Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:14:27 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 200 EURO 2003!!  (Αναγνώστηκε 26977 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 22, 2012, 05:37:49 μμ »

 Θα σου στειλουν την μερκελ για να τα συμψιφησεις για το χρεος Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sotis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 56


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 22, 2012, 06:16:24 μμ »

Πήρα το ασημένιο. Και τα 90 είναι πάρα πολλά τελικά, δεν ξέρω πραγματικά αν το  μετάνιωσα ή όχι. Για το χρυσό ούτε λόγος, γέλαγε και ο υπάλληλος, αν είναι να πουλήσω το νεφρό μου να το κάνω αλλά όχι για να πάρω 17 σκάρτα γραμμάρια χρυσό στα 2.100. Κάπου και η βουλιμία του συλλέκτη πρέπει να έχει ΟΡΙΟ.

Εδώ που τα λέμε γιατί να μην το έχουν 2.100? ένα μπλίστερ έβγαλε πριν ένα μήνα σε πλαστική κάρτα και εξαντλήθηκε σε 5 ώρες. Για να μην πούμε για τα άλλα ασημένια των 40 ευρώ που μετά από μια εβδομάδα πουλιούνται 100. Ή το κλασσικό 400άρι -450άρι σε χρυσά που αμέσως γλύφει το χιλιάρικο μετά την πρώτη εβδομάδα. Απλά θα πρέπει να ξεχάσουμε αυτά που ξέραμε και τα πακετάκια των τιμών θα διπλασιαστούν από εδώ και μπρός. Θα φάμε χρυσό 10 γρ. στα 1000 ευρώ και ασημένιο στα 120 ευρώ και θα λέμε και ευχαριστώ. Λίγο να δούνε το e bay και τις ουρές που κάνουμε την ψιλιάζονται ότι εδώ έχει ψωμί. Καλή μας τύχη, εν τούτω ικα που λέει και ένας φίλος μου... Σαρκασμός 

υ.γ.
[τρομάζω και μόνο στην ιδέα τι μπορεί να υπάρχει σε αυτό το υπόγειο της Τράπεζας της Ελλάδος]
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 22, 2012, 06:33:55 μμ »

Οταν λες τεκμηριο, εννοεις διαβιωσης?απο που προκυπτει αυτο?δεν ανακοινωσαν κατι τετοιο
εγω πχ πηρα ενα αλλα οχι για εμενα,απλα διευκολυνα ενα φιλο απο τη γερμανια που το ηθελε και το πηρα για αυτον,εχει πλακα να μου ερθει κανενα ραβασακι απο την εφορια απο το πουθενα Έκπληξη  !!!
αν και δεν νομιζω γιατι δεν ζητουσαν ουτε ΑΦΜ ουτε φορολογικη δηλωση για την εγγραφη

Πάει το ένα.Άλλα 599 έμειναν!!!!!!!
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 22, 2012, 06:34:16 μμ »

εγω δεν αντεξα παιδια τα πηρα ολα τι στο καλο πια Απορία  μια πατριδα τιν εχουμε βρε... βοηθηστε βρε... τι ελληνες ειμαστε?  αντε βρε παιδια ενα χερακι βρε βοηθηστε με τον οβολο σας .........
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 22, 2012, 06:36:29 μμ »

Οταν λες τεκμηριο, εννοεις διαβιωσης?απο που προκυπτει αυτο?δεν ανακοινωσαν κατι τετοιο
εγω πχ πηρα ενα αλλα οχι για εμενα,απλα διευκολυνα ενα φιλο απο τη γερμανια που το ηθελε και το πηρα για αυτον,εχει πλακα να μου ερθει κανενα ραβασακι απο την εφορια απο το πουθενα Έκπληξη  !!!
αν και δεν νομιζω γιατι δεν ζητουσαν ουτε ΑΦΜ ουτε φορολογικη δηλωση για την εγγραφη

τωρα που θα σε διασταυρωσουνε γιαννη να δης τι θα πληρωσης με το νεο συστιμα τεκμιριου που εφαρμοσανε μεσω τον συλλεκτικων κερματων .....  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 22, 2012, 06:38:05 μμ »

Οταν λες τεκμηριο, εννοεις διαβιωσης?απο που προκυπτει αυτο?δεν ανακοινωσαν κατι τετοιο
εγω πχ πηρα ενα αλλα οχι για εμενα,απλα διευκολυνα ενα φιλο απο τη γερμανια που το ηθελε και το πηρα για αυτον,εχει πλακα να μου ερθει κανενα ραβασακι απο την εφορια απο το πουθενα Έκπληξη  !!!
αν και δεν νομιζω γιατι δεν ζητουσαν ουτε ΑΦΜ ουτε φορολογικη δηλωση για την εγγραφη

Πάει το ένα.Άλλα 599 έμειναν!!!!!!!

αλλα 4 μειον μας μενουν 595 παιδια προλαβετε..... αντε βρε ελληνες.........
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 22, 2012, 08:12:58 μμ »

Ειληκρινα ρε παιδια,υπαρχει τετοια αποφαση για τα συλλεκτικα νομισματα?εγω πρωτη φορα το ακουω,εχει ανακοινωθει καπου να το δουμε?
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 23, 2012, 01:16:07 μμ »

 
Οταν λες τεκμηριο, εννοεις διαβιωσης?απο που προκυπτει αυτο?δεν ανακοινωσαν κατι τετοιο
εγω πχ πηρα ενα αλλα οχι για εμενα,απλα διευκολυνα ενα φιλο απο τη γερμανια που το ηθελε και το πηρα για αυτον,εχει πλακα να μου ερθει κανενα ραβασακι απο την εφορια απο το πουθενα Έκπληξη  !!!
αν και δεν νομιζω γιατι δεν ζητουσαν ουτε ΑΦΜ ουτε φορολογικη δηλωση για την εγγραφη

Πάει το ένα.Άλλα 599 έμειναν!!!!!!!


αλλα 4 μειον μας μενουν 595 παιδια προλαβετε..... αντε βρε ελληνες.........

Δεν αποτελούν τεκμήριο τα συλλεκτικά νομίσματα.(εκεί ανήκουν τα χρυσά και ασημένια για τα 75 χρόνια ΤτΕ)


άλλα 6 μείον μας μένουν 589 (τα 5 είναι για φίλους του εξωτερικού)δεν άντεξα πήρα και εγώ ένα.....!!!! Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2012, 02:16:10 μμ από silahim » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 23, 2012, 01:45:21 μμ »

να πω και εγω την ταπεινη μου γνωμη?ποσοι σοβαροι(δηλαδη μανιωδεις)συλλεκτες υπαρχουν, στην ελλαδα?η πνε εχει 500 και μελη, τα οποια αλλα εχουν σταματησει,αλλα εφυγαν για παντα,κλπ.να ειναι και αλλα 200? απο επαρχια η εξωτερικο.ποσοι απο αυτους δεν συλλεγουν αναμνηστικα?και τελος οσοι συλεγουν τα αγοραζουν αμεσως απο την τραπεζα.στα σπεσιαλ ολυμπικς,τα τελευταια 150 περιπου εφυγαν μετα απο ενα μηνα,αφου βεβαια στοκαραν και οι εμποροι,πηραν και οι μεγαλοι του εξωτερικου,αρα ψοφησε ο καμπουρης που λεμε!τωρα με την κριση, ποσοι θα τα πουλησουν τιμη μεταλου, συν το πολυ 2-3 κατοσταρικα και με παζαρια!αλλο ενα σπανιο!! κυκλοφοριας,οπως ο οθωνας οι γεωργιοι,αντε και το θρυλικο -οχι- το μονο αναμνηστικο, που επιασε καλη τιμη,τα υπολοιπα?ποιος θα τα αγορασει?ισως αν το σκεφτει κανεις ψυχραιμα θα δει οτι η ελλαδα,αυτα τα αγοραστικα περιθωρια εχει,μπροστα στον παγκοσμιο συλλεκτικο κυκεωνα,ισως κανω και λαθος,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 24, 2012, 02:51:41 πμ »

ρε παιδια.. να ρωτησω κατι;; ενταξει... μαλλον βλακεια ερωτηση ειναι αλλα... εχω απορια...

απο 1 Ιανουαριου 2012 ολλες οι συναλλαγες ανω των 1500 ευρω πρεπει να γινονται με επιταγη δεν ειχαν πει;; δηλαδη.. το χρυσο δεν επρεπε να το πληρωσεις ετσι;

Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 24, 2012, 02:59:26 πμ »

οχι .... αυτα δεν εχουν ισχυ για συναλλαγες με την τραπεζα ελλαδος....
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 24, 2012, 03:04:16 πμ »

YouTube - Broadcast Yourself.


αξιζη να το δειτε ........
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 24, 2012, 04:11:26 πμ »

Πραγματι αξιζει  Χαμόγελο ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟς  Στριφογύρισμα ματιών

(π) H TRAPEZA TIS ELLADOS PART 2 of 4 - ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ


Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 24, 2012, 04:12:16 πμ »

3-4
(π) H TRAPEZA TIS ELLADOS PART 3 of 4 - ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 24, 2012, 04:13:08 πμ »

ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΝΑΛΕ  Χαμόγελο

(π) H TRAPEZA TIS ELLADOS PART 4 of 4 - ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences