Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 03:43:50 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Mens Swiss Legend Tungsten Pro Chronograph  (Αναγνώστηκε 4741 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Alexandros1986
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 109


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 08, 2016, 12:19:47 μμ »

απο $1,495.00 μονο $89.99 ?? μπορει καποιος που ξερει απο ρολογια να μου εξηγησει το λογο και αν αξιζει να το παρω...  http://www.ebay.com/itm/Mens-Swiss-Legend-Tungsten-Pro-Chronograph/401033072175?hash=item5d5f6f0e2f
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 08, 2016, 12:29:03 μμ »

Φιλε να σου πω ακριβως δεν ξερω .να σου πω μια παρομια ιστορια ξερω . Αγορασα απο παρεμφερη σαιτ ενα ρολοι GUESS απο αμερικη. Το παω σε φιλο που πουλαει ρολογια για μια μικρη επισκευη και το πρωτο που με ρωταει ειναι αν το πηρα απο ευρωπη η αμερικη . Και τι εγινε απο που το πηρα του λεω GUESS ειναι και κει μου εξηγει οτι τα αμριικανικα εναντι τα ευρωπαικων  θεωρουνται κατωτερα και συνεπως φτηνοτερα . Γιατι ουτε και αυτος μπορουσε να μου πει συγκεκριμενα μπορει να ειναι και το ιδιο σε αυτο.
Τωρα αν το φορας στο χερι δε νομιζω να σου πει και ο αλλος αν ειναι ευρωπαικο η αμερικανικο .
Καταγράφηκε
Alexandros1986
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 109


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 08, 2016, 12:33:49 μμ »

αχα απλα γενικα στο ebay deals εχει φοβερα deals απλα σπανια πετυχενω να στελνουν ευρωπη και ειδα αυτο και ειπα να το παρω δωρο στο αδερφο μου εγω δεν φοραω ρολογια καθολου...αλλα μου εκανε εντυπωση η προσφορα και οτι ειναι απο καλο πωλητη με θετικες βαθμολογιες
Καταγράφηκε
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 08, 2016, 12:35:43 μμ »

Πολύ  ανώτερο  το αμερικάνικο  γιατί  με την διαφορά παίρνεις τάλήράκί  χρύσόύλί. ....και δεν τραβάς και  τα βυζια  σου  αν χαλάσει
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 08, 2016, 06:39:13 μμ »

Τα Swiss legend είναι κινέζικα, και ο πωλητής ψεύτης. Η guess έχει ένα εργοστάσιο μόνο, που βγάζει αυθεντικά ρολόγια, και είναι τα ίδια σε Ευρώπη και Αμερική.Η διαφορά είναι, ότι όλο και περισσοτεροι Αμερικανοί πωλητές, πουλάνε κινεζικές κόπιες.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 08, 2016, 07:37:59 μμ »

+1000
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 09, 2016, 11:29:02 πμ »

Επειδη με ρωτησαν,σε π.μ.,πληροφοριες για τα ρολογια GUESS,γραφω εδω για να το διαβασουν και αλλοι.Η GUESS εξαγοραστηκε το 1991 απο την TIMEX japan co.Ολα τα αυθεντικα GUESS ειναι κατασκευη Ιαπωνια.Αν το ρολοι δεν γραφει made in japan ειναι κοπια.Αν το γραφει κοιταμε και το μηχανισμο,που πρεπει να γραφει made in japan,και επισης πρεπει να γραφει TIMEX ή shiojiri (εργοστασιο κατασκευης μηχανισμων και κασων TIMEX).
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
arvac
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 03, 2016, 02:22:16 πμ »

απο $1,495.00 μονο $89.99 ?? μπορει καποιος που ξερει απο ρολογια να μου εξηγησει το λογο και αν αξιζει να το παρω...  http://www.ebay.com/itm/Mens-Swiss-Legend-Tungsten-Pro-Chronograph/401033072175?hash=item5d5f6f0e2f


Aγαπητέ φίλε, δεν νοείται κινεζικής προέλευσης ρολόι με quartz μηχανισμό σε τέτοια τιμή. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο έμπορος έχει ορίσει μια εξωφρενικά υψηλή τιμή (για την ποιότητα των συγκεκριμένων ρολογιών) και κάνει δήθεν προσφορές για να τσιμπήσουν κάποιοι πελάτες, που δεν θα το έκαναν εάν όριζε χαμηλή τιμή εξαρχής. Φυσικά, μιλάμε για έμπορο και όχι για κατασκευαστή, γιατί αυτού του είδους τα ρολόγια είναι παραλλαγές κινεζικής προέλευσης με διαφορετικές φίρμες ανά έμπορο.
Τις πραγματικές τιμές των ρολογιών μπορείς να τις δεις εδώ: http://www.amazon.com/b?ie=UTF8&node=2601718011
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences