Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:09:46 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γνωριζετε τι ειναι αυτα...??  (Αναγνώστηκε 12830 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gianniiisss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 06, 2015, 08:54:31 μμ »

Θα ήθελα την βοήθεια σας...!!!
Καταγράφηκε
gianniiisss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


Προφίλ
!!!
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:01:55 μμ »

και αυτα
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:20:37 μμ »

διαστάσεις? που βρεθηκαν?
τσέκαρε να δεις αν χαράζουν γυαλί
Καταγράφηκε
gianniiisss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 10:49:23 μμ »

οι διαστασεις ποικιλουν...π.χ. 3*2*3 ...τα αγορασα αλλα δεν γνωριζαν τι ειναι....να προσπαθησωδηλαδη να χαραξω πανω σε κατι γυαλινο με αυτα..??
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 12:05:03 πμ »

απο που τα αγόρασες? Απορία
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
gianniiisss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 11:13:40 πμ »

Τα πήρα απο ένα τουριστικό μαγαζί στη Σύρο, είχε και άλλα ορυκτά ..αχατες..χαλαζία...αμέθυστο...μαζί και αυτά...δεν γνώριζαν οι ιδιοι ούτε αυτά ούτε τους αχατες... Έκπληξη
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 08:50:46 μμ »

Δε νομίζω να έδωσες αρκετά χρήματα για λίθους που ούτε καν οι πωλητές δεν γνώριζαν! Είναι γελοίο ο πωλητής να πουλάει το εμπόρευμά του χωρίς να γνωρίζει καν τι πουλάει. Πες μου πόσο κόστισε ο λίθος της πρώτης φωτογραφίας. Μόνο της πρώτης φωτογραφίας πες μου... Και τι βάρος έχει??
Καταγράφηκε
gianniiisss
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 19


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 10:27:25 μμ »

Τελικά όντως χαράζει σε γυαλι...Σημειωτέον η τιμή δεν παίζει κανέναν ρόλο όταν δεν γνωρίζεις τι δίνεις και τι αγοραζεις σε μία συναλλαγή...Η τιμή αυτής ήταν 2 €...150γρ είναι....!!!
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 11:48:02 μμ »

Πλάκα κάνεις? παίζει να είσαι ο πιο κωλόφαρδος! Για να χαράζει γυαλί, σημαίνει ότι έχει σκληρότητα πάνω από 7. Φίλε ίσως έχεις ακουαμαρίνα στα χέρια σου! Η ακουαμαρίνα έχει σκληρότητα 7,5-8 της κλίμακας μος. Σου συστήνω να το πας σε γεμολογο για αναγνώριση ώστε να είσαι σίγουρος τι έχεις! Με προβληματιζει το ιδιαίτερα μεγάλο βάρος του και πως και δεν το πήραν χαμπάρι. 150 γραμμάρια με τέτοια ποιότητα και διαφάνεια δεν αγνοείται τόσο εύκολα. Αν είναι όντως ακουαμαρίνα, τότε μιλάμε για αξίας 750 ευρώ! Και το αγόρασες για μόλις 2 ευρώ! Και πρόσεχε, μην πέσεις σε παγίδα και το πουλήσεις για λίγα ευρώ γιατί υπάρχουν πολλά κοράκια εδώ μέσα. Πρώτα πήγαινέ το σε γεμολογο φίλε.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 11:59:58 μμ »

Πλάκα κάνεις? παίζει να είσαι ο πιο κωλόφαρδος! Για να χαράζει γυαλί, σημαίνει ότι έχει σκληρότητα πάνω από 7. Φίλε ίσως έχεις ακουαμαρίνα στα χέρια σου! Η ακουαμαρίνα έχει σκληρότητα 7,5-8 της κλίμακας μος. Σου συστήνω να το πας σε γεμολογο για αναγνώριση ώστε να είσαι σίγουρος τι έχεις! Με προβληματιζει το ιδιαίτερα μεγάλο βάρος του και πως και δεν το πήραν χαμπάρι. 150 γραμμάρια με τέτοια ποιότητα και διαφάνεια δεν αγνοείται τόσο εύκολα. Αν είναι όντως ακουαμαρίνα, τότε μιλάμε για αξίας 750 ευρώ! Και το αγόρασες για μόλις 2 ευρώ! Και πρόσεχε, μην πέσεις σε παγίδα και το πουλήσεις για λίγα ευρώ γιατί υπάρχουν πολλά κοράκια εδώ μέσα. Πρώτα πήγαινέ το σε γεμολογο φίλε.


Απορία?? Για κάνε μας μια ανάλυση για το ποιοί είναι τα κοράκια εδω μέσα για να προσέχουμε κι εμείς...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2015, 12:08:27 πμ από Smartmorpheus » Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:09:38 πμ »

Aυριο ολοι εισητηρια για Συρο ... Κανα λουκουμι να φερετε παιδια  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:12:26 πμ »

Εγώ πάλι θα επιμείνω μέχρι ο φίλος να μας πει ποιούς να προσέχουμε.Επειδή το στέκι είναι μια παρέα που διαφέρει απο τις άλλες προσωπικά ενοχλήθηκα απο αυτό που έγραψε.Εγω προσωπικά δεν θα συμμετείχα σε ένα φόρουμ με απατεώνες....Τώρα Αυτός γιατί συμμετέχει δεν το γνωρίζω...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:36:29 πμ »

Έλα Smartmorpheus, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Ίσα ίσα που σκοπεύω να προστατέψω ένα ΝΕΟ μέλος του φόρουμ μας, που είναι ο gianniiisss, από το να πέσει στην παγίδα της απάτης. Το παιδί πόσταρε όμορφες πέτρες για να του τις αναγνωρίσουμε και εγώ με χαρά του αναγνώρισα μια πέτρα που με εντυπωσίασε πράγματι και του έδωσα συμβουλές τι να κάνει. Γιατί βλέπω ότι είναι νέο μέλος χωρίς να γνωρίζει τι πέτρα είναι και έκανε δοκιμές χάραξης για να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα. Συμμετέχω εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε γνώσεις και απόψεις πάνω στον συλλεκτισμό. Και κύριο μέλλημά μας είναι να προστατεύσουμε τα ΝΕΑ μέλη που εγγράφονται από πιθανές απάτες. Όσο για τα κοράκα που λες, πληροφορήθηκα από κάποιους ότι υπάρχουν κοράκια μέσα. Ποστάρει ένα μέλος το αντικείμενό του για εκτίμηση και αν δουν ότι αξίζει πολύ, επίτηδες του κάνουν χαμηλή εκτίμηση με σκοπό να το αποκτήσουν. Αυτό θέλω να πω.
Εσύ Smartmorpheus απλά δεν έπεσες σε απατεώνα. Πάντα ελλοχεύει η πιθανότητα να συναναστραφείς με απατεώνα και να σου κάνει επίτηδες χαμηλή εκτίμηση το νόμισμά σου (παράδειγμα θέτω) και να σου κάνει χαμηλή πρόταση για να το αποκτήσει.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:40:24 πμ »

Έλα Smartmorpheus, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Ίσα ίσα που σκοπεύω να προστατέψω ένα ΝΕΟ μέλος του φόρουμ μας, που είναι ο gianniiisss, από το να πέσει στην παγίδα της απάτης. Το παιδί πόσταρε όμορφες πέτρες για να του τις αναγνωρίσουμε και εγώ με χαρά του αναγνώρισα μια πέτρα που με εντυπωσίασε πράγματι και του έδωσα συμβουλές τι να κάνει. Γιατί βλέπω ότι είναι νέο μέλος χωρίς να γνωρίζει τι πέτρα είναι και έκανε δοκιμές χάραξης για να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα. Συμμετέχω εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε γνώσεις και απόψεις πάνω στον συλλεκτισμό. Και κύριο μέλλημά μας είναι να προστατεύσουμε τα ΝΕΑ μέλη που εγγράφονται από πιθανές απάτες. Όσο για τα κοράκα που λες, πληροφορήθηκα από κάποιους ότι υπάρχουν κοράκια μέσα. Ποστάρει ένα μέλος το αντικείμενό του για εκτίμηση και αν δουν ότι αξίζει πολύ, επίτηδες του κάνουν χαμηλή εκτίμηση με σκοπό να το αποκτήσουν. Αυτό θέλω να πω.
Εσύ Smartmorpheus απλά δεν έπεσες σε απατεώνα. Πάντα ελλοχεύει η πιθανότητα να συναναστραφείς με απατεώνα και να σου κάνει επίτηδες χαμηλή εκτίμηση το νόμισμά σου (παράδειγμα θέτω) και να σου κάνει χαμηλή πρόταση για να το αποκτήσει.

Μάλλον χειρότερο το έκανες...Περιμένω να ακούσω ποιά είναι τα κοράκια που σε πληροφόρησαν "kάποιοι" ότι υπάρχουν εδω μέσα... Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:41:45 πμ »

Και να φανταστείς mpifteki ήμουν στην Σύρο φέτος το καλοκαίρι! Πως και δεν έπιασε το μάτι μου το τουριστικό μαγαζί??? Μάλλον φταίνε οι όμορφες ντόπιες που αποσπούσαν την προσοχή μου.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences