Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 07:44:09 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σλαμπαρισμα  (Αναγνώστηκε 15879 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 19, 2010, 11:30:04 μμ »

Χθες παρελαβα και την πρωτη παρτιδα νομισματων που σλαμπαρισα μονος μου.Η ολη διαδικασια οφειλω να πω πως εχει ενδιαφερον  αφου υπαρχει αγωνια για το τι βαθμο  θα φερουν τα νομισματα,πως θα ειναι γραμμενες οι ταμπελες κτλ.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 19, 2010, 11:33:37 μμ »

Ειχα μεσα κοινα ελληνικα νομισματα μια και ειμαι καινουριος στο σλαμπαρισμα, εβαλα ομως και 2 δανεζικα που το ενα εχει και ελληνικο ενδιαφερον αφου αφορα τους γαμους του Κωνσταντινου.Φερανε και τα δυο 65
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 19, 2010, 11:49:30 μμ »

Μπραβο Αναργυρε!!Και ει ανωτερα σλαμπαρισματα!!Αν στειλεις αλλα και βγαλουν κανενα ms  παραπανω σιγουρα θα τα πουλησεις αυτα κανενα 15αρη ευρω το ενα ε?? ?? Εχε με υποψιν σου τοτε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 19, 2010, 11:51:48 μμ »

Δεν πωλουνται τα συγκεκριμενα γιατι ειναι απο την προσωπικη συλλογη και εχουν συναισθηματικη αξια
Καταγράφηκε
Georgios K
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 50


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 20, 2010, 11:05:36 μμ »

Η διαδικασία από οικονομική άποψη σε συμφέρει ή αξίζει να πάς στον αντιπρόσωπο?
Είχες κανένα πρόβλημα με τελωνείο?
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 20, 2010, 11:43:51 μμ »

Εγω ειμαι απο επαρχια και δεν εχω επαφες με τον εμπορο στην Αθηνα που ειναι αντιπροσωπος.Οπωσδηποτε ομως και αυτος θα θελει την προμηθεια του.Τα νομισματα  ειναι εξαγωγη και επανεισαγωγη οποτε και σε ενδεχομενο τελωνειο δεν νομιζω να ειχα κανενα προβλημα.
Καταγράφηκε
Georgios K
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 50


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 22, 2010, 04:11:28 μμ »

Επειδή έχω ακούσει πολλά για τα τελωνία είναι σίγουρο αυτό που μου λες.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 05:15:55 μμ »

Aυτο ειναι εναδολαριο σλαμπαρισμενο απο αλλη εταιρια που ελαβα προσφατα.Μου αρεσε αυτη η εταιρια γιατι κανει ποιοτικη δουλεια σε σχετικα μικρο κοστος.Το δολαριο μεσα ειναι ενα Μοργκαν με εκτυφλωτικο λουστρο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 05:17:53 μμ »

reverse
Καταγράφηκε
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 11:52:38 πμ »

Aναργυρε θα ηθελα αν μπορεις να με Βοηθησεις σε αυτο το θεμα γιατι σκεφτομαι να στειλω κι εγω μερικα σχετικαα συγχρονα νομισματα για slaΒ.Επειδη κι εγω επαρχια ειμαι και δεν θελω ενδιαμεσους αν μπορεις  πες μου πως να το κανω.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 12:11:09 μμ »

Τα πραγματα ειναι αρκετα απλα για καποιον που γνωριζει τα στοιχειωδη αγγλικα.Και μενα στην αρχη με βοηθησε ο Διονυσης ο Μοργκαν απο Αθηνα και τον ευχαριστω.Θα σου πω πως το εκανα εγω. Λοιπον καταρχας κανεις register στο site της ΝGC.Εκει εχει διαφορους τυπους membership για τον κοινο συλλεκτη βασικα δυο.Το απλο με κανενα 40αρι $ και τον premier με 140$ που ομως θα παρει και κουπονι για πεντε δωρεαν πιστοποιησεις.Μια η αλλη δηλαδη.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 12:22:34 μμ »

Αφου το κανεις αυτο ξεκινα ενας φακελος απο αμερικη με ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι και submissions που ειναι χαρτια  που συνοδευουν τα νομισματα.Μαζι ειναι και το κουπονι για 5 δωρεαν.
Τα χαρτια ομως μπορεις να τα  κανεις και online και μετα να τα εκτυπωσεις.Πρωτα διαλεγεις τον τυπο για τα νομισματα που εχεις .Τα συγχρονα μετα το 70 σλαμπαρονται με 16,5$ οτιδηποτε πριν με 19,50$.Τα χρυσα εχουν παραπανω .Και μετα οσο πανε και ανεβαινουν αναλογα με την αξια του νομισματος.Στα συγχρονα , στην κανονικη, και στα χρυσα(που ανελυσα παραπανω) πρεπει να στειλεις το λιγοτερο 5 κομματια.Συμπληρωνεις τα χαρτια online βαζεις και αριθμο καρτας και μετα εκτυπωνεις.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 12:24:32 μμ »

Βγαινουν τεσσερις κοπιες ,τρεις για NGC και μια αποδεικτικη για σενα που την κρατας.Βαζω τα νομισματα στο φακελο με τις τρεις κοπιες και τα στελνω συστημενα αμερικα.Ζηταω η επιστροφη να γινει συστημενη.Τα νομισματα οχι σε χαρτονακια αλλα σε φακελακια πλαστικα.Οχι κολλητικες ταινιες στην συσκευασια.Απο την στιγμη που παραλαμβανει Ngc σε χρεωνει τα εξοδα και τα ταχυδρομικα της επιστροφης.απο εκει και περα το παρακολουθεις με τον κωδικο που εχει καθε μοναδικη αποστολη μεσα απο το site της NGC.
Οπου σου μενουν σκοτεινα σημεια μπορεις να ρωτησεις.Ελπιζω να βοηθησα εστω και ελαχιστα.
Καταγράφηκε
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 12:44:51 μμ »

Σε ευχαριστω πολυ..
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 07:53:21 μμ »

τυχον αποριες που εχει καποιος μπορω να απαντησω εαν γνωριζω βεβαια.
Α θελεις και την δικη μου γνωμη Θοδωρη αν τα νομισματα σου δεν ειναι απο τα δυσακολα του Παυλου το σλαμπαρισμα ειναι χασιμο χρονου χρηματος.Δεν συμφερει ειναι πολλα τα εξοδα.Εγω φυσικα το λεω γιατι εχω χασει απο την ολη διαδικασια στελνοντας 30αρικα και 20αρικα 60
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences