Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 03:52:23 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 200 EURO 2003!!  (Αναγνώστηκε 26979 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LARISSEOS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 21, 2012, 02:02:26 μμ »

Ρωταω τους φιλους το παραγκιλανε το χρυσο 200ευρω. Εγω ημουν ετιμομος και μεσα στην τραπεζα μετανιοσα. Πηρα μονο το ασημενιο.  Θελω τη γνωμη σας.
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 21, 2012, 02:21:16 μμ »

την τσεπι σου φιλε μου να ρωτησης εκεινη την ωρα.....
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 21, 2012, 05:59:38 μμ »

Και εγώ συμφωνώ με τον Δημήτρη41.Τώρα θα σου έλεγα,αν έχεις τα χρήματα και ''κάθονται στην Τράπεζα''
καλλίτερα να έκανες την προεγγραφή.Και από επενδυτική σκοπιά και συλλεκτική.
Επίσης θα ήθελα να μάθω αν τα νομίσματα τελείωσαν;;;;
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 21, 2012, 06:14:21 μμ »

και εγω αν και σημερα ειχα ρεπω και μπορουσα να παω να παρω δεν το εκανα.Δεν μου αρεσουν τα ευρω γενικα αλλα και 2100 ειναι υπερβολικο νουμερο.Με τα ιδια χρηματα αγοραω high grade πεντολιρα 1887.
Καταγράφηκε
SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 21, 2012, 07:49:14 μμ »

Εγω δεν πηρα ουτε χρυσο ουτε ασημενιο  και δεν σκοπευω να τα παρω απο την Τραπεζα , αλλωστε δεν υπαρχει καθολου ενδιαφερων για αυτα απο εμπορικης αποψης , τα εχουν αποριψει οι ξενοι σε αυτες τις τιμες , αν καποιος τραπεζικος εχει απο τα δικα του προς πωληση αγοραζω με 850 ευρω το χρυσο ( μεχρι 2 τεμαχια ) και με 30 ευρω το ασημενιο ( μεχρι και 10 τεμαχια ).
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 21, 2012, 08:01:27 μμ »

Παιδια μην ειμαστε τοσο απαξιοτικοι εδω στην θεσ/νικη ειρθε ενας απο γερμανια σημερα και πηρε 20 αργυρα και ενα χρυσο και θα ερχοταν ξανα με αλες ταυτοητες για να παρει και αλλα,η πειρα μου μου εδειξε να ειμαστε πιο συνκρατημενοι, εαν φυγουμε απο το ευρω αυτοματα θα δυπλασιαστη η τημη του γιαυτο ειδομεν?Απορία Θα τα διαθεσουν τα χρυσα μετα της εκλογες!!!! Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2012, 08:47:09 μμ από fanis » Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 21, 2012, 08:37:59 μμ »

Σημερα κατα τη μια η ωρα που ρωτησα μου ειπαν οτι ειχαν φυγει γυρω στα 50 χρυσα,πολυ μικρο ενδιαφερον
Οι Ελληνες ειτε τα σνομπαραν ειτε δεν μπορουσαν,παντως μπορουνε και οι ξενοι πλεον να παραγγειλουν κατευθειαν απο την τραπεζα,δεν ξερω τι εφυγε στην επαρχια
πολλοι παντως ειναι πολυ δυστακτικοι και μαλλον δικαιολογημενα αφου και τα 2 διατηθενται σε εξωφρενικα υψηλες τιμες
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 21, 2012, 09:19:39 μμ »

Σημερα κατα τη μια η ωρα που ρωτησα μου ειπαν οτι ειχαν φυγει γυρω στα 50 χρυσα,πολυ μικρο ενδιαφερον
Οι Ελληνες ειτε τα σνομπαραν ειτε δεν μπορουσαν,παντως μπορουνε και οι ξενοι πλεον να παραγγειλουν κατευθειαν απο την τραπεζα,δεν ξερω τι εφυγε στην επαρχια
πολλοι παντως ειναι πολυ δυστακτικοι και μαλλον δικαιολογημενα αφου και τα 2 διατηθενται σε εξωφρενικα υψηλες τιμες

παιδια θα υπαρχουν για καιρο στην τραπεζα μιν απασχολιστε οι τσουχτερη τιμι τα καθηλοσε.... αν το χρυσο δινοταν σε φισιολογικα επιπεδα σημερα θα ειχε τελειωση .... 600 παιδια ειναι μονο.....
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 21, 2012, 09:19:58 μμ »

απο τα ασημενια;; λογικα εχουν μεινει αρκετα ε;;; αραγε θα εχει και αργοτερα;;

το σκεφτομουν για το ασημενιο αλλα ειναι πολλα τα λεφτα ακομα και για αυτο.....

ειδικα οταν δεν δουλευεις ειναι απαγορευτικο... αν δουλευεις το μετρας με μεροκαματα.. και ειναι και εκει... Λύπη

με τις τιμες αυτες... με εχει πιασει τρομος για τα αλλα που ια βγαλουν φετος.. ποσο θα τα εχουν και ποσο το μινι χρυσο νομισμα...
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 21, 2012, 09:58:40 μμ »

NMS μάλλον θα έχει δεν βλέπω πολύ ενδιαφέρον και για τα δύο.
Καταγράφηκε
kimon
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 432



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 21, 2012, 10:07:50 μμ »

Όταν γινόταν η εγγραφή για το χρυσό των παραολυμπιακών χαμός. Σήμερα στα δάχτυλα των δύο χεριών στη Θεσσαλονίκη! Πάντως πιστεύω πως αξίζει. Και οι χρυσές δραχμές έκαναν καιρό να πουληθούν και τώρα...Η συλλογή θέλει και ωρίμανση. Δεν είναι φούσκες.
Καταγράφηκε

το συλλέγειν εστί φιλοσοφείν
LARISSEOS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 21, 2012, 10:25:28 μμ »

Η λιστα προεγραφης ηταν μια για ολη την Ελλαδα. Στη Λαρισα οταν πηγα εγω μονο ενας ειχε κανει προεγραφη. Απο τα ασημενια διαθεσανε 15 απο τα 120 τα αλλα θα τα κανουνε σουπα.
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 21, 2012, 10:29:12 μμ »

ενδικτικα στο γερμανικο ebay σημερα εκλεισε  στα  2356 ευρω.

http://offer.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=180881999542&ssPageName=STRK:MEWA:BIDN&_trksid=p3984.m1423.l2765

δηλαδη  αναλητικα με της προμειθειες κτλ μπηκε και μεσα ο πωλητης. και εκανε την χαρη στον αγοραστη να του το αγοραση και τσαμπα......
Καταγράφηκε
SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 22, 2012, 10:00:13 πμ »

Μην ξεχνατε οτι το χρυσο ειναι το πρωτο Ελληνικο νομισμα που η αγορα του απο την τραπεζα αποτελει τεκμηριο ( λογω της τιμης του ).
Καταγράφηκε
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 22, 2012, 05:28:37 μμ »

Οταν λες τεκμηριο, εννοεις διαβιωσης?απο που προκυπτει αυτο?δεν ανακοινωσαν κατι τετοιο
εγω πχ πηρα ενα αλλα οχι για εμενα,απλα διευκολυνα ενα φιλο απο τη γερμανια που το ηθελε και το πηρα για αυτον,εχει πλακα να μου ερθει κανενα ραβασακι απο την εφορια απο το πουθενα Έκπληξη  !!!
αν και δεν νομιζω γιατι δεν ζητουσαν ουτε ΑΦΜ ουτε φορολογικη δηλωση για την εγγραφη
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences