Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:48:53 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ  (Αναγνώστηκε 115052 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:34:54 μμ »

Παντα ετσι ηταν............
Το θυμαμαι από το δημοτικο ακομα,αλλα και το Γυμνασιο
Στα δυσκολα σε κάθε διεκδικηση αλλοι αγωνιζονταν για το δικιο και  και αλλοι εκυβαν το κεφαλι βρίσκοντας χιλιες δικαιολογιες και κρυβονταν φοβισμένοι περιμενοντας να απολαυσουν τα κεκτημένα από τους αγωνες των αλλων.
Παντα σε κάθε αταξια σαν παιδια καποιος θα υπεκυπτε στον φοβο των μεγαλύτερων για να< δωσει> τον φιλο του γλυτοντας το κορμι του.
Παλι καλα αν σκεφτεις ότι αυτή την παστα  προεκυψαν και πληροφοριοδοτες των Γερμανων στην κατοχη, που μετα ντρεπονταν να κυκλοφορησουν.



Ειπαμε Σωτηρη οχι πολιτικα!!!Το εξαντλησαμε το θεμα αλλού και δεν χρειαζεται αλλο.Καταλαβαμε.Το θεμα ειναι τι θα γινει τωρα με τις επιχειρησεις και τις υποχρεωσεις.
Γιάννη  καμμία επιχειρήση δεν πρόκειται να πληρώσει ενοίκιο αυτόν τον μήνα . αφού τα μισθωτηρια λένε ότι απόδειξη θεωρείται μόνο κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό . ας αναμένουν να πάρουν μόλις ανοίξουν οι τράπεζες . απλά αυτήν την εβδομάδα ίσως και την επόμενη σε όλες οι επιχειρήσεις θα παίζουν τάβλι .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:35:28 μμ »

Εγω πήγα στο σούπερ μαρκετ και εφοδιάστηκα μπυρες για δυο μηνες  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός . Απο Τρόφιμα είμαι φουλ  Σαρκασμός Σαρκασμός

Οι μπύρες είναι made in germany; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Απαπαπαπα μονο ελληνικές .Η καισερ είναι ελληνικη  ?Θανάση και το θέμα με το γαλα το ελυσα αγόρασα μια κατσικουλα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Πουληθηκε και  η FIX ρε Μητσε  Αναποφασιστικότητα  Μας τα κλεινουν όλα για να χουν δικιο ότι δεν παραγουμε τιποτα
Καταλαβα θα αρχίσω να φτιάχνω και μπυρα μονος μου  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Καλα όλα τα κανάλια έχουν έργα και ο σκαι παίζει ακομη  είδησης  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός .Όχι άλλο κάρβουνο  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:37:38 μμ »

@coll

Εγώ σε όλη μου τη ζωή, ό,τι έκανα, το έκανα μόνος μου. Δεν περίμενα ποτέ, ούτε τους άλλους, ούτε από τους άλλους. Μπορεί να μην κατάφερα τίποτα σημαντικό (αναμενόμενο, άλλωστε), αλλά δεν χρωστάω τίποτα σε κανέναν (ηθικά).


« Απάντηση #215 στις: Ιούνιος 23, 2015, 10:28:19 μμ »
Απάντηση με παράθεσηΠαράθεση  


Επειδή είχες αναφερθεί στο θέμα των φόρων, σου χρωστάω (κατά κάποιον τρόπο) μια ερώτηση. Πώς γίνεται με εισοδήματα 69,88 ευρώ να καλούμαι να πληρώσω φόρο 4.303,55 ευρώ;


Aπο ότι βλεπω χρωστας  4.303,55 και κατά τους δανειστες μαζι με την προκαταβολή τα διπλα.
Αλλα ξερεις κατι πενταρα δεν δινω , να σου παρουν και τα σωβρακα Σαρκασμός
Οι υπολοιποι δεν φταινε σε τιποτα..........

Υ.Σ Οι δε υπολοιποι μεγαλοεπιχειρηματίες της σελίδας   κανε λιγο κρατει βρε παιδια δεν θα πεσετε πολύ εξω με 2 και 3 μερες κλειστες τραπεζες

Πες μου κι άλλα, να καταλάβουμε τι επαναστάτες είσαστε και τι Ελλάδα "ευαγγελίζεστε".

edit: Έτσι κι αλλιώς, από το 1982 τα ακούμε, τα έχουμε μάθει "παπαγαλία"...

Δεν ξερω ρε φιλε ....να σε ρωτησω κατι γιατι βλεπω ότι εχεις ένα θεματακι..........

Ρωτω γιατι  ακουσα τον ΓΑΠ τις προαλες που βγηκε στα Μedia και ελεγε ότι εσωσε την χωρα τοτε που βουλιαζε οντας στο χειλος του γκρεμου.

Εχεις καμια συγγενεια;;
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:39:32 μμ »

Ρε παληκαρια μια ερωτηση!!Εαν ερθει να με πληρωσει καποιος ξενος αυριο την διαμονη του στο ξενοδοχειο με πιστωτικη το συστημα δουλευει;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2015, 09:48:43 μμ από lefmaggos » Καταγράφηκε
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:40:57 μμ »

ΕΛΛΗΝΕΣ ηρεμα σαν εθνος ζημαμε χοιροτερα ειρθε η ωρα αδερφια ΕΓΩ ΡΑΓΙΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΙ θα μαθω να ζω με παρα πολυ λιγοτερα τι θελετε ωρεεε 350 μισθο ρευμα στα  υψη  ισος ετσι  ζησουν τα παιδια μου 1 καλυτερο μελλων
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:41:58 μμ »

και τωρα με λιγοτερα ζεις......τι θεμα εχεις.....και κοψτε αυτο το ραγιαδες και λοιπες μκλιες
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:42:18 μμ »

ΕΛΛΗΝΕΣ ηρεμα σαν εθνος ζημαμε χοιροτερα ειρθε η ωρα αδερφια ΕΓΩ ΡΑΓΙΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΙ θα μαθω να ζω με παρα πολυ λιγοτερα τι θελετε ωρεεε 350 μισθο ρευμα στα  υψη  ισος ετσι  ζησουν τα παιδια μου 1 καλυτερο μελλων

+10000000000000000000000000
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:42:27 μμ »

Έκανα μία βόλτα στο Ηράκλειο στις τράπεζες γίνετε χαμός αυτό που με πείραξε πάρα πολύ και εξόργισε είναι ότι είδα συνταξιούχους με δάκρυα στα μάτια  και  να σκεφτώ ντε πως θα πάρουν τα φάρμακα τους αύριο    
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:44:10 μμ »

στην ισλανδια οταν χρεοκοπησανε το κρατος εβγαλε στους δρομους καζανια με φαι!ουτε καταλαβανε που χρεοκοπησανε...
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:45:13 μμ »

αν εχεις να φας και να πιεις νερο και λυθει το προβλημα κ με τα φαρμακα δεν εχεις αναγκη,θα βγαλει ομως καζανια με φαι το κρατος΄;
Καταγράφηκε
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:46:00 μμ »

και τωρα με λιγοτερα ζεις......τι θεμα εχεις.....και κοψτε αυτο το ραγιαδες και λοιπες μκλιες
ναι αλλα δεν παει αλλο φιλε 5 χρονια δεν ιδα φως
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:46:11 μμ »

Ρε παληκαρια μια ερωτηση!!Εαν ερθει να με πληρωσει καποιος αυριο την διαμονη του στο ξενοδοχειο με πιστωτικη το συστημα δουλευει;
Λευτερη το θεμα ειναι εαν εσυ θα δεχτεις την πληρωμη με πιστωτικη, γιατι το ποτε και πως θα παρεις τα λεφτα σου απο την τραπεζα ειναι αγνωστο.
Το εαν γινει η χρεωση (δηλαδη θα λειτουργει το συστημα) δεν το ξερω, δοκιμασε με μια δικη σου πιστωτικη ενα πολυ μικρο ποσο (π.χ. 5 ευρω) και θα το διαπιστωσεις.
Παντως  σημερα κανενα βενζιναδικο εδω στην περιοχη δεν δεχονταν πληρωμη με καμια καρτα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:46:22 μμ »

ρε τι συζητάμε και δεν ξεσηκωνόμαστε να πάρουμε τα κλεμμένα πίσω και κλαίμε τη μύρα μας όλοι οι πολιτικοί όλο θεωρία και εξυπνάδα είναι και ο λαός πεινάει
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:46:31 μμ »

Δεν ξερω ρε φιλε ....να σε ρωτησω κατι γιατι βλεπω ότι εχεις ένα θεματακι..........

Ρωτω γιατι  ακουσα τον ΓΑΠ τις προαλες που βγηκε στα Μedia και ελεγε ότι εσωσε την χωρα τοτε που βουλιαζε οντας στο χειλος του γκρεμου.

Εχεις καμια συγγενεια;;

Έτσι όπως τα λες, με τον Τσίπρα πρέπει να έχει συγγένεια (ο ΓΑΠ), γιατί... είναι κι οι δύο ψωνισμένοι.... :-)

Για το θεματάκι που λες, δεν ξέρω τι εννοείς.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 28, 2015, 09:46:43 μμ »

Ρε παληκαρια μια ερωτηση!!Εαν ερθει να με πληρωσει καποιος αυριο την διαμονη του στο ξενοδοχειο με πιστωτικη το συστημα δουλευει;

Λογικα οχι απο οτι ακουω.Αν δεν σου δωσει μαρουλι μην τον αφησεις να μπει στο καραβι!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences