Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:04:00 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελληνικα 45αρια  (Αναγνώστηκε 1774 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrisb6kl
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 87


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 20, 2015, 09:42:23 μμ »

Παιδιά γνωρίζει κανείς εαν εχουν καποια αξια τα παρακατω? ειναι ενα δειγμα απο την συλλογη που εχω.Βεβαια επειδη ηταν σε θηκη για βινυλια τα εξωφυλλα τους ισως να μην υπαρχουν πια.
Ολα 45αρια..υπαρχει και συνεχεια..

 Μαρινελλα – Πισω απο τις καλαμιες/σταλια σταλια – Fidelity
•   Μπιθικωτσης-κριμα βρε φιλε μου/ειχε και εκεινος μιαν αγαπη – His Master Voice 7PG 3703
•   Kαλδαρας-Οσο αξιζεις εσυ/οταν πεσεις σε αλλα χερια – Columbia SCDG3301
•   Ακη Πανου – Μπιθικωτσης+Βουλα Γκικα-Οταν σημαινει η ωρα/τωρα με μονη ταριφα-His Masters Voice-7PG3746
•   Καζαντζιδης+Καλδαρας-Ενας σκυλος και μια γυναικα/αν ξαναρχοσουν-Columbia-SCDG3248
•   Καζαντζιδης+Λιτσα Διαμαντη-εφυγε εφυγε/Δεν σε πιστευω- ODEON-DSOG3271
•   Πολη Πανου-Σβυσε το φως/τα νειατα δεν τα χορτασα- His Masters Voice- 7PG3121
•   Θεοδωρακης+Μπιθικωτσης – Επιφανεια Μερος 1+2-Columbia-SEGG2600
•   Μπιθικωτσης+Θεοδωρακης-ειναι μακρυς ο δρομος σου/γωνια γωνια-His Masters Voice-7PG3420
•   Βοσκοπουλος+Λυμπεροπουλου-Αδερφια μου αλητες πουλια/παιδι μου ατελειωτο-Minos 5148
•   Μενιδιατης+Μοσχολιου(Καλδαρας)-πιο λιγο να με αγαπας/χρυσο κλουβι και αγαπη-His Masters Voice 7PG 3567
•   Γαβαλας+Κουρτη-φιλα με να σε φιλησω/μονο εσυ αγαπη μου-His Masters Voice 7PG 3541
•   Διονυσιου+Πολυ Πανου-της αγαπης μου το δισκο/θα κλαψω σημερα-Hiw Masters voice 7PG 2790
•   Ξανθοπουλος+Καζαντζη(Καλδαρας)-βρηκα αγαπη μου εσενα/ολο το κριμα το εχεις εσυ-Polydor 54972
•   Μπιθικωτσης+Ακη Πανου-ρολοι κομπολοι/μοιρα γιατι με αφηνεις-Columbia-SCDG 3701
•   Τζανετης(Ζαμπετας)-χαθηκες/γειτονιες και περιχωρα-Polydor-54874
•   Γαβαλας+Ρια Κουρτη-δεν γταιω εγω που σε αγαπησα/τοτε που ζουσαμε μαζυ-Βεντετα ΒΕ-018/1246
•   Πουλαντζας+Κουρτη+Βολιωτης-οταν ξημερωνει η μερα/λεω να φυγω-Βεντετα ΒΕ-020/1250
•   Μαρινελλα-αποψε σε θελω/τωρα που ηρθε η στιγμη-Fidelity PH 1640
•   Ξανθοπουλος+Μανισαλης+Μητροπανος-ναχα τη δυναμη/ο μακεδονας-Fidelity-Polydor-076009
•   Γαβαλας+Ρια Κουρτη+Ξαρχακος-χορος του σακαινα/ονειρο δεμενο-Columbia-SCDG3374
•   Γαβαλας+Ρια Κουρτη-ναρθης και να μην φυγεις/δεν πουλαω την καρδια μου-Columbia SCDG3568
•   Μπιθικωτσης+Βουλα Γκικα-τριανταφυλλα σπασμενα/εχω μια βαρκα με κουπια-Columbia SCDG 3395
•   Μοσχολιου+Καλδαρας-ειπα να σβησω τα παληα/ενα τραγουδι απο το αλγερι-HisMasters Voice-7PG 3385
•   Μοσχολιου+Καραμπεσινης-λιγη αγαπη/το γλυκοχαραμα-His Masters Voice-7PG 3613
•   Γαβαλας+Ρια Κουρτη-συγωρεσε με/απονε ερωτα μου-Columbia-SCDG 3567
•   Σκορδιλης+Νταινα-η φουστα σου η μινι/οσο και αν κλαψης καρδια μου-RCA Victor- 2661
•   Λιτσα Διαμαντη(Μπαμπη Μπακαλη)-σαν τον κουκο εχω μεινει/θελω να αγαπησω αλλα δεν μπορω-ODEON DSOG 3300
•   Κανακαρης+Καλακη(Μπακαλη)-οποια φουρτουνα κ αν με βρη/γηρατεια δεν θα γνωρισω(καιτη γκρευ)- Parlophone- GDSP 3212



Ευχαριστω
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 20, 2015, 10:58:41 μμ »

Το λαϊκό δεν πουλάει την εποχή μας. Ή κράτα τα ή αν τα δώσεις θα πάνε χαμηλά. Αν έχεις κανά ροκ-ποπ-σεϊκ κλπ βάλε το να δούμε, αν όλα είναι λαϊκά, μην κάνεις κόπο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences