Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 09:22:09 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Ποιο κόμμα θα ψηφίσετε στις εκλογές;  (Η ψηφοφορία έληξε: Σεπτέμβριος 19, 2015, 02:37:48 μμ)
ΣΥΡΙΖΑ - 1 (3.1%)
ΝΔ - 2 (6.3%)
ΠΑΣΟΚ / ΔΗΜΑΡ - 0 (0%)
ΚΚΕ - 3 (9.4%)
ΑΝΕΛ - 0 (0%)
ΠΟΤΑΜΙ - 0 (0%)
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ - 3 (9.4%)
ΛΑΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ - 2 (6.3%)
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ - 6 (18.8%)
ΑΛΛΟ - 2 (6.3%)
ΛΕΥΚΟ - 2 (6.3%)
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΚΟΜΗ - 3 (9.4%)
ΔΕΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ (ΑΠΟΧΗ) - 8 (25%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 32

Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκλογές 20ης Σεπτεμβρίου 2015  (Αναγνώστηκε 12511 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 10:49:23 μμ »

δεν θα τις καθαρογραψω και δεν θα τις ξαναγραψω.....
Γεια σου ρε Μάρκο...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο 

Στο αφιερώνω: Κακοί ντυθήκανε καλοί - Ρασούλης & Κατσιμίχα

++++++ Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:04:36 μμ »

Πράγματι, προσπαθώ να διαβάσω και να καταλάβω.

β) οι ΗΠΑ της Ευρώπης δεν είπε κανείς ότι είναι πρόβλημα, απλώς παρέθεσα το περιεχόμενο του άρθρου

Έγραψες ότι οι Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης δεν είναι πρόβλημα. Δηλαδή, αν η ΕΕ γίνει σαν τις ΗΠΑ, αυτό θα είναι καλύτερο, δημοκρατικότερο και "πιο ελεύθερο". Και δεν θα υπάρχει πρόβλημα, ως Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης, να ρυθμίζει 100% την οικονομική και την κοινωνική πολιτική των κρατών που είναι μέλη της.

Τι δεν κατάλαβα σωστά;
Και αν δεν εννοείς αυτό που κατάλαβα, τότε με ποια έννοια δεν είναι πρόβλημα οι ΗΠΑ της Ευρώπης;
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:07:01 μμ »

Αγαπητέ μου Μάρκο, δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη με τις πολιτικές σου απόψεις, γιατί δεν έχουν ούτε συνοχή, ούτε συνέχεια. Και... δεν πρόκειται να κάτσω να σπάσω το κεφάλι μου για να τις καταλάβω. Αν θέλεις να τις καθαρογράψεις να τις καταλάβουν και οι άλλοι, έχει καλώς. Αν όχι, πάλι έχει καλώς.
ειναι πολυ απλο για να τις καταλαβεις φιλε,απλα βγαζεις της παρωπιδες και διαβαζεις ελευθερα χωρις κομματικα στεγανα,στο χω ξαναγραψει ουτε ημουν ,ουτε θα ειμαι καπου κομματικα ενταγμενος και δεσμιος σε κανενα αρμα,θα αποφασιζω με γνωμονα το καλο του τοπου μου και μονο, αν αποφασιζα το ατομικο θα ψηφιζα νδ και πασοκ με τα 2 χερια, αυτο μου επιτρεπει να βλεπω τα πραγματα ποιο ελευθερα,δεν θα πω οτι ειναι τα σωστα αλλα σιγουρα ποιο καθαρα,οσο για τον ομπαμα παραπανω 15τρις χρεος και συνεχιζουμε θεωρεις οτι αυτα τα προτυπα ειναι τα ιδανικα;;υ.γ και εσενα δεν σε καταλαβαινουν παρα πολλοι αλλα δεν θα το επικαλεστω για λογους εντυπωσιασμου οπως κανεις  εσυ,δεν θα τις καθαρογραψω και δεν θα τις ξαναγραψω οσοι καταλαβαν καταλαβαν και μαλιστα πολυ καλα ,καλο βραδυ ευχομαι και να θυμασαι ειμαστε στην ιδια πλευρα ολοι οι Ελληνες ερχονται δυσκολοι καιροι Ναουμε Σαρκασμός Σαρκασμός

Ανακάτεψες και τον Ομπάμα στις πολιτικές μου πεποιθήσεις... μήπως θα ανακατέψεις και τη Μόνικα Μπελούτσι;

Από τη στιγμή που επιμένεις ότι όποιος διαφωνεί μαζί σου δεν σκέφτεται λογικά, αλλά φοράει παρωπίδες κλπ, δεν έχει νόημα η συζήτηση. Αν δεν θέλεις να καθαρογράψεις τις δικές σου απόψεις, κάνε ένα πείραμα. Γράψε μια άποψη με την οποία διαφωνείς, αλλά τη βρίσκεις λογική και σεβαστή.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:16:33 μμ από sac » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:23:22 μμ »

θα αποφασιζω με γνωμονα το καλο του τοπου μου και μονο, αν αποφασιζα το ατομικο θα ψηφιζα νδ και πασοκ με τα 2 χερια, αυτο μου επιτρεπει να βλεπω τα πραγματα ποιο ελευθερα,δεν θα πω οτι ειναι τα σωστα αλλα σιγουρα ποιο καθαρα

Έχεις καταλάβει ότι αποκαλείς προδότες, ανθέλληνες και δεν ξέρω τι άλλο, όσους ψηφίζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ; Ποιος σου δίνει το δικαίωμα να το λες αυτό; Και πώς περιμένεις να σε σεβαστούν οι άλλοι όταν δεν τους σέβεσαι εσύ;

Προσβάλεις (και βρίζεις) χωρίς να το καταλαβαίνεις, αλλά το ό,τι δεν το καταλαβαίνεις δεν σε απαλλάσει από αυτό.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:29:38 μμ »

εγω γραφω ευκρινεστατα και κατανοητα οτι εκεινοι που δημιουργησαν αυτο το χαος ,το προβλημα,το θεμα οπως σου αρεσει τελοσπαντων,δεν μπορουν να δωσουν και την λυση φιλε,τι δεν καταλαβαινεις;;;που γραφω για ανθελληνες και αρλουμπες που αναφερεις;;δηλαδη μπορει η συνταξιουχος δημοσιος υπαλληλος Γεννηματα στα 51 χρονια και ενω ασχολειτε με την πολιτικη τα τελευταια 20 δηλαδη απο 31 να μου λυση το προβλημα;;;Μπορει ο Μειμαρακης ο κυριος ναουμε να μου λυση το προβλημα;;;Αν δεν αλλαξουν στο ξαναγραφω πολλοστη φορα και οι θυρωροι στα κομματα αυτα ο Ελληνικος Λαος δεν τους εμπιστευεται τι δεν καταλαβαινεις;;;Ακομα και ο Κουτσουμπας τετοια παστα ειναι γιατι δεν αφηνουν ενα ανθρωπο σαν τον Μπογιοπουλο εκει να βγει μπροστα;;σεβαστη η αποψη σου αλλα δεν την συμμεριζομαι αλλα καθομαι και την ακουω..αν θες π.μ γιατι πολυκουρασαμε ολα τα παιδια και οι 2 καληνυχτα
Υ.Γ δεν με ενδιαφερει καθολου μα καθολου η αποψη κανενος πασοκτζη και κανενος νεοδημοκρατη
,οπως δεν τους ενδιεφερε αυτους 40 χρονια που παμε σαν Χωρα αλλα μονο το προσωπικο τους συμφερον,δεν θα απολογηθω τωρα και στους πασοκονεοδημοκρατες ΕΛΕΟΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:39:21 μμ από μαρκος » Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:52:23 μμ »

Πράγματι, προσπαθώ να διαβάσω και να καταλάβω.

β) οι ΗΠΑ της Ευρώπης δεν είπε κανείς ότι είναι πρόβλημα, απλώς παρέθεσα το περιεχόμενο του άρθρου

Έγραψες ότι οι Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης δεν είναι πρόβλημα. Δηλαδή, αν η ΕΕ γίνει σαν τις ΗΠΑ, αυτό θα είναι καλύτερο, δημοκρατικότερο και "πιο ελεύθερο". Και δεν θα υπάρχει πρόβλημα, ως Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης, να ρυθμίζει 100% την οικονομική και την κοινωνική πολιτική των κρατών που είναι μέλη της.

Τι δεν κατάλαβα σωστά;
Και αν δεν εννοείς αυτό που κατάλαβα, τότε με ποια έννοια δεν είναι πρόβλημα οι ΗΠΑ της Ευρώπης;

Δεν κατάλαβες σωστά τι είναι προσωπική άποψη και τι μεταφορά άποψης.
Γλυκέ μου sac, δεν είπα ότι είναι ή δεν είναι πρόβλημα οι ΗΠΑ της Ευρώπης. Γενικά ο χαρακτηρισμός "πρόβλημα" ανήκει στον δικό σου προβληματισμό, εννοώ εσύ πρόσθεσες αυτήν την διάσταση του αν είναι ή όχι "πρόβλημα".  Μακάρι να γινόμασταν, αλλά πιστεύω ότι αυτό δεν είναι εφικτό.
Και εν τέλει πρώτα ιδρύεται μια ομοσπονδία και κατόπιν εφαρμόζεται η 100% κοινή πολιτική λιτότητας, όχι το αντίστροφο. Δεν είμαι ειδικός, αλλά φαντάζομαι ότι σε μία ομοσπονδία ισχύουν ρήτρες μέγιστης απόκλισης σε διάφορους δείκτες π.χ. στα μισθολογικά κλιμάκια. Δεν είναι δυνατόν σε ένα κρατίδιο ή πολιτεία π.χ. ο ιδιωτικός υπάλληλος να παίρνει 480 (συμβασιούχος ΕΛΤΑ, Ελλάδα) και στο άλλο τα διπλάσια ή τα τριπλάσια και αυτοί ο πρώτος να κυβερνάται 100% από τον δεύτερο. Βέβαια, σαν ανίδεος που είμαι, ίσως να έχω και άδικο, μπορεί και ο δεύτερος να έχει τη χρυσή συνταγή και να προωθεί εξίσου τα συμφέροντα και των δύο. Θα δείξει σε 1,5-2 χρόνια.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:08:01 πμ »

Αφού λοιπόν το "πρόβλημα" είναι το δικό μου γράψιμο, ας το ξαναπιάσουμε από την αρχή...

- ο στόχος της ΕΕ είναι ένα υπερεθνικό κράτος, κάτι σαν ΗΠΑ της Ευρώπης.

Αυτό σε τι βλάφτει τα συμφέροντα της Ελλάδας και του καθενός Έλληνα ξεχωριστά; Είναι θετικό ή αρνητικό, καλό ή κακό για την Ελλάδα συνολικά και για τον κάθε Έλληνα ξεχωριστά;

(Την απάντηση την έδωσες, πάμε παρακάτω.)



Δεν είμαι ειδικός, αλλά φαντάζομαι ότι σε μία ομοσπονδία ισχύουν ρήτρες μέγιστης απόκλισης σε διάφορους δείκτες π.χ. στα μισθολογικά κλιμάκια. Δεν είναι δυνατόν σε ένα κρατίδιο ή πολιτεία π.χ. ο ιδιωτικός υπάλληλος να παίρνει 480 (συμβασιούχος ΕΛΤΑ, Ελλάδα) και στο άλλο τα διπλάσια ή τα τριπλάσια και αυτοί ο πρώτος να κυβερνάται 100% από τον δεύτερο. Βέβαια, σαν ανίδεος που είμαι, ίσως να έχω και άδικο, μπορεί και ο δεύτερος να έχει τη χρυσή συνταγή και να προωθεί εξίσου τα συμφέροντα και των δύο. Θα δείξει σε 1,5-2 χρόνια.

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ο ταχυδρομικός υπάλληλος στη Νέα Υόρκη και στο τελευταίο κ@λοχώρι της Μοντάνα παίρνουν τον ίδιο (ή παρόμοιο) μισθό; Ή ένας σεκιουριτάς στο Λας Βέγκας και ένας αντίστοιχος κάπου στη Βόρεια Ντακότα;
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:35:58 πμ »

Επομένως, είναι ή δεν είναι δημοκρατικό να ορίζει η ΕΚΤ, η FED, η ΕΕ και οι ΗΠΑ την οικονομική πολιτική;
Επομένως, είναι ή δεν είναι δημοκρατικό να ορίζει η ΕΕ ή οι ΗΠΑ την κοινωνική πολιτική;

sac, με το συμπάθειο, δε διαβάζεις καλά.
Εγραψα ότι η πολιτική διαμορφώνεται 100% από αυτούς.
Αυτό ΟΧΙ, δεν είναι δημοκρατία και ναι, είναι πρόβλημα και μάλιστα μεγάλο.

Επίσης, αφού είναι αντιδημοκρατικό κλπ να ορίζεται η οικονομική πολιτική από την ομοσπονδιακή κυβέρνηση (και προφανώς θα ορίζεται από τη κάθε πολιτεία ξεχωριστά), τότε ποιος θα επιβάλει και με ποιο δημοκρατικό δικαίωμα την ομοιομορφία (πώς να την πω;;;; ) στους μισθούς;

Τι δεν καταλαβαίνω σωστά εδώ;



Να πω και κάτι άσχετο. Οι ΗΠΑ δεν ιδρύθηκαν σε μία νύχτα και δεν έγιναν έτσι όπως τις ξέρουμε σήμερα από την πρώτη ημέρα. Χρειάστηκαν πάνω από 200 χρόνια για να γίνουν έτσι όπως είναι και... ένας εμφύλιος πόλεμος.

Και φυσικά, ακόμα εξελίσσονται. Ανέφερα το παράδειγμα του Obamacare, που είναι μια αλλαγή στο καθεστώς των ΗΠΑ. (Το γεγονός ότι το αναφέρω ως παράδειγμα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι συμφωνώ κιόλας μαζί του, Μάρκο.)

Όσο αφορά αυτά που γράφεις, αγαπητέ salonico, μπορεί (τονίζω το "μπορεί") το ομοσπονδιακό σύστημα υγείας και πρόνοιας που προώθησε ο Ομπάμα να προσπαθεί να εξομαλύνει τις διαφορές από πολιτεία σε πολιτεία. Π.χ. γιατί ο γιατρός στο Λος Άτζελες και στη Βοστώνη να αμοίβεται πολύ καλύτερα από τον γιατρό στο Ρεντ Χατς (που δεν ξέρουμε καν πού βρίσκεται) και ο εργαζόμενος στο Upper Katsikohori να μην έχει τις ίδιες κοινωνικές παροχές και τους ίδιους όρους συνταξιοδότησης με τον εργαζόμενο του Μαϊάμι ή του Όστιν (εκεί που είναι τα πετρέλαια, ο Τζέι Αρ κλπ)...

Όλα αυτά δεν είναι δεδομένα από το 1776. Κάθε μέρα εξελίσσονται.

Και εν τέλει πρώτα ιδρύεται μια ομοσπονδία και κατόπιν εφαρμόζεται η 100% κοινή πολιτική λιτότητας, όχι το αντίστροφο.

Δηλαδή, σπάνια ισχύει αυτό που λες και συνήθως ισχύει το αντίστροφο. Οι πολιτικές δημιουργούν την ομοσπονδία και όχι η ομοσπονδία τις πολιτικές. Αλλιώς ο Ομπάμα δεν θα συναντούσε αντιδράσεις στο αν έχει δικαίωμα να επιβάλει αυτή την πολιτική σε ομοσπονδιακό επίπεδο.
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:51:55 πμ »


Τι δεν καταλαβαίνω σωστά εδώ;

Όλα αυτά δεν είναι δεδομένα από το 1776. Κάθε μέρα εξελίσσονται.



Γλυκέ μου sac (γιατί κατά βάθος γλυκός είσαι), όλα σωστά τα καταλαβαίνεις. Το ότι τα πράγματα εξελίσσονται είναι όντως ίσως η μεγαλύτερη αλήθεια.
Τώρα με έκανες να θυμηθώ την καλύβα του Μπαρμπα Θωμά. Θα την ψάξω να την ξαναδιαβάσω.
Ασχετο: μήπως ξέρεις κινέζικα; Ψάχνω να βρω τι γράφει πάνω δεξιά το φύλλο που φαίνεται εδώ:
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=23096.0
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 01:23:53 πμ »

Γλυκέ μου sac (γιατί κατά βάθος γλυκός είσαι), όλα σωστά τα καταλαβαίνεις. Το ότι τα πράγματα εξελίσσονται είναι όντως ίσως η μεγαλύτερη αλήθεια.

Μάλιστα. Οπότε που καταλήγουμε; "Ανήκομεν εις την Δύσιν" ή δεν ανήκομεν;

Και οπωσδήποτε: Όσοι θεωρούν ότι "ανήκομεν εις την Δύσιν" είναι προδότες, ανθέλληνες κλπ ή κανονικοί Έλληνες σαν τους άλλους; Αγαπάνε εξίσου την πατρίδα τους και ενδιαφέρονται εξίσου για για τους συμπατριώτες όσο και οι δραχμολάγνοι;

Και... δεν μπορώ να το παραλείψω: "Δύσις" είναι μόνο το ευρώ ή και δυο-τρία πραγματάκια ακόμα; Δικαιούται κανείς να είναι υπέρ της Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης και εναντίον της μονεταριστικής πολιτικής Σόιμπλε-Μέρκελ; Το να διαφωνεί κανείς με την μονεταριστική πολιτική Σόμπλε-Μέρκελ του απαγορεύει να διαφωνεί περισσότερο με την πολιτική ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ;

Όσοι θεωρούν ότι η Μέρκελ είναι το "μη χείρον" σε σχέση με το ΠΑΣΟΚ, τη ΝΔ και τον ΣΥΡΙΖΑ (πολύ περισσότερο σε σχέση με τον Λαφαζάνη, την Κωνσταντοπούλου, τη Χρυσή Αυγή, τον Καμμένο) είναι προδότες, ανθέλληνες κλπ ή κανονικοί Έλληνες σαν τους άλλους; Αγαπάνε εξίσου την πατρίδα τους και ενδιαφέρονται εξίσου για για τους συμπατριώτες όσο και οι δραχμολάγνοι, οι εθνικιστές και οι "Ελληναράδες";
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2015, 01:38:37 πμ από sac » Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 01:50:41 πμ »

Δύση δίχως την Ελλάδα, δεν υπάρχει, sac, το γνωρίζεις καλά αυτό. Η Δύση πάτησε στο Ελληνικόν. Πώς να το κάνουμε;
Αρα, ναι, εις την Δύσιν ανήκομεν, sac, μόνο που έχουμε (ευτυχώς) και λίγο από κάθε στίχο αυτού

https://www.youtube.com/watch?v=UcLiXw3tCVY

Φιλιά και καλό ξημέρωμα,
salonico
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 11:41:01 πμ »

Προσπαθώ να γράφω όσο το δυνατό λιγότερα, αλλά κολλάμε στις λέξεις... :-((

Παραμένουμε ανεξάρτητο κράτος ή συμμετέχουμε στη δημιουργία ενός υπερεθνικού κράτους;
Πιστεύουμε ότι τα "εθνικά κράτη" έχουν νόημα ή πιστεύουμε στον διεθνισμό; (Άλλο θηριώδες κεφάλαιο...)
Το εθνικό ελληνικό κράτος υπάρχει για να εξυπηρετεί τα όποια συμφέροντα του ελληνικού έθνους ή της μικροαστικής τάξης;
Η ελληνική οικονομία χρεαιάζεται προστασία ή ο προστατευτισμός ωφελεί μόνο τη μικροαστική τάξη;

Και βλέπουμε...
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 11:51:34 πμ »

Βρε φίλοι μου, οι εκλογές τελείωσαν κι εμείς συνεχίζουμε να γράφουμε; Μήπως πρέπει κάποιος συντονιστής να το κλειδώσει και να επικεντρωθούμε στα συλλεκτικά μας;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:02:40 μμ »

Βρε φίλοι μου, οι εκλογές τελείωσαν κι εμείς συνεχίζουμε να γράφουμε; Μήπως πρέπει κάποιος συντονιστής να το κλειδώσει και να επικεντρωθούμε στα συλλεκτικά μας;
+1 Συμφωνω με τον Θαναση,αυτος ο Γιωργος είναι να μην δει εκλογες,ξεσαλωνει!!!! Άνεση
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:27:14 μμ »

Βρε φίλοι μου, οι εκλογές τελείωσαν κι εμείς συνεχίζουμε να γράφουμε; Μήπως πρέπει κάποιος συντονιστής να το κλειδώσει και να επικεντρωθούμε στα συλλεκτικά μας;

Ανάμεσα στις άλλες "δημοκρατικές αγκυλώσεις" που μου κληροδότησε ο πατέρας μου, είναι και το ενδιαφέρον να καταλάβω τις αντίθετες απόψεις... :-(((
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences