Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 06:24:20 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 766597 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 31, 2011, 03:53:31 μμ »

δεν πηρα ασημι γιατι δεν ηξερα απο που να παρω.Εχω διαβασει σχεδον κ τα δυο φορουμ κ δεν εχει βγει ενας να πει λοιπον μαγκες θελετε χρυσο κ ασημι πηγαιντε πχ συνταγμα διευθυνση ταδε κ παρτε ο καλυτερος κ τσεκαρισμενος απο ολους.Οπως εχουν κανει τυποι σε φορουμ με ρολογια γνωστο κ εχουν ξεδιαλυνει ποιοι ειναι οι καλοι στην αγορα κ ποιοι οχι.Εδω αλλοι λετε σαιτ αλλοι λετε ομονοια αλλοι λετε αλλα.....οχι καθαρα πραγματα αυτα........Νταξι ειστε συλλεκτες αλλα γνωμη μου οτι πρεπει να βοηθατε καλυτερα κ τους καινουριους του φορουμ!
  Δηλαδη δεν καταλαβαινω τωρα μας την λες.Ειναι δυνατο να σου πουμε πανε στην ταδε διευθυνση και αγορασε λιρες  και εσυ αμεσως μολις σου το πουμε να το κανεις.Εισαι ή παριστανεις τον κουτο?
  Αυτοι με τα ρολογια τους εχω γνωρισει  απο αλλα site  και σου ομολογω δεν εχω σχηματισει καθολου καλη εντυπωση γι' αυτους. 99% ειναι κλεφτοκοταδες.Κανενας δεν μπορει να πει σε αλλον για τσεκαρισμενους.Η σχεση εμπιστοσυνης χτιζεται σιγα σιγα αναμεσα σε δυο συναλλασομενους.Πολλοι ειναι στο  site οι ''νεοι'' και μια χαρα εχουν βρει ανθρωπους και συναλλασονται με εμπιστοσυνη.Μια χαρα σε βοηθαμε οσο μπορουμε αλλα κει εσυ κατσε και διαβασε τι εχει γραφτει στο παρελθον.Μην περιμενεις μονο μασημενη τροφη.
Καταγράφηκε
donjimbeam
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 30


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 05, 2011, 08:19:21 μμ »

Οχι ρε προς θεου τι σας την λεω.Απλα ειπα οτι στο φορουμ με τα ρολογια εχουν ακουστει καποια μαγαζια και ακουστει κ γνωμες αγοραστων απο αυτα τα μαγαζια κ ενας καινουριος μπορει ευκολα να βγαλει καποια συμπερασματα.Πχ εγω πηγα σε ενα κοσμηματοπωλειο στο συνταγμα και μου πουλαγε ο ανθρωπος 1 ουγγια ασημι 76 ευρω.Φυσικα κ δεν την πηρα.Και φυσικα επεσε μαυρο στο καταστημα.Απλα εδω μεσα ειναι στον αερα δεν εχει ακουστει κανενα κοσμηματοπωλειο η μαγαζι ολοι λενε πηρα το ενα κ πηρα το αλλο.....Αλλα να μου πειτε οτι οι μισοι απο εδω μεσα ειναι κιολας και εμποροι γιαυτο δεν μιλανε.Αρα φιλε μου εποπ Συλλεκτης και Εμπορος δεν ταιριαζει πιστευω.....
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 05, 2011, 08:56:21 μμ »

Αγαπητε donjimbeam πριν εξι μηνες περιπου πηρα κατι ουγγιες απο τον epop !!
Την προηγουμενη βδομαδα ο ιδιος γυρισε και τις αγορασε απο μενα με επιπλεον τιμη 10 ευρω στο τεμαχιο.
Αυτο με κανει εμπορα? Κανει εμπορα τον epop  που μου τις εδωσε πριν εξι μηνες?
Καπου αλλου (σε νομισματα) τοποθετησε παλι τοτε τα χρηματα !!
Και εγω πριν εξι μηνες μαζευα ασημι τωρα το εχω ριξει σε παλια Ελληνικα νομισματα!!
Που θελω να καταληξω : Οι περισσοτεροι εδω μεσα μπορει να πουλαμε καποια κομματια αλλα τα λεφτα αυτα τα ριχνουμε παλι σε αλλα νομισματα που εκεινη την στιγμη μας φαινοντε ποιο καταλληλα!!
Αν νομιζεις οτι οτι νομισματα εχουμε τα κραταμε και αγοραζουμε αλλα τοσα δεν θα μας εφταναν τρεις μισθοι το μηνα!!
Φυσικα υπαρχουν και αυτοι που το παιζουν <Συλλεκτες> και αλλο σκοπο δεν εχουν παρα να βγαλουν λεφτα
εις βαρος των συλλεκτων , αλλα αυτα τα ατομα φιλε μου ειναι ακαματιδες δακτυλοδικτουμενοι και οσοι τους γνωριζουμε τους εχουμε κανει περα!!
Για πηγαινε στα <Πωλουντε> στο στεκι να δεις!!
Θα δεις Καποδιστρια να εφυγε στα 70 ευρω!! Μηπως στο ebay κλεινουν φτηνοτερα ή ακριβοτερα??
Το μελος που τον πουλησε δεν ηθελε  να ασχροκερδιση!! Αν το ηθελε θα τον εβαζε στο ebay !!
Προτιμησε ομως να τον βαλει εδω να τον παρει φιλος συλλεκτης!!
Για ρωτα αυτους που πουλανε εδω μεσα λιρες ποσο ζητανε??
Φτηνοτερη τιμη δεν θα βρεις πουθενα!!
Κασετινα Λαμπαδηδρομιας με 1250 ευρω θα βρεις πουθενα αλλου??
Στο ebay την ζητανε 5000 δολλαρια!!
Εδω αγαπητε φιλε ειμαστε μια κοινοτητα  συλλεκτικη και κοιταμε τον αλλον σαν συναδερφο και οχι σαν κοτοπουλο για μαδησμα!!
Και αν ειχαμε σκοπο να κρυψουμε τα οσα ξερουμε δεν θα καναμε ουτε το φορουμ ουτε θα του ανοιγαμε τοσα θεματα προσπαθωντας να βοηθησουμε τους νεους!!
Και μια παροιμια λεει : <Βοηθαμε αη Γιωργη>  ΜΑ ΣΥΡΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑ Ο ΑΓΙΟΣ!!
Τα στοιχεια τα σερβιρουμε μια φορα , δεν γινετε σε καθε μελος να τα λεμε ξανα και ξανα. Μπειτε παντου , διαβαστε , ερευνηστε , μαθετε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 05, 2011, 09:07:22 μμ »

γιωργο ο κυριος δεν ξερει τι θελει δεν ειναι συλλεκτης σαν εμας και δεν τον ενδιαφερει να γινει αρα τζαμπα ο κοπος ο δικο σου  και του αναργυρου


Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 05, 2011, 09:07:34 μμ »

Πχ εγω πηγα σε ενα κοσμηματοπωλειο στο συνταγμα και μου πουλαγε ο ανθρωπος 1 ουγγια ασημι 76 ευρω.Φυσικα κ δεν την πηρα.Και φυσικα επεσε μαυρο στο καταστημα.Απλα εδω μεσα ειναι στον αερα δεν εχει ακουστει κανενα κοσμηματοπωλειο η μαγαζι ολοι λενε πηρα το ενα κ πηρα το αλλο.

Και ομως αν διαβασεις καλα ορισμενα αρθρα θα δεις να αναφερωντε και καταστηματα τοσο του Ελλαδικου χωρου οσο και του Εξωτερικου!! Απλα δεν διαβασες ποτε τα εν λογω ποστ Κλείσιμο ματιού
Στο θεμα του <Μαυρου> που λες στην σελιδα μεσα απαγορευετε η δυσφημιση!! Σαφως και αν πεσει το οτιδηποτε στην αντιληψη μου να γινετε ονομαστικα θα διαγραφη επιτοπου!!
Ο καθενας ειναι ενηλικος και μπορει να καταλαβει αν καποιο μαγαζι παει να τον δουλεψει. Αν δεν εχει αντιληψη να το καταλαβει κακο του κεφαλιου του. Στην σελιδα μας τετοια μαυρα σχολια δεν επιτρεποντε.
Ελαχιστες περιπτωσεις εχουν αναρτηθει στις οποιες ομως καθαρα φαινετε (σε δημοπρασια & φωτο> η απατη!!
Αλλα δημοσιευματα του τυπου <πηγα στον ταδε στο Συνταγμα και με εγδυσε με εκανε με εδειξε> αυτα τα δημοσιευματα φιλε δεν εχουν εδω θεση διοτι δεν μπορουν αν αποδειχτουν οτι ειναι αληθη!!
Αρα μην ψαχνεις να βρεις κακους σχολιασμους για καταστηματα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
donjimbeam
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 30


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 06, 2011, 02:15:03 πμ »

γιωργο ο κυριος δεν ξερει τι θελει δεν ειναι συλλεκτης σαν εμας και δεν τον ενδιαφερει να γινει αρα τζαμπα ο κοπος ο δικο σου  και του αναργυρου




φιλε μου καλε σου ειχα πει και σε προσωπικο μηνυμα οτι δεν ειμαι συλλεκτης απλα επενδυω σε μεταλλα.Δεν αγοραζω κατι γιατι μαρεσει και οταν το βαρεθω το πουλαω και παιρνω κατι αλλο.Νομισματα εχω καποια που μου αρεσουν αλλα γενικοτερα δεν αγοραζω γιατι δεν τα πουλανε στην τιμη του μεταλλου.Γιατι εχω ρωτησει αν υπαρχει καποιο καταστημα στην Αθηνα που να πουλαει κυριως μπαρες?Γιατι ημουνα 7 χρονια Αμερικη και αγοραζα μονο απο το Ebay και επειδη θελω να αγορασω ποσοτητα για να γλιτωσω μεταφορικα τελωνεια κτλπ.Για μενα συλλεκτης ειναι αυτος που μετα απο πολυ ψαξιμο παιρνει κατι και δεν το πουλαει ποτε.Γνωμη μου παντα.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 06, 2011, 10:01:26 πμ »

Αγαπητε donjimbeam δεν χρειαζομαστε μαθημα περι συλλεκτικων και μαλλον εισαι και ο πιο ακαταλληλος για να το κανεις.Ουτε φυσικα θα σε ρωτησω τι θα πουλησω και τι θα κρατησω.Οτι μου φουμαρει κανω και λογαριασμο δεν δινω σε κανενα.Εισαι κλασικος νεοελληνας ξερολας και ας λες οτι ζουσες εξω.Υψηλη θεωρια, αποψη περι παντος επιστητου και λογια μεγαλα και εμενα κατι τετοια δεν με ακουμπανε.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 06, 2011, 10:31:17 πμ »

ξερετε τι συμβαινει μαλλον?ο φιλος μας ο donjimbeam,πρεπει να εχει μεγαλη οικονομικη επιφανεια,δεν ειναι σαν και μας τους λιγουρηδες,γιαυτο αγοραζει και ευγενη μεταλλα με το κιλο,εγω παρολου που ειμαι ρομαντικος,αμα δω ενα νομισμα καλυτερο,απο αυτο που εχω στην συλλογη μου,θα πουλησω το δικο μου υστερα, για να κανω καποια αποσβεση κεφαλαιου.εχω και νομισματα ιδια, αλλα οταν καποιο στοιχιζει ακριβα,(για μενα παντα)θα αναγκαστω να το πουλησω,γιατι αλλιως με βλεπω να κοιταω μονο αυτα που εχω τωρα.φιλε μου συμπαθα με αλλα εχει μπει σε λαθος ιστοσελιδα,ισως η παραμονη σου στην αλλοδαπη να σε εκανε να ξεχασεις τις ρωμαιικες συνηθειες.για κοιτα αν υπαρχει ιστοσελιδα, για στοκ χρυσων χελωνων, η μπαρων, οπως τις αναφερεις,οσο για συλλεκτισμο,απο τα γραφομενα σου αποδεικνυουν,οτι δεν ξερεις ουτε τι σημαινει η λεξη,ποσο μαλλον ,να κανεις και διαλεξεις,χαιρετω την παρεα γιαννηςτ
Καταγράφηκε
donjimbeam
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 30


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 06, 2011, 03:06:31 μμ »

Αγαπητε donjimbeam δεν χρειαζομαστε μαθημα περι συλλεκτικων και μαλλον εισαι και ο πιο ακαταλληλος για να το κανεις.Ουτε φυσικα θα σε ρωτησω τι θα πουλησω και τι θα κρατησω.Οτι μου φουμαρει κανω και λογαριασμο δεν δινω σε κανενα.Εισαι κλασικος νεοελληνας ξερολας και ας λες οτι ζουσες εξω.Υψηλη θεωρια, αποψη περι παντος επιστητου και λογια μεγαλα και εμενα κατι τετοια δεν με ακουμπανε.

Καλυτερα τετοια μαυρα σχολια να μην τα ελεγες.Και να σεβεσαι τα λογια του Ηρακλιωτη οχι μονο εγω να σεβομαι.Δεν εκανα σε κανεναν μαθημα συλλεκτικων γιατι δεν ειμαι συλλεκτης και το ειπα κιολας.Εγω ειπα την γνωμη μου και εννοειται ο καθενας οτι  θελει κανει στην προσωπικη του περιουσια.Και δεν ξερω τα παντα αν τα ηξερα δεν θα εμπαινα σε φορουμ για να ρωτουσα και να ψαχνομουνα.Κριμα γιατι σε ειχα συμπαθησει και ειχαμε μιλησει και σε προσωπικοο επιπεδο αλλα μαλλον με τα λογια σου αυτα καταλαβα πολλα.Και για το : Εισαι κλασικος νεοελληνας ξερολας και ας λες οτι ζουσες εξω.Υψηλη θεωρια, αποψη περι παντος επιστητου και λογια μεγαλα και εμενα κατι τετοια δεν με ακουμπανε καλυτερα να μην το σχολιασω γιατι σεβομαι τα λογια του Ηρακλιωτη.Ας το σχολιασει αυτος καλυτερα.
Καταγράφηκε
donjimbeam
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 30


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 06, 2011, 03:13:05 μμ »

ξερετε τι συμβαινει μαλλον?ο φιλος μας ο donjimbeam,πρεπει να εχει μεγαλη οικονομικη επιφανεια,δεν ειναι σαν και μας τους λιγουρηδες,γιαυτο αγοραζει και ευγενη μεταλλα με το κιλο,εγω παρολου που ειμαι ρομαντικος,αμα δω ενα νομισμα καλυτερο,απο αυτο που εχω στην συλλογη μου,θα πουλησω το δικο μου υστερα, για να κανω καποια αποσβεση κεφαλαιου.εχω και νομισματα ιδια, αλλα οταν καποιο στοιχιζει ακριβα,(για μενα παντα)θα αναγκαστω να το πουλησω,γιατι αλλιως με βλεπω να κοιταω μονο αυτα που εχω τωρα.φιλε μου συμπαθα με αλλα εχει μπει σε λαθος ιστοσελιδα,ισως η παραμονη σου στην αλλοδαπη να σε εκανε να ξεχασεις τις ρωμαιικες συνηθειες.για κοιτα αν υπαρχει ιστοσελιδα, για στοκ χρυσων χελωνων, η μπαρων, οπως τις αναφερεις,οσο για συλλεκτισμο,απο τα γραφομενα σου αποδεικνυουν,οτι δεν ξερεις ουτε τι σημαινει η λεξη,ποσο μαλλον ,να κανεις και διαλεξεις,χαιρετω την παρεα γιαννηςτ

Φιλε γιατι το κανεις αυτο σου εκανα κατι?Εγω ειπα οτι αγοραζω μεταλλα αυτα μαρεσουν δεν ανεφερα ουτε κιλα ουτε τιποτα...Ας σου απαντησει και εσενα ο κυριος Ηρακλιωτης.Γιατι στο τελος με την συμπεριφορα σας και την επιθεση σας θα αρχισουμε να βριζουμε εδω μεσα κ οχι τιποτα αλλο μπορει να διαβαζουν και μικρα παιδια.....Απλα φιλε μου σε αγνοω πραγματικα....
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 06, 2011, 04:07:43 μμ »

Παρακαλω να ηρεμησουν οι τονοι!!
Αν το εν λογω ατομο δεν σας κανει για συνομιλητης μην του απαντατε!!
Και συ φιλε donjimbeam μπαινεις σε ενα φορουμ συλλεκτων και λες οτι επειδη πουλουν κατι που αγορασαν παλια δεν ειναι συλλεκτες??
Πως θελεις να αντιδρασουν ολοι αυτοι??
Ας ειμαστε λοιπον ολοι μετρημενοι στα λογια μας Κλείσιμο ματιού

Στην Κρητη λεμε το εξης : Αν αγαπας δεν πολυπας , αν πολυπας δεν πολυκαθεσε , αν πολυκαθεσε δεν πολυμιλεις , αν πολυμιλεις να ξερεις τουλαχιστον ηντα λες!!

Αυτο εχει να κανει με την φιλοξενια γενικα, αλλα ταιριαζει να το πω και εδω Κλείσιμο ματιού
Φιλικα
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 07, 2011, 01:38:19 πμ »

αν καταλαβες καλα, εσυ ξεκινησες το θεμα, λεγοντας οτι αγοραζεις μεταλλα,αυτο τι σημαινει?αγοραζεις σκραπ, παλιοσιδηρα,αλουμινιακλπ εγω δεν θελω να εχω αντιπαραθεση με κανεναν,και αν διαβασεις αρθρα μου ειμαι απολυτα ευγενης, με ολους και ζητω συγνωμη οταν εχω αδικο.οταν λες, εγω ξερω οτι ο συλλεκτης αγοραζει κατι,και δεν το πουλαει ποτε!!!,εχεις μαλλον εντρυφησει επι του θεματος,η γραφεις οτι νομιζεις εσυ σωστο?,δεν ειναι φρονιμο,να μας αδειαζεις γενικα και να λες,περι εμπορων,αφου οπως λες ,δεν εισαι συλλεκτης.ποιος λοιπον κατηγορησε πρωτος?ρωτας αν εχει καποιος την ευχερεια,ειδικα στις μερες μας,να αγοραζει κατι,και να μην αναγκαζεται να πουληση καποιο αλλο,για να συνεχισει να αγοραζει καινουργια αποκτηματα.δεν πιστευω καποιος απο εμας να εχει κατι προσωπικο μαζι σου αλλα μαθε να μην εισαι απολυτος αν δεν γνωρισεις ενα θεμα καλυτερα.πως θα σου φαινοταν,αν και εγω σε χαραχτηριζα με λεξεις που θα σε ενοχλουσαν,ναι ειπα οτι πρεπει να εχεις μεγαλη οικονομικη επιφανεια,οταν ο ιδιος λες οτι αγοραζες στην αμερικη,κιλα χρυσου κλπ.λοιπον πολλα ειπαμε και τη απαντηση την εδωσε ο γιωργος με την ομορφη κρητικη και σοφη παραβολη του.σε χαιρετω,οπως και ολην την παρεα(παρεα ειμαστε)γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
donjimbeam
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 30


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 07, 2011, 03:13:03 πμ »

νταξι φιλε μου μη το συνεχιζεις.Ειπα την γνωμη μου το γραφω κιολας και λεω ''γνωμη μου παντα'' αν διαβασες καλα πιστευω οτι δεν προσβαλα κανενα.Αντιθετως ο εποπ μου επιτεθηκε χωρις λογω με αριες λεξεις.και το μηνυμα του σβηστηκε αν ειδα καλα.Τα κιλα χρυσου ηταν τροπος του λεγειν που ανεφερα.Τελος παντων εγω δεν εχω προβλημα με κανεναν και ολα μια χαρα.Πιστευω να συνεχιστει να ειναι ενα φορουμ και να ακουγονται οι αποψεις χωρις παρεξηγησεις....
Καταγράφηκε
conqueror06
Επισκέπτης
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 07, 2011, 05:16:21 μμ »

Εμένα μου έχει μείνει από παλιά (το έχω συναντήσει στα 9/10 φόρουμ για να καταλάβετε) η απορία γιατί η αναφορά σχετικά μεγάλων ποσοτήτων χρυσού ή ο,τιδήποτε άλλου που αποδεικνύει σχετική οικονομική άνεση αποτελεί κόκκινο πανί. Είναι ελληνικό φαινόμενο αυτό?  Σαρκασμός

Με συγχωρείτε για το off topic.
Καταγράφηκε
vs(g)oldcoins
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 323



Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 07, 2011, 06:21:19 μμ »

Εμένα μου έχει μείνει από παλιά (το έχω συναντήσει στα 9/10 φόρουμ για να καταλάβετε) η απορία γιατί η αναφορά σχετικά μεγάλων ποσοτήτων χρυσού ή ο,τιδήποτε άλλου που αποδεικνύει σχετική οικονομική άνεση αποτελεί κόκκινο πανί. Είναι ελληνικό φαινόμενο αυτό?  Σαρκασμός

Με συγχωρείτε για το off topic.

Όσοι έχουν κάποια σχετική οικονομική άνεση και ασχολούνται με μεγάλες ποσότητες χρυσού και άλλων μετάλλων, εμπορευμάτων δεν μπαίνουν σε τέτοια site να το διατυμπανίζουν… Ξέρουν που να μπουν και πώς να αγοράσουν… Σιγά μη στοιβάζουν σορούς από χρυσό στο σπίτι η στην θυρίδα τους.  Στις 10:00 αγοράζουν και αν επιθυμούν στην 10:01 πωλούν…
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences