Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 06:51:24 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: δημιουργια συλλγογης απο την αρχη.  (Αναγνώστηκε 3972 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
petrosmest
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 09, 2016, 02:00:13 μμ »

καλησπερα κ απο μενα.ειμαι απο θεσσαλονικη ονομαζομαι πετρος κ θα ηθελα την βοηθεια σας.Με το χομπι της τηλεκαρτας ειχα ασχοληθει γυρω στο 1993 περιπου σε ηλικια 12 ετων.ειχα βρει εντελως τυχαια μια τηλεκαρτα κ απο εκει ξεκινησα να μαζευω.μετα απο μερικα χρονια  και πολυ κοπο γιατι δεν ειχαμε ουτε ιντερνετ ουτε χρηματα καταφερα να αποκτησω μια αρκετα καλη συλλογη με αρκετα καλα κομματια κ με ελαχιστες ελλειψεις.ειχα βεργινα ριζο πατμο μετεωρα.μαζευα σαν θεματα οχι κωδικους σειρες κτλ.φυσικα δεν γνωριζαμε τοτε απλα ψαχναμε τι δεν εχουμε για να το βρουμε με καθημερινη βολτα στο κτιριο του οτε για ανταλαγες.γυρω στο 1996 αν θυμαμαι εγινε κ συνδρομιτης στον οτε οπου ειχα κ καποια κομματια κλειστα απο εκει.μεχρι κ το 1999 πριν παω φανταρος μαζευα.καπου εκει σταματησα το χομπι σταματησα να μαζευω κ μετα απο μερικα χρονια αποφασισα να τις πουλισω.στην κυριολεξια τις σκοτωσα δεν θυμαμαι το ποσο απλα θυμαμαι οτι με τις τιμες του καταλογου πηρα περιπου το1/6.για ναμην σας κουρασω αλλο ψαχνωντας στο ιντερνετ ειδα πολλες αγγελιες σε ελαχιστη τιμη το καθε κομματι για απλες αναφερομαι και εχω ζεσταθει να αρχισω απο την αρχη να μαζευω.θελω την βοηθεια σας κ τιςσυμβουλες σας πως να κινηθω πως να αρχισω κ οτι αλλο νομιζετε οτι θα χρειαστω.ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
R-E-T-H-Y-M-N-O
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 401


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 09, 2016, 02:13:31 μμ »

καλησπερα και καλως ηρθες στο στεκι.
για πρωτη συμβουλη θα σου ελεγα να ψαξεις να βρεις εναν καταλογο(αν δεν εχεις).αν δεν κανω λαθος ο τελευταιος του γεωργιαδη ειναι του 2004 και πρεπει να εχει βγει και αλλος ενας του τσαουση το 2008.
κατα δευτερον να κατασταλαξεις τη συλλογη θελεις να κανεις.π.χ μονο θεματα,θεματα και κωδ και τσιπακια.
οπως σωστα παρατηρησες στα απλα κομματια η τιμη εχει πεσει παρα πολυ,μονο καποιοι δυσκολοι κωδ και μερικα τσιπακια κρατανε ακομα τιμες.οπως και οι πρωτες συλλεκτικες του οτε.
αν σκεφτεσαι να κανεις συλλογη μονο θεματα πιστευω οτι τις πιο πολλες τηλεκαρτες δεν θα δυσκολευτεις να τις βρεις μιας και δεν υπαρχει πια μεγαλο ενδιαφερον και ετσι ειναι πολλες απουλητες.
ισως να κοιτουσες στην αρχη να επαιρνες και καμια μεγαλη συλλογη,πιστευω θα σου ερχοταν φθηνοτερα απο οτι αν τις εβρισκες μια μια.
φιλικα μανωλης
Καταγράφηκε
petrosmest
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2016, 02:18:49 μμ »

καλησπερα μανωλη κ ευχαριστω για τον χρονο σου.η συλλογη που θελω να κανω ειναι θεματα με ολους τους κωδικους οχι τσιπακια.εχω δει καποιους καταλογους απλα δεν γνω ριζω που να ψαξω για να μπορεσω να αγορασω.επισης εχω βρει στο ιντερνετ πολυ οικονομικες  συλλογες αλλα δεν ξερω τι να προσεξω σε ποιοτητα ενφανιση κτλ.θα μπορουσες να με βοηθησεις αν θες στειλε μου πμ.
Καταγράφηκε
petrosmest
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 23, 2016, 03:31:34 μμ »

καλησπερα κ παλι εχω αρχισει κ φτιαχνω την συλλογη.εχω παρει καποια κομματια.λοιπον ενδιαφερομαι για ολες τις καρτες του 1997 κ του 1998.ολες μαζι βασει καταλογου ειναι 178 και 194 χωρις τις συλεκτικες.οποιος τις εχει με ενδιαφερει.φυσικα σε αριστη κατασταση.μονο αριθμους θελω οχι τσιπακια.περιμενω πμ
Καταγράφηκε
jimtall77
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 23, 2016, 09:25:40 μμ »

πετρο καλησπερα με λενε δημητρη ειμαι απο θεσσαλονικη εχω αρκετες διπλες 1997 και 1998 αν εχεις διπλες θα μπορουσαμε για ανταλλαγη εχω την ιδια τρελα να μεγαλωσω τη συλλογη μου
Καταγράφηκε
gianniblue
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 30


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:20:31 πμ »

Καλημέρα και από εμένα.

Ενδιαφέρομαι και εγώ για ανταλλαγές.

Διαθέτω τηλεκάρτες, ψάχνω όμως κάρτες ξενοδοχείων και καζίνο.

Αν κάποιος έχει διαθέσιμες για ανταλλαγή, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences