Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 12:32:42 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σχετικα με συλλεκτικα αυτοκινητα κυκλοφοριας  (Αναγνώστηκε 5834 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
bebis314
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 11:40:22 πμ »

Καλημερα,ενδιαφερεται κανεις για συλλεκτικα αυτοκινητα σε κυκλοφορια;
Υπαρχει κανεις που να εχει κατι τετοιο απο εδω στο forum;
Καταγράφηκε
carrera
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 12:36:45 μμ »

Παράδειγμα;
Καταγράφηκε

bebis314
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 12:41:53 μμ »

mercedes pagoda model 1962, mercedes 450SLC model 1978
Καταγράφηκε
bebis314
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 12:45:34 μμ »

Η οτι αλλο κρινει ο καθενας ως συλλεκτικο,ακομη και ΒΜW 318i M40 model 1991 original που να μην εχει
πειραχτει θεωρειται συλλεκτικο σε λιγα χρονια.
Ειχα ενα και το εδωσα ο βλακας και τωρα με παρακαλαει η BMW,αλλα δυστυχως δεν υπαρχει πλεον...
Καταγράφηκε
Makis-P
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 189


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 12:55:32 μμ »

Εχω 318i e30 1988 φουλ εργοστάσιο φυλαγμένο σε γκαράζ.

Κολλημένο μοτέρ.

Το θες ;;
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 03:06:46 μμ »

Δεν καταλαβα, εχεις pagoda  και θες να το δωσεις, ή ψαχνεις να αγορασεις? Δυστυχως οι τιμες σε τετοια αμαξια εχουν κατρακυλησει κ αυτες, οπως σε ολα τα συλλεκτικα λογω κρισης.
Καλυτερα ψαξε στο μομπαιλ ή ανεβασε αγγελια.
Εκει μπορει να πωληθει σε καλη τιμη, εκτος αν απο το σκανδαλο με την VW  χρεωκοπησουν  οι κ@λογερμαναραδες
Καταγράφηκε
bebis314
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 03:59:05 μμ »

Ψαχνω gabrio BMW 318i e30 model 1990-1991 κατα προτιμηση αυτοματο.
Οχι δεν εχω pagoda η SLC 450
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 04:12:01 μμ »

μεγαλο,ακριβο αλλα και πολυ ομορφο κεφαλαιο τα αυτοκινητα αντικες!!!ονειρο το εχω να αποκτησω καποια,οχι απαραιτητα ακριβα σαν τα μερσεντες που αναφερθηκαν παραπανω..για αρχη σκεφτομαι να βρω ενα trabant το οποιο θα του αλλαξω κινητηρα για να μπορω να το χρησιμοποιω γενικα και οχι να το αφησω με τον διχρονο εργοστασιακο..αααχ..ωραια φαση! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 04:35:40 μμ »

μεγαλο,ακριβο αλλα και πολυ ομορφο κεφαλαιο τα αυτοκινητα αντικες!!!ονειρο το εχω να αποκτησω καποια,οχι απαραιτητα ακριβα σαν τα μερσεντες που αναφερθηκαν παραπανω..για αρχη σκεφτομαι να βρω ενα trabant το οποιο θα του αλλαξω κινητηρα για να μπορω να το χρησιμοποιω γενικα και οχι να το αφησω με τον διχρονο εργοστασιακο..αααχ..ωραια φαση! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο
Θα μου επιτρέψετε να συνεισφέρω στη συζήτηση ως πρώην μέλος λέσχης κλασσικού αυτοκινήτου και πρώην χρήστης everyday classic αυτοκινήτου.
Ακατάλληλο για καθημερινή χρήση,δαπανηρό(ακόμα και άν το φτιάχνεις μόνος σου,όπως εγώ)χωρίς βασικές ανέσεις,ασύμφορο γενικώς.Αλλά.......ωραία φάση.
Εκδρομές,αγώνες,ταβέρνες...Αν αντέχεις να συντηρείς ένα παιδί ακόμα,κάντο.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 27, 2015, 04:40:31 μμ »

χμμμ!για πες λεπτομεριες!! δαπανηρο ως προς τι? να το φτιαξεις μονος σου σε τι? υπαρχουν πολλες καταστασεις να παρεις ενα αμαξι-αντικα..απο σκελετο μονο μεχρι που να κυκλοφορει ακομα...οι πολλες ανεσεις σε τετοια αμαξια ειναι περιττες νομιζω..για το συγκεκριμενο που ανεφερα,γνωριζω που θα βρω αμαξια να κυκλοφορουν ακομα..οποτε το μονο που θα χρειαστει θα ειναι ο κινητηρας και ενα ψιλομαζεμα νομιζω..και βιασυνη δεν υπαρχει..σιγα σιγα..επισης θα χρειαστω και αλλες πληροφοριες μιας και γνωριζεις για γενικα θεματα,οπως ασφαλεια-χαρτια-κτλ.σε πμ.. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 08:32:09 πμ »

Ψαχνω gabrio BMW 318i e30 model 1990-1991 κατα προτιμηση αυτοματο.
Οχι δεν εχω pagoda η SLC 450
Εχω ένα τετοιο αυτοκινητο το οποιο το αγορασα περι τα μεσα της δεκαετιας του 1990 γυρω στα 5.000.000 δραχμες τοτε ...υπερβολικα μεγαλο ποσο για την εποχη !!!
Είναι το Ε30 318 bauer - καμπριο με κουκουλα - αρκετα σταθερο - γρηγορο και ευρυχωρο ....καμμια σχεση με τα αυτοκίνητα της σημερινης εποχης ....
Φυσικα είναι το αγαπημενο μου και λογω της ιδιαιτερότητας του δεν κανω καμμια σκεψη να το πουλησω ...ισως να το ανακατασκευασω καποια στιγμη όταν και εφόσον θα μπορω ...εάν υπαρχουν τα χρηματα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 01:44:47 μμ »

kostakis88  να ξερεις πως ολα τα εξαρτηματα πρεπει να ειναι γνησια και βεβαια η περιπτωση να αλλαξεις κινητηρα βαζοντας καποιον αλλο εκτος απο αυτον που παραγοταν, θα εχει  ως αποτελεσμα να μην βγαλει πινακιδες συλλεκτικου. Τουλαχιστον αυτα ξερω απο φιλους...
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 02:17:25 μμ »

kostakis88  να ξερεις πως ολα τα εξαρτηματα πρεπει να ειναι γνησια και βεβαια η περιπτωση να αλλαξεις κινητηρα βαζοντας καποιον αλλο εκτος απο αυτον που παραγοταν, θα εχει  ως αποτελεσμα να μην βγαλει πινακιδες συλλεκτικου. Τουλαχιστον αυτα ξερω απο φιλους...
Ακριβώς έτσι είναι.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences