Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 07:35:55 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 λεπτό 1831  (Αναγνώστηκε 3741 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 13, 2015, 09:25:15 μμ »

Τι λέτε ότι γράφει το κουτακι?...γιατί συνήθως με τα καποδιστριακα. .πέφτει γέλιο η..κλάμα  στους βαθμούς. .
όλα τα σχόλια  ως προς την κατάσταση, ποικιλια κλπ ευπρόσδεκτα!
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 09:33:41 μμ »

Θα επιχειρησω αλλη μια αναγνωριση ελπιζω να εχω κανει βηματα στην αναγνωριση  Σαρκασμός Μαλλον προκειται για την 343Ca και χαρακτηριζεται ως πολυ σπανια! Τωρα απο βαθμο δεν εχω αποψη αλλα νομιζω σε αυτα τα κοματια δεν παει το κουτι  Χαμόγελο Καλοριζικο αν ειναι νεα προσθηκη!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 09:48:09 μμ »

Το κουτί  θα το σπάσω. ...
και 3 γωνία για την 343 την κανω.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 09:51:31 μμ »

Παντως φαινεται σε πολυ καλη κατασταση. Αν δεν σκοπευεις να το πουλησεις επιβαλεται να το σπασεις  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 09:52:05 μμ »

και εγώ για ...τι γωνίες και κουρμπες  μου έβγαλε το autocorrect. ...
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 09:56:39 μμ »

Παντως φαινεται σε πολυ καλη κατασταση. Αν δεν σκοπευεις να το πουλησεις επιβαλεται να το σπασεις  Χαμόγελο
μόνο για να πάρω την 101 θα την πουλούσα. .
έπιασα  ταναλια  και πριόνι 2-3 φορές  αλλά  κρατήθηκα. .
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:06:05 μμ »

Μονο στο νουμερο της ποικιλιας συμφωνω μαζι σας......
Καλοριζικο!
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:08:25 μμ »

Γιατι βρε Νικο που διαφωνεις? Στις βαρβαρες μεθοδους απο-πιστοποιησης?  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:24:23 μμ »

Ευχαριστώ Νίκο και ας το προτιμάς  σε φέρετρο. ..
Πάντως όλο αυτό  το σκηνικό με τις ποικιλίες άρχισε  να με εκνευρίζει. ..Να φανταστείς  το είχα για μέρες και δεν το τσέκαρα  τι είναι.
Από ότι έχω καταλάβει  ο βαθμός σπανιότητας σε πολλά άλλαξε  από την πρώτη στην δεύτερη και ποιος ξέρει τι θα γίνει στην τρίτη εκδοση..
Βάλε τώρα και το ότι πολλοί  δεν κατάλαβε νουν ότι ο βαθμός απευθύνεται  στα νομίσματα  του ΙΔΙΟΥ τύπου  και χρονιάς  (ένα  common του 28 δεν είναι το ίδιο σπάνιο με ένα common του 30)
Βάλε και το ότι οι ξένοι βλέπουν τρελές τιμές για δύσκολες ποικιλιες χωρίς να ξέρουν τον λόγο και ανεβάζουν τις τιμές σε όλα τα καποδιστριακα  ...
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:32:18 μμ »

Δεν εγραψα πουθενα οτι προτιμαω φερετρο Απορία
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:33:52 μμ »

Ευχαριστώ Νίκο και ας το προτιμάς  σε φέρετρο. ..
Πάντως όλο αυτό  το σκηνικό με τις ποικιλίες άρχισε  να με εκνευρίζει. ..Να φανταστείς  το είχα για μέρες και δεν το τσέκαρα  τι είναι.
Από ότι έχω καταλάβει  ο βαθμός σπανιότητας σε πολλά άλλαξε  από την πρώτη στην δεύτερη και ποιος ξέρει τι θα γίνει στην τρίτη εκδοση..
Βάλε τώρα και το ότι πολλοί  δεν κατάλαβε νουν ότι ο βαθμός απευθύνεται  στα νομίσματα  του ΙΔΙΟΥ τύπου  και χρονιάς  (ένα  common του 28 δεν είναι το ίδιο σπάνιο με ένα common του 30)
Βάλε και το ότι οι ξένοι βλέπουν τρελές τιμές για δύσκολες ποικιλιες χωρίς να ξέρουν τον λόγο και ανεβάζουν τις τιμές σε όλα τα καποδιστριακα  ...

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά μια και το έχεις πιστοποιημένο γιατί να το σπάσεις;κράτα το όπως είναι. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:34:22 μμ »

Νομιζω οτι το βιβλιο ειναι χρησιμοτατο οσο αφορα την ταυτοποιηση ποικιλιων. Ως κλιμακα σπανιοτητας σιγουρα εχει κανει λαθη καποια ισως εσκεμενα  Κλείσιμο ματιού Πχ μια σπανια ποικιλια ισως αναφερεται πιο κοινη αποτι ειναι πραγματικα η το αντιστροφο  Κλείσιμο ματιού για ευνοητους λογους! (ελπιζω να μην ειμαι πολυ καχυποπτος)

Τωρα Βασιλη σιγουρα (απο το λιγο που ασχολουμαι) οι σπανιοτητα που αναφερεται στο βιβλιο σαν μπουσουλας των ποικιλιων αφορα τα κοματια της ιδιας ημερομηνιας και αξιας! ενα ευκολο μονολεπτο δεν μπορει να συγκριθει με μια ευκολη δεκαρα σε ευρεση ουτε τιμη!  Κλείσιμο ματιού Το παραδειγμα σου καλο.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:38:12 μμ »

Ευχαριστώ Νίκο και ας το προτιμάς  σε φέρετρο. ..
Πάντως όλο αυτό  το σκηνικό με τις ποικιλίες άρχισε  να με εκνευρίζει. ..Να φανταστείς  το είχα για μέρες και δεν το τσέκαρα  τι είναι.
Από ότι έχω καταλάβει  ο βαθμός σπανιότητας σε πολλά άλλαξε  από την πρώτη στην δεύτερη και ποιος ξέρει τι θα γίνει στην τρίτη εκδοση..
Βάλε τώρα και το ότι πολλοί  δεν κατάλαβε νουν ότι ο βαθμός απευθύνεται  στα νομίσματα  του ΙΔΙΟΥ τύπου  και χρονιάς  (ένα  common του 28 δεν είναι το ίδιο σπάνιο με ένα common του 30)
Βάλε και το ότι οι ξένοι βλέπουν τρελές τιμές για δύσκολες ποικιλιες χωρίς να ξέρουν τον λόγο και ανεβάζουν τις τιμές σε όλα τα καποδιστριακα  ...
δεν θα το σπάσω βρε παιδιά. ..Απλά το αγόρασα  σε κουτί  και δεν είχα την ευκαιρία  να το  πιάσω  πότε στα χέρια μου. ..Αυτό  με τσαντίζει. .

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά μια και το έχεις πιστοποιημένο γιατί να το σπάσεις;κράτα το όπως είναι. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:41:18 μμ »

Δεν εγραψα πουθενα οτι προτιμαω φερετρο Απορία
συγνώμη  ,δεν κατάλαβα εγώ. .
Αν εννοείς  ότι αφού είναι ήδη  σε κουτί  άστο. .αφού  το σκέφτηκα  λίγο και εγώ εκεί κατέληξα. .
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 10:46:12 μμ »

Νομιζω οτι το βιβλιο ειναι χρησιμοτατο οσο αφορα την ταυτοποιηση ποικιλιων. Ως κλιμακα σπανιοτητας σιγουρα εχει κανει λαθη καποια ισως εσκεμενα  Κλείσιμο ματιού Πχ μια σπανια ποικιλια ισως αναφερεται πιο κοινη αποτι ειναι πραγματικα η το αντιστροφο  Κλείσιμο ματιού για ευνοητους λογους! (ελπιζω να μην ειμαι πολυ καχυποπτος) ΝΑ ΕΙΣΑΙ !!!

Τωρα Βασιλη σιγουρα (απο το λιγο που ασχολουμαι) οι σπανιοτητα που αναφερεται στο βιβλιο σαν μπουσουλας των ποικιλιων αφορα τα κοματια της ιδιας ημερομηνιας και αξιας! ενα ευκολο μονολεπτο δεν μπορει να συγκριθει με μια ευκολη δεκαρα σε ευρεση ουτε τιμη!  Κλείσιμο ματιού Το παραδειγμα σου καλο.

+1000 ... Όμως μην τα λες όλα! κράτα και μυστικά!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Για αυτό χρειάζεται ο καθένας από μόνος του να βλέπει ποιες ποικιλίες είναι σπάνιες και ποιες εύκολες.Το πως; εκείνο είναι δύσκολο αλλά και μια άλλη υπόθεση!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences