Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 02:31:29 πμ
Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 69
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2016 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 245220 φορές)
0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #525 στις: Ιούλιος 02, 2016, 05:53:58 μμ »

Εντάξει. Υπάρχει και το γερμανικό (G) του 2002. Ενα απλό τετράπλευρο. Τόσο άδειο, που ζητάς τον αετό του οπισθότυπου  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #526 στις: Ιούλιος 02, 2016, 06:00:59 μμ »

Τηλεόραση VS λάμπα = X

Ισοπαλία ασχήμιας οπου η ασχήμια τείνει στο άπειρο ...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Costis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 64



Προφίλ
« Απάντηση #527 στις: Ιούλιος 02, 2016, 11:35:20 μμ »

Πάντως ο Ποσειδώνος περισσότερο με βοσκό μοιάζει.........

Τώρα για τη τηλεόραση συμφωνώ με πολλά σχόλια πιο πάνω

Γενικα στερείται φαντασίας

Κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα
Καταγράφηκε
Incas_3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #528 στις: Ιούλιος 05, 2016, 06:56:06 μμ »

Δημοσκόπηση: Σε 2 μέρες κυκλοφορεί ο "ποσειδώνας"Βοσκός(δεν είναι τίτλος ταινίας). Θα τον αγορασετε?
Εγω αν και ενθουσιαστηκα αρχικα με την ιδέα των 12 ολύμπιων Θεώνπου είναι μια καλή ολοκληρωμένη θεματική συλλογή κάνω πλέον τη σκέψη να μην πάρω τον ποσειδώνα ώντας απογοητευμένος απο την εικόνα του...την ηρα την πήρα με βαριά καρδιά.. και κάτι ακομη υπάρχει περίπτωση του χρόνου να αλάξει ο σχεδιαστής και το επόμενο να είναι του Κυρίου Σταματόπουλου?ή όποιος το ανέλαβε αυτός το συνεχίζει?Θα ήθελα την άποψη σας.
εσεις τι λέτε? Σαρκασμός
Καταγράφηκε
eythimiosgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #529 στις: Ιούλιος 05, 2016, 07:33:38 μμ »

Προσωπικά θα το αγοράσω. Ο Δίας ειναι πολυ ωραίος, η ΗΡΑ οκ και ο Ποσειδωνας θα μπορούσε να ειναι και καλύτερος αλλα δεν πειράζει, η συλλογή θα ειναι πολυ καλή στο τέλος. Παντως δεν θεωρώ πως πρέπει να γίνεται τέτοια κριτική σε συγκεκριμένους χαράκτες, δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν αρέσει στον οποιοσδήποτε το καθε νόμισμα δεν είναι υποχρεωμένος να το πάρει. Κανενας σε κανένα τομέα δεν μπορεί να ικανοποιήσει τους πάντες, δόξα το θεό πάντως σε νομίσματα υπάρχουν άπειρα από άπειρες χώρες. Όρεξη και λεφτα να υπάρχουν.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #530 στις: Ιούλιος 05, 2016, 07:49:44 μμ »

Προσωπικά θα το αγοράσω. Ο Δίας ειναι πολυ ωραίος, η ΗΡΑ οκ και ο Ποσειδωνας θα μπορούσε να ειναι και καλύτερος αλλα δεν πειράζει, η συλλογή θα ειναι πολυ καλή στο τέλος. Παντως δεν θεωρώ πως πρέπει να γίνεται τέτοια κριτική σε συγκεκριμένους χαράκτες, δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν αρέσει στον οποιοσδήποτε το καθε νόμισμα δεν είναι υποχρεωμένος να το πάρει. Κανενας σε κανένα τομέα δεν μπορεί να ικανοποιήσει τους πάντες, δόξα το θεό πάντως σε νομίσματα υπάρχουν άπειρα από άπειρες χώρες. Όρεξη και λεφτα να υπάρχουν.
Τα νομισματα αυτα εκδιδονται για πολυ συγκεκριμενους πελατες, τους Ελληνες συλλεκτες.
 Ειναι λοιπον και σωστο και δοκιμο οι συλλεκτες αυτοι να ασκουν δημοσια κριτικη στα θεματικα φορα, ακομα και εαν δεν τους ενδιαφερει να αγορασουν τα συγκεκριμενα, ποσο μαλλον οταν μαζευουν σειρες και σχεδον "αναγκαστικα" θα παρουν και καποια νομισματα που δεν τους αρεσουν.
 Οι καλλιτεχνες, εφοσον κανουν  την συγκεκριμενη δουλεια, γνωριζουν οτι η κριτικη απο τους πελατες ειναι μεσα στο παιχνιδι.
 Παντως νομιζω οτι η "τηλεοραση" εχει στοιχεια αφαιρετικα.
 Λειπουν τα σχοινια της μπουγαδας αναμεσα στις κεραιες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
eythimiosgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #531 στις: Ιούλιος 05, 2016, 08:19:05 μμ »

Προσωπικά θα το αγοράσω. Ο Δίας ειναι πολυ ωραίος, η ΗΡΑ οκ και ο Ποσειδωνας θα μπορούσε να ειναι και καλύτερος αλλα δεν πειράζει, η συλλογή θα ειναι πολυ καλή στο τέλος. Παντως δεν θεωρώ πως πρέπει να γίνεται τέτοια κριτική σε συγκεκριμένους χαράκτες, δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν αρέσει στον οποιοσδήποτε το καθε νόμισμα δεν είναι υποχρεωμένος να το πάρει. Κανενας σε κανένα τομέα δεν μπορεί να ικανοποιήσει τους πάντες, δόξα το θεό πάντως σε νομίσματα υπάρχουν άπειρα από άπειρες χώρες. Όρεξη και λεφτα να υπάρχουν.
Τα νομισματα αυτα εκδιδονται για πολυ συγκεκριμενους πελατες, τους Ελληνες συλλεκτες.
 Ειναι λοιπον και σωστο και δοκιμο οι συλλεκτες αυτοι να ασκουν δημοσια κριτικη στα θεματικα φορα, ακομα και εαν δεν τους ενδιαφερει να αγορασουν τα συγκεκριμενα, ποσο μαλλον οταν μαζευουν σειρες και σχεδον "αναγκαστικα" θα παρουν και καποια νομισματα που δεν τους αρεσουν.
 Οι καλλιτεχνες, εφοσον κανουν  την συγκεκριμενη δουλεια, γνωριζουν οτι η κριτικη απο τους πελατες ειναι μεσα στο παιχνιδι.
 Παντως νομιζω οτι η "τηλεοραση" εχει στοιχεια αφαιρετικα.
 Λειπουν τα σχοινια της μπουγαδας αναμεσα στις κεραιες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Εποικοδομητική κριτική σίγουρα. Αρνητικό σχολιασμό όσον αφορά καθαρά την απόψη τους επίσης. Κοροιδευτικά σχόλια όμως δεν νομίζω ότι αρμόζουν σε κανένα χαράκτη. Είμαι σίγουρος πως και η συγκεκριμένη ξόδεψε πολύ χρόνο και με πολύ κόπο δημιούργησε το έργο της. Τα υπόλοιπα είναι θέμα αισθητικής.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #532 στις: Ιούλιος 05, 2016, 08:24:35 μμ »

...
 Λειπουν τα σχοινια της μπουγαδας αναμεσα στις κεραιες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Εγώ Δημήτρη μου, θα πάω να το πάρω γιατί έχω τα δικά μου σχοινιά!  Σαρκασμός
Οπως είπες, αυτά τα νομίσματα είναι για μας άρα η σειρά θα πρέπει να είναι ολοκληρωμένη, είτε αρέσει είτε όχι.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #533 στις: Ιούλιος 05, 2016, 09:28:19 μμ »


Εποικοδομητική κριτική σίγουρα. Αρνητικό σχολιασμό όσον αφορά καθαρά την απόψη τους επίσης. Κοροιδευτικά σχόλια όμως δεν νομίζω ότι αρμόζουν σε κανένα χαράκτη. Είμαι σίγουρος πως και η συγκεκριμένη ξόδεψε πολύ χρόνο και με πολύ κόπο δημιούργησε το έργο της. Τα υπόλοιπα είναι θέμα αισθητικής.

Εγώ είμαι αλουμινάς. Αν με φωνάξει να τις αλλάξω κουφώματα και τις τα κάνω όλα χάλια... Νομίζεις ότι θα μου πει ευγενικά την άποψή της, θα με πληρώσει και θα φύγω;
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #534 στις: Ιούλιος 05, 2016, 09:48:27 μμ »

Το ότι μπορεί να ξόδεψε χρόνο και να κόπιασε δεν είναι αρκετό για ένα επαγγελματία που πληρώνεται για αυτό που κάνει. Όσο για την αισθητική του θέματος, κατά τη γνώμη μου είναι επιεικώς μετριότατη. Και το κυριότερο δεν δείχνει σημάδια βελτίωσης. Δύσκολο βέβαια...
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #535 στις: Ιούλιος 05, 2016, 09:48:36 μμ »

Μπορεί και να μην σε πληρώσει.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #536 στις: Ιούλιος 05, 2016, 09:51:57 μμ »

Οι καλλιτεχνες, εφοσον κανουν  την συγκεκριμενη δουλεια, γνωριζουν οτι η κριτικη απο τους πελατες ειναι μεσα στο παιχνιδι.

Επειδή μου αρέσει να είμαι δίκαιος, αν και λίγοι καταλαβαίνουν τι λέω, πιάνομαι από την ευκαιρία να επαναλάβω, ότι όσο κι αν "τα σούρνω" στον Σταματόπουλο για κάποιες αισθητικές του απόψεις, τον (ξανα)συγχαίρω δημόσια, γιατί έχει τα @ρχίδι@ να εκτίθεται σε δημόσια κριτική.

Διονύση, για δοκίμασε κάποιο κουλτουριάρικο στυλ φύλαξης στη δουλειά σου, να δούμε να θα έχει επιτυχία. ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(Θα μας πάρουνε με τις πέτρες, λαίμαι...)
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #537 στις: Ιούλιος 06, 2016, 12:24:38 πμ »

Εμένα η σειρά με τους Θεούς παραδόξως (κρίνοντας από τα σχόλια των υπολοίπων) μου αρέσει.
Ίσως να είναι που μου αρέσει το θέμα, ίσως το ότι τα νομίσματα δεν είναι πολύ πυκνά.
Φυσικά τα ασημένια 10Ε μου αφήνουν καλύτερη αίσθηση...
Από την άλλη είμαι της γνώμης ότι καλό είναι να υπάρχουν νομίσματα για όλα τα γούστα.
Ήδη βλέπω από το εξωτερικό μια ζήτηση το τελευταίο διάστημα και για τα χρυσά και για τα ασημένια.
Εγώ είμαι της λογικής παίρνω ότι μου αρέσει τουλάχιστον από τα συλλεκτικά... (ή έστω τις σειρές που μου αρέσουν).
Η TV δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, αλλά η λάμπα μου φαίνεται ωραία, η σειρά με την τεχνολογία όμως μου  αρέσει οπότε θα συνεχίσω να τα παίρνω.
Πιστεύω ότι δεν πρέπει να είμαστε αρνητικοί, κάποια νομίσματα θα μας αρέσουν, κάποια όχι. Όταν ολοκληρωθούν όμως οι σειρές σαν σύνολο πιστεύω θα είναι πολύ όμορφες. Και είναι σημαντικό ότι επιτέλους μπήκαν στην λογική των σειρών και όχι των ξέμπαρκων νομισμάτων.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Costis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 64



Προφίλ
« Απάντηση #538 στις: Ιούλιος 06, 2016, 01:48:15 πμ »

Προσωπικά θα το αγοράσω. Ο Δίας ειναι πολυ ωραίος, η ΗΡΑ οκ και ο Ποσειδωνας θα μπορούσε να ειναι και καλύτερος αλλα δεν πειράζει, η συλλογή θα ειναι πολυ καλή στο τέλος. Παντως δεν θεωρώ πως πρέπει να γίνεται τέτοια κριτική σε συγκεκριμένους χαράκτες, δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν αρέσει στον οποιοσδήποτε το καθε νόμισμα δεν είναι υποχρεωμένος να το πάρει. Κανενας σε κανένα τομέα δεν μπορεί να ικανοποιήσει τους πάντες, δόξα το θεό πάντως σε νομίσματα υπάρχουν άπειρα από άπειρες χώρες. Όρεξη και λεφτα να υπάρχουν.
Τα νομισματα αυτα εκδιδονται για πολυ συγκεκριμενους πελατες, τους Ελληνες συλλεκτες.
 Ειναι λοιπον και σωστο και δοκιμο οι συλλεκτες αυτοι να ασκουν δημοσια κριτικη στα θεματικα φορα, ακομα και εαν δεν τους ενδιαφερει να αγορασουν τα συγκεκριμενα, ποσο μαλλον οταν μαζευουν σειρες και σχεδον "αναγκαστικα" θα παρουν και καποια νομισματα που δεν τους αρεσουν.
 Οι καλλιτεχνες, εφοσον κανουν  την συγκεκριμενη δουλεια, γνωριζουν οτι η κριτικη απο τους πελατες ειναι μεσα στο παιχνιδι.
 Παντως νομιζω οτι η "τηλεοραση" εχει στοιχεια αφαιρετικα.
 Λειπουν τα σχοινια της μπουγαδας αναμεσα στις κεραιες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
συμφωνώ....
Καταγράφηκε
Costis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 64



Προφίλ
« Απάντηση #539 στις: Ιούλιος 06, 2016, 01:55:20 πμ »

Δημοσκόπηση: Σε 2 μέρες κυκλοφορεί ο "ποσειδώνας"Βοσκός(δεν είναι τίτλος ταινίας). Θα τον αγορασετε?
Εγω αν και ενθουσιαστηκα αρχικα με την ιδέα των 12 ολύμπιων Θεώνπου είναι μια καλή ολοκληρωμένη θεματική συλλογή κάνω πλέον τη σκέψη να μην πάρω τον ποσειδώνα ώντας απογοητευμένος απο την εικόνα του...την ηρα την πήρα με βαριά καρδιά.. και κάτι ακομη υπάρχει περίπτωση του χρόνου να αλάξει ο σχεδιαστής και το επόμενο να είναι του Κυρίου Σταματόπουλου?ή όποιος το ανέλαβε αυτός το συνεχίζει?Θα ήθελα την άποψη σας.
εσεις τι λέτε? Σαρκασμός
θα τον αγοράσω γιατί δεν θα ήθελα να έχω κενό στην σειρα...τώρα όσο αφορά την δική μου υποκειμενικη άποψη για το σχέδιο το Ποσειδώνα θα μπορούσε να είναι πολύ πολύ καλύτερο
Ας ελπίσουμε όταν φτάσουμε στον Ηφαιστο να μην τρομαξουμε

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 69
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences