Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:58:31 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 762766 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #180 στις: Ιούνιος 01, 2012, 09:27:18 μμ »

Αναμενεται μεγαλο .....δεν το λεω, δεν το λεω   Σφραγισμένα χείλη  Σφραγισμένα χείλη

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
delta
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #181 στις: Ιούνιος 16, 2012, 08:28:24 πμ »

Εγώ νομίζω ότι ειναι μια σταθερή αξία που σου δίνει σε βάθος χρόνου . Να σας πω ένα παράδειγμα αν ένας νέος άνθρωπος έχει την δυνατότητα να αγοράζει μια χρυσή λύρα κάθε μήνα η δεύτερο μήνα σε μια δεκαετία -εικοσαετία έχει ένα σίγουρο κομποδεμα για τα γεράματα του Χαμόγελο ακούγεται λίγο γέλιο σε πόλους και λίγο μιζερο αλλα είδατε σήμερα ότι τα χαρτιά είμαι χαρτιά και δεν έχουν αξία σε μια επερχόμενη χρεοκοποια!
Ειναι σίγουρη επένδυση ενώ στις άλλες επένδυσης θέλεις να έχει γνώση και τύχη!!!
Σε ότι αφορά την αγορά νομίζω ότι συνολικα μόνο προς τα πάνω θα πηγαίνει χρόνο με τον χρόνο και δεν θα πέφτει ποτέ -αυτο ειναι πρόσωπικη γνώμη ...
     Και αυτό που είπε κάποιος τι θα γίνει αν πουλήσουν όλοι οι έλληνες τις λύρ ραβδους μαζί έχω να πω ότι αν γίνει αυτο δηλαδη ερθει η ελλαδα η Ευρώπη σε τέτοια κατάσταση άθλια     θα σημαίνει ότι θα επιβιώνουν μόνο όσοι έχουν χρυσό . Θα μιλάμε για επιβίωση - θα αναταλασεται με σιτάρι και αλεύρι      και όχι αν έπεσε η αξία του ή όχι στα χρηματιστήρια του κόσμου .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2012, 09:47:56 πμ από delta » Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 16, 2012, 12:54:09 μμ »

Εγώ νομίζω ότι ειναι μια σταθερή αξία που σου δίνει σε βάθος χρόνου . Να σας πω ένα παράδειγμα αν ένας νέος άνθρωπος έχει την δυνατότητα να αγοράζει μια χρυσή λύρα κάθε μήνα η δεύτερο μήνα σε μια δεκαετία -εικοσαετία έχει ένα σίγουρο κομποδεμα για τα γεράματα του Χαμόγελο ακούγεται λίγο γέλιο σε πόλους και λίγο μιζερο αλλα είδατε σήμερα ότι τα χαρτιά είμαι χαρτιά και δεν έχουν αξία σε μια επερχόμενη χρεοκοποια!
Ειναι σίγουρη επένδυση ενώ στις άλλες επένδυσης θέλεις να έχει γνώση και τύχη!!!
Σε ότι αφορά την αγορά νομίζω ότι συνολικα μόνο προς τα πάνω θα πηγαίνει χρόνο με τον χρόνο και δεν θα πέφτει ποτέ -αυτο ειναι πρόσωπικη γνώμη ...
     Και αυτό που είπε κάποιος τι θα γίνει αν πουλήσουν όλοι οι έλληνες τις λύρ ραβδους μαζί έχω να πω ότι αν γίνει αυτο δηλαδη ερθει η ελλαδα η Ευρώπη σε τέτοια κατάσταση άθλια     θα σημαίνει ότι θα επιβιώνουν μόνο όσοι έχουν χρυσό . Θα μιλάμε για επιβίωση - θα αναταλασεται με σιτάρι και αλεύρι      και όχι αν έπεσε η αξία του ή όχι στα χρηματιστήρια του κόσμου .

πιστευω αυτο ειναι οτι το καλυτερο και σε συνδιασμο με αυτο που λεει ο Βασιλης στην προηγουμενη σελιδα αν μπορεις δηλαδη να τις παιρνεις ακυκλοφορητες δεν προκειτε να βγεις ζημιωμενος. εσεις που μπηκατε σε αυτο το τρυπακη εδω και μια 10ετια γιατι περα απο τα Ελληνικα συλλεκτικα ολοι θα εχετε και μια επενδυση σε χρυσο θα βλεπετε ηδη ενα καλο κερδος σημερα, εμεις απλως προσπαθουμε σε μια δυσκολη περιοδο, αλλα με υπομονη και αργες κινησεις ποτε δεν χανεις απο το χρυσο.
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 19, 2012, 09:07:34 μμ »

Καλησπερα σας. Γραφω πρωτο φορα στο φορουμ. Σκεφτομαι να ασχοληθώ με το νόμισμα σιγά σιγά και είπα να γραφτώ στην παρέα σας, γι'αυτό μην με παρεξηγήσετε αν γράψω καμιά πατάτα. Κύριε Βασίλη από ότι έχω καταλάβει από όσα εχω ήδη διαβάσει στο φορουμ είστε ειδικός στο ελληνικό νόμισμα και ήθελα να σας ρωτήσω από που πηγαζει η βεβαιότητα σας ότι θα μειωθεί η τιμή του χρυσού και θα χασουν όσοι εχουν αγοράσε λίρες ? Ειλικρινα σας ρωτώ, μπορει να μειωθεί μπορει και να αυξηθεί, αλλά γιατι φαίνεστε τόσο βέβαιος?
Η άποψη μου είναι ότι η τιμή του χρυσού θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό από το τι θα κάνει η FED στισ ΗΠΑ. Αν δηλαδή συνοπτικά διατηρήσει χαμηλά τα επιτόκια και εφαρμόσει την 'ποσοτικη χαλαρωση' όσον αφορα το ευρωδολάριο ο χρυσός δεν θεω΄ρω πως θα πέσει αλλά ισώς να τον δπύμε σε τιμέσ εξωπραγματικές σε συνδυασμό με ένα ενδεχόμενο busto τησ Ισπανίας ή της Ιταλίας. Αν παρατηρήσετε θα δείτε πως μέχρι και το 2008 οι περισσότεροι πολίτες επένδυαν σε ακίνητα. Η αγορά ηταν μια φούσκα εσκασε και τώρα οι περισσότεροι κατέφυγαν στον χρυσό. Γιατί? Διότι σαν καταφύγιο ειναι το ασφαλέστερο. Έως ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ? Έως ότου να σταματήσει η κρίση. Όσο επιδεινώνεται ο χρυσός θα ανεβαίνει.... Και όσο η FED δεν αλλάζει πολιτικη και δεν αυξάνει τα επιτόκια θα ανεβαίνει περισσότερο . Αυτη ειναι η γνώμη μου.
Τέλος θα ήθελα να σας πω πως ειναι πιθανό το ΔΝΤ, ΕΚΠ και πιστώτριες τράπεζες να ζητήσουν από τις χώρεσ που εχούν δανείσει να καταθέσουν τον χρυσό τουσ ως εγγύηση. Δεν ξερω τπτ αλλά απορώ για αυτήν την εξέλιξη αν γίνει αυτό.Οποιαδήποτε διαφωνία δεκτη βέβαια.
φιλικά,Solferino.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 19, 2012, 10:55:58 μμ »

δεν ξερω που θα τον βρουν οι χωρες να τον δωσουν ως εγγυηση τον υποτιθεμενο χρυσο τους.
Οπως επισης δεν ξερω αυτο το πρασινο χαρτονομισμα που λεγετε usd που αρεσει και στην fed εαν εχει αντικρυσμα σε σχεση με τον χρυσο.

Ενας φιλος μου ειχε αγορασει με την κριση του Σουεζ 60 κρουγγεραντσ ,ο γιος του συλλεκτης Ελληνικων νομισματων τωρα ρεφαρισε τα λεφτα του και μετα απο τοσες δεκαετιες.

Καλο ειναι νομιζω να αγοραζει κανεις ενα κρουγγεραντ το μηνα,οταν θα κλεισει τα 65 ειναι βεβαιο πως θα εχει μια συνταξη στα σιγουρα και εν αντιθεση με αλλους που πληρωνουν τεβε και ικα ενα χιλιαρικο το μηνα η ακομα χειροτερα την εθνικη ασφαλιστικη εχοντας μονον μια υποσχεση οτι καποιος θα τους δωσει στα γεραματα ιατροθαρμακευτικη περιθαλψη και συνταξη.Παραμυθη που ζουμε την σημερον και βλεπουμε ανθρωπους που επενδυσαν σε ομολογα και σε ασφαλιστικα ταμεια να γινονται επαιτες των χρηματων τους.

Εαν ειναι να επενδυση ετσι καποιος στο χρυσο(μακροπροθεσμα)τοτε σιγουρα ειναι η καλυτερη επενδυση.

Μια λιρα πριν 4 χρονια εκανε 190 ευρο,σημερα κανει 350 και επειδη ημουν εφηβος στη φουσκα του 1999 με το ΧΑ αΑθηνων ειμαι λιγακη καχυποπτος με το γρηγορο κερδος.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 20, 2012, 08:35:19 πμ »

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λέτε. Εγώ ημουν μεσα το 1999. Και μηδενισα. Και πληρώνω και ΤΕΒΕ τωρα.

Ο χρυσός των ΗΠΑ δεν εχει αντίκτυσμα σε σχεση με τον χρυσό , αυτό ισχύει κατι δεκαετίες τώρα.

Το 1999 ύπήρξε μεγάλη χειραγώγηση στο ΧΑΑ και εσκασε γρηγορα. Όμως ο χρυσός ειναι παγκόσμιο χρηματιστηριακό προϊόν και είναι δύσκολο να χειραγωγηθεί.Οπότε όσο βαθαίνει η κρίση στην Ευρώπη και η ΗΠΑ δεν αυξάνουν τα επιτόκια καταθέσεων ώστε ο αμερικανός πόλίτης να μπορει να εχει ένα αλφα εισόδημα από τόκους πιστεύω πως ο χρυσός δεν θα πέσει.Νομίζω θα ανεβαίνει, Φούσκα? Φούσκα. Όταν αποκατασταθούν οι οικονομίες θα ξεφουσκώσει.

Καλημέρα, και χάρηκα για την γνωριμία, ελπίζω να μπορέσω να σας γνωρίσω και από κοντα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 21, 2012, 03:21:33 πμ »

Καλα ρε καλοπαιδα, δεν εχετε σκεφτει οτι τα ιδια επιχειρηματα που γραφετε για ανοδο χρυσου και ασημιου, τα ιδια λεγατε αν οχι εσεις οι ιδιοι, καποιοι οπως εσεις, πριν καμια δεκαετια στο χρηματιστηριο, πριν καμια πενταετια παλι στο χτηματιστηριο, πριν καμια δεκαπενταρια και παραπανω χρονια και μεχρι περυσι προπερσι για ακινητα, πριν απο καμια σαρανταρια χρονια (αυτο δεν το θυμαστε οι περισσοτεροι) παλι για το χρυσο και ποσα αλλα ακομα? Να θυμηθω και τις περιφημες νεες επενδυσεις για φωτοβολταικα, για τουριστικα και δεν ξερω και γω τι αλλο? Και ποτε ρε επενδυτες πηγε καλα μια επενδυση που ειχαν επενδυσει ολοι εκει? Κερδισαν ποτε ολοι αυτοι οι επενδυτες μαζεμενοι σε μια επενδυση? Ετσι οπως περιμεναν και τοτε να παρουν μερισματα απο τις μετοχες για χρονια και τις ειχαν αποκουμπι ετσι και σημερα εχετε το χρυσο. Σιγα μην κερδισουν αυτοι που ειδαν φως και μπηκαν τωρα. Οταν εδιναν στους πολλους μια λιρα πριν απο μια δεκαετια και λιγοτερο με 80 ευρω και με την αξια τοτε του χρηματος να εχει ξεφτιλιστει τους φαινοταν ακριβη, σημερα στα 300 τους φαινεται φθηνη. Σιγα μην πεσει ο χρυσος λενε σημερα, σιγα μην κλεισουν πολυεθνικες και μεγαλες ελληνικες εταιρειες ελεγαν τοτε, σιγα μην πεσουν τα ακινητα και ποσες αλλες βλακειες. Ολα γινονται στην τελικη. Οσα ειναι απιθανα σημερα ειναι η λογικη του αυριο.
Τωρα θα μου πεις τι τα γραφω. Οχι δεν εχω ψευδαισθηση οτι θα αλλαξει γνωμη κανεις. Μπορει ομως να συγκρατηθει ενας στους εκατο και να σκεφτει λιγο παραπανω. Να σκεφτει δηλαδη οτι ολα οσα σκεφτεται αυτος τωρα, τα εχουν σκεφτει αλλοι καιρο πριν απο αυτον.  
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 21, 2012, 07:33:59 πμ »

Πολυ σωστα αυτα που ειπε ο φιλος παραπανω..παντως, ειδικα στον τομεα συλλογη, η πιο ασφαλης επιλογη ειναι να κανει καποιος συλλογη επειδη του αρεσει. Οποτε ακομα και αν χασει επενδυτικα, τουλαχιστον να εχει μια ομορφη συλλογη να χαιρεται. Αυτοι που κερδιζουν σε ολες αυτες τις μορφες επενδυσεων ειναι ατομα με εσωτερικη πληροφορηση, με διορατικοτητα, και αν θελετε και με χαρισμα-ταλεντο. Ο πολυς ο κοσμος δυστυχως μπαινει τελευταιος. Ολη η ιστορια ειναι να μπει καποιος πρωτος....
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 21, 2012, 09:43:53 πμ »

Σιγα μην κερδισουν αυτοι που ειδαν φως και μπηκαν τωρα. Οταν εδιναν στους πολλους μια λιρα πριν απο μια δεκαετια και λιγοτερο με 80 ευρω και με την αξια τοτε του χρηματος να εχει ξεφτιλιστει τους φαινοταν ακριβη, σημερα στα 300 τους φαινεται φθηνη.

Ολα γινονται στην τελικη. Οσα ειναι απιθανα σημερα ειναι η λογικη του αυριο.
  

Καλημερα Χριστοφορε,

μια απλη ερωτηση εχω να κανω, τι ειναι αυτο κατα την αποψη σου,που δεν θα επιτρεψει πχ μια λιρα που σημερα εχει 300 ευρω, μετα απο δεκα χρονια  (με την ιδια αναλογια ανοδου που ανεφερες απο 80 σε 300 ) να εχει φτασει σε μια αξια 1125 ευρω ή και παραπανω  Απορία 

Παντως η φραση σου  "Ολα γινονται στην τελικη. Οσα ειναι απιθανα σημερα ειναι η λογικη του αυριο"   μαρτυρα κατ' εμε οτι δεν μπορουμε ποτε να αποκλεισουμε τιποτα καθως επισης δεν μπορουμε  να προδικασουμε το μελλον  Στριφογύρισμα ματιών
Φιλικα Αντωνης
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 21, 2012, 10:33:21 πμ »

εαν η μια λιρα φτασει να κανει σε δεκα χρονια 1125 ευρο η και παραπανω,τοτε θα πρεπει να αγοραζεις με μια λιρα ενα παγωτο χωνακι.
Δηλαδη ενα παγωτο χωνακι να κανει 1125 ευρο δηλαδη ευρο στρατσοχαρτο.

Ο Σωτηρης μιλησε σωστα.

Αντε και καλη χωνεψη. Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 21, 2012, 11:34:14 πμ »

Καλή σας ημέρα σε όλους.Θα ήθελα να σας πώ,οτι μια επένδυση,(οποιαδήποτε)..εκτός από πολλούς παράγοντες,που την καθορίζουν....,ένα πολλή σοβαρό σημείο που προσέχουμε είναι ο χρόνος,που θα μας αποδώσει τα προβλεπόμενα. Απορία
Τώρα, δική μου εκτίμηση,και πολλών άλλων είναι οτι, ο χρυσός είναι καταφύγιο και όχι επένδυση.   
 
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 21, 2012, 11:44:00 πμ »

Το θέμα κύριοι αιναι πολυ απλό κατα την αποψη μου. Το πόσο ψηλά ειναι η τιμή της λίρας το κρίνετε απο πού????τα 350ειναι πολλά? Σε σχεση με τι? αν σας πω η ουγγια σε 3 χρονια θα ναι 4000δολάρια? πολλά ή λίγα? Θέλω να πω ο χρυσός λειτουργεί ωσ καταφύγιο για τουσ επενδυτες διότι ειναι πιο σταθερόσ σε σχέση με τα άλλα 'προιοντα' που διακινούνται στο Χρηματιστήριο αξιών και παραγώγων. Όσο δεν υπάρχει επενδυση που να αποφέρει κερδη με σχετική ασφάλεια ο κόσμος θα κατευθύνεται στον χρυσό.
Και κάτι τελευταίο για αυτον που θέλει να επενδυσει σε χρυσό .. .. Ντενεκεδεσ λαδι και λιρίτσες.... Το σπίτι που μένω το πούλησε ο παππους μου στην κατοχή για 5 λίρεσ και μετα τισ ανταλλαξε με φαγητό και λάδι για να φανε κατι μήνες.Αν φτάσουμε εκει προτιμω να έχω χρυσό και ας τον εχω πληρώσει και ψηλα.Αν όχι εχασα κατι χιλαάρικα, τπτ σημαντικό.

Φίλε Heretic συμφωνώ με αυτα που λες αλλα δεν θέλεις να ξοδέψεις στην ζωή σου 300000 ευρώ για να χτίσεις μια συλλογή και μετα να την κοιτάς σαν χάνος αν δεν αξίζει τπτ. Γι'αυτό άλλωστε και κάθε νόμισμα έχει μία τιμή. Αλλιώς εάν ήταν να συλλέγουμε γιατι μας αρέσει και δίναμε όσο όσο για κάθε νομισμα που μας λείπει θα πουλιώντουσαν τα νομίσμστα σε οποιδήποτε τιμη αλλα βλέπουμε πως σπανίως όταν ένα νομισμα βγει σε τιμή μεγαλύτερη από αυτή που προσφερουν οι συλλέκτεσ το νόμισμα πουλιέται. Δεν βλέπω πολλοί να λένε "α δε με νοιαζει ειναι πολλα, μου λείπει το θέλώ". Εκτόσ εάν είσαι ζαμπλουτοσ και δεν σε ενδιαφερει. Φιλικά Βασίλης....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 21, 2012, 11:48:22 πμ »

συμφώνώ silahim,Τι γινεται όμως όταν δεν υπάρχουν επενδύσεις?ΑπορίαΑπορία?? Στισ περισσότερεσ οικονομίες όπςσ και στην Ελληνική δεν γίνο0νται επενδύσεις το ρίσκο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Μένει μόνο το καταφύγιο. Ποιοσ μου λεει ότι όπως κούρεψαν τα ομόλογα-- ενος πελάτη μου του κούρεψαν 250000 ομόλογο Ε.Δ. στο μισο και τραβάει τα μαλλιά του--- δεν θα κουρέψουν και καταθέσεις??? Μήπως έχουν μπέσα οι πολιτικοί μας. Απορία
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 21, 2012, 11:52:38 πμ »

Το θέμα κύριοι αιναι πολυ απλό κατα την αποψη μου. Το πόσο ψηλά ειναι η τιμή της λίρας το κρίνετε απο πού????τα 350ειναι πολλά? Σε σχεση με τι? αν σας πω η ουγγια σε 3 χρονια θα ναι 4000δολάρια? πολλά ή λίγα? Θέλω να πω ο χρυσός λειτουργεί ωσ καταφύγιο για τουσ επενδυτες διότι ειναι πιο σταθερόσ σε σχέση με τα άλλα 'προιοντα' που διακινούνται στο Χρηματιστήριο αξιών και παραγώγων. Όσο δεν υπάρχει επενδυση που να αποφέρει κερδη με σχετική ασφάλεια ο κόσμος θα κατευθύνεται στον χρυσό.


Το ίδιο είπα και εγώ,ο χρυσός είναι καταφύγιο!!!!Όχι μόνο για τους χρηματιστές.....Παράδειγμα ο παππούς σου!!!!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού


Πάντα φιλικά, Μιχάλης
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 21, 2012, 11:59:17 πμ »

συμφώνώ silahim,Τι γινεται όμως όταν δεν υπάρχουν επενδύσεις?ΑπορίαΑπορία?? Στισ περισσότερεσ οικονομίες όπςσ και στην Ελληνική δεν γίνο0νται επενδύσεις το ρίσκο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Μένει μόνο το καταφύγιο. Ποιοσ μου λεει ότι όπως κούρεψαν τα ομόλογα-- ενος πελάτη μου του κούρεψαν 250000 ομόλογο Ε.Δ. στο μισο και τραβάει τα μαλλιά του--- δεν θα κουρέψουν και καταθέσεις??? Μήπως έχουν μπέσα οι πολιτικοί μας. Απορία



Αν έχεις ώρα διάβασε ένα περασμένο θέμα που είχα ανεβάσει.
 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=3220.0
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences