Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:33:43 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Application για πίνακες  (Αναγνώστηκε 1766 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« στις: Σεπτέμβριος 05, 2015, 01:26:47 πμ »

Το ποστάρω εδώ μιας και είναι σχετικό με το θέμα. Είναι ένα applicationπου ανακάλυψα πρόσφατα για το κινητό (smartphone). To muzei live wallpaper  είναι μια εφαρμογή που αλλάζει μόνη της τα wallpaper του κινητό σας με έναν πίνακα ζωγραφικής. Έτσι κάθε μέρα έχετε για φόντο στο κινητό και έναν πίνακα ζωγραφικής κάθε πρωί που αλλάζει, εμφανίζει και ένα notification λέγοντας ποιος είναι ο πίνακας, ποιος ζωγράφος τον έχει φτιάξει και τη χρονιά του, επίσης αν πατήσετε πάνω σας ανακατευθήνει σε σελίδα στο ιντερνετ όπου λέει περισσότερα στοιχεία για τον πίνακα (τεχνοτροπία, σε ποιο είδος ανήκει κλπ.)

Απ ότι έχω δει η εφαρμογή είναι για android κινητά και θέλει σύνδεση στο ιντερνετ για να κάνει τις αλλαγές. Το καλό είναι ότι δεν έχει μόνο γνωστούς πίνακες αλλά έχει και άγνωστους. Το κακό είναι οτι αν δε σου αρέσει ο πίνακας δεν μπορεί να αλλάξει αν δε περάσει η μέρα. Οπότε μου έχει τύχει να ανοίξω πρωί το κινητό και να έχω τη φάτσα του Μαρτίνου Λούθηρου να με κοιτάει όλη μέρα  Σαρκασμός 

Το link για την εφαρμογή είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=net.nurik.roman.muzei
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 05, 2015, 08:16:32 πμ »

Πολυ ωραια εφαρμογη.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
amateur
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 09:08:43 πμ »

Ωραία ιδέα. Το εγκατέστησα ήδη!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences