέρικα. Το σπορ του τρυπήματος νομίζω έπαιζε σε όλο τον κόσμο και βέβαια το έκαναν όσοι τα είχανε. Όσοι έμεναν έξω από τις πόλεις μάλλον μολύβι και σίδερο είχανε παρά χρυσό κι ασήμι. Υπάρχει και αυτή η δυνατότητα http://www.crs-stockton.com/5001.html 😋
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2016, 07:04:39 μμ από nikos064 » Καταγράφηκε

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Explicit hoc totum. Da mihi potum!
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 17, 2016, 08:08:30 μμ »

Τα οθωμανικα δεν εχουν περα απο ελαχιστων περιπτωσεων key date ημερομηνιων υπεραξια,μαλιστα ουτε μεταλλο πανε αλλα παρακατω πολλες φορες,το φαινομενο δε των τρυπιων ειναι απο τα μοναδικα παγκοσμιως τετοια συχνα φαινομενα σε μια μικρη χρονικη περιοδο(σειρα 1223).Αν μπορεις ανεβασε καποια πωληση απο Αμερικη που ειναι ποιο συχνο φαινομενο,θεμα μαρκετινγκ Αμερικανικης προελευσης ειναι ,δουλεια να εχουμε να κανουμε δηλαδη ,μονο σε σπανια νομισματα θα βρεις υπεραξιες και σε κοπες που εγιναν εκτος Πολης,οσα κοπηκαν στην Βασιλευουσα 99% ειναι κοινες ημερομηνιες χωρις υπεραξιες
Καταγράφηκε
nikos064
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 15


Deus vult.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 17, 2016, 09:47:50 μμ »

Τα οθωμανικα δεν εχουν περα απο ελαχιστων περιπτωσεων key date ημερομηνιων υπεραξια,μαλιστα ουτε μεταλλο πανε αλλα παρακατω πολλες φορες,το φαινομενο δε των τρυπιων ειναι απο τα μοναδικα παγκοσμιως τετοια συχνα φαινομενα σε μια μικρη χρονικη περιοδο(σειρα 1223).Αν μπορεις ανεβασε καποια πωληση απο Αμερικη που ειναι ποιο συχνο φαινομενο,θεμα μαρκετινγκ Αμερικανικης προελευσης ειναι ,δουλεια να εχουμε να κανουμε δηλαδη ,μονο σε σπανια νομισματα θα βρεις υπεραξιες και σε κοπες που εγιναν εκτος Πολης,οσα κοπηκαν στην Βασιλευουσα 99% ειναι κοινες ημερομηνιες χωρις υπεραξιες
Αυτό το μισίρι δηλαδή είναι καλύτερο;
Καταγράφηκε

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Explicit hoc totum. Da mihi potum!
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 19, 2016, 11:41:50 πμ »

Νικο αυτο εδω δεν μου κανει σοι με αυτη την φωτο ,ποιο πολυ για τσικιτα μοιαζει αλλα ισως φταιει η φωτο ,αλλα τα Αιγυπτιακα ναι ειναι ποιο περιζητητα ακομα και με τρυπα καποιος εκει εξω ειναι διατιθεμενος να πληρωσει υπεραξια και οχι μεταλλο
Καταγράφηκε
nikos064
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 15


Deus vult.


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 19, 2016, 08:45:46 μμ »

Νικο αυτο εδω δεν μου κανει σοι με αυτη την φωτο ,ποιο πολυ για τσικιτα μοιαζει αλλα ισως φταιει η φωτο ,αλλα τα Αιγυπτιακα ναι ειναι ποιο περιζητητα ακομα και με τρυπα καποιος εκει εξω ειναι διατιθεμενος να πληρωσει υπεραξια και οχι μεταλλο
Όντως πρέπει να φταίει η φωτό, από βάρος και μέγεθος είναι σωστό. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Καταγράφηκε

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Explicit hoc totum. Da mihi potum!
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences