Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 05:16:23 μμ
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Όριο εμβάσματος στο εξωτερικό 500 Ευρώ μέσω ίντερνετ.  (Αναγνώστηκε 66311 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #150 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 07:04:50 μμ »

Τα έξοαδα ήταν πολλά... πήγαν 30 ευρώ. Πλήρωσα και τα έξοδα του άλλου για τη μεταφορά. Κάποια από τα προιόντα που πήρα δεν υπάρχουν όμως εδώ... άρα αναγκαστικά έπρεπε να τα δώσω. Πάντως μου είπαν ότι από σήμερα μπορείς να στείλεις μέχρι 500 ευρώ το μήνα χωρίς περιορισμούς στο τι αγοράζεις...
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #151 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 07:07:53 μμ »

Τα έξοαδα ήταν πολλά... πήγαν 30 ευρώ.
Έκπληξη Έκπληξη Θυμός Θυμός

Πλήρωσα και τα έξοδα του άλλου για τη μεταφορά. Κάποια από τα προιόντα που πήρα δεν υπάρχουν όμως εδώ... άρα αναγκαστικά έπρεπε να τα δώσω. Πάντως μου είπαν ότι από σήμερα μπορείς να στείλεις μέχρι 500 ευρώ το μήνα χωρίς περιορισμούς στο τι αγοράζεις...
Μήπως έτυχε να ρωτήσεις αν αυτή η αποστολή μπορεί να γίνει και με e-banking ή αποκλειστικά απ'το υποκατάστημα;
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #152 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 09:05:09 μμ »

Σωστά! Και εμπιστευτικά η υπάλληλος μου είπε: "Μην ταλαιπωρείσαι, αν μπορείς ν' ανοίξεις λογαριασμό σε τράπεζα όμορης χώρας, μην το καθυστερείς. Τα capital δεν βλέπω να φεύγουν".


αν ημουν προς τα πανω,ενα πρωι θα επαιρνα το αυτοκινητο,σε 2 ωρες θα ημουν σαντανσκι,θα επινα καφε, θα ανοιγα λογαριασμο,θα ψωνιζα και τπτ,φουλαρισμα καυσιμα και πισω.

αννιβα τοσο παει στο γκισε.σε 3η χωρα που θελω εγω
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #153 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 09:21:20 μμ »

Το έμβασμα προς Γαλλία, το έκανα μέσω internet, από το iBank της Εθνικής Τράπεζας σήμερα το πρωί, με την αιτιολογία 'Εισόδημα από εργασία' (εννοεί ότι τα χρήματα είναι εισόδημα από εργασία του παραλήπτη).

Ναι μεν έστειλα τα χρήματα αλλά ακόμη δεν παρελήφθησαν. Αν δεν απατώμαι κάνει 1-2 εργάσιμες για να φανούν στον παραλήπτη. Πάραυτα υποθέτω ότι έγινε κανονικά το έμβασμα διότι αφαιρέθηκαν από τον λογαριασμό μου και επιπλέον μου κράτησαν και 1 ευρώ για έξοδα.

Κατά πάσα πιθανότητα, όπως τα λες, πράγματι πραγματοποιήθηκε κανονικά το έμβασμα, διότι έμβασμα στο εξωτερικό (εντός του ορίου των 500 Ευρώ) προσπάθησα να κάνω και εγώ με το iBank της Εθνικής, πριν 5 ημέρες, και το σύστημα με σταμάτησε πριν το ολοκληρώσω.

Ωστόσο, ας περιμένουμε να δούμε αν σ'ενημέρωσει ο παραλήπτης ότι έλαβε κανονικά τα χρήματα...!  Αναποφασιστικότητα
Κανονικά αύριο-μεθαύριο πρέπει να'χεις νέα του.

Να με συγχωρείτε για την αργοπορία... υποχρεώσεις.

Ο παραλήπτης παρέλαβε σήμερα το πρωί... κανονικά. Συνεπώς γίνεται και με e-banking.

Επόμενη προσπάθεια για νέο έμβασμα εντός του μήνα, για διαπίστωση αν ισχύει το όριο, δεν μπορώ να κάνω διότι : τέλειωσε... το μαλλί... το μαρούλι... το σάλιο... τα μουρμούρια... πέστε το όπως θέλετε.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #154 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 09:53:14 μμ »

Σωστά! Και εμπιστευτικά η υπάλληλος μου είπε: "Μην ταλαιπωρείσαι, αν μπορείς ν' ανοίξεις λογαριασμό σε τράπεζα όμορης χώρας, μην το καθυστερείς. Τα capital δεν βλέπω να φεύγουν".


αν ημουν προς τα πανω,ενα πρωι θα επαιρνα το αυτοκινητο,σε 2 ωρες θα ημουν σαντανσκι,θα επινα καφε, θα ανοιγα λογαριασμο,θα ψωνιζα και τπτ,φουλαρισμα καυσιμα και πισω.

αννιβα τοσο παει στο γκισε.σε 3η χωρα που θελω εγω

Το έχω τσεκάρει από το καλοκαίρι φίλε. Πιστεύω πως στην Γευγελή είναι η καλύτερη λύση.
Ακριβώς στα σύνορα έχει Sparkase Bank.
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #155 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:20:02 μμ »

Το έχω τσεκάρει από το καλοκαίρι φίλε. Πιστεύω πως στην Γευγελή είναι η καλύτερη λύση.
Ακριβώς στα σύνορα έχει Sparkase Bank.
Και πιο μέσα ALPHABANK με ...ωραία ξανθούλα που ξέρει και ελληνικά! Οταν δούλευα εκεί, σ΄αυτήν πήγαινα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #156 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:25:04 μμ »


αν ημουν προς τα πανω,ενα πρωι θα επαιρνα το αυτοκινητο,σε 2 ωρες θα ημουν σαντανσκι,θα επινα καφε, θα ανοιγα λογαριασμο,θα ψωνιζα και τπτ,φουλαρισμα καυσιμα και πισω.


αυτό ακριβώς έκανα εγώ πριν 1 μήνα, ούτε καν Σαντάνσκι, αλλά στο Πετρίτσι. Eβγαλα χρεωστική, ebanking και τέλος.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #157 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:29:15 μμ »

τα σκοπια τα φοβαμαι λογω μη Ε.Ε......σε θεμα χρεωσεων.γιατι καλα ανοιγεις λογαριασμο, αλλα αν θες πχ 20-30 ευρω ελαχιστη χρεωση για ποσα 100-200 ευρω Αναποφασιστικότητα
 Η βουλγαρια ανηκει στην ΕΕ, τωρα τι παιζει εχω 7-8 χρονια να παω.
απο κυπρο πχ θελουν 16 ευρω ελαχιστη χρεωση.για τη δουλεια που τι θελω εγω.
σαντανσκι πηγαινα γιατι ηταν ο πυρετος με τα οικοπεδα τοτε Κλείσιμο ματιού
πετριτσι ηταν ο "φτωχος" συγγενης αλλα καλυτερα πρεπει να ειναι.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #158 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 11:47:54 πμ »

Σωστά! Και εμπιστευτικά η υπάλληλος μου είπε: "Μην ταλαιπωρείσαι, αν μπορείς ν' ανοίξεις λογαριασμό σε τράπεζα όμορης χώρας, μην το καθυστερείς. Τα capital δεν βλέπω να φεύγουν".


αν ημουν προς τα πανω,ενα πρωι θα επαιρνα το αυτοκινητο,σε 2 ωρες θα ημουν σαντανσκι,θα επινα καφε, θα ανοιγα λογαριασμο,θα ψωνιζα και τπτ,φουλαρισμα καυσιμα και πισω.

αννιβα τοσο παει στο γκισε.σε 3η χωρα που θελω εγω


Φίλε μου δεν ξέρω να σου απαντήσω, γι'αυτό ρωτάω και εγώ εδώ!  Αναποφασιστικότητα

Απ'ότι λέει όμως ο φίλος μας πιο πάνω 30 Ευρώ...!!! Έκπληξη Έκπληξη Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #159 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 11:50:37 πμ »

Το έμβασμα προς Γαλλία, το έκανα μέσω internet, από το iBank της Εθνικής Τράπεζας σήμερα το πρωί, με την αιτιολογία 'Εισόδημα από εργασία' (εννοεί ότι τα χρήματα είναι εισόδημα από εργασία του παραλήπτη).

Ναι μεν έστειλα τα χρήματα αλλά ακόμη δεν παρελήφθησαν. Αν δεν απατώμαι κάνει 1-2 εργάσιμες για να φανούν στον παραλήπτη. Πάραυτα υποθέτω ότι έγινε κανονικά το έμβασμα διότι αφαιρέθηκαν από τον λογαριασμό μου και επιπλέον μου κράτησαν και 1 ευρώ για έξοδα.

Κατά πάσα πιθανότητα, όπως τα λες, πράγματι πραγματοποιήθηκε κανονικά το έμβασμα, διότι έμβασμα στο εξωτερικό (εντός του ορίου των 500 Ευρώ) προσπάθησα να κάνω και εγώ με το iBank της Εθνικής, πριν 5 ημέρες, και το σύστημα με σταμάτησε πριν το ολοκληρώσω.

Ωστόσο, ας περιμένουμε να δούμε αν σ'ενημέρωσει ο παραλήπτης ότι έλαβε κανονικά τα χρήματα...!  Αναποφασιστικότητα
Κανονικά αύριο-μεθαύριο πρέπει να'χεις νέα του.

Να με συγχωρείτε για την αργοπορία... υποχρεώσεις.

Ο παραλήπτης παρέλαβε σήμερα το πρωί... κανονικά. Συνεπώς γίνεται και με e-banking.

Επόμενη προσπάθεια για νέο έμβασμα εντός του μήνα, για διαπίστωση αν ισχύει το όριο, δεν μπορώ να κάνω διότι : τέλειωσε... το μαλλί... το μαρούλι... το σάλιο... τα μουρμούρια... πέστε το όπως θέλετε.

Ευχαριστούμε πολύ για την απάντηση!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #160 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 02:39:09 μμ »

Παιδιά τηλεφώνησα πριν λίγο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Εθνικής και μου είπαν ότι απελευθερώθηκαν τα τραπεζικά εμβάσματα στο εξωτερικό μέχρι το όριο των 500 Ευρώ μηνιαίως.

Δεν το δοκίμασα ακόμη προσωπικά, αλλά θέλησα να το αναφέρω!

Είδομεν...!
Καταγράφηκε
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #161 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:11:00 μμ »

Μέσω winbank έστειλα έμβασμα 67 ευρώ στην Γαλλία με επιτυχία, μόλις προ ολίγων λεπτών.
Καταγράφηκε
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #162 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:54:00 μμ »

Μέσω Αlpha bank πιστεύω πως τα κατάφερα.
Τις προηγούμενες μέρες μου ακυρωνόταν το αίτημα.
Πριν λίγο που το επιχείρησα μου δέσμευσε τα χρήματα.
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #163 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:44:10 μμ »

Τα χρήματα αφαιρέθηκαν από το λογαριασμό μου. Περιμένω από Γερμανία την επιβεβαίωση της παραλαβής.
Αιτιολογία έβαλα books.
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
nikolakis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 43


2004 Northern Mariana Islands 5 Dollars


Προφίλ
« Απάντηση #164 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:55:30 μμ »

οποιος ενδιαφερεται τουλαχιστον μεχρι 500 ευρω το δοκιμασα προχθες απο eurobank (διαλεξα αγορα αγαθων σαν αιτιολογια) και το πηρε. εγινε και η καταθεση στον ξενο λογαριασμο.

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences