Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:21:22 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Καλπικες Λιρες  (Αναγνώστηκε 9167 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Vito Corleone
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7



Προφίλ
« στις: Μάρτιος 16, 2012, 08:02:19 μμ »

Καλησπερα παιδια ως νεο μελος της σελιδας, ηθελα να ρωτισω κατι... Ψαχνω για μια προσωπικη ερευνα-οικονομικη εργασια που κανω να αγορασω 20 με 25 Λιβανικης κοπης επειδη ειναι πιο φθηνες και επειδη εχω σκοπο να κανω ενα πληρως ενημερωμενο εγχειριδιο για τις διαφορες απο λιρα σε λιρα και απο κοπη σε κοπη και  και απο χρονολγια σε χρονολογια γιατι θελω μετεπειτα να το παρουσιασω ως εργασια στο πανεστημιο μου...

1) Γιατι ειναι τοσο δυσκολο να βρει κανεις λιρες Λιβανικης η Ιταλικης κοπης.?
2) Γιατι η τραπεζα της Ελλαδος δεν εχει τετοια αποθεματα.?
3) Ειναι το μεγαλες η διαφορες αναμεσα στις Λιβανικης και στις Κανονικες που κυκλοφορουν.?
Καταγράφηκε
Αναστάσιος
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 16, 2012, 09:23:45 μμ »

Άσε τα παραμύθια με το πανεπιστήμιο.Εδώ ορθογραφία και τονισμό της γλώσσας μας δέν ξέρεις.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 16, 2012, 09:35:02 μμ »

Kαλο θα ηταν να μην ειμαστε επιθετικοι με νεους χρηστες.Αναστασιε δεν βλεπω πουθενα κακο σ αυτα που ζητα να μαθει ο καινου\ριος φιλος του forum.Εαν δεν θελεις να του απαντησεις σ αυτα που θελει να μαθει ειναι αστοχο να του επιτιθεσαι.
κορλεονε διαβασε παλιοτερα θεματα του φορουμ κανοντας αναζητηση  με λεξεις και θα δεις οτι τα περισσοτερα απο οσα ζητας ειναι ηδη απαντημενα στην ιστοσελιδα μας.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 16, 2012, 09:43:19 μμ »

 Μπορει ο  φιλος να μην εξαντλησε ολα τα περιθωρια ευγενειας , αλλα χαζος δεν ειναι.........
Καταγράφηκε
Vito Corleone
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 16, 2012, 09:59:10 μμ »

Αναστάσιε δεν θα μπω καν στον κόπο να απαντήσω στο επιθετικό σου σχόλιο. Δεν ήξερα οτι στο FORUM κυκλοφορούν και Μπαμπινιώτηδες. Μεγάλο χαμόγελο ΕΠΟΠ Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες, να είσαι καλά.
 

Ακόμα μια ερώτηση. Από το συγκεκριμένο forum επιτρέπετε να αναζητήσω Λίρες για αγορά.Απορία Η είναι ενάντια στους κανονισμούς του.!?!?!

* Δεν υπονοώ ότι είναι κανένας σας χαζός και δεν υποτιμώ την νοημοσύνη κανενός. Το αν θα παρουσιάσω την εργασία στο πανεπιστήμιο ή αν θα την κλειδώσω στο συρτάρι μου να την διαβάζω τα βράδια είναι καθαρά προσωπικό μου θέμα Χαμόγελο. Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σε αυτό που ψάχνω έχει καλώς.  Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 16, 2012, 10:01:19 μμ »

Χαλαροστε παιδια Σαρκασμός.Μια απορια τους ανορθογραφους δηλαδη να τους σκοτωσουν?Απορία??
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 16, 2012, 10:17:00 μμ »


Ακόμα μια ερώτηση. Από το συγκεκριμένο forum επιτρέπετε να αναζητήσω Λίρες για αγορά.Απορία Η είναι ενάντια στους κανονισμούς του.!?!?!
Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σε αυτό που ψάχνω έχει καλώς.  Ευχαριστώ.


Aνοιξε ενα θεμα με αυτο που ζητας στο τοπικ ΖΗΤΗΣΗ
Θα το βρεις εδω   Χαμόγελο

http://steki-syllekton.gr/index.php?board=39.0
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Vito Corleone
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 16, 2012, 11:00:14 μμ »

Σας ευχαριστώ. Αντώνιο να είσαι καλα Χαμόγελο
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 16, 2012, 11:09:15 μμ »

Χαλαροστε παιδια Σαρκασμός.Μια απορια τους ανορθογραφους δηλαδη να τους σκοτωσουνΑπορίαΑπορία

Oι ανορθογραφοι ειναι ευπροσδεκτοι.
Οι <Μπαμπινιωτες> χρησιμοι.
Και οι παραμυθαδες οχι υπερανω κριτικης.
Οι δε χαλκευμενες λιρες δεν πωλουνται φθηνοτερα, απλα και μονο γιατι ο σκοπος της υπαρξης τους ειναι να εξαπατουν φιλε Δημητρη.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 16, 2012, 11:55:09 μμ »

πολλες καλπικες λιρες ειναι φτιαγμενες απο 18 ή και περισσοτερα ακομη καρατια.
Οι λιρες Λιβανου στα τεστ που γινονται με τα οξεα δειχνουν να εχουν  περιεκτικοτητα 22 ή και παραπανω καρατια.Σαφως λοιπον ολες οι λιρες ακομα και οι καλπικες εχουν την αξια τους. Το αν καποιος θελει να παραμυθιασει ή να εξαπατησει αργα ή γρηγορα θα βγει στην επιφανεια. Γι αυτο σας παρακαλω μην προτρεχετε και βγαζετε βιαστικα συμπερασματα.Χαλαρωστε και απολαυστε την συζητηση.Εχουσι γνωσιν οι φυλακες.
Καταγράφηκε
Vito Corleone
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 17, 2012, 12:30:35 πμ »

Εγώ ξέρω ότι η λίρα λιβανικής κοπής αγοράζεται κανονικά και απο την τραπεζα της Ελλαδος προς 215 ευρω περιπου και αυτην με την σειρα της την λιωνει και κραταει το καθαρο χρυσο μονο.! Αλλα το να την πουλησει κανεις σαν κανονικη ενω ειναι λιβανικης ΔΕΝ γινεται.! Γιατι εχει μικροτερη περιεκτικότητα σε χρυσο και ειναι καπως κακοτυπωμένη...Ετσι αν την πουλήσει για κανονικη και ο αγοραστης επισκεφτεί εναν έμπειρο χρυσοχόο την επομενη θα εχει θεμα.! Εμενα αρχηκα με ενδιαφερει να αγορασω η να ανταλλάξω καποιες για συγκριση ετσι και αλλιως ουτε ακριβοτερα απο οσο πρεπει θα τις παρω ουτε εχω σκοπο να μεταπουλήσω... Ειμαι απ αυτους που κοιτα ποσότητα και οχι ποιότητα  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 04:14:17 πμ »

Ρε κάτι «φρούτα» που κυκλοφορούνε...
Αντε και καλό « διδακτορικό »...
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 06:04:04 πμ »

Καλησπερα παιδια ως νεο μελος της σελιδας, ηθελα να ρωτισω κατι... Ψαχνω για μια προσωπικη ερευνα-οικονομικη εργασια που κανω να αγορασω 20 με 25 Λιβανικης κοπης επειδη ειναι πιο φθηνες και επειδη εχω σκοπο να κανω ενα πληρως ενημερωμενο εγχειριδιο για τις διαφορες απο λιρα σε λιρα και απο κοπη σε κοπη και  και απο χρονολγια σε χρονολογια γιατι θελω μετεπειτα να το παρουσιασω ως εργασια στο πανεστημιο μου...

1) Γιατι ειναι τοσο δυσκολο να βρει κανεις λιρες Λιβανικης η Ιταλικης κοπης.?
2) Γιατι η τραπεζα της Ελλαδος δεν εχει τετοια αποθεματα.?
3) Ειναι το μεγαλες η διαφορες αναμεσα στις Λιβανικης και στις Κανονικες που κυκλοφορουν.?


Φίλαρακι και εσύ τέτοιο ποστ με τέτοιο nickname.......
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences