Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 11:19:19 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αναμνηστικά 10έυρα Τιμές της Πιάτσας...  (Αναγνώστηκε 27597 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 10:54:22 μμ »

τοτε θα σαι πολυ μερακλης Γλώσσα  Μεγάλο χαμόγελο
πανω το βρηκα στη λεσχη......εδω τι να βρω.....καμμια λιρα μονο και νομιζουν οτι ειναι και σπανια Κλάμα
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
GASS
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 11:10:25 μμ »

2500 κοματια τα ασημενια απο τους παραολυμπιακους 2011 και 1000 κοματια τα χρυσα ητανε.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 11:22:52 μμ »

2000 ηταν Κλείσιμο ματιού τα μπερδευω παντα με διον διας κτλ.........
και 7500 ακροπολη και σταδιο......
mea culpa Χαμόγελο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 11:51:23 μμ »

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν οι τιμές , πάνω κάτω ορισμένα εκεί έχουν . Τουλάχιστον για τα ασημένια του 2011 εάν τα βρεις με ένα 50αρικό πάρτα με κλειστά μάτια ..
Στην προτελευταία δημοπρασία τις ΠΝΕ , εάν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί το ένα ζεύγος από τα ασημένια του 2011 ξεκίναγε από τα 100€ και πουλήθηκε χωρίς τις προμήθειες στα 110€ , ενώ το άλλο ζεύγος ξεκίναγε από τα 160€ ??
Σύγκρινε αυτά που πουλήθηκαν 110€ με αυτά που έχω στις πωλήσεις . Η μέρα με την νύχτα ..

Όσο για τα ασημένια του ασημένια 10αρα του 2006-2007 γράφεις 30-50 τιμή πιάτσας . Σε τι πιάτσες υπάρχουν αυτά βρε παιδιά με 30€ ?? Να πάω να πάρω και εγώ που θέλω .. Εάν στα δώσει κάποιος φίλος σε τέτοια τιμή , δεν νομίζω να έχουν και τόσο παρά έξω

Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:03:17 πμ »

Η συζητηση εγινε αρκετα ενδιαφερον θα ελεγα... Χαμόγελο
Εαν δεν εχει προβλημα και ο Ανδρεας ας πουμε και για "τιμες της πιατσας " στα ΧΡΥΣΑ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ Ιπποκρατης -Αριστοτελης -Αρχιμηδης που ολους λιγο πολυ μας ενδιαφερουν αλλους για πωληση και αλλους για αγορα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:05:04 πμ »

Άνοιξε καλύτερα άλλο θέμα στην κεντρική κατηγορία με τα Ελληνικά αναμνηστικά που να αναφέρετε για τα χρυσά. Μην χαθεί εδώ μέσα η μπάλα  Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2015, 12:15:25 πμ από Han » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:22:16 πμ »

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν οι τιμές , πάνω κάτω ορισμένα εκεί έχουν . Τουλάχιστον για τα ασημένια του 2011 εάν τα βρεις με ένα 50αρικό πάρτα με κλειστά μάτια ..
Στην προτελευταία δημοπρασία τις ΠΝΕ , εάν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί το ένα ζεύγος από τα ασημένια του 2011 ξεκίναγε από τα 100€ και πουλήθηκε χωρίς τις προμήθειες στα 110€ , ενώ το άλλο ζεύγος ξεκίναγε από τα 160€ ??
Σύγκρινε αυτά που πουλήθηκαν 110€ με αυτά που έχω στις πωλήσεις . Η μέρα με την νύχτα ..

Όσο για τα ασημένια του ασημένια 10αρα του 2006-2007 γράφεις 30-50 τιμή πιάτσας . Σε τι πιάτσες υπάρχουν αυτά βρε παιδιά με 30€ ?? Να πάω να πάρω και εγώ που θέλω .. Εάν στα δώσει κάποιος φίλος σε τέτοια τιμή , δεν νομίζω να έχουν και τόσο παρά έξω


Στην δημοπρασια της ΠΝΕ που αναφερεις το ενα ζευγος πωληθηκε 110 με τις προμηθειες η τιμη ειναι τελικη.......το αλλο ζευγος ξεκινουσε απο τα 160 γιατι τοσα ζητησε ο ιδιοκτητης τους..........τι εξηγηση να δωσουμε;ο ενας ηθελε απο τα 100 και ο αλλος απο τα 160
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:27:59 πμ »

Αααα και κατι τελευταιο ο πωλητης εχει το δικαιωμα να ζηταει οσο θελει για τα νομισματα του και ο αγοραστης εχει καθε δικαιωμα να οριζει ποσα θα βγαλει απο την τσεπη του για να αγορασει ενα νομισμα......απλα τα πραγματα παιδια........το μονο που θα κριθει μελλοντικα ειναι αν εκανε καλα η οχι......βρηκε ενα νομισμα σε τιμη χ αυτος εδινε ψ δεν το πηρε αλλα τωρα το ψαχνει και οτι βρισκει ειναι χ plus σε αυτη την περιπτωση ειναι χαμενος στην αντιθετη περιπτωση ειναι κερδισμενος
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:31:25 πμ »

Δεν το γνώριζα πως γίνονται οι πωλήσεις εκεί πέρα, νόμιζα ότι τα νομίσματα τα έχει η ΠΝΕ και ανάλογα με την ποιότητα τους τα πουλάει , γιατί αυτό στα 110 από τις φωτογραφίες μόνο για proof δεν μου κάνουν . Ούτε βέβαια αυτό στα 160 ξεχωρίζει για την γυαλάδα που έχουν τα proof νομίσματα , αλλά φαίνεται λίγο καλύτερο ποιοτικά ..
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:36:06 πμ »

Δεν το γνώριζα πως γίνονται οι πωλήσεις εκεί πέρα, νόμιζα ότι τα νομίσματα τα έχει η ΠΝΕ και ανάλογα με την ποιότητα τους τα πουλάει , γιατί αυτό στα 110 από τις φωτογραφίες μόνο για proof δεν μου κάνουν . Ούτε βέβαια αυτό στα 160 ξεχωρίζει για την γυαλάδα που έχουν τα proof νομίσματα , αλλά φαίνεται λίγο καλύτερο ποιοτικά ..
οχι τα νομισματα ειναι μελων της ΠΝΕ και δημοπρατουνται για τα μελη της.Τα εσοδα απο την προμηθεια ειναι το οφελος της ΠΝΕ και τα χρηματα μετα την αφαιρεση του ποσοστου της καταληγουν στην τσεπη του ιδιοκτητη του νομισματος
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:39:12 πμ »

Ευχαριστώ Έλληνα για τις πληροφορίες .
Κάτι πρέπει να κάνουν πάντως με τις φωτογραφίες , τέτοια νομίσματα έπρεπε να έλαμπαν όχι να φαίνονται χάλια ..
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 12:41:24 πμ »

Ευχαριστώ Έλληνα για τις πληροφορίες .
Κάτι πρέπει να κάνουν πάντως με τις φωτογραφίες , τέτοια νομίσματα έπρεπε να έλαμπαν όχι να φαίνονται χάλια ..
δεν διαφωνω
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 10:11:30 πμ »

Εμενα παντως μου λειπει ο sac  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 02:07:51 μμ »

Εμενα παντως μου λειπει ο sac  Αναποφασιστικότητα
Και ξέρεις φιλαράκι ότι το τραγουδάκι στο αφιερώνω , που αλλάξανε τα γούστα σου και μπέρδεψες τα μπούτια σου! 2 φορές τα αγόρασες και 2 φορές τα πούλησες και τώρα τα ξαναματαθές?  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Αλλά ξέχασα, ήσουνα ματιασμένος...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
(Μην ανησυχείς , κάτι θα κάνουμε για το φιλαράκι.. Έναν σε έχουμε.)



Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 02:12:33 μμ »

Αααα , και επίσης το τραγούδι είναι και αφιερωμένο σε όλους μας με την έννοια ότι εγκαινιάζουμε μια νέα πρακτική... Του να μοιραζόμαστε την γνώση , αυτό δεν είναι και το νόημα? Αλλά μάλλον μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences