Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 07, 2024, 03:58:39 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: καμερα παρακολουθησης  (Αναγνώστηκε 4308 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« στις: Μάιος 17, 2016, 09:50:23 πμ »

Παιδια καλημερα
Ψαχνω να βρω εναν τροπο να παρακολουθησω εναν εξωτερικο χωρο οπου παει καποιος γειτονας και μου κοβει αγγεΛικες και λιγουστρα συστημστικα  ! τα τσακιζει και τα αφηνει εκει .

Χρειαζομαι λοιπον ειτε μια καμερα με τουλαχιστον 12 ωρες καταγραφη και αυτονομιια μπαταριας οπου μπορω καθε μερα να την φορτιζω και να βλεπω τι μου κατεγραψε,

Η μια καμερα που να συνδεεται με ρευμα και να μπορει να μου καταγραφει τι γινεται εξω και να παρακολουθει το χωρο μου και να την ξαναστηνω καθε 24 ωρο.
Με μια ματια που εριξα ονλινε το μονο που καταφερα ειναι να μπερδευτω περισσοτερο , μηπως εχει κανεις αντιμετωπιση το ιδιο προβλημα , και μπορει να μου συστησει μια καμερα για αυτη τη δουλεια ??
Βαση παντα η οικιονομικοτερη λυση παιδια . Ευχαριστω..
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 17, 2016, 10:51:38 πμ »

Μάλλον λες για τον παραδοσιακό τύπο κάμερας που νομίζω οτι δε βολεύει. Αν ψάξεις σε καταστήματα με υπολογιστές τύπου πλαίσιο κλπ έχουν βάλει στις κατηγορίες συστήματα ασφαλείας και έχουν κατί σετ καμερών γι αυτο το λόγο έχουν φθηνά και ακριβά. Έχουν όλο τον εξοπλισμό κάμερες καταγραφικό σύνδεση με υπολογιστή κλπ.

Δες τα λίγο μηπως σε βολεύουν. Και αν η κάμερα παρακολουθεί δημόσιο χώρο ή το χώρο του (αν συνορεύει ας πούμε) δες λίγο και το νομικό πλαίσιο μη πας για μαλλί και βγεις κουρεμένος. Άλλο να υπάρχει η κάμερα στο σπίτι σου και να καταγράφει και άλλο να είναι στο δρόμο και να καταγράφει
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 17, 2016, 11:31:09 πμ »

http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2012/07/blog-post_170.html

Ευχαριστω για τη γνωμη σου εχεις δικιο , αλλα δεν με πολυαπασχολη γιατι θελω να τη κρθψω οσο γινεται μονο και  μονο να δω ποιος το κανει .Ευχαριστω παντος,
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 17, 2016, 11:36:18 πμ »

καλημέρα
είμαι επαγγελματιας στον χωρο και θα σου πω τα εξης :
Στην ασυρματη καμερα με ενσωματωμενη μπαταρια υπαρχουν υπερ αλλα και κατά ...πχ τα υπερ είναι οτι μπορει να την κρυψεις οπου θελεις - όπως θελεις και να μην είναι εμφανης γιατι συνηθως εχουν μικρο μέγεθος και είναι βολικες ...από την άλλη τα κατά είναι ότι συνηθως οι φθηνες εχουν χαμηλη αναλυση - πολύ λιγες ωρες αναμονης λειτουργιας της μπαταριας και θεωρητικα είναι δυσκολο να καταγραψουν 12 ωρες που θελεις γιατι εκτος της μεγαλης μνημης που θα επρεπε να εχουν λογω αναλυσης των εικονων η εγγραφη περιορίζεται συνηθως σε πολύ λιγες ωρες ...2-3-4 το πολύ κλπ ...
Η ενσυρματη εχει πολλα + ξεπερνάς τα εμποδια τροφοδοσίας λογω καλωδίωσης μπορεις να την συνδεσης με ένα μικρο dvr ( ψηφιακο καταγραφικο ) και να εχεις απεριόριστες ωρες εγγραφης με δυνατοτητα επανεγγραφης μετα το γεμισμα του σκληρου δισκου και αλλα πολλα ...το μειον θεωρητικα είναι ότι απλα πρεπει να τραβηξεις καλωδιο μεχρι εκει που θα την τοποθετήσεις ...
Γενικα υπαρχουν μικρες και φθηνες ασύρματες με ενσωματωμενο καταγραφεα αλλα περιορίζεσαι στις ωρες εγγραφης ...οι ενσύρματες είναι πιο ακριβες γιατι πρεπει να αγορασεις και καταγραφικο αλλα σε βολευουν σιγουρα για την δουλεια που τις θελεις !!!
Αυτά τα λιγα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 17, 2016, 11:45:36 πμ »

Ευχαριστω για τη γνωμη σου, και γω για ενσυρματη με καταγραφικο καταληγω θα ψαξω για τιμες και επιλογες ευψαριστω, καμια ιδεα ενος καλου ??
Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 17, 2016, 11:49:27 πμ »

καλημέρα
είμαι επαγγελματιας στον χωρο και θα σου πω τα εξης :

ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ σχεδόν  .
μόνο που σεμένα ο κοπρίτης τα έχει βάλει με το αυτοκίνητο μου .
τι γνώμη έχεις ? θα βοηθούσε μια dashcam  με μνήμη
32 GB και ώρα καταγραφής 4 ωρεs?
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 17, 2016, 11:58:23 πμ »

καλούτσικες είναι οι dashcam και σχετικα φθηνες στην ελλαδα ( 35-40 ευρω βρίσκεις μια μετρια ) ...
εάν τις συνδεσεις και με τον αναπτηρα του αυτοκινητου η μονιμη τροφοδοσια ακομα καλυτερα γιατι μπορεις να αυξησεις τις ωρες εγγραφης αλλιως θα περιοριστείς σε 1-2 ωρες το πολύ...μια 32gb μπορει να σου γραψει και 5-6 ωρες σε αναλυση πιο χαμηλη από 1080 ...
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 17, 2016, 11:59:43 πμ »

Αχχχχ   θα βοηθουσε η θα κανει τα πραγματα χειροτερα?ΑπορίαΑπορία  Δηλαδη καλα και τον πιανεις
ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙς??  γιατι καλα σου κλεβει καποιος κατι λες δε βαριεσαι θα παρω αλλο ,
οταν ομως καποιος κανει οποιαδηποτε ζημια εσκεμενα και επανυλημενα  βγαζει τη κακια του
και αυτη πως αντιμετωπιζετε .??

Λεω καμια φορα αστο μην ασχολουμαι για καλυτερα αλλα εχει περασει ηδη 6 φορες και το κανει
συνεχως , τοτε τρελενεσαι και φτανεις στα ακρα .
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 17, 2016, 12:11:56 μμ »

Πριν 2 μηνες η γειτονισσα στο σπιτι που μενω μου χτυπησε το αυτοκινητο εντος του παρκινγκ που εχουμε  ( ηταν παρκαρισμενα και τα 2 αμαξια από το σαββατο - κυριακη πρωι εφυγε να παει εξω ) και βγαινωντας προφανως χτυπησε στο πλαι το δικο μου ....
Επειδή ημουν στο σαλονι και δεν πηρα κατι χαμπαρι την δευτερα το πρωι βλεπω το δικο μου χτυπημενο και διπλα το δικο της με χρωμα του αυτοκινητου μου επανω ...
Τις εβαλα χερι  Σαρκασμός ( μεταφορικα ) και αφου στην αρχη παραδεχτηκε ότι με χτυπησε μου ειπε ότι θα μου κανει δηλωση ...το μεσημερι όταν γυρισε από την δουλεια αλλαξε γνωμη και μου εφερε και τον αντρας της μαζι πουλώντας τρελλιτσα ότι * δεν το εκανε εκεινη και δεν δεχεται τιποτα * ...όλα αυτά φυσικα επειδή δεν ημουν παρων να το δω με τα ματια μου ..
Το αμαξι ακομα ετσι το εχω με κανα 150 ευρω ζημια ....εχει χαλασει ο κοσμος !!!
Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 17, 2016, 12:21:23 μμ »

καλούτσικες είναι οι dashcam και σχετικα φθηνες στην ελλαδα ( 35-40 ευρω βρίσκεις μια μετρια ) ...
εάν τις συνδεσεις και με τον αναπτηρα του αυτοκινητου η μονιμη τροφοδοσια ακομα καλυτερα γιατι μπορεις να αυξησεις τις ωρες εγγραφης αλλιως θα περιοριστείς σε 1-2 ωρες το πολύ...μια 32gb μπορει να σου γραψει και 5-6 ωρες σε αναλυση πιο χαμηλη από 1080 ...

οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες .
Καταγράφηκε
carrera
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 17, 2016, 12:24:18 μμ »

και γω για ενσυρματη με καταγραφικο καταληγω

Αντί για καταγραφικό, δεν μπορείς να τη συνδέσεις με τον Η/Υ σου και να γράφει στο σκληρό δίσκο του; Δεν έρχεται πιο φθηνά έτσι;
Καταγράφηκε

kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 17, 2016, 12:36:42 μμ »

και γω για ενσυρματη με καταγραφικο καταληγω

Αντί για καταγραφικό, δεν μπορείς να τη συνδέσεις με τον Η/Υ σου και να γράφει στο σκληρό δίσκο του; Δεν έρχεται πιο φθηνά έτσι;
Αυτο μπορει να γινει και με ασυρματη καμερα...ειναι καποιες που εκπεμπουν σε συχνοτητες ΤV (με τροφοδοσια ειτε απο ρευμα,ειτε απο μπαταρια),ετσι με μια τετοια καμερα και με καρτα-δεκτη TV στον υπολογιστη σου μπορεις να κανεις το PC σου,καταγραφικο Κλείσιμο ματιού


Προυποθεση η καμερα να λαμβανει και αναλογικο σημα,γιατι μονο με ψηφιακο δεκτη δεν κανεις δουλεια...να ειναι δηλαδη καπως παλια..προ Digea...
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 17, 2016, 12:38:02 μμ »

Πριν 2 μηνες η γειτονισσα στο σπιτι που μενω μου χτυπησε το αυτοκινητο εντος του παρκινγκ που εχουμε  ( ηταν παρκαρισμενα και τα 2 αμαξια από το σαββατο - κυριακη πρωι εφυγε να παει εξω ) και βγαινωντας προφανως χτυπησε στο πλαι το δικο μου ....
Επειδή ημουν στο σαλονι και δεν πηρα κατι χαμπαρι την δευτερα το πρωι βλεπω το δικο μου χτυπημενο και διπλα το δικο της με χρωμα του αυτοκινητου μου επανω ...
Τις εβαλα χερι  Σαρκασμός ( μεταφορικα ) και αφου στην αρχη παραδεχτηκε ότι με χτυπησε μου ειπε ότι θα μου κανει δηλωση ...το μεσημερι όταν γυρισε από την δουλεια αλλαξε γνωμη και μου εφερε και τον αντρας της μαζι πουλώντας τρελλιτσα ότι * δεν το εκανε εκεινη και δεν δεχεται τιποτα * ...όλα αυτά φυσικα επειδή δεν ημουν παρων να το δω με τα ματια μου ..
Το αμαξι ακομα ετσι το εχω με κανα 150 ευρω ζημια ....εχει χαλασει ο κοσμος !!!

Ναταν ετσι το καταλαβαινω θασκαγα θα μου περναγε και θα το ξεπερνουσα , το επαναλαμβανομενο ειναι που σε τρελενει , καλα τακοψε μια φορα δυο θα ξαναγινουν , εχει βαλει σκοπο να τα ξεκανει !!!
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 17, 2016, 10:49:09 μμ »

Πάρε σκύλο.
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 17, 2016, 11:50:50 μμ »

Δες και τύπου action cam όπου θα την βάλεις σε λειτουργία φωτογραφία αν δευτερόλεπτο ώστε να μην τρώει πολύ χώρο! Με μια 32gb sd σιγουρα ότι θα σου φτάσει! Τώρα όσο αφορά την αυτονομία, την συνδέεις με ένα power bank...
Υγ η go pro που έχω, όταν την έχεις συνδεδεμένη για φόρτιση δεν λειτουργεί, άρα ψάξε αν υπάρχει κάποια άλλη που μπορεί να λειτουργεί ταυτόχρονα με την φόρτιση!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences