Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:36:37 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 762573 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #375 στις: Αύγουστος 21, 2012, 08:09:07 πμ »

Ενδιαφεροντα τα παραπανω γραφομενα και αναρωτιεμαι πρεπει να ανησυχω.Όχι γιατι μιλαμε για πολυ μικρο ποσο για το μεγεθος του παικτη ,τα 50 ειναι για τα καθημερινα του εξοδα.Αρα ειτε κανει παιγνιδι ωστε μεσω φημολογιων να προκαλεσει χρηματιστηριακη πτωση για να επωφεληθει ειτε απο καθοδικο παραγωγο που πιθανα εχει στα χερια του ή για να πιεστουν οι τιμες προς τα κατω και να τοποθετηθει, ειτε επενδυει αναποδα  σε καποια επενδυση που ηδη εχει κανει ωστε αν αυτη δεν παει καλα να αντισταθμισει με τα κερδη που θα γραψει απο την ανοδο της τιμης του εμπορευματος αυτου που η τιμη του θα σχετιζεται με την τυχη της αρχικης του επενδυσης!!!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #376 στις: Αύγουστος 21, 2012, 08:25:44 πμ »

παντως δεν μπορω να πω!!!υπαρχει μεγαλη φαντασια, και βαθυστοχαστες σκεψεις.συγνωμη υπαρχει ποστ,για  επενδυτες συνταξιουχους του ΟΓΑ?συγνωμη για την παρεμβολη,αλλα αυριο πληρωνομε και ανησηχω,δεν θα ξαναενοχλησω!!!συνεχιστε εσεις,ειναι ακρως ενδιαφερουσες!!!οι αποψεις σας.χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #377 στις: Αύγουστος 21, 2012, 09:30:14 πμ »

παντως δεν μπορω να πω!!!υπαρχει μεγαλη φαντασια, και βαθυστοχαστες σκεψεις.συγνωμη υπαρχει ποστ,για  επενδυτες συνταξιουχους του ΟΓΑ?συγνωμη για την παρεμβολη,αλλα αυριο πληρωνομε και ανησηχω,δεν θα ξαναενοχλησω!!!συνεχιστε εσεις,ειναι ακρως ενδιαφερουσες!!!οι αποψεις σας.χαιρετω,γιαννηςτ.
Φιλτατε Γιαννη ελπιζω να μην ειναι τα δικα μου γραφομενα που σου προξενησαν την ανησυχια γιατι ρεαλιστικα αν το δουμε δεν αποτελουν σιγουρα βαθυστοχαστες σκεψεις αλλα αντιθετα απλες και μαλιστα μετριου νου τετοιες.Σιγουρα φιλε μου δεν ειμαι μεγαλοεπενδυτης-εφοπλιστης-βιομηχανος και παντως οχι αναλυτης οικονομικων δεδομενων αλλα ενας απλος φιλος του φορουμ που αραια και που εκφραζει καποιες σκεψεις του.Με εκτιμηση ευχομαι καλημερα.   
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #378 στις: Αύγουστος 21, 2012, 09:58:57 πμ »

εγω ακολουθω το εβραικο συστημα... 33% χρυσος, 33% ακινητη περιουσια και 33% μετρητο.... ετσι λοιπον αγορασα 1 γραμμαριο χρυσο,  1τμ χωραφι στο χωριο και εχω και 30 ευρω στην ακρη για μια στραβη :-)
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #379 στις: Αύγουστος 21, 2012, 10:10:45 πμ »

οχι αγαπητε φιλε ελληνα,εγω καπου απορησα με τα τοσο εκτενη θεματα,και με τεκμηριωμενες μακροοικονομικες αποψεις,αισθανομε σαν απορος.οταν ακουω για σωρος και αλλα μεγαθηρια σε μια ιστοσελιδα συλλεκτων,νομιζω οτι ζω εποχες χρηματιστηριου!!!που και ο πιο μικρος καταθετης ειχε αποψη,αντικρυστη χρηματιστηριακης εταιρειας.αν εσεις εκφραζεστε,με το να λετε για πολυτιμα μεταλλα,τοναζ,κλπ εμενα περισευει.δεν ξερω ομως? αν γινει καμμια σταση πληρωμων,κλπ,ποσοι θα εχουν εστω και 100-150 λιρες!!!ευχομε να μην γινει και να εισθε ολοι ευκαταστατοι,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #380 στις: Αύγουστος 21, 2012, 10:20:08 πμ »

εγω ακολουθω το εβραικο συστημα... 33% χρυσος, 33% ακινητη περιουσια και 33% μετρητο.... ετσι λοιπον αγορασα 1 γραμμαριο χρυσο,  1τμ χωραφι στο χωριο και εχω και 30 ευρω στην ακρη για μια στραβη :-)
αυτο λεγετε συνεση!!!και σωστη αποταμιευση-επενδυση των υπαρχοντων,ενος σοβαρου ατομου!!!τωρα αν ο χρυσος πεσει η ανεβει?πραττεις κατα το δοκουν.με το αν?η ο ταδε?δεν βγαινει τιποτα,μονο ανασφαλεια,και συζητηση ανευ περιεχομενου!!σιγουρα η ιστοσελιδα λεγεται στεκι και ο καθενας μπορει να πει οτι νομιζει,αλλα η παραφιλολογια μερικες φορες ειναι κουραστικη,(γνωμη μου παντα,και συγνωμη αν ειπα και εγω την αποψη μου,αν θα ανεβει,η κατεβει ο χρυσος).γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #381 στις: Αύγουστος 21, 2012, 12:02:05 μμ »

εγω ακολουθω το εβραικο συστημα... 33% χρυσος, 33% ακινητη περιουσια και 33% μετρητο.... ετσι λοιπον αγορασα 1 γραμμαριο χρυσο,  1τμ χωραφι στο χωριο και εχω και 30 ευρω στην ακρη για μια στραβη :-)

Και γιατι δεν κανεις μια απλη παραλλαγη με 30% χρυσο, 30% ακινητα, 30% μετοχες και 10% μετρητα να πας για το συνθετο φορκαστ?
Αληθεια, εσεις που ξερετε τα πολλα και ο νους σας κατεβαζει, σας λεει τιποτα το τιναγμα της ψοφιας γατας?
Καταγράφηκε
strataras
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 334


Προφίλ
« Απάντηση #382 στις: Αύγουστος 21, 2012, 01:40:48 μμ »

Ο Τζορτζ Σωρός αγόρασε και 2% των μετοχών της ποδοσφαιρικής ομάδας Μάντσεστερ Γιουνά'ι'τεντ!!!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #383 στις: Αύγουστος 21, 2012, 02:34:00 μμ »

αγαπητε spycat,τι ειναι το τιναγμα της ψοφιας γατας?γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #384 στις: Αύγουστος 21, 2012, 03:00:54 μμ »

Και τα μεταλλακια ξανα ανηφοριζουν σημερα,και τα χαρτακια υποβαθμιζωνται.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #385 στις: Αύγουστος 21, 2012, 05:58:42 μμ »

Ναι ναι! Αυτο το μαγικο να ανηφοριζουν παντα τα μεταλλακια, αλλα ολο στασιμα να μενουν ειναι ενα φαινομενο που μαζι του μπορει να συγκριθει μονο η ανηφορα κατηφορα της Πεντελης!
Κοιτα κατι πραματα! 1312 χθες η ουγγια σε κατι χαρτακια που τα λενε ευρω, 1313 σημερα!
Θα μου πεις, ενα πανω σημερα, δυο πανω αυριο, δυο μειον μεθαυριο, που θα παει, θα την ανεβει ο σαλιγκαρος την ανηφορα...
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #386 στις: Αύγουστος 22, 2012, 11:43:11 μμ »

Ενδιαφεροντα τα παραπανω γραφομενα και αναρωτιεμαι πρεπει να ανησυχω.Όχι γιατι μιλαμε για πολυ μικρο ποσο για το μεγεθος του παικτη ,τα 50 ειναι για τα καθημερινα του εξοδα.Αρα ειτε κανει παιγνιδι ωστε μεσω φημολογιων να προκαλεσει χρηματιστηριακη πτωση για να επωφεληθει ειτε απο καθοδικο παραγωγο που πιθανα εχει στα χερια του ή για να πιεστουν οι τιμες προς τα κατω και να τοποθετηθει, ειτε επενδυει αναποδα  σε καποια επενδυση που ηδη εχει κανει ωστε αν αυτη δεν παει καλα να αντισταθμισει με τα κερδη που θα γραψει απο την ανοδο της τιμης του εμπορευματος αυτου που η τιμη του θα σχετιζεται με την τυχη της αρχικης του επενδυσης!!!

μεσα εισαι...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #387 στις: Αύγουστος 23, 2012, 12:08:28 πμ »

εγω ακολουθω το εβραικο συστημα... 33% χρυσος, 33% ακινητη περιουσια και 33% μετρητο.... ετσι λοιπον αγορασα 1 γραμμαριο χρυσο,  1τμ χωραφι στο χωριο και εχω και 30 ευρω στην ακρη για μια στραβη :-)

που να δεις κ πως μετρανε τα χρηματα οι εβραιοι!!! μου εδειξε ενας πατριωτης απο Νιου Γιορκ και τεντωθηκα στα γελια!!!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #388 στις: Αύγουστος 23, 2012, 12:09:09 πμ »

Ναι ναι! Αυτο το μαγικο να ανηφοριζουν παντα τα μεταλλακια, αλλα ολο στασιμα να μενουν ειναι ενα φαινομενο που μαζι του μπορει να συγκριθει μονο η ανηφορα κατηφορα της Πεντελης!
Κοιτα κατι πραματα! 1312 χθες η ουγγια σε κατι χαρτακια που τα λενε ευρω, 1313 σημερα!
Θα μου πεις, ενα πανω σημερα, δυο πανω αυριο, δυο μειον μεθαυριο, που θα παει, θα την ανεβει ο σαλιγκαρος την ανηφορα...

μη βιαζεσαιιιιιιιι...
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #389 στις: Αύγουστος 23, 2012, 07:18:03 πμ »

εγω λεω να παρακαλαμε να παρει την ανυφορα το ευρω αντι για τον χρυσο! μακαρι να φτασει το 1 ευρω η λιρα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences