Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 02:43:06 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ταληρο που εκλεισε στο ebay  (Αναγνώστηκε 9674 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« στις: Απρίλιος 25, 2016, 08:10:58 πμ »

http://www.ebay.com/itm/Greece-Crete-1901-A-5-Drachma-Crown-4-SCARCE-/381604299576?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEDWX%3AIT&nma=true&si=EhTyRisdvyjeOuRrdVFrTWOxvNY%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Γνωμες για την σχεση κλεισιματος -καταστασης ?
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 25, 2016, 09:51:10 πμ »

Νομίζω πως η τιμή ήταν  χαμηλότερη αναλογικά με την κατάσταση του.Απο την άλλη,αρκετοί Ελληνες θα το ήθελαν στη συλλογή τους,στην παρούσα φάση όμως αδυνατούν να το πληρώσουν,με εμένα πρώτο και καλύτερο.(χειρότερο για την ακρίβεια Κλάμα)
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 25, 2016, 11:16:53 πμ »

Γενικα ειχε πολυ καλα λοτα ο τυπος,ειδικα παυλους ακυκλοφορητους που εκλεισαν καλα πιστευω..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 25, 2016, 12:14:03 μμ »

Για την κατάστασή του, πιστεύω ότι έκλεισε χαμηλά.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 25, 2016, 12:45:34 μμ »

σχεση τιμης και κλεισιματος εχει διαφορα αλλα θελω να κανω μια ερωτηση στους παλιους και μπαρουτοκαπνισμενους.Ειναι δυνατον το συγκεκριμενο νομισμα με μια επαγγελματικη φωτο σε ενα οικο δημοπρασιων να εκλεινε παλι σε αυτη την τιμη;Εγω πιστευω πως οχι .Μηπως τελικα στο ιμπει δεν παιζουν μεγαλοι συλλεκτες αλλα συλλεκτες που πρωτιστος κοιτουν νομισματα οχι καθεαυτα για την συλλογη τους αλλα για ενδεχομενη μεταπωληση;Εξου και η χαμηλη τιμη κλεισιματος;
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 25, 2016, 12:46:56 μμ »

σχεση τιμης και κλεισιματος εχει διαφορα αλλα θελω να κανω μια ερωτηση στους παλιους και μπαρουτοκαπνισμενους.Ειναι δυνατον το συγκεκριμενο νομισμα με μια επαγγελματικη φωτο σε ενα οικο δημοπρασιων να εκλεινε παλι σε αυτη την τιμη;Εγω πιστευω πως οχι .Μηπως τελικα στο ιμπει δεν παιζουν μεγαλοι συλλεκτες αλλα συλλεκτες που πρωτιστος κοιτουν νομισματα οχι καθεαυτα για την συλλογη τους αλλα για ενδεχομενη μεταπωληση;Εξου και η χαμηλη τιμη κλεισιματος;
ένα απ' τα πλεονεκτήματα του ebay  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 25, 2016, 01:16:11 μμ »

Αν και το τάληρο είναι φωτογραφημένο μέσα από το φλιπάκι, και δεν είναι δόκιμο να εκφέρουμε γνώμη, χεχε  Γλώσσα , σε τι βαθμό το βλέπετε το συγκεκριμένο νόμισμα? Αν παίρνει καθαρό βαθμό....
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 25, 2016, 01:21:43 μμ »

Ρισκάρω πρώτος να πώ,AU50-53.
Μακάρι να πέσω έξω(προς τα κάτω). Κλείσιμο ματιού
Να πώ και καλορίζικο,ή κατάλαβα λάθος;
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 25, 2016, 01:42:36 μμ »

Οχι, οχι, δεν το χτυπησα εγω, του εριξα μια χαμηλα, ετσι στον βροντο, για την τιμη των οπλων. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μου εκανε καλη εντυπωση ο οπισθοτυπος, αλλα με προβληματισε ο εμπροσθοτυπος με τον πολυ "θορυβο" που εχει.
Βεβαια, αν παρατηρησει κανεις στην φωτο το φλιπακι , μεγαλο μερος αυτου του "θορυβου" μπορει να οφειλεται στις γρατζουνιες που εχει το ιδιο το φλιπακι.
Σε γενικες γραμμες το περιμενα να κλεισει ψηλοτερα παντως, γιαυτο το ανεβασα να το κουβεντιασουμε.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 25, 2016, 02:10:33 μμ »

Δεν είναι αυτή φωτο για να χτυπησει καποιος αυτό το ταληρο για AU..
Δεν είναι καν φωτο για να συμπερανει καποιος αν παιρνει βαθμο...εστω χφ...γιατι βαση
αυτης της φωτο ..θα εκανε εντυπωση αν είναι ένα xf details..ρωτω εγω ..θα ηταν απροσμενο?
Σωστα το χτυπησε αυτος που το χτυπησε και (ημι) καλυπτει τα νωτα του..και το πηρε για χφ..με ρισκο γι details..
Πιστευω ότι το 99.8% αυτων που "ασχοληθηκαν" τους συνεπηρε η φωτο του  οπισθοτυπου ..ετσι που πεφτει το φως ..και γεννα ..προσδοκίες..σε αντιθεση με τον εμπροσθοτυπο που γεννα ..αβεβαιοτητα
-Το αν τους συνεπηρε σωστα ...θα δειξει
Καλοριζικο στον κατοχο και καλη παραλαβη
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 25, 2016, 03:01:11 μμ »

Kανενα απο τα ταληρα δεν ειχε σωστη φωτογραφια για να παρει καποιος τα ρισκα να χτυπησει.Με αυτες τις φωτο θεωρω υπερβολικα πολλα τα χρηματα που εκλεισε
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 25, 2016, 03:03:21 μμ »

Αν και το τάληρο είναι φωτογραφημένο μέσα από το φλιπάκι, και δεν είναι δόκιμο να εκφέρουμε γνώμη, χεχε  Γλώσσα , σε τι βαθμό το βλέπετε το συγκεκριμένο νόμισμα? Αν παίρνει καθαρό βαθμό....
Τωρα φιλαρακι πλακα μας κανεις ετσι;
Μονο μεντιουμ θα μπορουσε να βγαλει ακρη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 25, 2016, 03:12:12 μμ »

Αν και το τάληρο είναι φωτογραφημένο μέσα από το φλιπάκι, και δεν είναι δόκιμο να εκφέρουμε γνώμη, χεχε  Γλώσσα , σε τι βαθμό το βλέπετε το συγκεκριμένο νόμισμα? Αν παίρνει καθαρό βαθμό....
Τωρα φιλαρακι πλακα μας κανεις ετσι;
Μονο μεντιουμ θα μπορουσε να βγαλει ακρη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Λοιπόν φίλε μου Μιχάλη, πριν κάτι μέρες, είδα ένα νόμισμα σε ομολογουμένως πολύ καλή φωτογραφία, λοιπόν σε αυτήν την φωτογραφία που λες παρατήρησα, πολλά ενδιαφέροντα για το δικό μου γούστο και την δική μου εμπειρία πράγματα, σφάλματα ένα σωρό, τρελάθηκα...μιλάμε για πολύ καλή φωτογραφική απεικόνιση, ζήτησα λοιπόν που λές ακόμα καλύτερη φωτογραφία από τον κάτοχο του νομίσματος, ευγενικός καθώς είναι μου έστειλε, το αποτέλεσμα? άνθρακες ο θησαυρός, δεν υπήρχε τίποτα, όλα αυτά ήταν παιχνίδια της φωτογραφίας και τίποτα άλλο....συμπέρασμα, πέρα από τα βασικά, δηλαδή στην συγκεκριμένη περίπτωση πως πρόκειται για κρητικό τάληρο, όλα τα άλλα είναι ατμός....Μιχάλης  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 25, 2016, 03:19:08 μμ »

Αν και το τάληρο είναι φωτογραφημένο μέσα από το φλιπάκι, και δεν είναι δόκιμο να εκφέρουμε γνώμη, χεχε  Γλώσσα , σε τι βαθμό το βλέπετε το συγκεκριμένο νόμισμα? Αν παίρνει καθαρό βαθμό....
Τωρα φιλαρακι πλακα μας κανεις ετσι;
Μονο μεντιουμ θα μπορουσε να βγαλει ακρη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Λοιπόν φίλε μου Μιχάλη, πριν κάτι μέρες, είδα ένα νόμισμα σε ομολογουμένως πολύ καλή φωτογραφία, λοιπόν σε αυτήν την φωτογραφία που λες παρατήρησα, πολλά ενδιαφέροντα για το δικό μου γούστο και την δική μου εμπειρία πράγματα, σφάλματα ένα σωρό, τρελάθηκα...μιλάμε για πολύ καλή φωτογραφική απεικόνιση, ζήτησα λοιπόν που λές ακόμα καλύτερη φωτογραφία από τον κάτοχο του νομίσματος, ευγενικός καθώς είναι μου έστειλε, το αποτέλεσμα? άνθρακες ο θησαυρός, δεν υπήρχε τίποτα, όλα αυτά ήταν παιχνίδια της φωτογραφίας και τίποτα άλλο....συμπέρασμα, πέρα από τα βασικά, δηλαδή στην συγκεκριμένη περίπτωση πως πρόκειται για κρητικό τάληρο, όλα τα άλλα είναι ατμός....Μιχάλης  Στριφογύρισμα ματιών

Σε ολα σωστος εκτος της τελευταιας σου προτασης.
........ολα τα αλλα ειναι ατμος...........Θρασυβουλας
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 25, 2016, 03:25:12 μμ »

Κεκτημένη ταχύτητα.... Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences