Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 01:57:04 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μπερδεμα με πινακες...  (Αναγνώστηκε 3220 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sabax
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 01:41:35 μμ »

Ειμαι συντηρητης επιπλων και νομιζα οτι ηξερα πεντε πραγματα απο ζωγραφικη...προσπαθω ολο το καλοκαιρι να δωσω κατι πινακες και σε οσες γκαλερι εχω παει ακουω το ιδιο πραγμα,, ¨καλοι πινακες,καλη δουλεια,γνωστα ονοματα, αλλα αυτη την εποχη δεν αξιζουν¨και δεν παιρνω καν μια προσφορα...Ειναι πινακες μικρων διαστασεων,1.ενα εργο του Γρυσπου λαδι σε χαρτι με κορνιζα και τζαμι ετσι σκοτεινο θεμα σαν σπηλια 2.μια αφηρημενη θαλασσογραφια του Κελεκη λαδι σε χαρτονι 3.μια προσωπογραφια σε χαρτονι του Ταρταρη 4. ενα χαρακτικο τοπιο (μελανι) Λ.Σταθοπουλου και 5.κατι καραβια σε χαρτονι, λαδι επισης,με υπογραφη απο πισω με μολυβι Β.Χατζης...να απευθυνθω καπου αλλου?...να τα φυλαξω για αργοτερα?...να τα δωσω οπου και οσο να ναι? ή να τα κρεμασω απλα σπιτι μου..?....Ευχαριστω...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 01:57:49 μμ »

φυλαξε τα για αργοτερα...........
Καταγράφηκε
el greco
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 464


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 09:37:30 μμ »

Ειναι κριμα να τα δωσεις τωρα για ενα κομματι ψωμι οταν αυτα τα εργα σε πεντε χρονια θα αξιζουν μια μικρη περιουσια. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 09:18:25 πμ »

Η υπομονή είναι αρετή, αν δεν είναι ανάγκη τα λίγα λεφτά που σου δίνουν κράτησε τα, αν είναι λίγα τα λεφτά σκέψου οτι με λίγες ώρες δουλειάς βγαίνουν χωρίς να τα πουλήσεις και στην τελική να τα απολαμβάνεις και σπίτι σου.

Αλλά προσπάθησε να μάθεις σε τί τιμές παίζουν αυτοί οι ζωγράφοι πέρα απο κρίση και τα λοιπά η κρίση και έλλειψη ρευστότητας δεν θα είναι για πάντα.
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
sabax
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 02:06:22 μμ »

Η αληθεια ειναι πως θα ηθελα καποια λεφτα αυτο το διαστημα,λογο αναδουλειας,αλλα την εκτιμιση ποιος θα την κανει? ο εμπορος στο κολονακι που δεν θα ενδιαφερθει μεχρι να βρει πελατη ή ο γυφτος που δεν ξερει που παν τα τεσσερα? Επισης τα εργα ειναι παλια και ταλαιπωρημενα, δεν ειναι για να κρεμαστουν σπιτι μου,σε κανενα μπαουλο θα μπουν,λεφτα για συντηρηση δεν περισσευουν ,και εννοειται οτι δεν περιμενω να βγαλω καμια περιουσια αλλα μη με ποιασουν και κοροιδο..(τουλαχιστον οχι σε μεγαλο βαθμο)
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 02:28:14 μμ »

Βγάλε καλές φωτογραφίες μήπως γνωρίζουν κάτι τα παιδία που είναι εδώ σχετικά με τους πίνακες
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 25, 2015, 11:23:04 μμ »

μια αναζήτηση στο δυκτιο,για αυτα τα ονοματα,ισως βοηθούσε.
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences