Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 16, 2024, 06:45:54 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελληνικά Νομίσματα  (Αναγνώστηκε 14818 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4141


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:40:52 μμ »

αυτό?

Κυπριακό 5 mils άνευ σημαντικής αξίας...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4141


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:42:38 μμ »

και κάποια χαρτονομίσματα 

Τα χαρτονομίσματα χαμηλής αξίας και αυτά...
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:43:23 μμ »

και κάποια χαρτονομίσματα 

Τα χαρτονομίσματα χαμηλής αξίας και αυτά...

ωραια ωραια!!!! με βοηθάς!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:46:31 μμ »

Δες αμα εχουν συνεχομενα νουμερα,ισως βοηθησει στην πωληση...
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:53:15 μμ »

Δες αμα εχουν συνεχομενα νουμερα,ισως βοηθησει στην πωληση...

όχι αυτά ειναι έτσι ...κάποια άλλα νομίσματα ξένων χωρών ειναι σε καρτελάκια αρχειοθετημένα τα οποία αυτά δε τα έχω βγάλει σε φωτό ξεκίνησα με τα ελληνικά...
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:55:22 μμ »

αυτά προς στιγμήν όπως είπα στην αρχή όλα ειναι προς πώληση αλλά θα πρέπει να μάθω τι μπορεί να κοστίζουν για να βγουν στις πωλήσεις...επίσης πείτε μου απο πια νομίσματα θέλετε καθαρότερες φωτογραφίες και να μετρήσω διαστάσεις και βάρος ώστε να πάω την δευτερα η και αύριο εαν μπορώ για να στα ανεβάσω! αυτα δε εχω κάτι αλλο για να βάλω για σήμερα νομίζω οτι ήταν αρκετά!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4141


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:58:13 μμ »

Δες αμα εχουν συνεχομενα νουμερα,ισως βοηθησει στην πωληση...

Εννοεί την δεσμίδα... (αν είναι δεσμίδα) με τα χιλιάρικα του 39.Αν είναι συνεχόμενα νούμερα κάτι καλύτερο θα πιάσουν από το να είναι κομμάτια με μεμονωμένες γραμματοσειρές. Αν και δεν τα βλέπω για UNC...  
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4141


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:02:35 μμ »

αυτά προς στιγμήν όπως είπα στην αρχή όλα ειναι προς πώληση αλλά θα πρέπει να μάθω τι μπορεί να κοστίζουν για να βγουν στις πωλήσεις...επίσης πείτε μου απο πια νομίσματα θέλετε καθαρότερες φωτογραφίες και να μετρήσω διαστάσεις και βάρος ώστε να πάω την δευτερα η και αύριο εαν μπορώ για να στα ανεβάσω! αυτα δε εχω κάτι αλλο για να βάλω για σήμερα νομίζω οτι ήταν αρκετά!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Καθαρότερες φωτογραφίες να βγάλεις σε όλα τα Καποδιστριακά και Οθωνικά κομμάτια.Μόνο κερδισμένη μπορείς να βγεις από αυτό.Και βλέπουμε... Όταν θα πεις ότι πουλάω πιστεύω να υπάρχει η ευκαιρία...
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:03:02 μμ »

Δες αμα εχουν συνεχομενα νουμερα,ισως βοηθησει στην πωληση...

Εννοεί την δεσμίδα... (αν είναι δεσμίδα) με τα χιλιάρικα του 39.Αν είναι συνεχόμενα νούμερα κάτι καλύτερο θα πιάσουν από το να είναι κομμάτια με μεμονωμένες γραμματοσειρές. Αν και δεν τα βλέπω για UNC...  
[/quo
 Οχι οχι δε ειναι χύμα ήταν ολα σε μια τσάντα πεταμένα και τα χώρισα δε νομίζω να έχουν συνεχόμενα νουμερα και UNC δεν ειναι με τιποτα προσπάθησα να τα ισιώσω  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:04:18 μμ »

αυτά προς στιγμήν όπως είπα στην αρχή όλα ειναι προς πώληση αλλά θα πρέπει να μάθω τι μπορεί να κοστίζουν για να βγουν στις πωλήσεις...επίσης πείτε μου απο πια νομίσματα θέλετε καθαρότερες φωτογραφίες και να μετρήσω διαστάσεις και βάρος ώστε να πάω την δευτερα η και αύριο εαν μπορώ για να στα ανεβάσω! αυτα δε εχω κάτι αλλο για να βάλω για σήμερα νομίζω οτι ήταν αρκετά!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Καθαρότερες φωτογραφίες να βγάλεις σε όλα τα Καποδιστριακά και Οθωνικά κομμάτια.Μόνο κερδισμένη μπορείς να βγεις από αυτό.Και βλέπουμε... Όταν θα πεις ότι πουλάω πιστεύω να υπάρχει η ευκαιρία...
οκ θα βγάλω και θα τις ανεβάσω...για να βγεί και κάποια τιμή αλλιώς ποσο να πουλήσω???
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:06:22 μμ »

αυτά προς στιγμήν όπως είπα στην αρχή όλα ειναι προς πώληση αλλά θα πρέπει να μάθω τι μπορεί να κοστίζουν για να βγουν στις πωλήσεις...επίσης πείτε μου απο πια νομίσματα θέλετε καθαρότερες φωτογραφίες και να μετρήσω διαστάσεις και βάρος ώστε να πάω την δευτερα η και αύριο εαν μπορώ για να στα ανεβάσω! αυτα δε εχω κάτι αλλο για να βάλω για σήμερα νομίζω οτι ήταν αρκετά!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Καθαρότερες φωτογραφίες να βγάλεις σε όλα τα Καποδιστριακά και Οθωνικά κομμάτια.Μόνο κερδισμένη μπορείς να βγεις από αυτό.Και βλέπουμε... Όταν θα πεις ότι πουλάω πιστεύω να υπάρχει η ευκαιρία...
+1
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:08:04 μμ »

40 μέλη και 12 επισκέπτες  διαβάζουν  αυτό το θεμα....ωραίο  σεντούκι λέμε! !!..
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:08:41 μμ »

Το 5λεπτο'31 ειναι η 371 κοινη και σε χαμηλη κατασταση οποτε μην περιμενεις πολλα...
Το 5λεπτο '30 ειναι η 233 αλλα πρεπει να δεις αν ειναι κοπη μεταλλιου η νομισματος ,διαμετρο δισκου για να δουμε αν ειναι μια απο a,b,c,d...Ειναι σε πολυ καλη κατασταση και μπορει να πιασει πολυ καλη τιμη!
To 1λεπτο '31 ειναι η 344 κοινη και σε μετρια καταστασημπορει να πιασει κατι...
Το 1λεπτο '28 ειναι η 112 σε πολυ καλη κατασταση η οποια ειναι η very rare η κοπια.Θελει καθαροτερες φωτο....Μπορει να πουληθει ακομα και σε 4ψηφιο νουμερο αν ειναι γνησιο....
Το μονο που θα σε συμβουλευα αν μου επιτρεπεις ειναι να μην βιαστεις σε κανενα νομισμα ,με κανενα π.μ. γιατι απλουστατα μπορεις να παρεις περισσοτερα σε δημοπρασια.

Νίκο τι εννοείς όταν λες είναι η 371 ή είναι η 233?Απορία??
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:11:50 μμ »

ποικιλιες  καποδιστριακων νομισματων, κάθε ποικιλία  έχει  άλλη σπανιοτητα και τιμη
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:13:32 μμ »

Η κάθε ποικιλία έχει έναν αριθμό  που  της αντίστοιχει
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences