Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:51:59 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΛΑΜΠ  (Αναγνώστηκε 13423 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 11:31:27 μμ »

Χρησιμοποιησα led αλλα δεν μου αρεσει το αποτελεσμα ισως βεβαια επειδη ηταν μικρες
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 11:41:56 μμ »

Δυνατή δραχμή, αλλά βλέπω δεν το βάζεις κάτω. Εύγε, τέκνον μου!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 11:55:58 μμ »

εεετσι με επιμονη!!! δε χτιστηκε σε μια μερα η Ρωμη... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 12:24:33 πμ »

Το νομισμα ειναι πολυ δυνατο Θαναση μου αυτο που παλευω ειναι με τις φωτογραφιες  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 12:39:23 πμ »

...........και να συμπληρωσω οτι μαλλον αρεσε σε μενα και σενα και τον φιλο μας τον Τακη..........ειχε δικιο μια ψυχη που οταν το κουβεντιασα μου ειπε μη σηκωνεις τιποτα δεν βλεπεις οτι κανεις δεν ασχολειται......αμα βγει καμμια δεκαδα λιρες για πωληση τοτε ολοι γραφουν  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο αυτα τα ειπε ενας φιλος μου.........εχω πραγματα για μελετη αλλα δεν καθομαι παλι να τα σηκωσω θα τα μοιραζομαι με συγκεκριμενα ατομα ιδιωτικα και θα μαθαινω παλι ιδιωτικα........ουτε τους θυρεους που ειχα ετοιμασει για μελετη θα τους βγαλω..........αργοτερα οταν τα πραγματα αλλαξουν μπορει να μιλησουμε παλι...........Θαναση οταν ξαναβρεθουμε θα τοχω μαζι μου να το δεις
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 01:08:52 πμ »

Αντε, αποχωρα και εσυ να δουμε τι θα καταλαβεις.
Μου φαινεται μας εχουν τρελλανει οι συνθηκες και δεν ξερουμε τι μας φταιει.
Προστρεξαμε να σε βοηθησουμε με τις φωτο και εσυ παραπονιεσαι που δεν σου επαινεσαμε την δραχμη?
Ματιασμενοι ειστε ολοι σας μου φαινεται, πρεπει να κανουμε ευχελαιο και να φερουμε Σμυρνιες ξεματιαστρες στο στεκι. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 01:15:05 πμ »

Πεστου τα ρε Δημητρη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Να μη παιρνεις κουτακια..να μπορεις να φωτογραφιζεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εχεις καψουρα Μαικ.. σαν και μας και χειροτερα που λενε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο....ωραιος...  μακαρι να μη την χασουμε ποτε..να γουσταρουμε....για να δουμε αν θα μας αφησουν οι καιροι Χαμόγελο
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 02:38:47 πμ »

 Επειδή όλοι λίγο πολύ κάπως έτσι είμαστε Μιχάλη...

www.youtube.com/watch?v=lGQi8Rr-W_8


 Ας το πάρουμε λίγο πιο χαλαρά... Γλώσσα
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 08:30:31 πμ »

Μιχάλη Καλημέρα, πολύ όμορφη φαίνεται η δραχμή σου αλλά νομίζω ότι για τη φωτογραφία χρειαζόταν περισσότερο φως Αναποφασιστικότητα και ίσως μεγαλύτερη απόσταση. Δεν ξέρω ρε φίλε πραγματικά με τη φωτογραφία  Απορία Απορία.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 08:38:43 πμ »

Αντε, αποχωρα και εσυ να δουμε τι θα καταλαβεις.
Μου φαινεται μας εχουν τρελλανει οι συνθηκες και δεν ξερουμε τι μας φταιει.
Προστρεξαμε να σε βοηθησουμε με τις φωτο και εσυ παραπονιεσαι που δεν σου επαινεσαμε την δραχμη?
Ματιασμενοι ειστε ολοι σας μου φαινεται, πρεπει να κανουμε ευχελαιο και να φερουμε Σμυρνιες ξεματιαστρες στο στεκι. Σαρκασμός Σαρκασμός

Βρε συ αυτο καταλαβες απο ολο αυτο........προσπαθω να δειξω συσχετισμο φωτογραφιας και βαθμου και πως μπορει να επιτευχθει καλυτερο αποτελεσμα ωστε να βγαινει εικονα κοντα στη πραγματικοτητα.......ειναι το νομισμα τοσο καλο οσο λεει το κουτι η οχι και αν ναι γιατι;αν οχι παλι γιατι;.Να παραπονεθω γιατι δεν επαινεθηκε η δραχμη;Μα νομιζεις σοβαρα οτι σηκωσα την δραχμη για να παρω επαινους;Βλεπω καθημερινα πολλα ατομα να ειναι online αλλα οταν ξεκινα μια συζητηση για νομισματα οι ιδιοι και οι ιδιοι συμμετεχουν σε αυτη και προσπαθουν να εκφρασουν αποψεις και μεσα απο την ανταλλαγη αυτων να ξεστραβωσουν και να ξεστραβωθουν.Προσωπικα σε ευχαριστω για την βοηθεια που προσπαθεις να μου δωσεις και οχι μονο σε μενα αλλα ειμαστε σε νομισματικο φορουμ και θα επρεπε περισσοτερος κοσμος να εξεφραζε λογο.Οι συνθηκες πραγματι ειναι δυσκολες για ολους μας αλλα δεν επηρεαζομαι απο αυτες εχω μαθει να λειτουργω κατω απο συνθηκες αφορητης πιεσης........ξεματιαστρες αυτη την περιοδο δεν ειναι ευκαιρες κανουν υπερωριες σε αλλο ποστο που εχει μεγαλυτερη αναγκη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.......ισως δεν επρεπε να γραψω οτι εγραψα γιατι μαλλον βγηκαν λανθασμενα μηνυματα απο πλευρας μου........ειμαι εδω μαζι σας και οπου μπορω θα προσφερω σε νομισματικες συζητησεις και καλο θαναι να το κανουν και αλλοι.........την καλημερα μου σε ολους
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 08:42:13 πμ »

Μιχάλη Καλημέρα, πολύ όμορφη φαίνεται η δραχμή σου αλλά νομίζω ότι για τη φωτογραφία χρειαζόταν περισσότερο φως Αναποφασιστικότητα και ίσως μεγαλύτερη απόσταση. Δεν ξέρω ρε φίλε πραγματικά με τη φωτογραφία  Απορία Απορία.
Καλημερα καλε μου φιλε θα το παλεψω να δω γιατι ουτε εγω ξερω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 08:43:34 πμ »

Πεστου τα ρε Δημητρη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Να μη παιρνεις κουτακια..να μπορεις να φωτογραφιζεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εχεις καψουρα Μαικ.. σαν και μας και χειροτερα που λενε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο....ωραιος...  μακαρι να μη την χασουμε ποτε..να γουσταρουμε....για να δουμε αν θα μας αφησουν οι καιροι Χαμόγελο
την καψουρα την δικη σου δεν την φτανει κανεις θειο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 08:44:52 πμ »

Αντρεα cool ..........αν εισαι ετσι με φοβιζεις  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...........καλημερα
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 11:04:16 πμ »

 Καλημέρα, οκ με μια δόση υπερβολής... + Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο . Αλλά κάπως έτσι είναι τον τελευταίο καιρό ο περισσότερος  κόσμος... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Το πρόβλημα με τα σλάμπ είναι ότι γυαλίζει η επιφάνεια, απ`ότι βλέπω στο βιβλίο του Χρυσόγελου δύσκολα βγαίνει αποτέλεσμα ικανοποιητικό, χωρίς light tent, λάμπες ψυχρού φωτός εκατέρωθεν και copy stand...

 Θα κάνω μια προσπάθεια αργότερα, χωρίς να έχω και εγώ τον κατάλληλο εξοπλισμό...



Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 27, 2015, 02:53:51 μμ »

Εγω με ελαχιστα εξοδα εφαρμοζω το παρακατω "στησιμο"
3 led, ενα επιτραπεζιο τριποδακι και τελος.....
http://i.imgur.com/RfxsLJS.jpg?2
οριστε και το αποτελεσμα σε slab
http://i.imgur.com/Puy6Fmq.jpg?1
πολλες δοκιμες χρειαζεται Μιχαλη και θα το βρεις  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences