Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 08:34:29 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: The Young Victoria Sovereign Collection !!!  (Αναγνώστηκε 106266 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουάριος 02, 2019, 08:51:51 πμ »

ρε συ γραφε αλλα οταν γραφεις να βγαζουμε καποιο νοημα..τι εννοεις με αυτο που ειπες?σαν την πυθια τα λες Μεγάλο χαμόγελο..φιλικα..που να ψαξεις?εισαι εμπορος?
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΓΑΤΟΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουάριος 02, 2019, 03:01:53 μμ »

σορρυ για την γραφη μου δε βαζω τονους. εχω συλλεκτη παππου που εχει αμετρητα νομισματα  αν δε σε κανει κοπο πες μου 2.3 κομματια σπανια να τον ρωτησω με τροπο ευχαριστω εκ το προτερων
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουάριος 02, 2019, 04:24:05 μμ »

σορρυ για την γραφη μου δε βαζω τονους. εχω συλλεκτη παππου που εχει αμετρητα νομισματα  αν δε σε κανει κοπο πες μου 2.3 κομματια σπανια να τον ρωτησω με τροπο ευχαριστω εκ το προτερων
Πες τον αν έχει τους θυρεούς του 1838-1839-1841 μιας και είμαστε στην ενότητα  The Young Victoria Sovereign Collection και αν τους έχει θα σου γράψω και για άλλα κομμάτια δυσκολότερα που δεν τα έχουν ούτε τα βιβλία.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουάριος 02, 2019, 04:47:08 μμ »

σορρυ για την γραφη μου δε βαζω τονους. εχω συλλεκτη παππου που εχει αμετρητα νομισματα  αν δε σε κανει κοπο πες μου 2.3 κομματια σπανια να τον ρωτησω με τροπο ευχαριστω εκ το προτερων

ευχομαι να εχει ο παππους ωραια νομισματα..ο κυριος μιχαλης {ellinas}σου ειπε μερικα..κ εγω σου λεω αν εχει 20 δρχ 1876 η 20δρχ οθωνα χρυσο η καποιο πεντολιρο αγγλιας χρυσο ,δεν ειναι και σπανιοτατα αλλα ειναι δυνατα κομματια ολα,η καποιο δυλιρο χρυσο ..αν εχει καπια απο αυτα ειναι μια καλη αρχη πιστευω να υπαρχουν πιο δυνατα κομματια
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΓΑΤΟΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουάριος 02, 2019, 06:33:42 μμ »

 ευχαριστω φιλε μου πολιτιμη βοηθεια για αρχη
Καταγράφηκε
ΓΑΤΟΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουάριος 13, 2019, 03:47:17 μμ »

oυτε θυρεους ουτε τιποτα, μονο καποια ελληνικα 19 αιωανα ορισμενα σε καλη κατασταση. θυρεους ψαχνω παιδια σε λογικες τιμες ως 320ε μη συλλεκτικες φυσικα αλλα σε πολυ καλη κατασταση η να ψαξω 19 αιωνα με δρακο σε αριστη κατασταση? σε αυτες τησ τιμες ως 320
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 13, 2019, 04:02:21 μμ »

oυτε θυρεους ουτε τιποτα, μονο καποια ελληνικα 19 αιωανα ορισμενα σε καλη κατασταση. θυρεους ψαχνω παιδια σε λογικες τιμες ως 320ε μη συλλεκτικες φυσικα αλλα σε πολυ καλη κατασταση η να ψαξω 19 αιωνα με δρακο σε αριστη κατασταση? σε αυτες τησ τιμες ως 320
Να ψάξεις να βρεις νομισματικά βιβλία ελληνικά και ξένα να διαβάσεις.Να διαβάσεις σιγά σιγά όλα τα ποστ στο στέκι.Να παρακολουθείς δημοπρασίες και να κρατάς σημειώσεις.
Να ξεκαθαρίσεις τι είδους συλλογή θέλεις να κάνεις.Μετά απο καιρό όταν αισθανθείς έτοιμος ξεκίνα!!!
Καταγράφηκε
ΓΑΤΟΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 13, 2019, 07:42:57 μμ »

οντως ειμαι νεος σχετικα με οτι σχετιζεται συλλεκτικα κομματια και ακομα ψαχνωμαι αν ακολουθησω ασημενια ελληνικα νομ.η εγγλεζικες λιρες μαλλον κλεινω προς england gold
Καταγράφηκε
ΓΑΤΟΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουάριος 13, 2019, 07:46:14 μμ »

ευχαριστω ελληννα
Καταγράφηκε
peet109
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 10:59:45 πμ »

Kαλημέρα μια βοήθεια ,αν μπορείτε .Υπάρχει ένα κομμάτι με το θυρεό  του 1871 και στη πίσω πλευρά υπάρχει ο αριθμός 31 Που θα μπορέσω να βρώ περισσότερες πληροφορίες και φυσικά την αξία του στο περίπου
Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιανουάριος 18, 2020, 11:09:07 πμ »

Καλημέρα προσπάθησε να βγάλεις καλές φωτογραφίες και ανάρτησε το στις εκτιμήσεις. Ο αριθμός 31 λέγεται die number και σηματοδοτεί αφενός μεν ότι κόπηκε στο Λονδίνο αφετέρου τον σταθμό ή χειριστή της πρεσσας από όπου βγήκε στην αίθουσα κοπής του royal mint.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
peet109
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Ιανουάριος 19, 2020, 01:29:40 μμ »

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ,θα πρέπει να ανοίξω καινούργιο νήμα ;
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #102 στις: Ιανουάριος 19, 2020, 01:31:37 μμ »

ναι, στην κατηγορια που σου πε
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences