Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:20:02 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 euro mint error!!! Y N001 UNC Προς τερψιν...  (Αναγνώστηκε 3398 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
angelok
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 08:45:54 μμ »

Καλως σας βρισκω! Δεν ειμαι συλλεκτης.., επεσε ομως στα χερια μου αυτο  Έκπληξη Στριφογύρισμα ματιών

Κι επι τη ευκαιρια εχω δυο αποριες σχετικα με τη online λιστα του γνωστου Γαλλου G. $ohier...
Δεν εχω το βιβλιο που ετσι κι αλλιως ειναι του '13 και δεν βγαζω ακρη με τους αστερισκους (2,3,5,6,7) και τα κοκκινα γραμματα....Τι θελει να πει ο ποιητης;
Συγχωρεστε με αν ειναι κατι ευνοητο και δεν το επιασα...

Αν μου το εξηγησετε θα ημουν ευγνωμων σε καθε περιπτωση Χαμόγελο

Θα χαρω να διαβασω τις σκεψεις και τις εντυπωσεις σας για το 5euro καθως λογικα ειναι κατι ξεχωριστο...

Κωστας
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2015, 09:34:06 μμ από angelok » Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 09:37:04 μμ »

Κουκλάκι....
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 09:48:20 μμ »

Οπως βλεπω ακρη ακρη απο την μερια της ταινιας φαινεται οτι ξεκιναει το "5" που κανονικα θα επρεπε να ηταν το επομενο χαρτονομισμα..αρα ισως εχει κοπει λαθος ολο το φυλλο.οποτε θα υπαρχουν κ αλλα τετοια..ασυνηθιστο..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 09:51:26 μμ »

Λογικά δεν θα είναι μόνο το φύλο αλλά ολόκληρος ο πάκος που κόπηκε στη μηχανή. Καθώς τα φύλα μπαίνουν πολλά μαζί για κόψιμο και όχι ένα ένα
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
angelok
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:04:21 μμ »

Φαινεται σαν να εχει φυγει αριστερα το πιο σκουρο μελανι μονο...
Καταγράφηκε
angelok
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:06:47 μμ »

Λαθος, δεν ειναι ακριβες αυτο που εγραψα...
Καταγράφηκε
angelok
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:08:29 μμ »

Μονο καποια στοιχεια ειναι σε λαθος θεση.
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:12:01 μμ »

-τα κοκκινα γραμματα στην ΟΝΛΙΝΕ λιστα ειναι το τελευταιο update που εγινε, οι πιο προσφατοι κωδικοί που βρεθηκαν απο την προηγουμενη φορά
-τα αστεράκια πχ. 6 αστεράκια οτι ο κωδικός αυτός υπάρχει σε 6 συνδυασμούς πχ malta , cyprus κτλπ
- τα λαθη ειναι παρα πολλά και συνεχεια εμφανιζονται καινουργια, στο βιβλιο του εχει μερικά καμμια 10άρα
δεν μπορει να τα εχει ολα ουτως ή άλλως
- οσον αφορά το λαθος οντως εχει γινει λαθος στο τυπωμα, σε ελληνικό 1η φορά το βλεπω

αυτα...
Καταγράφηκε
angelok
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:17:13 μμ »

-τα κοκκινα γραμματα στην ΟΝΛΙΝΕ λιστα ειναι το τελευταιο update που εγινε, οι πιο προσφατοι κωδικοί που βρεθηκαν απο την προηγουμενη φορά
-τα αστεράκια πχ. 6 αστεράκια οτι ο κωδικός αυτός υπάρχει σε 6 συνδυασμούς πχ malta , cyprus κτλπ
- τα λαθη ειναι παρα πολλά και συνεχεια εμφανιζονται καινουργια, στο βιβλιο του εχει μερικά καμμια 10άρα
δεν μπορει να τα εχει ολα ουτως ή άλλως
- οσον αφορά το λαθος οντως εχει γινει λαθος στο τυπωμα, σε ελληνικό 1η φορά το βλεπω

αυτα...

Υπεραρκετα! ευχαριστω Χαμόγελο
Καταγράφηκε
angelok
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 07:03:15 μμ »

-τα κοκκινα γραμματα στην ΟΝΛΙΝΕ λιστα ειναι το τελευταιο update που εγινε, οι πιο προσφατοι κωδικοί που βρεθηκαν απο την προηγουμενη φορά
-τα αστεράκια πχ. 6 αστεράκια οτι ο κωδικός αυτός υπάρχει σε 6 συνδυασμούς πχ malta , cyprus κτλπ
- τα λαθη ειναι παρα πολλά και συνεχεια εμφανιζονται καινουργια, στο βιβλιο του εχει μερικά καμμια 10άρα
δεν μπορει να τα εχει ολα ουτως ή άλλως
- οσον αφορά το λαθος οντως εχει γινει λαθος στο τυπωμα, σε ελληνικό 1η φορά το βλεπω

αυτα...


 Xαζευοντας τα σαιτ του εξωτερικου βρισκω ενδειξεις που δειχνουν οτι η Ν/Υ σειρα εχει τη δυσκολια της. Περισσοτερο απο την P/Y. Για ΄κεινους βεβαια... Και μην εχοντας στοιχεια για τετοια λαθη σε δημοπρασιες (μονο τα γνωστα κολπα βλεπει κανεις), μπαινω τελικα στον πειρασμο να ζητησω τη γνωμη του εμπειρου και ειδικου. Ενδιαφερει συλλεκτικα ενα τετοιο λαθος; Μου κινησε την περιεργεια τελικα...

 Καποια σχετικη εκτιμηση γινεται ή εχει εξτρα δυσκολια;

 Η παραθεση δεν εννοειται απαραιτητα ως δεσμευτικη προσωπικα.

 Και παλι ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες


Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences